Results for Sigma Cup 2019
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 57 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Cup | Udskriftsdato | 01 december 2019 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Sigma Swim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 november 2019 |
Løb 57, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | S3 1 | 2006 | Sigma Swim | 1:53.47 | ||||||
Astrid Mulipola | 2006 | 29.93 | 29.93 | |||||||
Agnete Boelt | 2006 | 27.71 | 57.64 | |||||||
Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 27.54 | 1:25.18 | |||||||
Mille Frydendahl | 2006 | 28.29 | 1:53.47 | |||||||
2 | Gsc Piger 1 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:56.98 | ||||||
Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Kamma Rasmussen | 2006 | 29.09 | 57.65 | |||||||
Jasmine Løkkegaard | 2006 | 29.24 | 1:26.89 | |||||||
Lise H. V. Waarst | 2007 | 30.09 | 1:56.98 | |||||||
3 | A6 Piger 1 | 2006 | A6 | 1:57.70 | ||||||
Anna Dietrichsen | 2006 | 31.44 | 31.44 | |||||||
SIF Bramm | 2006 | 28.84 | 1:00.28 | |||||||
Naya Høi Greve | 2007 | 30.10 | 1:30.38 | |||||||
Ida Skov Kragh | 2006 | 27.32 | 1:57.70 | |||||||
4 | Girl Power | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:02.06 | ||||||
Sofie Larsen | 2006 | 31.37 | 31.37 | |||||||
Anna Andersen | 2007 | 28.15 | 59.52 | |||||||
Sarah Gudme | 2007 | 29.35 | 1:28.87 | |||||||
Maja Andersen | 2007 | 33.19 | 2:02.06 | |||||||
5 | Lyngby Navy Manes | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 2:02.29 | ||||||
Victoria Wiingaard | 2006 | 29.91 | 29.91 | |||||||
Marie Elster | 2006 | 30.77 | 1:00.68 | |||||||
Rebecca Bell | 2007 | 30.64 | 1:31.32 | |||||||
Emily Reuter | 2006 | 30.97 | 2:02.29 | |||||||
6 | A6 Piger 2 | 2006 | A6 | 2:02.75 | ||||||
Lærke Stenholt Røpke | 2006 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 31.49 | 1:02.48 | |||||||
K-Lee Hansen | 2007 | 30.41 | 1:32.89 | |||||||
Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 29.86 | 2:02.75 | |||||||
7 | S3 2 | 2007 | Sigma Swim | 2:03.01 | ||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 30.02 | 30.02 | |||||||
Julie Hovmand | 2007 | 30.42 | 1:00.44 | |||||||
Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 30.29 | 1:30.73 | |||||||
Karen Markussen | 2007 | 32.28 | 2:03.01 | |||||||
8 | Helsingør Damer 1 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:03.18 | ||||||
Caroline Haugland | 2007 | 29.75 | 29.75 | |||||||
Lucca Kanstrup-Clausen | 2006 | 31.50 | 1:01.25 | |||||||
Olga Vejlby | 2006 | 30.69 | 1:31.94 | |||||||
Silvia Martinsen | 2007 | 31.24 | 2:03.18 | |||||||
9 | Gsc Piger 2 | 2006 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:04.58 | ||||||
Maria Claudia S. Hansen | 2006 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Bianca Roos | 2006 | 31.11 | 1:02.20 | |||||||
Maja Damkjær Bartels | 2006 | 30.86 | 1:33.06 | |||||||
Sofie Emilie Lange | 2007 | 31.52 | 2:04.58 | |||||||
10 | S3 3 | 2006 | Sigma Swim | 2:07.75 | ||||||
Liva Wissing | 2006 | 30.72 | 30.72 | |||||||
Cecilie Rud | 2006 | 31.82 | 1:02.54 | |||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 32.02 | 1:34.56 | |||||||
Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | 33.19 | 2:07.75 | |||||||
11 | Helsingør Damer 2 | 2006 | Helsingør Svømmeklub | 2:15.28 | ||||||
Ea Lund Havgaard | 2007 | 32.12 | 32.12 | |||||||
Molly E. Schmidt-Nielsen | 2007 | 35.56 | 1:07.68 | |||||||
Ulrikke Skjøth-Rasmussen | 2007 | 33.53 | 1:41.21 | |||||||
Kamilla Elisabeth Thorsen | 2007 | 34.07 | 2:15.28 | |||||||
- | Red Stags 1 | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | DNS | ||||||
Freja Mathilde Kaas | 2006 | |||||||||
Astrid Hjuler Britze | 2006 | |||||||||
Thilde Hjortshøj | 2006 | |||||||||
Emilie Dommer | 2007 | DNS | ||||||||
Løb 57, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | A6 Senior | 1999 | A6 | 1:47.89 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 27.16 | 27.16 | |||||||
Andrea Paaske | 2001 | 26.75 | 53.91 | |||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 26.19 | 1:20.10 | |||||||
Katja Korbo Petersson | 2001 | 27.79 | 1:47.89 | |||||||
2 | Lyngby | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 1:51.79 | ||||||
Anna Myhre Rottensten | 2003 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Claudia Sperling | 2002 | 28.43 | 56.40 | |||||||
Sofia Norre Bendt | 2003 | 27.52 | 1:23.92 | |||||||
Ella Korre Stenholt | 2003 | 27.87 | 1:51.79 | |||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:54.47 | ||||||
Frederikke Falk-List | 2004 | 28.22 | 28.22 | |||||||
Clara Carlquist | 2003 | 29.85 | 58.07 | |||||||
Josephine Holst Vinther | 2004 | 28.35 | 1:26.42 | |||||||
Clara Toft | 2004 | 28.05 | 1:54.47 | |||||||
4 | Lyngby Navy Manes Ii | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 1:54.54 | ||||||
Laura Borre Jacobsen | 2004 | 28.40 | 28.40 | |||||||
Frederikke Elster | 2004 | 27.93 | 56.33 | |||||||
Alma Olivarius | 2005 | 28.93 | 1:25.26 | |||||||
Isabella Ravn Jensen | 2004 | 29.28 | 1:54.54 | |||||||
5 | Gentofte Piger 2 | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 1:58.37 | ||||||
Anne Sofie Evald | 2004 | 29.46 | 29.46 | |||||||
Malou Soelberg | 2004 | 29.10 | 58.56 | |||||||
Amalie Schou | 2003 | 29.59 | 1:28.15 | |||||||
Astrid Permin | 2003 | 30.22 | 1:58.37 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 december 2019 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 13:10 |