Results for STT Efterårsstævne
Below are all results from the competition shown by session.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 200m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
3:03.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:57.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:44.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.35 |
|
2:46.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.40 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:46.84 |
+0.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.88 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
2:48.83 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.05 |
(+4.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:51.88 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.27 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
3:01.60 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.05 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2020 18:05:17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:53.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 200m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:32.22 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.93 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
2:44.57 |
+12.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:44.55 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:53.28 |
+21.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-6.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2020 19:05:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2020 19:05.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 400m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
5:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:46.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:35.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
4:36.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:36.57 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
4:41.47 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:43.29 |
(-1.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
4:46.35 |
+9.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:49.80 |
(-3.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
4:50.28 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:46.43 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
4:56.42 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:55.46 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
4:57.49 |
+20.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:28.73 |
(-31.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
4:58.17 |
+21.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:21.93 |
(-23.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
5:07.99 |
+31.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:30.29 |
(-22.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
5:18.85 |
+42.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:15.85 |
(+3.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
5:21.52 |
+44.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.00 |
(-3.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
5:28.25 |
+51.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:25.09 |
(+3.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
5:32.09 |
+55.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:43.70 |
(-11.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2020 18:20:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:53.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 4, 400m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
4:11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:14.32 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
4:33.00 |
+21.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:44.48 |
(-11.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
4:35.72 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:39.37 |
(-3.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
4:37.65 |
+25.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:40.00 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
4:38.10 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:37.49 |
(+0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofus Norby Larsson |
2004 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
4:43.78 |
+31.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 4:57.83 |
(-14.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2020 19:10:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-11-2020 19:10.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
2:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
2:21.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.63 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:31.36 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.05 |
(+1.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
2:32.44 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.57 |
(-9.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
2:34.69 |
+13.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.38 |
(-1.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
|
2:35.40 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.06 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
|
2:35.65 |
+14.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:34.42 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:39.38 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.53 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:40.10 |
+19.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-14.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:40.21 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.59 |
(-0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
2:40.87 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.51 |
(+2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:41.27 |
+20.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.54 |
(-4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:41.95 |
+20.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:43.22 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
2:45.81 |
+24.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.54 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
2:57.24 |
+36.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.52 |
|
3:23.66 |
+1:02.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:26.60 |
(-2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 13-11-2020 18:28:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:53.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 6, 200m Medley Herrer - Final |
|
|
|
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:14.23 |
|
|
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 2:15.93 |
(-1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:15.04 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.97 |
(-8.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
|
2:18.71 |
+4.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.00 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:27.01 |
+12.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.85 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
2:32.97 |
+18.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.66 |
(-8.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
2:35.72 |
+21.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.78 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:46.06 |
+31.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(-13.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-11-2020 19:53:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:53.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 7, 200m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.49 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
2:30.81 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.36 |
(-10.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:39.59 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.51 |
(-15.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
2:44.23 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.69 |
(-16.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 17:03:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.44 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 8, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
2:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
|
2:15.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.24 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sofus Norby Larsson |
2004 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
2:23.41 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.53 |
(-7.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:26.90 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-13.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Stefan Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
|
2:28.78 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.79 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
2:39.80 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.00 |
(-12.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 19:04:31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 9, 100m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:07.85 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.70 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:08.02 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.55 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:08.38 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:08.83 |
+0.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.25 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:11.70 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.68 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:11.92 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.24 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:12.75 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:13.47 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.20 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:15.72 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.39 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
|
1:16.48 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(+2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:25.24 |
+17.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.97 |
(+3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 17:08:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 10, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
59.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.41 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:01.11 |
+1.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.18 |
(-3.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
1:02.78 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.21 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:04.14 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.64 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:04.54 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.07 |
(-4.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
1:04.75 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
1:07.83 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.50 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 19:08:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
32.42 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.68 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Xin Andersen |
2004 |
Herlev Svømning |
+0.59 |
|
34.74 |
+2.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
35.08 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.44 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
35.31 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.50 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
36.33 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.30 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
36.55 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.84 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
36.60 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.16 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
36.63 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.92 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
37.68 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.58 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
38.17 |
+5.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.38 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
38.60 |
+6.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.36 |
(-0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
|
38.68 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.24 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
39.23 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.25 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.90 |
|
47.28 |
+14.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.73 |
(-2.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Isabella Kongstad |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.83 |
|
51.90 |
+19.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.79 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 17:13:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.59 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 12, 50m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
30.04 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.02 |
(+0.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
|
30.27 |
+0.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.61 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
31.50 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.41 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
32.44 |
+2.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.08 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
33.75 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.63 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
38.07 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.18 |
(-3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 19:10:25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:02.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.18 |
(-1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:02.41 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(-2.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:04.75 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.99 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:04.76 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.01 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:06.17 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.00 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:07.93 |
+5.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.16 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:11.22 |
+9.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.97 |
(+0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne-Katrine S. Jensen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 17:17:58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
|
56.95 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 54.70 |
(+2.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
59.22 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.22 |
(+1.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Stefan Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
|
59.42 |
+2.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
|
1:00.78 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.64 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:01.19 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.07 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:03.00 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.02 |
(+2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Schnabelrauch |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:03.76 |
+6.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.27 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
1:12.39 |
+15.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.00 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 19:14:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
31.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.02 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
31.72 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.88 |
(-0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
33.01 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.80 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
33.76 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
36.62 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.46 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
|
37.05 |
+5.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.23 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
|
38.26 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.64 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
39.31 |
+7.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.78 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Kongstad |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
-0.11 |
|
45.94 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.19 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 17:26:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
27.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 27.46 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
|
29.60 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.50 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
30.31 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.79 |
(-1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
30.34 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
31.19 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.94 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofus Norby Larsson |
2004 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
31.45 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.48 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
33.09 |
+5.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.76 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 19:23:49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.28 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:04.38 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.33 |
(+2.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:11.22 |
+6.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.37 |
(+0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:11.63 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:11.95 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.90 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:12.31 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.91 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:12.52 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.48 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
|
1:13.97 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(+1.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:14.89 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.94 |
(+2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:17.97 |
+13.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.62 |
(-2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:17.99 |
+13.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.45 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
1:19.54 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:26.03 |
+21.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.91 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.91 |
|
1:31.98 |
+27.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.42 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Kongstad |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.84 |
|
DSQ |
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne-Katrine S. Jensen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 17:34:15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.06 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:01.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.32 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:04.56 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.37 |
(-0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
|
1:04.72 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.50 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
1:05.10 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.30 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:05.49 |
+4.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(-2.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
|
1:06.38 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.21 |
(+2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
1:07.40 |
+6.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:12.88 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.41 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Schnabelrauch |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:18.40 |
+17.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.29 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
|
1:18.63 |
+17.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.10 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 19:28:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 200m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
2:29.57 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.14 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
2:32.71 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:36.41 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:34.68 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.29 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:38.84 |
+9.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.13 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:42.39 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.02 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
2:50.86 |
+21.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.00 |
(-19.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 17:37:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.08 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 20, 200m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:14.18 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.40 |
(+3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
2:30.08 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.00 |
(-11.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 19:32:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
2:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.50 |
(-2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
2:12.48 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.09 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
2:13.13 |
+2.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.60 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:17.78 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:16.56 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:18.97 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.03 |
(-2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:19.02 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.16 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:20.74 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.22 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
2:20.86 |
+9.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.39 |
(-2.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
2:22.68 |
+11.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.38 |
(-4.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
2:24.70 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:47.77 |
(-23.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
2:26.22 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-13.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
|
2:27.52 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.87 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
2:27.69 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.86 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
2:33.90 |
+22.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.25 |
(+1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
2:48.04 |
+37.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.54 |
(-10.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Isabella Kongstad |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.95 |
|
3:04.44 |
+53.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.69 |
(-6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 17:11:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
2:07.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.30 |
(+1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Stefan Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
|
2:07.74 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:08.09 |
(-0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
|
2:09.60 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.97 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Norby Larsson |
2004 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
2:10.16 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.00 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
2:12.88 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.47 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
2:13.29 |
+5.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.26 |
(+3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
|
2:13.83 |
+6.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.53 |
(+8.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:17.46 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.51 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 19:07:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.34 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 50m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
31.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.92 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
31.89 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.07 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
32.30 |
+1.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.64 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
32.52 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.72 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
34.63 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(-1.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
36.16 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.94 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilia Høffer |
2001 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
37.54 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.04 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isabella Kongstad |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.90 |
|
41.54 |
+10.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.20 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne-Katrine S. Jensen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 17:16:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.14 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 24, 50m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
|
25.93 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.34 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
26.02 |
+0.09 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 26.10 |
(-0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
26.76 |
+0.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.08 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
27.67 |
+1.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.52 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
27.96 |
+2.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.31 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
28.05 |
+2.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.86 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
28.13 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.39 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
28.35 |
+2.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.51 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
28.41 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.83 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
29.19 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.56 |
(-4.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
29.28 |
+3.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.34 |
(-0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathias Toft Cortsen |
2005 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
29.57 |
+3.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.84 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Victor Schnabelrauch |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
30.28 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.70 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
30.88 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.68 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
31.17 |
+5.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.81 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 19:12:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.38 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
1:04.35 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:03.10 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:08.12 |
+3.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.13 |
(+1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:09.34 |
+4.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.92 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:11.14 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.53 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:11.79 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.81 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:13.15 |
+8.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.78 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
1:17.17 |
+12.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.92 |
(-6.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
|
1:20.07 |
+15.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.92 |
(+1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:22.29 |
+17.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.45 |
(+3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
1:23.64 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.45 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabella Kongstad |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DSQ |
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 17:22:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jeppe Kjær |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
1:02.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.13 |
(-0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.61 |
|
1:14.71 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.64 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 19:14:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.43 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 27, 400m Medley Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
|
5:17.89 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 5:23.52 |
(-5.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jaqueline Haack |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
5:29.37 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:24.79 |
(+4.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Charlotte Hjortshøj |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
5:32.79 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:46.03 |
(-13.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
5:33.74 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 6:00.00 |
(-26.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 17:31:29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 28, 400m Medley Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
4:53.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 4:54.60 |
(-1.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frederik Rasmussen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
5:04.66 |
+11.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 5:22.84 |
(-18.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 19:25:45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Schastine Tabor |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
26.29 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 25.95 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
28.24 |
+1.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.62 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
28.72 |
+2.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline P. Mathiesen |
2001 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
28.85 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.80 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
|
|
29.00 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.37 |
(-0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
29.46 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
29.85 |
+3.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.12 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
29.89 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.01 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
29.98 |
+3.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.61 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
30.12 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Signe Schnabelrauch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
30.35 |
+4.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.00 |
(-0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Dicte Laurberg Vedel |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
30.37 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.82 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
30.92 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.24 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Josefine Meng Langhorn |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
30.97 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rosa Cornelia Barrisøe |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
31.73 |
+5.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.05 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maja Hansen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
32.36 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.41 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emma Spang |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
|
33.14 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.67 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Høffer |
2001 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
33.19 |
+6.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.76 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anne-Katrine S. Jensen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 17:38:22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 30, 50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Theodor L Munch-Jensen |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
24.52 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 24.55 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Slente |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
|
25.38 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 25.00 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Bæklund Thygesen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
25.89 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.55 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
25.96 |
+1.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.46 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mikkel Brundert Hansen |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
26.30 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.90 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Stefan Rasmussen |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
26.63 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 26.46 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathias Bæklund Thygesen |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
26.63 |
+2.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.65 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Morten Kilhof |
2000 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
27.11 |
+2.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.00 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kalle Gerner Knudsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
|
27.16 |
+2.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 27.90 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofus Norby Larsson |
2004 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
27.39 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.75 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
28.06 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.40 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Schnabelrauch |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
28.13 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.32 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Frederik Skytte Nielsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
|
28.42 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.18 |
(+0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Skadhauge |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
29.80 |
+5.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.62 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tobias Gundelach |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
31.00 |
+6.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 19:32:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:59.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 31, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Bak |
2003 |
Hvidovre Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:15.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.50 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anja Xin Andersen |
2004 |
Herlev Svømning |
+0.58 |
|
1:16.78 |
+1.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.97 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anne Sepstrup-Skjoldner |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:18.14 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.33 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde P. Mathiesen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:18.27 |
+2.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.40 |
(+0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lærke Blond |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:18.93 |
+3.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.51 |
(+3.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:19.18 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.84 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nynne Zandra Opperfelt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:20.29 |
+4.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.01 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emilie Larsen |
2005 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
1:22.46 |
+6.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.66 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Silja Nøhr Mortensen |
2003 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:23.54 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.15 |
(-10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Annika Køhn |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:23.65 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.20 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Haagen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:24.01 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(-0.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Laura Thomadsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
1:24.32 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.44 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Mathilde Bæklund Thygesen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
1:43.64 |
+28.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.87 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 17:46:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tue Vestergaard Jürs |
2004 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
|
1:06.18 |
|
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:08.17 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Cueto Rasmussen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
1:08.18 |
+2.00 |
|
DM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:07.64 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Mørkhøj Hartington |
2002 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:08.99 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.23 |
(+3.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Koch Andersen |
2004 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:11.91 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sune Vergmann |
2005 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:18.07 |
+11.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.87 |
(-1.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonathan Skadhauge |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:27.52 |
+21.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(+0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 19:33:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:59.13 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 101, 200m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
2:40.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:34.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:24.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
2:51.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-23.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 09:04:18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 102, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
2:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.64 |
|
2:34.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.00 |
(-15.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:52.23 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.25 |
(-13.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.90 |
|
2:54.74 |
+20.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.00 |
(-20.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 11:03:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.27 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 104, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.62 |
|
1:14.34 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.76 |
(-0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
1:17.44 |
+3.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.39 |
(-9.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:27.70 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.03 |
(-13.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 11:06:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 105, 50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.59 |
|
47.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 52.83 |
(-5.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
49.97 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.11 |
(-25.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
50.00 |
+2.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.44 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
51.21 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.97 |
(-9.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
51.28 |
+4.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.06 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:03.97 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.25 |
(-16.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
|
1:10.16 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.23 |
(+15.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:14.16 |
+26.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.00 |
(-17.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:14.60 |
+27.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.00 |
(-14.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.91 |
|
1:21.63 |
+34.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.84 |
(-22.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 09:10:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.18 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 106, 50m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
45.74 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 46.88 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
46.76 |
+1.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.91 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
|
46.81 |
+1.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.37 |
(-1.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
|
48.62 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.84 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
52.97 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.00 |
(+0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 11:13:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 107, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.79 |
(-2.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:26.02 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.53 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:35.94 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.98 |
(+2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:50.66 |
+29.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.45 |
(-6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.49 |
|
1:56.61 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.09 |
(+1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.21 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 09:18:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.20 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 108, 100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.64 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.67 |
|
1:07.15 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
|
1:08.68 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.06 |
(-13.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.85 |
|
1:09.25 |
+6.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.04 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:09.58 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.77 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:10.25 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.56 |
(-2.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
|
1:18.13 |
+15.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.14 |
(-6.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
|
1:19.84 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
1:20.61 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.50 |
(-5.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:21.01 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.87 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:29.89 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:37.02 |
(-7.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
1:32.80 |
+29.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(+0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.86 |
|
1:36.67 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.92 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:37.15 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.50 |
(-15.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.60 |
|
1:45.94 |
+43.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.00 |
(-9.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:55.87 |
+53.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:06.75 |
(-10.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 11:27:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 109, 50m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
40.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 41.07 |
(-0.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
43.46 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.67 |
(-3.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
45.11 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.48 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
|
46.21 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.95 |
(-1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.84 |
|
48.42 |
+7.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.94 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.63 |
|
50.30 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.45 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
51.47 |
+10.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.26 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
52.78 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.59 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.73 |
|
58.10 |
+17.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.10 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
DSQ |
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 09:20:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2020 09:20.10 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 110, 50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.95 |
|
41.86 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 44.01 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.64 |
|
43.09 |
+1.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.43 |
(-0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.61 |
|
51.74 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.00 |
(-7.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
54.44 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.50 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 11:33:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 111, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.68 |
|
1:24.27 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.52 |
(-5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.82 |
|
1:42.03 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.50 |
(-13.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:46.23 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.91 |
(-7.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:08.17 |
+43.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.42 |
(-27.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
SW. 9,4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 09:27:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 112, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
1:17.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.52 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
1:21.06 |
+3.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.60 |
(-15.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:22.04 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.01 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:27.06 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.66 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.78 |
|
1:28.05 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.42 |
(-14.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:30.03 |
+12.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.85 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.96 |
|
1:30.85 |
+13.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.57 |
(-8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
|
1:32.84 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.53 |
(-5.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:41.47 |
+23.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.89 |
(-4.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.91 |
|
2:06.51 |
+48.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.26 |
(-19.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 11:36:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.40 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 113, 200m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
2:35.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.00 |
(-13.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
3:26.55 |
+51.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:40.00 |
(-13.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 09:05:03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.41 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 114, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
2:08.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
2:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.89 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
2:22.34 |
+5.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.89 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
2:28.94 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.02 |
(-9.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
2:31.54 |
+14.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.17 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:38.95 |
+22.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:53.53 |
(-14.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.62 |
|
2:46.77 |
+30.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.30 |
(-22.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
|
2:47.71 |
+30.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-7.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
2:50.54 |
+33.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:34.09 |
(-43.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
2:55.13 |
+38.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.73 |
(-14.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.85 |
|
2:55.24 |
+38.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.20 |
(-13.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 4,4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 11:24:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.58 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 115, 50m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
48.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 48.28 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.92 |
|
51.64 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.06 |
(-9.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
|
58.29 |
+9.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.59 |
(-9.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
59.16 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.47 |
(-19.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.97 |
|
1:08.07 |
+19.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.00 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 09:06:51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 116, 50m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
29.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.31 |
|
36.23 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
36.29 |
+0.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.81 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
36.47 |
+0.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.70 |
(-2.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
36.82 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.46 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
47.85 |
+11.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.41 |
(-5.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
1:01.05 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(+4.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.98 |
|
1:10.09 |
+33.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.62 |
(-8.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 11:14:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.01 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 117, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:27.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.47 |
(-3.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:32.42 |
+5.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.95 |
(-9.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
1:41.22 |
+13.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.50 |
(-12.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:42.73 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:47.16 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.00 |
(-2.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 09:13:02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.48 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 118, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.86 |
|
1:15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.12 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dion Veliqi |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
|
1:19.01 |
+3.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.16 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.85 |
|
1:30.50 |
+15.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.03 |
(-14.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.73 |
|
1:37.57 |
+22.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:39.23 |
(-1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
1:50.64 |
+35.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(-14.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
+0.59 |
|
1:52.29 |
+37.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(-12.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.89 |
|
2:04.67 |
+49.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:01.00 |
(+3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.67 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 11:25:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.04 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 119, 50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Eleonora Marsner |
2009 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
31.60 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
36.47 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.05 |
(+0.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victoria Andersen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
39.21 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.73 |
(-1.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Monique Haack |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
39.33 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.28 |
(+0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
|
39.61 |
+8.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.44 |
(-1.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia H Schnabelrauch |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
39.74 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.17 |
(-3.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma S. L. Pedersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
40.70 |
+9.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.90 |
(-14.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Laura Mahs |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.83 |
|
44.03 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.20 |
(-8.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alma Neesen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.94 |
|
45.80 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.74 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Carla Milling |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
49.33 |
+17.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.79 |
(-5.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caroline Bøtcher |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.88 |
|
50.40 |
+18.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(-5.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melanie Larsen |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
50.67 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.33 |
(-9.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alicia Dupont Larsen |
2010 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
51.37 |
+19.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.27 |
(-4.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Esther Daugaard |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.99 |
|
51.76 |
+20.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.48 |
(-2.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emma Mahs |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 09:26:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 120, 50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Bjørnsteen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
30.63 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 32.36 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktor Damkjær Pyndt |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.61 |
|
31.76 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.98 |
(-1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
32.04 |
+1.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.33 |
(-1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Magne Waag Kallesøe |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.79 |
|
35.95 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.97 |
(-2.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oliver Thøsing Skourup |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
38.21 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.43 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mads Friis Andersen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
41.31 |
+10.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silas Nielsen |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.98 |
|
42.30 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.99 |
(-4.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
42.46 |
+11.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.07 |
(-10.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Magnus Eckhardt |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
45.16 |
+14.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.75 |
(-9.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
William Petersen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
47.29 |
+16.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.05 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Victor Nielsen |
2011 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
50.88 |
+20.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.47 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emil Kofoed-Skov |
2010 |
Svømmeklubben Syd |
+0.65 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 11:35:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.11 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 121, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Hjortgaard Larse |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.29 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Køltoft |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Vogt Monberg |
2010 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 09:27:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:56.51 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 122, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rio Halawi |
2008 |
Herlev Svømning |
+0.69 |
|
1:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.88 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jalte Harpsøe Halberg |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
1:31.37 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.68 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oscaar Opperfelt |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:31.38 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.35 |
(+0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Solrød Svømmeklub |
+0.84 |
|
1:39.15 |
+20.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.00 |
(-12.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:39.67 |
+20.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.18 |
(-12.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Hansen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.93 |
|
1:41.14 |
+22.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.80 |
(+2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Otto Weber Folmann |
2009 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:44.04 |
+25.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.99 |
(+5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asger Gregersen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.89 |
|
1:44.40 |
+25.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.71 |
(-9.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Jørgensen |
2009 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:44.78 |
+26.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:59.77 |
(-14.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maximilian Oxenbøll |
2010 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:11.88 |
+53.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.00 |
(-3.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mikkel Stabell-Jørgensen |
2009 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut Syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 11:40:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.15 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 201, 200m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.60 |
(-6.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
2:22.84 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.08 |
(-7.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:35.02 |
+13.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.31 |
(-15.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:35.11 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.59 |
(-15.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.77 |
|
2:38.91 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.96 |
(-3.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
2:40.11 |
+19.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:37.00 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:41.40 |
+20.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.37 |
(-6.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
|
2:43.05 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.38 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
2:47.84 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-7.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Katharina Zobel |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
2:48.19 |
+27.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:54.07 |
(-5.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
2:57.25 |
+36.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:06.90 |
(-9.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
3:00.18 |
+39.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+5.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
3:01.58 |
+40.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.00 |
(+1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 13:12:48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.50 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 202, 200m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
2:25.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:14.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.62 |
|
2:27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.78 |
(-0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
2:29.29 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Norby Larsson |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.99 |
|
3:08.46 |
+40.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.99 |
(+7.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 15:10:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.23 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 203, 100m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
1:17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:06.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:12.32 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.45 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:17.80 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.79 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:17.89 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.55 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Powers |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.82 |
|
1:22.47 |
+10.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(+2.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:24.01 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.65 |
(-6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 13:15:36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 204, 100m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
1:06.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.04 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:05.61 |
+0.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.47 |
(-7.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
1:07.26 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(-5.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
1:08.07 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(-1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:08.65 |
+4.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.72 |
(-6.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:09.91 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-5.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:11.19 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.53 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 15:12:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.24 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 205, 50m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
38.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
35.08 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.91 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
35.46 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.33 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
37.47 |
+2.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.05 |
(-0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Honore |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
40.09 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.75 |
|
40.12 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.38 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
40.35 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.35 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.84 |
|
43.94 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.21 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Asta Rosenkilde-Hansen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
45.13 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.10 |
(-1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.80 |
|
46.21 |
+11.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.10 |
(-2.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
50.55 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.46 |
(-1.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 13:18:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.55 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 206, 50m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
34.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.72 |
|
33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.37 |
(-0.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
33.48 |
+0.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.77 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
35.43 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
|
36.41 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.33 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
36.80 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.53 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
37.22 |
+4.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.88 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
37.96 |
+4.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.55 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.71 |
|
39.14 |
+6.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.08 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
39.81 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.47 |
(-4.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
40.12 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.91 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 7.1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 15:16:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.26 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 207, 100m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
1:05.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:03.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.02 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:03.36 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.35 |
(-1.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:04.28 |
+4.85 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.77 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:04.33 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.53 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Dupont |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.72 |
|
1:06.78 |
+7.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.05 |
(-0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.69 |
|
1:10.04 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.23 |
(-3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.83 |
|
1:10.94 |
+11.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.68 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:12.96 |
+13.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.95 |
(-2.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:13.73 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.41 |
(+0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asta Rosenkilde-Hansen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
1:19.53 |
+20.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.13 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:20.25 |
+20.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.65 |
(-8.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilie Petersen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.93 |
|
1:34.25 |
+34.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-25.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 13:24:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:54.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 208, 100m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
57.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.33 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
59.96 |
+1.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.79 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:00.60 |
+1.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.20 |
(-3.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.60 |
|
1:00.74 |
+2.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.44 |
(-2.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:02.13 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.24 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
1:03.93 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.03 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.79 |
|
1:04.58 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.67 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
1:05.13 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.28 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.84 |
|
1:05.54 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.64 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:05.79 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(-5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:05.80 |
+7.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.60 |
(-0.80) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Rønne |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:05.92 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.85 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.75 |
|
1:07.87 |
+9.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.34 |
(-1.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:08.40 |
+9.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.92 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.67 |
|
1:12.11 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.82 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.96 |
|
1:12.41 |
+13.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.09 |
(-5.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:30.29 |
+31.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.85 |
(-12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Kirkelund |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 15:20:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 209, 50m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
30.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.79 |
(-0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
30.30 |
+0.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(-0.91) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
34.05 |
+3.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.22 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
34.69 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.06 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
34.74 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.22 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.78 |
|
35.69 |
+5.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.47 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
35.96 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
36.85 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.37 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.63 |
|
38.55 |
+8.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.21 |
(-2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emilie Petersen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
|
|
50.88 |
+20.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.50 |
(-5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 13:33:59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-11-2020 13:34.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 210, 50m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
31.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.64 |
|
29.03 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.89 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
31.04 |
+2.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.11 |
(-1.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
31.22 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.61 |
|
31.60 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.72 |
(-1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
34.55 |
+5.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.28 |
(-3.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.84 |
|
34.69 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.75 |
(-4.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
35.52 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.22 |
(-3.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
35.69 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.53 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.81 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Kirkelund |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 15:33:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.32 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 211, 100m Medley Damer - Final |
|
|
|
1:16.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:11.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:13.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:07.36 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.26 |
(-1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
|
1:11.28 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.87 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Dupont |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
1:16.72 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.50 |
(-2.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Helena Honore |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.86 |
|
1:18.43 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.82 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:18.77 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.36 |
(+0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
1:19.98 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.04 |
(-8.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.91 |
|
1:20.10 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.84 |
(-3.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
1:21.09 |
+13.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.27 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anna Powers |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
1:21.30 |
+13.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.96 |
(-3.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:21.75 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(-3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:23.12 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.74 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:23.33 |
+15.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.19 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
1:24.00 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.13 |
(+2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:24.32 |
+16.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.68 |
(-2.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.72 |
|
1:28.44 |
+21.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.71 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:28.68 |
+21.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.60 |
(-2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.81 |
|
1:30.53 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.45 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
1:31.11 |
+23.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.24 |
(-14.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.94 |
|
1:35.26 |
+27.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:46.39 |
(-11.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilie Petersen |
2008 |
Svømmeklubben Syd |
+0.91 |
|
1:54.91 |
+47.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 13:44:35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.21 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 212, 100m Medley Herrer - Final |
|
|
|
1:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.01 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:09.13 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.85 |
(-1.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.58 |
|
1:13.07 |
+5.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.13 |
(+1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:14.05 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.66 |
(-0.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
1:14.10 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.89 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:14.42 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.93 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:14.59 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.73 |
(-1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:14.73 |
+7.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.28 |
(-0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:14.74 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.27 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:15.98 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(-0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:17.15 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.28 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Rønne |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.78 |
|
1:17.60 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.70 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.81 |
|
1:18.87 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.14 |
(-7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:19.23 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.41 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.78 |
|
1:20.69 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.04 |
(-4.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:22.91 |
+15.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.36 |
(-6.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
1:24.52 |
+17.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:33.24 |
(-8.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Linus Norby Larsson |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.88 |
|
1:25.43 |
+18.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.27 |
(-3.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.52 |
|
1:43.81 |
+36.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:55.55 |
(-11.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.87 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 15:43:10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 213, 200m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
3:02.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:43.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:51.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:27.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katharina Zobel |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
3:05.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 3:15.65 |
(-10.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 14-11-2020 13:48:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uofficiel resultat |
|
After 0 of 0 heats |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:55.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 215, 200m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
2:25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:15.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:09.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:07.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.84 |
(-7.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
2:20.49 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.05 |
(-14.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Kristine Dupont |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:27.00 |
+6.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.00 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.65 |
|
2:30.09 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.33 |
(-11.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Katharina Zobel |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
2:30.20 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:39.64 |
(-9.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:30.45 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:33.91 |
(-3.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
|
2:35.07 |
+14.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.36 |
(-6.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.87 |
|
2:56.88 |
+36.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:10.85 |
(-13.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 13:08:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.22 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 216, 200m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:06.70 |
|
|
|
DM krav |
|
|
|
Entry time: 2:12.74 |
(-6.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:09.52 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.46 |
(-7.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.79 |
|
2:09.88 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.93 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
|
|
2:10.85 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.97 |
(-10.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
2:13.39 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.54 |
(-5.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
2:15.22 |
+8.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.85 |
(-6.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:22.66 |
+15.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.14 |
(-6.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
2:23.27 |
+16.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-6.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Rønne |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.71 |
|
2:27.70 |
+21.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:30.00 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.88 |
|
2:41.46 |
+34.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.00 |
(-3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Norby Larsson |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.66 |
|
2:50.21 |
+43.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:49.00 |
(+1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.59 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.58 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Kirkelund |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 15:12:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 217, 200m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
2:41.72 |
|
|
|
ØM krav sen |
|
|
|
Entry time: 2:42.02 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:47.32 |
+5.60 |
|
DM krav |
|
|
|
Entry time: 2:58.26 |
(-10.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
2:57.71 |
+15.99 |
|
DM krav |
|
|
|
Entry time: 3:17.81 |
(-20.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
3:00.44 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(+5.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
3:01.19 |
+19.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:16.50 |
(-15.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Helena Honore |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
3:04.54 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.51 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Asta Rosenkilde-Hansen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.75 |
|
3:28.42 |
+46.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:20.00 |
(+8.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 4.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 13:18:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.25 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 218, 200m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:35.30 |
|
|
|
DM krav årg |
|
|
|
Entry time: 2:35.93 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
2:48.17 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.95 |
(-14.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
2:51.92 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.73 |
(-6.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:58.23 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:58.75 |
(-0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.65 |
|
3:03.53 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.31 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
3:09.58 |
+34.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:05.65 |
(+3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
3:11.70 |
+36.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.02 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 15:21:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.49 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 219, 50m Butterfly Damer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
29.07 |
|
|
ØM krav sen |
|
|
|
Entry time: 29.78 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
29.11 |
+0.04 |
|
ØM krav sen |
|
|
|
Entry time: 29.68 |
(-0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
29.32 |
+0.25 |
|
ØM krav sen |
|
|
|
Entry time: 30.37 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.88 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.29 |
(-1.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
32.97 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.01 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.70 |
|
33.66 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.38 |
(-3.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
33.95 |
+4.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.71 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
34.19 |
+5.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.51 |
(-1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.82 |
|
34.69 |
+5.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.53 |
|
34.96 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
35.04 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.97 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anna Powers |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
35.27 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.61 |
(-4.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
|
35.33 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.43 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.74 |
|
36.41 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.54 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
43.34 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.73 |
(-9.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 13:21:57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.29 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 220, 50m Butterfly Herrer - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
29.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 31.10 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
29.78 |
+0.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(-1.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
30.22 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.76 |
(-0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
30.92 |
+1.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.88 |
(-2.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
31.20 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.52 |
(-0.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.45 |
+3.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.19 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.80 |
|
32.54 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.93 |
(-7.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
32.68 |
+3.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.31 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
33.21 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.57 |
(-1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
|
35.16 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.25 |
(-1.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
50.39 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.26 |
(-7.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 15:23:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 221, 100m Rygsvømning Damer - Final |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:15.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:10.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:12.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:07.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.73 |
|
1:05.94 |
|
|
|
ØM krav sen |
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(-2.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.79 |
|
1:14.77 |
+8.83 |
|
DM krav |
|
|
|
Entry time: 1:18.81 |
(-4.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Vigga Jacoby |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.77 |
|
1:14.94 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.01 |
(-2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:15.05 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.14 |
(-5.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jasmin Freja Hansen Ünal |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.72 |
|
1:22.73 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.44 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.62 |
|
1:23.59 |
+17.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.26 |
(-3.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.91 |
|
1:27.51 |
+21.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.00 |
(+2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.86 |
|
1:29.18 |
+23.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.56 |
(-5.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.74 |
|
DSQ |
|
|
|
SW 6.2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 13:31:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.31 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 222, 100m Rygsvømning Herrer - Final |
|
|
|
1:00.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:06.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aksel Thuesen Güsmer |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:02.68 |
|
|
|
DM krav årg |
|
|
|
Entry time: 1:03.17 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.65 |
|
1:05.39 |
+2.71 |
|
DM krav årg |
|
|
|
Entry time: 1:11.23 |
(-5.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
1:07.01 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.84 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.67 |
|
1:07.33 |
+4.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.41 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Hans Bjørn Legind |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
1:10.34 |
+7.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.58 |
(-3.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Konradas Juska |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
1:16.95 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.19 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.55 |
|
1:19.70 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.85 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aksel Kirkelund |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
DNS |
|
|
|
Akut syg |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 15:29:12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.57 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 223, 200m Medley Damer - Final |
|
|
|
2:27.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:42.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:37.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:29.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:24.60 |
|
|
|
|
ØM krav sen |
|
|
|
Entry time: 2:30.30 |
(-5.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
2:32.70 |
+8.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.56 |
(-8.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Clara Dam Lukowski |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.78 |
|
2:37.41 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.55 |
(-4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
2:40.59 |
+15.99 |
|
DM krav |
|
|
|
Entry time: 2:47.64 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Stensgaard |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
2:42.93 |
+18.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.80 |
(-3.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Marie Munk |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.76 |
|
2:48.09 |
+23.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.13 |
(-7.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.71 |
|
2:49.66 |
+25.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.01 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
2:52.69 |
+28.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:03.36 |
(-10.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katharina Zobel |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.73 |
|
2:53.87 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.88 |
(-4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ellen Bregnholt Larsen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
SW 8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 13:40:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.35 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 224, 200m Medley Herrer - Final |
|
|
|
2:14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2:16.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Jensen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
2:27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.25 |
(-2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Magnus Steen Andersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
2:28.52 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.05 |
(-3.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lukas Hitlev |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
|
2:52.78 |
+25.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:55.00 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.64 |
|
3:44.48 |
+1:17.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.34 |
(-13.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 15:39:07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.00 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 225, 50m Frisvømning Damer - Final |
|
|
|
27.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.67 |
|
26.84 |
|
|
|
ØM krav sen |
|
|
|
Entry time: 27.32 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.70 |
|
28.15 |
+1.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.11 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabell Hansen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
29.09 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.73 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mathilde Møller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.82 |
|
29.53 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.04 |
(-1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Dupont |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
30.13 |
+3.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.05 |
(+0.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seline Nielsen |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.68 |
|
30.44 |
+3.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.68 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Rasmussen |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
31.11 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.09 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Thilde Gammelvind |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
32.65 |
+5.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.58 |
(-3.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Asta Rosenkilde-Hansen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.77 |
|
33.92 |
+7.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.00 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maja F. E. Kamper |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.83 |
|
36.63 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.57 |
(-6.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 13:44:04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.37 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 226, 50m Frisvømning Herrer - Final |
|
|
|
24.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karl Korfix Barlebo |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
26.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 26.41 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Halfdan Dahl Jespersen |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
27.41 |
+0.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.42 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Oxenbøll |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.59 |
|
27.73 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.24 |
(-2.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
29.04 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.39 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nicolaj Cortsen |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.80 |
|
29.15 |
+2.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.29 |
(-0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jakob Bagge Møller |
2006 |
Svømmeklubben Syd |
+0.75 |
|
29.33 |
+2.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.50 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Borup Schärer |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
29.43 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.99 |
(-0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
William F. Pilgaard |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.73 |
|
29.52 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.97 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Rønne |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.70 |
|
29.53 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.86 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Asbjørn Zeller |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.69 |
|
29.82 |
+3.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.00 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linus Klarskov Vidovic |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
|
29.84 |
+3.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.99 |
(-3.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Felix Holkenfeldt Be Berg |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
|
29.97 |
+3.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.83 |
(-1.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Daniel Emil Lund Cliff |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
30.61 |
+3.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.54 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Karl-Johan Brandt |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.79 |
|
31.03 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.31 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Storm Bargmann |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.57 |
|
32.60 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Toke Hjalholt |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.84 |
|
33.48 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.31 |
(-0.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linus Norby Larsson |
2006 |
Herlev Svømning |
+0.76 |
|
33.90 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.00 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nikolaj Li |
2007 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
38.77 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.90 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.66 |
|
43.78 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.29 |
(+3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 15:46:14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.02 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 227, 100m Brystsvømning Damer - Final |
|
|
|
1:24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:19.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:21.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:16.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mikkeline Steen Stokkebro |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.43 |
(-0.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Philip |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.68 |
|
1:16.68 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.92 |
(-1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Maria Agnes Jakobsen |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
|
1:24.69 |
+8.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iben Karlsmark |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.79 |
|
1:26.10 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.63 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Helena Honore |
2007 |
Herlev Svømning |
+0.51 |
|
1:26.88 |
+11.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.11 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna Powers |
2007 |
Herlev Svømning |
|
|
1:29.64 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.18 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Rygaard Hansen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:31.00 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.76 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.76 |
|
1:36.21 |
+20.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.16 |
(-1.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Clara Vestergaard |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
+0.71 |
|
1:39.17 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.00 |
(-3.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
|
1:40.36 |
+24.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.72 |
(-8.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sille Freltoft |
2008 |
Swim Team Taastrup |
|
|
1:43.28 |
+27.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.13 |
(-4.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Amalie Møller |
2007 |
Swim Team Taastrup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 13:49:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:57.39 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
13. nov 2020 to 15. nov 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 228, 100m Brystsvømning Herrer - Final |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Mørkhøj Hartington |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
|
1:11.87 |
|
|
|
DM krav årg |
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Simon Hejbroch |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.70 |
|
1:12.69 |
+0.82 |
|
DM krav årg |
|
|
|
Entry time: 1:12.98 |
(-0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Simon Voldmester |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.81 |
|
1:18.44 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.23 |
(-5.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter K. M. Petersen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
|
1:21.19 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.19 |
(-4.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mark Dimon |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.69 |
|
1:21.46 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.28 |
(-3.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ib Fang Wang |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.66 |
|
1:22.28 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.85 |
(-8.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Lykke Hergaard |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.77 |
|
1:22.29 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.91 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Karl-Emil Klinggård Niels |
2007 |
Swim Team Taastrup |
+0.71 |
|
1:27.21 |
+15.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.76 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sebastian Kørup |
2007 |
Svømmeklubben Syd |
+0.77 |
|
2:01.50 |
+49.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:05.00 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 15-11-2020 15:51:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-11-2020 19:58.03 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|