Results for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Gentofte
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag - Stævnestart kl. 10.00
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Nord 2019 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 21:14 | |||
Arrangør | Region Sjælland / Gentofte svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 667 | 31.57 | 1:07.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:11.54 | |||||||||
2 | Astrid Mulipola | 2006 | 650 | 32.80 | 1:08.51 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.36 | |||||||||
3 | Mille Frydendahl | 2006 | 613 | 32.76 | 1:09.86 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.58 | |||||||||
4 | Agnete Boelt | 2006 | 612 | 32.15 | 1:09.89 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:09.33 | |||||||||
5 | Kamma Rasmussen | 2006 | 603 | 32.29 | 1:10.26 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.46 | |||||||||
6 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 558 | 33.53 | 1:12.11 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.19 | |||||||||
7 | Mathilde Severs | 2006 | 525 | 33.20 | 1:13.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.42 | |||||||||
8 | Silje Lyse Legaard | 2006 | 513 | 33.53 | 1:14.16 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:12.61 | |||||||||
9 | Bianca Roos | 2006 | 512 | 34.31 | 1:14.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
10 | Marie Elster | 2006 | 504 | 33.58 | 1:14.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:13.73 | |||||||||
11 | Alba Mantoni | 2006 | 503 | 35.98 | 1:14.62 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.85 | |||||||||
12 | Ellen Simoni Alfast | 2006 | 495 | 35.66 | 1:15.04 | |||||
Herlev Svømning | 1:16.80 | |||||||||
13 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 490 | 34.31 | 1:15.26 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.00 | |||||||||
14 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 485 | 35.16 | 1:15.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.70 | |||||||||
15 | Victoria Wiingaard | 2006 | 460 | 34.90 | 1:16.87 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:16.02 | |||||||||
16 | Fiona Jensen | 2006 | 456 | 35.65 | 1:17.09 | |||||
Værløse Svømmeklub | 1:20.85 | |||||||||
17 | Jasmine Løkkegaard | 2006 | 449 | 35.51 | 1:17.49 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.81 | |||||||||
18 | Amalie Carlsen Risager | 2006 | 443 | 36.20 | 1:17.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:20.19 | |||||||||
19 | Anna E.e. Balle | 2006 | 432 | 36.36 | 1:18.53 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.93 | |||||||||
20 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 418 | 36.21 | 1:19.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.90 | |||||||||
21 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 417 | 37.19 | 1:19.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:23.40 | |||||||||
22 | Freja Mathilde Kaas | 2006 | 410 | 36.10 | 1:19.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:19.40 | |||||||||
23 | Daniella Li West | 2006 | 408 | 35.29 | 1:20.03 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:22.02 | |||||||||
24 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 402 | 36.44 | 1:20.38 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:20.84 | |||||||||
25 | Ada Hasløv Brunsgaard | 2006 | 394 | 36.63 | 1:20.93 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.15 | |||||||||
26 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 384 | 37.03 | 1:21.63 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.07 | |||||||||
27 | Emily Reuter | 2006 | 381 | 37.33 | 1:21.84 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.72 | |||||||||
28 | Signe Munk Hvid | 2006 | 380 | 37.45 | 1:21.94 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.22 | |||||||||
29 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 360 | 38.03 | 1:23.40 | |||||
Herlev Svømning | 1:23.61 | |||||||||
30 | Henriette Roos | 2006 | 355 | 37.69 | 1:23.77 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:25.42 | |||||||||
31 | Sofia Yuwei Zhang | 2006 | 352 | 38.15 | 1:24.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:21.39 | |||||||||
32 | Andrea Søeborg | 2006 | 349 | 38.10 | 1:24.30 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:25.57 | |||||||||
33 | Liva Wissing | 2006 | 346 | 38.19 | 1:24.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:25.42 | |||||||||
34 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 321 | 40.17 | 1:26.69 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
35 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 253 | 38.66 | 1:33.78 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:25.88 | |||||||||
- | Olga Vejlby | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:18.11 | |||||||||
Løb 105, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 612 | 32.56 | 1:09.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.70 | |||||||||
2 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 564 | 33.67 | 1:11.83 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:14.50 | |||||||||
3 | Naya Høi Greve | 2007 | 551 | 33.45 | 1:12.38 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.95 | |||||||||
4 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | 527 | 33.82 | 1:13.50 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:15.17 | |||||||||
5 | Karen Markussen | 2007 | 526 | 34.14 | 1:13.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.00 | |||||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | 523 | 32.81 | 1:13.66 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:19.09 | |||||||||
7 | Rebecca Bell | 2007 | 459 | 33.74 | 1:16.93 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.12 | |||||||||
8 | Ea Lund Havgaard | 2007 | 449 | 35.52 | 1:17.49 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:19.91 | |||||||||
9 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 447 | 35.53 | 1:17.63 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:21.07 | |||||||||
10 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 434 | 36.13 | 1:18.36 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:21.29 | |||||||||
11 | Sophie Flamand | 2007 | 417 | 36.38 | 1:19.46 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:20.88 | |||||||||
12 | Maja Vejborg | 2007 | 406 | 36.42 | 1:20.12 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.19 | |||||||||
13 | Mathilde Kristensen | 2007 | 404 | 37.45 | 1:20.27 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:21.71 | |||||||||
14 | Annabella Nathansen | 2007 | 374 | 37.69 | 1:22.35 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.36 | |||||||||
15 | Astrid Nørgaard | 2007 | 370 | 37.03 | 1:22.65 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:28.98 | |||||||||
16 | K-Lee Hansen | 2007 | 365 | 37.90 | 1:23.06 | |||||
JGI Svømning | 1:30.38 | |||||||||
17 | Andrea Strandby | 2007 | 352 | 38.74 | 1:24.08 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:26.74 | |||||||||
18 | Kristine Dupont | 2007 | 345 | 38.38 | 1:24.65 | |||||
Herlev Svømning | 1:27.95 | |||||||||
19 | Natasja Boesgaard | 2007 | 313 | 39.03 | 1:27.35 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | 1:30.47 | |||||||||
20 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 304 | 41.71 | 1:28.28 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:27.22 | |||||||||
21 | Laura Kaysfeld | 2007 | 301 | 42.11 | 1:28.58 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.78 | |||||||||
22 | Oline Ludvigsen | 2007 | 263 | 43.62 | 1:32.57 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:26.30 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 21:14 |