Results for Poängsim 1, 2019-2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Söndag 13 oktober kl. 9.30 (insim 8.30)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 13 okt 2019 till den 13 okt 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Flickor 9 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louise Ahlstedt |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
44.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Sayed |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.90 |
|
45.74 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anya Davidson |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.95 |
|
47.25 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Jägare |
2010 |
Upsala Simsällskap |
+0.99 |
|
48.12 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Selma Widmark |
2011 |
Upsala Simsällskap |
+0.75 |
|
51.09 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:59:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Flickor 10 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katarina Brenning |
2009 |
Upsala Simsällskap |
+0.92 |
|
45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Signe Bergqvist |
2009 |
Upsala Simsällskap |
|
|
51.56 |
+6.04 |
|
S1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:59:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Flickor 11 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emelie Törnquist |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.85 |
|
40.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nelly Widmark |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.77 |
|
43.32 |
+2.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Isaksson |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.74 |
|
43.68 |
+2.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anna Påve |
2008 |
Upsala Simsällskap |
+0.72 |
|
51.02 |
+10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:59:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 50m Frisim Flickor 12-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marta Inghammar |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.87 |
|
42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Wilma Danielsson |
2007 |
Upsala Simsällskap |
+0.81 |
|
45.11 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Hultman Lantz |
2006 |
Upsala Simsällskap |
+0.86 |
|
45.67 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2019-10-13 10:59:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-10-13 10:59:31 |
Resultathantering: WinGrodan 2.4 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
|