Tulokset Sigma Cup 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 19 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 12:46 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 19, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 27.05 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Cecilie Wiuff | 2000 | A6 JGI-Swim | 27.20 | ||||||
3 | Andrea Paaske | 2001 | A6 JGI-Swim | 27.26 | Deltager ikke i finalen | |||||
4 | Julie K Rose | 2003 | Sigma Swim Allerød | 27.32 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Maria Lund | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 27.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | A6 Slangerup Svømmeklub | 27.88 | Deltager ikke i finalen | |||||
7 | Kajsa G. Christensen | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.00 | Deltager ikke i finalen | |||||
8 | Katrine Bonefeld | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 28.21 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Ella Korre Stenholt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.22 | ||||||
10 | Sofia Norre Bendt | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.26 | ||||||
11 | Emma Bjørnholdt | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 28.27 | Deltager ikke i finalen | |||||
12 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 28.37 | ||||||
13 | Cathrine Toftelund Larsen | 2003 | Lyngby Svømmeklub | 28.53 | ||||||
14 | Frederikke Elster | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 28.54 | ||||||
15 | Sofie Maagøe | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.83 | Deltager ikke i finalen | |||||
16 | Helena Hvid Hansen | 2001 | Helsingør Svømmeklub | 28.87 | ||||||
17 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 28.93 | ||||||
18 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.99 | ||||||
19 | Olivia Callesen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.00 | ||||||
20 | Pil Sylvander | 2003 | Helsingør Svømmeklub | 29.10 | ||||||
21 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.16 | ||||||
22 | Olivia Augustinus | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.27 | ||||||
23 | Juliane Bo Andersen | 2005 | A6 JGI-Swim | 29.35 | Deltager ikke i finalen | |||||
24 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 29.36 | ||||||
25 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 29.42 | ||||||
26 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 29.54 | ||||||
27 | Caroline Søgaard Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 29.77 | ||||||
28 | Ana Rosa Kragh | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.78 | ||||||
29 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 29.79 | ||||||
30 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 29.87 | ||||||
31 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.02 | ||||||
32 | Anne Sofie Evald | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.07 | ||||||
33 | Matilde Schmidt-Lund | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.46 | ||||||
34 | Isabella Ravn Jensen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 30.51 | ||||||
35 | Nikoline R. Amstrup | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 30.84 | ||||||
36 | Liv Salhauge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 31.01 | ||||||
37 | Isabella Victoria Nimb | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.03 | ||||||
38 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 JGI-Swim | 31.10 | ||||||
39 | Liva Gydesen | 2005 | A6 Svømmeklubben Laksen | 31.16 | ||||||
40 | Ella Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.23 | ||||||
41 | Maria Bøgh | 2002 | Hørsholm Svømmeforening | 32.46 | ||||||
42 | Martha Bødker Thomsen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 32.49 | ||||||
43 | Clara Øvergård Ottosen | 2005 | Værløse Svømmeklub | 41.82 | ||||||
- | Jasmin Philip | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Mille Dige From | 2004 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
- | Ronja K. S. Josephsen | 2005 | A6 Slangerup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 12:46 |