Results for Sigma Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 30 november 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julius Svarrer | 2005 | A6 Slangerup Svømmeklub | 28.72 | 1:02.23 | 1:37.68 | 2:14.53 | |||
2 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.35 | 1:07.07 | 1:42.99 | 2:19.85 | |||
3 | Theodor Wernberg Løvgreen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 31.34 | 1:08.03 | 1:45.80 | 2:22.96 | |||
4 | William Brix Søhoel | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.44 | 1:14.23 | 1:54.41 | 2:34.76 | |||
5 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 33.94 | 1:14.42 | 1:56.97 | 2:37.36 | |||
6 | Nicholas H. Hansen | 2005 | Gladsaxe Svømmeklub | 34.96 | 1:17.59 | 1:59.68 | 2:40.61 | |||
7 | Noah Lester | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.64 | 1:18.36 | 2:02.74 | 2:48.22 | |||
8 | Alexander Hartvigsen | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 35.46 | 1:18.83 | 2:05.78 | 2:51.20 | |||
- | Magnus Løfquist | 2005 | Sigma Swim Allerød | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 26, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.07 | 1:00.66 | 1:33.53 | 2:06.55 | |||
2 | Nicolai Wiuff | 2002 | A6 JGI-Swim | 28.08 | 1:00.69 | 1:35.18 | 2:11.27 | |||
3 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.49 | 1:02.57 | 1:37.59 | 2:14.22 | |||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 Svømmeklubben Laksen | 29.75 | 1:04.48 | 1:40.14 | 2:17.06 | |||
5 | Noah Tranum | 2004 | A6 JGI-Swim | 29.40 | 1:03.93 | 1:40.96 | 2:19.86 | |||
6 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 31.74 | 1:08.22 | 1:45.13 | 2:22.40 | |||
7 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 31.91 | 1:08.23 | 1:45.67 | 2:23.44 | |||
8 | Victor Toftehøj | 2003 | A6 JGI-Swim | 31.78 | 1:08.62 | 1:47.96 | 2:27.54 | |||
9 | Bror Textor-Broch | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 31.44 | 1:08.08 | 1:47.71 | 2:28.29 | |||
10 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | A6 JGI-Swim | 31.45 | 1:08.45 | 1:48.80 | 2:29.67 | |||
11 | Alexander Vergereau | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 30.57 | 1:07.27 | 1:47.97 | 2:30.12 | |||
12 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.62 | 1:09.39 | 1:48.90 | 2:30.41 | |||
13 | Emil Witzner Hansen | 2004 | A6 Svømmeklubben Laksen | 31.62 | 1:10.06 | 1:51.17 | 2:32.95 | |||
14 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 33.91 | 1:12.71 | 1:53.39 | 2:35.03 | |||
15 | Anders K. Kortegaard | 2004 | A6 JGI-Swim | 31.42 | 1:08.70 | 1:51.05 | 2:35.84 | |||
16 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | A6 JGI-Swim | 31.72 | 1:10.77 | 1:54.42 | 2:41.62 | |||
17 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 34.24 | 1:16.65 | 2:00.41 | 2:42.61 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 30 november 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 14:19 |