Results for Sigma Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Junker | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 31.59 | 1:07.31 | 1:42.53 | 2:16.51 | |||
2 | Robert E Falborg Pedersen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.03 | 1:09.70 | 1:45.02 | 2:19.22 | |||
3 | Vincent Matras | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.04 | 1:10.09 | 1:46.35 | 2:21.82 | |||
4 | Andreas Hammer Dohn | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 32.92 | 1:08.37 | 1:44.71 | 2:22.02 | |||
5 | Oliver Lassen | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 32.98 | 1:10.40 | 1:47.37 | 2:22.75 | |||
6 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 34.17 | 1:11.26 | 1:48.36 | 2:25.30 | |||
7 | Magnus Kiemer | 2005 | Værløse Svømmeklub | 35.49 | 1:13.00 | 1:50.96 | 2:27.09 | |||
8 | Jens Krogh Hermansen | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.26 | 1:11.12 | 1:49.67 | 2:27.40 | |||
9 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.29 | 1:17.19 | 1:58.65 | 2:37.74 | |||
10 | Nicklas Reinstrup | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 38.78 | 1:19.70 | 2:00.71 | 2:40.82 | |||
11 | Jacob Michael Madsen | 2006 | Værløse Svømmeklub | 2:46.44 | 2:46.44 | |||||
12 | Christian Alexander Nimb | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 38.59 | 1:21.79 | 2:04.57 | 2:46.84 | |||
13 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.99 | 1:25.27 | 2:09.51 | 2:52.74 | |||
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.67 | 1:04.31 | 1:37.85 | 2:08.67 | |||
2 | Alfred Højberg | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.69 | 1:03.92 | 1:36.71 | 2:09.58 | |||
3 | Jens Bomgaard | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.17 | 1:04.66 | 1:38.28 | 2:11.69 | |||
4 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.18 | 1:05.08 | 1:39.73 | 2:13.98 | |||
5 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.20 | 1:06.30 | 1:40.02 | 2:14.46 | |||
6 | William Ølshøj | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.81 | 1:07.65 | 1:42.31 | 2:16.88 | |||
7 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 34.15 | 1:10.83 | 1:47.43 | 2:22.93 | |||
8 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 34.55 | 1:11.06 | 1:48.37 | 2:25.72 | |||
9 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 JGI-Swim | 35.19 | 1:12.45 | 1:50.20 | 2:26.98 | |||
10 | Kasper Feld Sørensen | 2002 | Lyngby Svømmeklub | 32.10 | 1:08.46 | 1:48.18 | 2:28.23 | |||
11 | Mads Naver | 2004 | Sigma Swim Allerød | 35.49 | 1:12.83 | 1:51.18 | 2:29.70 | |||
- | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 38, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
- | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:20 |