Tulokset Regionalt mesterskab for årgangssvømmere 2019, Næstved
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 124 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Syd 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 124, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Casper Puggaard | 2005 | 751 | 26.98 | 1:00.51 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.01 | |||||||||
2 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 689 | 28.86 | 1:02.26 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.28 | |||||||||
3 | Daniel Bastholm | 2005 | 598 | 29.41 | 1:05.28 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:08.40 | |||||||||
4 | Mikkel Andersen | 2005 | 563 | 31.34 | 1:06.62 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:08.15 | |||||||||
5 | Malthe Foged | 2005 | 539 | 31.76 | 1:07.56 | |||||
Næstved IF | 1:08.72 | |||||||||
6 | Stefan Helding Danielsen | 2005 | 532 | 31.76 | 1:07.88 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:11.78 | |||||||||
7 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 527 | 31.91 | 1:08.10 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:10.69 | |||||||||
8 | August Høy | 2005 | 523 | 32.58 | 1:08.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:08.69 | |||||||||
9 | Theodor Møller | 2005 | 506 | 32.77 | 1:08.99 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.75 | |||||||||
10 | Sebastian Rendlev | 2005 | 500 | 32.06 | 1:09.29 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.10 | |||||||||
11 | Mads Sørensen | 2005 | 496 | 32.60 | 1:09.45 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:11.03 | |||||||||
12 | Anton Rytter Bech | 2005 | 489 | 31.85 | 1:09.82 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:13.14 | |||||||||
13 | Lucas Møller Larsen | 2005 | 485 | 31.32 | 1:10.00 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
14 | Sune Vergmann | 2005 | 479 | 33.20 | 1:10.27 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.45 | |||||||||
15 | Gustav Majkjær Mikkelsen | 2005 | 473 | 31.59 | 1:10.59 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:12.32 | |||||||||
16 | Marius Mains | 2005 | 466 | 33.22 | 1:10.95 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:12.15 | |||||||||
17 | Rasmus Capion | 2005 | 462 | 31.41 | 1:11.11 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:10.21 | |||||||||
18 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 461 | 32.05 | 1:11.18 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:11.09 | |||||||||
19 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | 449 | 33.72 | 1:11.79 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.98 | |||||||||
20 | Martin Svendson | 2005 | 440 | 33.11 | 1:12.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.22 | |||||||||
21 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | 440 | 34.44 | 1:12.32 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:13.83 | |||||||||
21 | Mathias Olsen | 2005 | 440 | 34.40 | 1:12.32 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:12.69 | |||||||||
23 | Tao Tang | 2005 | 422 | 33.33 | 1:13.32 | |||||
Næstved IF | 1:16.13 | |||||||||
24 | Karl Svane Kristensen | 2005 | 407 | 37.29 | 1:14.22 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.75 | |||||||||
25 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 382 | 33.27 | 1:15.77 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.64 | |||||||||
26 | Frederik Rasmussen | 2005 | 380 | 36.31 | 1:15.93 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:19.13 | |||||||||
27 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 372 | 35.10 | 1:16.45 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:18.96 | |||||||||
28 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | 363 | 35.87 | 1:17.10 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:18.66 | |||||||||
- | Mauritz Otzen | 2005 | DSQ | SW9.4 neddykket v 50 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:16.39 | |||||||||
Løb 124, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 671 | 28.72 | 1:02.82 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.09 | |||||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | 613 | 30.25 | 1:04.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
3 | Petar Trkulja | 2006 | 598 | 29.50 | 1:05.26 | |||||
Næstved IF | 1:08.88 | |||||||||
4 | Anders Gaard | 2006 | 590 | 30.62 | 1:05.56 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.05 | |||||||||
5 | Carlos Halawi | 2006 | 552 | 30.74 | 1:07.04 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:09.28 | |||||||||
6 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 541 | 31.41 | 1:07.51 | |||||
Vest-Brøndby | 1:10.43 | |||||||||
7 | Magnus Rasmussen | 2006 | 535 | 31.83 | 1:07.75 | |||||
Vest-Brøndby | 1:09.58 | |||||||||
8 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 522 | 32.65 | 1:08.30 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:08.58 | |||||||||
9 | Joachim Poulsen | 2006 | 506 | 32.56 | 1:09.02 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:10.43 | |||||||||
10 | Simon Hejbroch | 2006 | 495 | 33.17 | 1:09.50 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:13.67 | |||||||||
11 | Tristan Jensen | 2006 | 486 | 31.99 | 1:09.94 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.26 | |||||||||
12 | Magnus Steen Andersen | 2006 | 468 | 33.30 | 1:10.85 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.78 | |||||||||
13 | Rodi Cetinkaya | 2006 | 459 | 32.58 | 1:11.27 | |||||
Vest-Brøndby | 1:15.35 | |||||||||
14 | Viktor Bernstein | 2006 | 441 | 32.11 | 1:12.25 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:13.84 | |||||||||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | 438 | 32.00 | 1:12.43 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:13.47 | |||||||||
16 | Hugo Haakansson | 2006 | 432 | 32.85 | 1:12.76 | |||||
Vest-Brøndby | 1:14.23 | |||||||||
17 | Emil Espinoza | 2006 | 418 | 34.16 | 1:13.56 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:15.86 | |||||||||
18 | Sebastian Højer Øster | 2006 | 409 | 34.94 | 1:14.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:19.13 | |||||||||
19 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 406 | 33.56 | 1:14.26 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:17.95 | |||||||||
20 | Victor Hemmingsen | 2006 | 393 | 36.30 | 1:15.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:16.86 | |||||||||
21 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 389 | 36.38 | 1:15.33 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:15.55 | |||||||||
22 | Tobias Melhede | 2006 | 388 | 35.11 | 1:15.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:16.85 | |||||||||
23 | Emil Szipli Pedersen | 2006 | 386 | 34.97 | 1:15.54 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:18.05 | |||||||||
24 | William F. Pilgaard | 2006 | 384 | 34.45 | 1:15.65 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.05 | |||||||||
25 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 378 | 35.88 | 1:16.05 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:19.73 | |||||||||
26 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 376 | 36.69 | 1:16.15 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:18.96 | |||||||||
27 | Anders Andresen | 2006 | 363 | 36.11 | 1:17.10 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:21.39 | |||||||||
28 | William Larsen | 2006 | 353 | 37.90 | 1:17.78 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | 1:16.16 | |||||||||
29 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 351 | 36.79 | 1:17.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:18.99 | |||||||||
30 | Calvin Christian Axen | 2006 | 350 | 35.12 | 1:17.99 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
31 | Bertram Cramer Dalsgaard | 2006 | 290 | 38.26 | 1:23.03 | |||||
Næstved IF | 1:30.57 | |||||||||
32 | Asbjørn Brandt-Lassen | 2006 | 288 | 40.75 | 1:23.22 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:22.81 | |||||||||
33 | Carl S. Sørensen | 2006 | 280 | 37.29 | 1:24.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:23.42 | |||||||||
- | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.85 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:23 |