Resultater for Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Næstved
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Resultat Løb 111 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 15:21 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Amalie Krag | 2006 | 698 | 1:16.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.53 | |||||||||
2 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 676 | 1:17.66 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.56 | |||||||||
3 | Liva Gottorp Sørensen | 2006 | 673 | 1:17.77 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.77 | |||||||||
4 | Amalie Backhausen | 2006 | 648 | 1:18.76 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.08 | |||||||||
5 | Elisabeth Augusta Englev | 2006 | 636 | 1:19.24 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:20.72 | |||||||||
6 | Sarah Ankjær Pedersen | 2006 | 631 | 1:19.47 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:19.68 | |||||||||
7 | Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | 619 | 1:19.97 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.64 | |||||||||
8 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | 612 | 1:20.28 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.70 | |||||||||
9 | Alma Møller-Ern | 2006 | 610 | 1:20.38 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.35 | |||||||||
10 | Caroline Rygaard Hansen | 2006 | 602 | 1:20.74 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:20.93 | |||||||||
11 | Falka Tind | 2006 | 598 | 1:20.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.41 | |||||||||
12 | Julie Liv Madsen | 2006 | 591 | 1:21.22 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:20.36 | |||||||||
13 | Zoe Overby Traberg | 2006 | 579 | 1:21.78 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.29 | |||||||||
14 | Andrea Nøhr Petersen | 2006 | 565 | 1:22.44 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:24.10 | |||||||||
15 | Freja Juul | 2006 | 555 | 1:22.94 | ||||||
Næstved IF | 1:20.91 | |||||||||
16 | Laika Usinger | 2006 | 551 | 1:23.16 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.20 | |||||||||
17 | Rikke Therp | 2006 | 542 | 1:23.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:23.98 | |||||||||
18 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | 542 | 1:23.61 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:29.24 | |||||||||
19 | Anna Blom Bygum | 2006 | 538 | 1:23.82 | OD 1 | |||||
Vest-Brøndby | 1:22.97 | |||||||||
20 | Jaqueline Haack | 2006 | 531 | 1:24.15 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:22.05 | |||||||||
21 | Mille Giolbas | 2006 | 527 | 1:24.38 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:31.34 | |||||||||
22 | Malu Melody Christensen | 2006 | 525 | 1:24.51 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
23 | Johanna Rasmussen | 2006 | 519 | 1:24.82 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:24.25 | |||||||||
24 | Mie Ankersen | 2006 | 514 | 1:25.06 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:27.43 | |||||||||
25 | Siv Reimer | 2006 | 512 | 1:25.17 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.73 | |||||||||
26 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | 509 | 1:25.36 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.70 | |||||||||
27 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | 508 | 1:25.43 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:25.09 | |||||||||
28 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 507 | 1:25.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:28.14 | |||||||||
29 | Malene Dithmar | 2006 | 503 | 1:25.68 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:25.11 | |||||||||
30 | Mathilde Willumsen | 2006 | 496 | 1:26.11 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:27.91 | |||||||||
31 | Emma Haagen | 2006 | 494 | 1:26.24 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.56 | |||||||||
32 | Juliane Sarauw Lundsgaard | 2006 | 483 | 1:26.84 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.90 | |||||||||
33 | Sofie Lind | 2006 | 473 | 1:27.47 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:28.11 | |||||||||
34 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 469 | 1:27.70 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.53 | |||||||||
35 | Laura Friis Justesen | 2006 | 463 | 1:28.11 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:26.54 | |||||||||
36 | Mathilde Ludvigsen | 2006 | 461 | 1:28.24 | ||||||
Næstved IF | 1:27.60 | |||||||||
37 | Katja Poulsen | 2006 | 458 | 1:28.44 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.52 | |||||||||
38 | Kamille Bentsen | 2006 | 452 | 1:28.81 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:26.89 | |||||||||
39 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | 452 | 1:28.83 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.07 | |||||||||
40 | Sabrina Meldgaard Pejø | 2006 | 409 | 1:31.78 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:30.04 | |||||||||
41 | Rikke Parkhøi | 2006 | 409 | 1:31.83 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:32.42 | |||||||||
42 | Charlotte Hjortshøj | 2006 | 397 | 1:32.73 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:31.99 | |||||||||
- | Daniella Anderson | 2006 | DSQ | SW7.5 Crawlben v 50 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 1:27.89 | |||||||||
Løb 111, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 670 | 1:17.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.88 | |||||||||
2 | Julie Philip | 2007 | 658 | 1:18.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:19.98 | |||||||||
3 | Martine Damborg | 2007 | 627 | 1:19.63 | OD 1 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.54 | |||||||||
3 | Matilde Maagøe | 2007 | 627 | 1:19.63 | OD 2 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.74 | |||||||||
5 | Isabella Pedersen | 2007 | 605 | 1:20.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.49 | |||||||||
6 | Sofie Ravn Herche | 2007 | 599 | 1:20.85 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:22.82 | |||||||||
7 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 597 | 1:20.93 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:22.30 | |||||||||
8 | Emma Hansen | 2007 | 582 | 1:21.64 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:24.13 | |||||||||
9 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 570 | 1:22.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.15 | |||||||||
10 | Anna Andersen | 2007 | 562 | 1:22.57 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:22.89 | |||||||||
11 | Malouca Laura Bruun | 2007 | 558 | 1:22.78 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.60 | |||||||||
12 | Frida Caroline Knudsen | 2007 | 542 | 1:23.60 | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:29.97 | |||||||||
13 | Mathilde Johansen | 2007 | 538 | 1:23.82 | OD 2 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:22.99 | |||||||||
14 | Mathilde Møller | 2007 | 533 | 1:24.04 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:23.65 | |||||||||
15 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 521 | 1:24.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:31.87 | |||||||||
16 | Lara Ghizzaui | 2007 | 508 | 1:25.44 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:26.52 | |||||||||
17 | Annika Frederiksen | 2007 | 482 | 1:26.92 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:27.21 | |||||||||
18 | Asta Marie R. Jensen | 2007 | 475 | 1:27.36 | ||||||
Næstved IF | 1:29.59 | |||||||||
19 | Anne-Marie Toft | 2007 | 434 | 1:30.04 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:36.35 | |||||||||
20 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 429 | 1:30.34 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:33.54 | |||||||||
21 | Anna Steen Petersen | 2007 | 429 | 1:30.39 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.84 | |||||||||
22 | Rebekka Roed | 2007 | 428 | 1:30.42 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:39.19 | |||||||||
23 | Mejse Jakobsen | 2007 | 388 | 1:33.47 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.46 | |||||||||
24 | Regitze Wojtaszewski | 2007 | 379 | 1:34.16 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:40.89 | |||||||||
25 | Naja O. K. Neergaard | 2007 | 376 | 1:34.42 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:36.76 | |||||||||
26 | Helena Fritz Larsen | 2007 | 371 | 1:34.82 | ||||||
Albertslund IF | 1:38.93 | |||||||||
27 | Silje Rud Pedersen | 2007 | 371 | 1:34.87 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:37.13 | |||||||||
28 | Mille-Mai Krog | 2007 | 370 | 1:34.95 | ||||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:33.92 | |||||||||
29 | Karla Hebeltoft Olesen | 2007 | 365 | 1:35.39 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:37.43 | |||||||||
30 | Freja Fyller Jacobsen | 2007 | 362 | 1:35.61 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:40.35 | |||||||||
31 | Smilla Hauge | 2007 | 362 | 1:35.65 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:36.91 | |||||||||
32 | Vigga Jacoby | 2007 | 360 | 1:35.77 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:34.89 | |||||||||
33 | Rosalia Christiansen | 2007 | 360 | 1:35.80 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:36.53 | |||||||||
34 | Laura Jørgensen | 2007 | 357 | 1:36.05 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:35.57 | |||||||||
35 | Astrid Pries Hansen | 2007 | 354 | 1:36.37 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | 1:33.28 | |||||||||
35 | Mathilde Bendtsen | 2007 | 354 | 1:36.37 | ||||||
Næstved IF | 1:40.43 | |||||||||
37 | Nadia Walløe | 2007 | 351 | 1:36.60 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:38.48 | |||||||||
38 | Ida Celine Sangstad Holst | 2007 | 348 | 1:36.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:36.78 | |||||||||
39 | Anna Høyer | 2007 | 347 | 1:36.98 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:43.04 | |||||||||
40 | Sandra Bünsov Frederiksen | 2007 | 342 | 1:37.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:38.05 | |||||||||
41 | Maja Andersen | 2007 | 338 | 1:37.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:39.10 | |||||||||
42 | Anna Piao Bergendorff | 2007 | 329 | 1:38.71 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:37.69 | |||||||||
43 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | 304 | 1:41.34 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:42.68 | |||||||||
- | Isabell Hansen | 2007 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:26.68 | |||||||||
- | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:39.31 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 15:21 |