Resultater for Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 1, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Piger 1 | 2006 | Ringe Svømme Klub | 2:15.14 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 36.58 | 36.58 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 35.28 | 1:11.86 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 33.68 | 1:45.54 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 29.60 | 2:15.14 | |||||||
2 | Sønderborg Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:15.32 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Nora Gombos | 2006 | 40.45 | 1:13.44 | |||||||
Signe Jensen | 2007 | 32.44 | 1:45.88 | |||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 29.44 | 2:15.32 | |||||||
3 | Esv Piger 1 | 2006 | Vejle Svømmeklub | 2:16.55 | ||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 35.25 | 35.25 | |||||||
Sarah Laursen | 2007 | 38.84 | 1:14.09 | |||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 31.41 | 1:45.50 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 31.05 | 2:16.55 | |||||||
4 | H2Odense Piger | 2006 | H2Odense | 2:19.17 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 44.37 | 1:17.94 | |||||||
Amalie F. Piiters | 2006 | 31.35 | 1:49.29 | |||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 29.88 | 2:19.17 | |||||||
5 | Esv Piger 2 | 2006 | Vejle Svømmeklub | 2:24.01 | ||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 37.15 | 37.15 | |||||||
Mille Holmberg | 2006 | 38.77 | 1:15.92 | |||||||
Andrea Højbjerg | 2007 | 36.37 | 1:52.29 | |||||||
Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 31.72 | 2:24.01 | |||||||
6 | Rsk Piger 2 | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:28.93 | ||||||
Sofie Bak | 2008 | 40.24 | 40.24 | |||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 40.28 | 1:20.52 | |||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 36.26 | 1:56.78 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 32.15 | 2:28.93 | |||||||
7 | Ksk Piger | 2006 | Kolding SK | 2:29.52 | ||||||
Nanna Højstrøm | 2007 | 39.20 | 39.20 | |||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 42.99 | 1:22.19 | |||||||
Ane Christensen | 2006 | 34.17 | 1:56.36 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 33.16 | 2:29.52 | |||||||
8 | Frem Piger 1 | 2006 | Frem Odense | 2:32.51 | ||||||
Sava Mathilde Simonsen | 2008 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Anna Mathilde Kruse | 2006 | 45.00 | 1:23.81 | |||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 36.67 | 2:00.48 | |||||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 32.03 | 2:32.51 | |||||||
9 | Delta Piger | 2006 | DeltaSwim | 2:38.46 | ||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 40.09 | 40.09 | |||||||
Lærke Ør Knudsen | 2006 | 45.98 | 1:26.07 | |||||||
Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 36.95 | 2:03.02 | |||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 35.44 | 2:38.46 | |||||||
10 | Sønderborg Piger 2 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:39.02 | ||||||
Anna Mai Andersen | 2006 | 38.66 | 38.66 | |||||||
Anna Emilie Damgaard | 2006 | 46.06 | 1:24.72 | |||||||
Sofie Skibelund | 2007 | 38.50 | 2:03.22 | |||||||
Emilie Petz Nielsen | 2007 | 35.80 | 2:39.02 | |||||||
11 | Svendborg Piger | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 2:53.07 | ||||||
Isabella Aurbo Herold | 2007 | 42.24 | 42.24 | |||||||
Alvina Vahala Hvass | 2006 | 45.06 | 1:27.30 | |||||||
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 44.89 | 2:12.19 | |||||||
Liv Emilie Poulsen | 2007 | 40.88 | 2:53.07 | |||||||
12 | Rsk Piger 3 | 2006 | Ringe Svømme Klub | 3:02.17 | ||||||
Caroline Søgaard | 2006 | 46.52 | 46.52 | |||||||
Thea Keinicke | 2007 | 47.72 | 1:34.24 | |||||||
Sara Lund Larsen | 2008 | 47.68 | 2:21.92 | |||||||
Ella Broby Henriksen | 2009 | 40.25 | 3:02.17 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:14 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 2, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Delta Drenge | 2005 | DeltaSwim | 1:57.51 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 28.39 | 28.39 | |||||||
Kresten Skau Hansen | 2005 | 33.48 | 1:01.87 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 30.01 | 1:31.88 | |||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 25.63 | 1:57.51 | |||||||
2 | Nyborg Drenge | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.14 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 31.06 | 31.06 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 32.41 | 1:03.47 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 27.66 | 1:31.13 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 27.01 | 1:58.14 | |||||||
3 | H2Odense Drenge | 2005 | H2Odense | 2:04.48 | ||||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 31.52 | 31.52 | |||||||
Ludvig L. Møller | 2006 | 36.67 | 1:08.19 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 28.76 | 1:36.95 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 27.53 | 2:04.48 | |||||||
4 | Esv Drenge 1 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:05.47 | ||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 32.73 | 32.73 | |||||||
Tobias Holt Poulsen | 2005 | 36.11 | 1:08.84 | |||||||
Thor Majgård | 2005 | 28.35 | 1:37.19 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 28.28 | 2:05.47 | |||||||
5 | Esv Drenge 2 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 2:13.36 | ||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Martin Christensen | 2006 | 37.82 | 1:10.47 | |||||||
Moritz Hartmann | 2007 | 32.81 | 1:43.28 | |||||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 30.08 | 2:13.36 | |||||||
6 | Egif Powerboys | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:17.28 | ||||||
Asger Nielsen | 2005 | 37.80 | 37.80 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 34.29 | 1:12.09 | |||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 34.91 | 1:47.00 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 30.28 | 2:17.28 | |||||||
7 | Sønderborg Drenge | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:19.57 | ||||||
Eskild Noah Johannsen | 2006 | 32.10 | 32.10 | |||||||
Boris Gamishev | 2007 | 35.99 | 1:08.09 | |||||||
Felix Wetcke-Brask | 2006 | 37.03 | 1:45.12 | |||||||
Jacob Prytz | 2007 | 34.45 | 2:19.57 | |||||||
8 | Ksk Drenge | 2005 | Kolding SK | 2:21.28 | ||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 37.94 | 37.94 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 33.96 | 1:11.90 | |||||||
Mads Schelde Jensen | 2006 | 34.91 | 1:46.81 | |||||||
Magnus Stilling | 2007 | 34.47 | 2:21.28 | |||||||
9 | Rsk Drenge 2 | 2006 | Ringe Svømme Klub | 2:44.01 | ||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 43.96 | 43.96 | |||||||
Peter Borg Kristensen | 2007 | 42.09 | 1:26.05 | |||||||
Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 43.06 | 2:09.11 | |||||||
Jacob Landtved | 2006 | 34.90 | 2:44.01 | |||||||
10 | Rsk Drenge 3 | 2008 | Ringe Svømme Klub | 2:56.53 | ||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 44.06 | 44.06 | |||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 50.96 | 1:35.02 | |||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 46.77 | 2:21.79 | |||||||
Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 34.74 | 2:56.53 | |||||||
- | Rsk Drenge 1 | 2005 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 30.34 | 30.34 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 33.76 | 1:04.10 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 32.06 | 1:36.16 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:25 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 1:22.41 | 2:44.45 | 4:20.29 | 5:30.87 | |||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:13.52 | 2:43.49 | 4:15.27 | 5:35.11 | |||
3 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 1:17.03 | 2:45.78 | 4:19.01 | 5:39.58 | |||
4 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:27.55 | 2:53.01 | 4:30.35 | 5:47.82 | |||
5 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 1:31.81 | 2:59.37 | 4:32.45 | 5:53.22 | |||
6 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 1:32.76 | 3:11.62 | 4:59.45 | 6:24.67 | |||
Løb 3, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 2:03.45 | 4:01.74 | 6:12.35 | 8:01.97 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:10.75 | 2:28.07 | 3:53.52 | 5:02.87 | |||
2 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 1:14.53 | 2:34.11 | 4:01.26 | 5:13.17 | |||
3 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 1:12.42 | 2:32.64 | 4:06.09 | 5:16.62 | |||
4 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 1:13.34 | 2:34.83 | 4:07.22 | 5:17.09 | |||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:16.87 | 2:42.45 | 4:24.08 | 5:48.86 | |||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:22.01 | 2:58.08 | 4:32.77 | 5:53.73 | |||
7 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:37.50 | 3:17.22 | 5:04.14 | 6:32.70 | |||
- | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB v 125m | |||||
- | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | EFB 125m | |||||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 1:35.43 | 3:31.05 | 5:32.02 | 7:10.51 | |||
Løb 4, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 2:30.23 | 4:18.32 | 6:00.07 | 6:39.85 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:53 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:14 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.73 | ||||||
2 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 31.04 | ||||||
3 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.33 | ||||||
4 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.48 | ||||||
5 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.33 | ||||||
6 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.81 | ||||||
7 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.87 | ||||||
8 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.75 | ||||||
9 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.13 | ||||||
10 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 43.15 | ||||||
11 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 43.39 | ||||||
12 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.90 | ||||||
13 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 45.08 | ||||||
- | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.60 | ||||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 34.35 | ||||||
3 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.42 | ||||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 38.48 | ||||||
5 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 38.74 | ||||||
6 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 38.75 | ||||||
7 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.87 | ||||||
8 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 39.19 | ||||||
9 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 39.81 | ||||||
10 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 41.18 | ||||||
11 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.12 | ||||||
12 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.69 | ||||||
13 | Christine Papuga Finsen | 2007 | Kolding SK | 44.84 | ||||||
14 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 48.07 | ||||||
15 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.09 | ||||||
16 | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.23 | ||||||
17 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 49.26 | ||||||
18 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 52.30 | ||||||
19 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 53.55 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 36.93 | ||||||
2 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 37.11 | ||||||
3 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 39.00 | ||||||
4 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 40.54 | ||||||
5 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 40.96 | ||||||
6 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.85 | ||||||
7 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | 50.55 | ||||||
8 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:00.73 | ||||||
- | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 53.45 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:14 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 28.00 | ||||||
2 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 28.80 | ||||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.35 | ||||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 30.07 | ||||||
5 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.12 | ||||||
6 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 32.18 | ||||||
7 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 33.32 | ||||||
8 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.82 | ||||||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.19 | ||||||
10 | Silas Åkerlind | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.37 | ||||||
11 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 34.75 | ||||||
12 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.26 | ||||||
13 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 42.60 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 29.72 | ||||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 30.13 | ||||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 30.59 | ||||||
4 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 31.19 | ||||||
5 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 33.50 | ||||||
6 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 33.70 | ||||||
7 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.75 | ||||||
8 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 35.15 | ||||||
9 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.39 | ||||||
10 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.60 | ||||||
11 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 38.04 | ||||||
12 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.29 | ||||||
13 | Jacob Landtved | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.37 | ||||||
14 | Jonathan Løgstrup Sørensen | 2006 | Kolding SK | 43.07 | ||||||
15 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 44.53 | ||||||
16 | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.50 | ||||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 31.25 | ||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 32.26 | ||||||
3 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.55 | ||||||
4 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 32.98 | ||||||
5 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.03 | ||||||
6 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 37.44 | ||||||
7 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 41.63 | ||||||
8 | Peter Borg Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.64 | ||||||
9 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 43.41 | ||||||
10 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 49.14 | ||||||
11 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 54.17 | ||||||
- | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | brystben v 35m | |||||
Løb 6, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 35.33 | ||||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 40.96 | ||||||
3 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 42.18 | ||||||
4 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.93 | ||||||
5 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 46.05 | ||||||
6 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 47.96 | ||||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | assynkrone arme v 20 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 33.59 | 1:09.16 | |||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.71 | 1:11.11 | |||||
3 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 34.70 | 1:14.02 | |||||
4 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 34.63 | 1:15.47 | |||||
5 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 36.14 | 1:17.07 | |||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.58 | 1:18.06 | |||||
7 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.80 | 1:23.18 | |||||
8 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 37.44 | 1:23.76 | |||||
9 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.91 | 1:24.59 | |||||
10 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 39.02 | 1:25.89 | |||||
11 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 38.76 | 1:26.45 | |||||
12 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 40.84 | 1:28.93 | |||||
13 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 45.33 | 1:36.16 | |||||
14 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.82 | 1:36.33 | |||||
15 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.96 | 1:40.83 | |||||
16 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 47.90 | 1:43.00 | |||||
- | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.07 | 1:14.15 | |||||
2 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.67 | 1:23.40 | |||||
3 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.36 | 1:24.87 | |||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.01 | 1:28.11 | |||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.13 | 1:32.86 | |||||
6 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.54 | 1:33.35 | |||||
7 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.48 | 1:34.91 | |||||
8 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.17 | 1:34.93 | |||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 43.55 | 1:39.13 | |||||
2 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 52.99 | 1:54.11 | |||||
3 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 56.39 | 2:01.04 | |||||
- | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | crawlben efter 85m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:35 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 30.31 | 1:05.22 | |||||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 31.95 | 1:08.26 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 32.65 | 1:08.81 | |||||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 32.11 | 1:08.85 | |||||
5 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.18 | 1:14.15 | |||||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.86 | 1:14.18 | |||||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 37.39 | 1:22.63 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.21 | 1:13.86 | |||||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.38 | 1:13.93 | |||||
3 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.97 | 1:14.17 | |||||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.76 | 1:19.97 | |||||
5 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 38.05 | 1:21.45 | |||||
6 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.68 | 1:22.27 | |||||
7 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.62 | 1:24.46 | |||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 39.06 | 1:25.26 | |||||
9 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 41.38 | 1:32.32 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 46.61 | 1:37.01 | |||||
2 | Jacob Prytz | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.97 | 1:44.16 | |||||
3 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.81 | 1:47.04 | |||||
4 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 51.23 | 1:50.27 | |||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 42.67 | 1:31.17 | |||||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:43 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 9, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.28 | 1:15.69 | 1:56.90 | 2:38.35 | |||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.09 | 1:16.18 | 2:02.56 | 2:51.64 | |||
3 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.16 | 1:28.63 | 2:20.18 | 3:10.60 | |||
4 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 40.37 | 1:29.91 | 2:23.38 | 3:18.33 | |||
5 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 42.29 | 1:32.39 | 2:26.25 | 3:19.84 | |||
- | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | crawlben v. 170 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:55 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 30.54 | 1:09.71 | 1:48.03 | 2:24.48 | |||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.14 | 1:11.30 | 1:50.05 | 2:27.80 | |||
3 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 33.69 | 1:13.35 | 1:53.28 | 2:32.16 | |||
4 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 34.61 | 1:15.71 | 1:58.00 | 2:39.54 | |||
5 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 35.75 | 1:18.45 | 2:03.52 | 2:49.01 | |||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.20 | 1:22.48 | 2:09.39 | 2:55.48 | |||
- | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | crawlben v- 180 m | |||||
Løb 10, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 42.70 | 1:40.02 | 2:46.82 | 3:53.56 | |||
- | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Ej sam berør v. 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:58 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:59 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 30.90 | 1:08.77 | |||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 35.57 | 1:13.30 | |||||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | 1:13.64 | |||||
4 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.45 | 1:13.91 | |||||
5 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 39.09 | 1:18.21 | |||||
6 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.13 | 1:23.40 | |||||
7 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.47 | 1:23.47 | |||||
8 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 40.29 | 1:24.32 | |||||
9 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 40.08 | 1:25.98 | |||||
10 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 41.85 | 1:26.04 | |||||
11 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.81 | 1:26.10 | |||||
12 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 42.14 | 1:26.84 | |||||
13 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 42.73 | 1:28.94 | |||||
14 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 42.72 | 1:29.56 | |||||
15 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.53 | 1:30.06 | |||||
16 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 46.23 | 1:36.46 | |||||
17 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 46.04 | 1:40.15 | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 35.09 | 1:16.65 | |||||
2 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.99 | 1:18.62 | |||||
3 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | 38.82 | 1:19.99 | |||||
4 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.06 | 1:21.47 | |||||
5 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 40.00 | 1:22.13 | |||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 40.41 | 1:22.14 | |||||
7 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.97 | 1:24.03 | |||||
8 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.30 | 1:26.34 | |||||
9 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.55 | 1:27.43 | |||||
10 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.44 | 1:28.46 | |||||
11 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.67 | 1:28.98 | |||||
12 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.77 | 1:30.62 | |||||
13 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 41.56 | 1:31.10 | |||||
14 | Christine Papuga Finsen | 2007 | Kolding SK | 44.92 | 1:34.46 | |||||
15 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 43.55 | 1:34.52 | |||||
16 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.64 | 1:34.69 | |||||
17 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 51.49 | 1:46.85 | |||||
18 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 52.55 | 1:47.46 | |||||
19 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 55.31 | 1:55.62 | |||||
- | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | Ryglig i bryst v 51m | |||||
- | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | DSQ | Svøm på mave i ryg | |||||
- | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 37.66 | 1:22.63 | |||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 39.85 | 1:27.59 | |||||
3 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 41.19 | 1:29.04 | |||||
4 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 41.45 | 1:30.21 | |||||
5 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 40.87 | 1:31.61 | |||||
6 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 41.98 | 1:33.90 | |||||
7 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 44.83 | 1:37.22 | |||||
8 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 58.13 | 1:59.62 | |||||
- | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | DSQ | Ej sam berør bryst | |||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 11, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 52.51 | 1:51.46 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:59 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 28.50 | 1:04.36 | |||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 31.86 | 1:07.65 | |||||
3 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 34.56 | 1:09.69 | |||||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 32.92 | 1:10.35 | |||||
5 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.33 | 1:15.08 | |||||
6 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.85 | 1:19.62 | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 31.16 | 1:08.76 | |||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 32.84 | 1:10.01 | |||||
3 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 32.98 | 1:10.60 | |||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 34.98 | 1:14.66 | |||||
5 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 36.27 | 1:15.43 | |||||
6 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.01 | 1:15.96 | |||||
7 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 35.98 | 1:16.45 | |||||
8 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.32 | 1:16.76 | |||||
9 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.71 | 1:20.46 | |||||
10 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.40 | 1:20.93 | |||||
11 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.39 | 1:22.39 | |||||
12 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 39.76 | 1:25.33 | |||||
13 | Jacob Landtved | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.50 | 1:32.93 | |||||
14 | Jonathan Løgstrup Sørensen | 2006 | Kolding SK | 42.13 | 1:33.22 | |||||
15 | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.00 | 1:33.99 | |||||
- | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | Afsat ryg p mave 50m | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 33.56 | 1:11.04 | |||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 33.35 | 1:12.81 | |||||
3 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 36.63 | 1:19.72 | |||||
4 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 41.22 | 1:23.54 | |||||
5 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 42.99 | 1:32.15 | |||||
6 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.26 | 1:33.82 | |||||
7 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 15.38 | 1:36.52 | |||||
8 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 43.32 | 1:37.29 | |||||
9 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 52.95 | 1:46.52 | |||||
Løb 12, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 41.36 | 1:29.19 | |||||
2 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 43.40 | 1:31.83 | |||||
3 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 48.66 | 1:39.96 | |||||
4 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 48.90 | 1:43.11 | |||||
- | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Ej sam berør 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:15 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:20 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.64 | ||||||
2 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 39.38 | ||||||
3 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.90 | ||||||
4 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 42.63 | ||||||
5 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 44.28 | ||||||
6 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.47 | ||||||
7 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 46.86 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.08 | ||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 39.71 | ||||||
3 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 40.99 | ||||||
4 | Christine Papuga Finsen | 2007 | Kolding SK | 45.94 | ||||||
5 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 46.72 | ||||||
6 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 54.51 | ||||||
7 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 55.17 | ||||||
8 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 55.41 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 44.54 | ||||||
2 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 51.83 | ||||||
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
- | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:20 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 30.90 | ||||||
2 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.96 | ||||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 32.10 | ||||||
4 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 32.31 | ||||||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 32.74 | ||||||
6 | Silas Åkerlind | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.99 | ||||||
7 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.70 | ||||||
8 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 36.96 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 33.63 | ||||||
2 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 34.04 | ||||||
3 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 36.94 | ||||||
4 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.48 | ||||||
5 | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.89 | ||||||
- | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.82 | ||||||
2 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 47.38 | ||||||
3 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 56.75 | ||||||
Løb 14, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 50.33 | ||||||
2 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 50.43 | ||||||
- | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:27 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 15:40 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 34.39 | 1:10.36 | |||||
2 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.68 | 1:15.52 | |||||
3 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 37.43 | 1:15.73 | |||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.51 | 1:18.18 | |||||
5 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 39.10 | 1:20.23 | |||||
5 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 39.11 | 1:20.23 | |||||
7 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.33 | 1:22.24 | |||||
8 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.13 | 1:23.21 | |||||
9 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.83 | 1:24.28 | |||||
10 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.92 | 1:26.68 | |||||
11 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 42.23 | 1:26.94 | |||||
12 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.57 | 1:27.16 | |||||
13 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 44.53 | 1:28.98 | |||||
14 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 47.57 | 1:37.16 | |||||
15 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:44.82 | 1:44.82 | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 35.18 | 1:12.49 | |||||
2 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 38.98 | 1:19.55 | |||||
3 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.08 | 1:20.42 | |||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.76 | 1:21.72 | |||||
5 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.07 | 1:22.01 | |||||
6 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 40.09 | 1:22.40 | |||||
7 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 40.89 | 1:22.93 | |||||
8 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.63 | 1:26.81 | |||||
9 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 42.67 | 1:28.37 | |||||
10 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 43.69 | 1:28.86 | |||||
11 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 44.96 | 1:31.14 | |||||
12 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 1:31.96 | 1:31.96 | |||||
13 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.34 | 1:33.73 | |||||
14 | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:45.27 | 1:45.27 | |||||
- | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | EFB 75m | |||||
- | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | EFB 25m | |||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 39.43 | 1:19.67 | |||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 41.70 | 1:24.42 | |||||
3 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 45.99 | 1:34.20 | |||||
4 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 55.10 | 1:52.15 | |||||
5 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | 56.75 | 1:56.43 | |||||
6 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 2:00.97 | 2:00.97 | |||||
- | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | DSQ | EFB 75m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 15:40 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 15:58 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 30.23 | 1:02.18 | |||||
2 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 32.39 | 1:06.52 | |||||
3 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 34.12 | 1:10.57 | |||||
4 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 34.22 | 1:10.99 | |||||
5 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.61 | 1:11.25 | |||||
6 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 37.22 | 1:15.59 | |||||
7 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 37.10 | 1:16.37 | |||||
8 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 39.22 | 1:21.32 | |||||
- | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | EFB ved 75m | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.36 | 1:06.50 | |||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 35.08 | 1:11.51 | |||||
3 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.09 | 1:13.91 | |||||
4 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.87 | 1:14.33 | |||||
5 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.27 | 1:14.57 | |||||
6 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.66 | 1:19.57 | |||||
7 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 39.64 | 1:21.18 | |||||
8 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.05 | 1:21.74 | |||||
9 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 39.87 | 1:21.80 | |||||
10 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.39 | 1:22.17 | |||||
11 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.95 | 1:22.29 | |||||
12 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 41.33 | 1:24.45 | |||||
13 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 42.68 | 1:28.08 | |||||
14 | Jonathan Løgstrup Sørensen | 2006 | Kolding SK | 45.16 | 1:32.25 | |||||
15 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 46.36 | 1:33.86 | |||||
16 | Jacob Landtved | 2006 | Ringe Svømme Klub | 50.22 | 1:39.55 | |||||
- | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | DSQ | EFB v 50m | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.76 | 1:10.64 | |||||
2 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 39.45 | 1:21.01 | |||||
3 | Peter Borg Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.12 | 1:25.03 | |||||
4 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 46.89 | 1:33.99 | |||||
5 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 47.07 | 1:36.58 | |||||
6 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.76 | 1:37.30 | |||||
7 | Jacob Prytz | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.89 | 1:38.46 | |||||
- | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | DSQ | EFB v 50m | |||||
- | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Løb 16, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 43.17 | 1:27.00 | |||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 44.09 | 1:31.46 | |||||
3 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 45.56 | 1:33.28 | |||||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 15:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.25 | 1:11.72 | 1:49.85 | 2:27.00 | |||
2 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.57 | 1:12.00 | 1:50.81 | 2:29.78 | |||
3 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.16 | 1:18.84 | 1:59.72 | 2:39.85 | |||
4 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 39.71 | 1:22.05 | 2:03.40 | 2:42.96 | |||
5 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 39.92 | 1:21.99 | 2:04.04 | 2:44.97 | |||
6 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.05 | 1:21.97 | 2:04.35 | 2:45.13 | |||
7 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 39.45 | 1:21.43 | 2:04.68 | 2:46.85 | |||
8 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 41.23 | 1:25.69 | 2:08.75 | 2:51.14 | |||
9 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 44.13 | 1:30.22 | 2:17.30 | 3:01.92 | |||
10 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 43.48 | 1:31.65 | 2:21.01 | 3:08.94 | |||
11 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 47.39 | 1:37.47 | 2:28.58 | 3:16.02 | |||
12 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 45.72 | 1:37.45 | 2:31.24 | 3:18.69 | |||
- | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | EFB v 150m | |||||
- | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | EFB v 125m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 45.38 | 1:34.13 | 2:23.38 | 3:09.53 | |||
2 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 46.44 | 3:20.79 | 3:20.79 | ||||
- | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | EFB v 25m | |||||
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.83 | 1:22.47 | 2:07.02 | 2:50.81 | |||
2 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.37 | 1:33.01 | 2:22.91 | 3:11.97 | |||
3 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 47.86 | 1:38.44 | 2:28.50 | 3:17.86 | |||
- | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | DSQ | afslut på mave 200m | |||||
- | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej afslut ryg 200m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 15:46 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 15:45 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.45 | 1:09.57 | 1:47.83 | 2:25.94 | |||
2 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.77 | 1:13.30 | 1:51.67 | 2:28.97 | |||
3 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.69 | 1:15.77 | 1:55.27 | 2:34.19 | |||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 36.45 | 1:16.74 | 1:56.93 | 2:34.81 | |||
5 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 35.99 | 1:15.18 | 1:55.65 | 2:35.17 | |||
6 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.41 | 1:17.68 | 1:57.61 | 2:36.09 | |||
7 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.62 | 1:17.47 | 1:57.68 | 2:37.53 | |||
8 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 38.22 | 1:18.96 | 2:00.34 | 2:41.27 | |||
9 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 40.03 | 1:23.85 | 2:07.47 | 2:49.48 | |||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 33.61 | 1:09.94 | 1:47.43 | 2:23.51 | |||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.31 | 1:11.13 | 1:48.81 | 2:26.36 | |||
3 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 41.85 | 1:27.75 | 2:14.20 | 2:57.63 | |||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 36.75 | 1:17.63 | 2:00.32 | 2:42.05 | |||
2 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 2:33.89 | 3:23.73 | 3:23.73 | ||||
3 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 52.14 | 1:46.67 | 2:41.53 | 3:34.93 | |||
- | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | DSQ | fuldt neddykket mål | |||||
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.79 | 1:20.30 | 2:04.21 | 2:47.63 | |||
2 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 46.11 | 1:36.38 | 2:25.89 | 3:13.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 15:45 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 16:07 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 19, 4X50m Flyben UV Mix, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | H2Odense | 2005 | H2Odense | 2:32.74 | ||||||
Naja Færgemann | 2006 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 41.83 | 1:21.65 | |||||||
Amalie F. Piiters | 2006 | 39.87 | 2:01.52 | |||||||
Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | 31.22 | 2:32.74 | |||||||
2 | Delta Mix | 2005 | DeltaSwim | 2:44.14 | ||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 32.08 | 32.08 | |||||||
Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 46.73 | 1:18.81 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 37.90 | 1:56.71 | |||||||
Mathilde Søe | 2008 | 47.43 | 2:44.14 | |||||||
3 | Sønderborg Mix | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:48.52 | ||||||
Clara Kapke | 2006 | 37.56 | 37.56 | |||||||
Signe Jensen | 2007 | 39.03 | 1:16.59 | |||||||
Nora Gombos | 2006 | 43.47 | 2:00.06 | |||||||
Felix Wetcke-Brask | 2006 | 48.46 | 2:48.52 | |||||||
- | Frem Mix | 2006 | Frem Odense | DSQ | skodbev ved20/45m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 16:07 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderborg Piger 1 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 1:58.75 | ||||||
Signe Jensen | 2007 | 29.77 | 29.77 | |||||||
Anna Mai Andersen | 2006 | 31.25 | 1:01.02 | |||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 29.34 | 1:30.36 | |||||||
Clara Kapke | 2006 | 28.39 | 1:58.75 | |||||||
2 | Rsk Piger 1 | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:59.53 | ||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 30.75 | 30.75 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 30.07 | 1:00.82 | |||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 29.44 | 1:30.26 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 29.27 | 1:59.53 | |||||||
3 | H2Odense Piger | 2006 | H2Odense | 2:01.74 | ||||||
Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 29.86 | 29.86 | |||||||
Naja Færgemann | 2006 | 28.79 | 58.65 | |||||||
Amalie F. Piiters | 2006 | 29.41 | 1:28.06 | |||||||
Mille A. B. Buch | 2006 | 33.68 | 2:01.74 | |||||||
4 | Esv Piger 1 | 2006 | Vejle Svømmeklub | 2:03.88 | ||||||
Ann-Katrine Windfeld | 2006 | 30.82 | 30.82 | |||||||
Sophia Jochumsen | 2006 | 30.64 | 1:01.46 | |||||||
Mille Holmberg | 2006 | 31.38 | 1:32.84 | |||||||
Anna Fiona Nybøll | 2007 | 31.04 | 2:03.88 | |||||||
5 | Sønderborg Piger 2 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:08.89 | ||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Lotta Træger | 2008 | 33.53 | 1:03.98 | |||||||
Nora Gombos | 2006 | 32.03 | 1:36.01 | |||||||
Sofie Damm Johansen | 2006 | 32.88 | 2:08.89 | |||||||
6 | Frem Piger 1 | 2006 | Frem Odense | 2:10.84 | ||||||
Liva Vangsgaard | 2006 | 32.39 | 32.39 | |||||||
Anna Mathilde Kruse | 2006 | 34.87 | 1:07.26 | |||||||
Monica Munkbjerg | 2006 | 31.48 | 1:38.74 | |||||||
Victoria Juul Larsen | 2006 | 32.10 | 2:10.84 | |||||||
7 | Ksk Piger | 2006 | Kolding SK | 2:11.04 | ||||||
Ane Christensen | 2006 | 30.85 | 30.85 | |||||||
Emilia Spangsberg | 2007 | 32.88 | 1:03.73 | |||||||
Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 33.66 | 1:37.39 | |||||||
Signe Christensen | 2008 | 33.65 | 2:11.04 | |||||||
8 | Esv Piger 2 | 2006 | Vejle Svømmeklub | 2:11.26 | ||||||
Sarah Laursen | 2007 | 32.30 | 32.30 | |||||||
Andrea Højbjerg | 2007 | 33.81 | 1:06.11 | |||||||
Julie Guldmann Møller | 2007 | 33.18 | 1:39.29 | |||||||
Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 31.97 | 2:11.26 | |||||||
9 | Rsk Piger 2 | 2007 | Ringe Svømme Klub | 2:11.65 | ||||||
Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Sofie Bak | 2008 | 1:05.93 | 1:39.14 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 32.51 | 2:11.65 | |||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 2:11.65 | ||||||||
10 | Delta Piger | 2006 | DeltaSwim | 2:12.60 | ||||||
Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 29.60 | 29.60 | |||||||
Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 34.31 | 1:03.91 | |||||||
Sofie Holst Jeberg | 2007 | 34.53 | 1:38.44 | |||||||
Clara Bendtsen | 2008 | 34.16 | 2:12.60 | |||||||
11 | Svendborg Piger | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 2:21.68 | ||||||
Isabella Aurbo Herold | 2007 | 35.38 | 35.38 | |||||||
Alvina Vahala Hvass | 2006 | 36.58 | 1:11.96 | |||||||
Ella Krogager Jensen | 2008 | 35.95 | 1:47.91 | |||||||
Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | 33.77 | 2:21.68 | |||||||
12 | Rsk Piger 3 | 2006 | Ringe Svømme Klub | 2:36.54 | ||||||
Ella Broby Henriksen | 2009 | 38.43 | 38.43 | |||||||
Sara Lund Larsen | 2008 | 41.93 | 1:20.36 | |||||||
Caroline Søgaard | 2006 | 39.23 | 1:59.59 | |||||||
Thea Keinicke | 2007 | 36.95 | 2:36.54 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:09 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 21, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Delta Drenge | 2005 | DeltaSwim | 1:47.90 | ||||||
Jonatan Lyck Falk | 2006 | 26.61 | 26.61 | |||||||
Mikkel Holme Madsen | 2005 | 27.94 | 54.55 | |||||||
Johan Erdmann Christensen | 2005 | 28.20 | 1:22.75 | |||||||
Christian Damborg Thomsen | 2005 | 25.15 | 1:47.90 | |||||||
2 | Nyborg Drenge | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:49.12 | ||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 26.83 | 26.83 | |||||||
Mikkel Bredal Larsen | 2005 | 27.10 | 53.93 | |||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 27.86 | 1:21.79 | |||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 27.33 | 1:49.12 | |||||||
3 | Esv Drenge 1 | 2005 | Vejle Svømmeklub | 1:53.39 | ||||||
Thor Majgård | 2005 | 27.15 | 27.15 | |||||||
Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | 28.91 | 56.06 | |||||||
Max Venborg Kromann | 2005 | 28.59 | 1:24.65 | |||||||
Marius Toustrup Elkjær | 2007 | 28.74 | 1:53.39 | |||||||
4 | Egif Powerboys | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:59.08 | ||||||
Frederik Billesø Beck | 2008 | 31.66 | 31.66 | |||||||
Asger Nielsen | 2005 | 29.79 | 1:01.45 | |||||||
Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | 30.51 | 1:31.96 | |||||||
Peter Rom Poulsen | 2005 | 27.12 | 1:59.08 | |||||||
5 | Ksk Drenge | 2005 | Kolding SK | 2:03.96 | ||||||
Christian N. Christensen | 2006 | 28.37 | 28.37 | |||||||
Magnus Stilling | 2007 | 34.69 | 1:03.06 | |||||||
Mads Schelde Jensen | 2006 | 32.28 | 1:35.34 | |||||||
Daniel Busk | 2005 | 28.62 | 2:03.96 | |||||||
6 | Sønderborg Drenge | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:06.08 | ||||||
Eskild Noah Johannsen | 2006 | 28.99 | 28.99 | |||||||
Jacob Prytz | 2007 | 35.96 | 1:04.95 | |||||||
Felix Wetcke-Brask | 2006 | 31.21 | 1:36.16 | |||||||
Boris Gamishev | 2007 | 29.92 | 2:06.08 | |||||||
7 | Rsk Drenge 2 | 2006 | Ringe Svømme Klub | 2:19.94 | ||||||
Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Jacob Landtved | 2006 | 35.27 | 1:13.55 | |||||||
Laurits Damsted Lund | 2007 | 36.43 | 1:49.98 | |||||||
Peter Borg Kristensen | 2007 | 29.96 | 2:19.94 | |||||||
8 | Rsk Drenge 3 | 2008 | Ringe Svømme Klub | 2:25.87 | ||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 38.37 | 38.37 | |||||||
Mathias Møller Nielsen | 2008 | 37.34 | 1:15.71 | |||||||
Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | 35.38 | 1:51.09 | |||||||
Marius Lundsfryd | 2008 | 34.78 | 2:25.87 | |||||||
- | Esv Drenge 2 | 2005 | Vejle Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Anders Bank Hansen | 2006 | 30.63 | 30.63 | |||||||
- | H2Odense Drenge | 2005 | H2Odense | DSQ | tyvstart | |||||
Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | 27.30 | 27.30 | |||||||
Magnus Tranekjer | 2005 | 31.08 | 58.38 | |||||||
- | Rsk Drenge 1 | 2005 | Ringe Svømme Klub | DSQ | tyvstart | |||||
Luca Hertzog | 2005 | 27.97 | 27.97 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 29.99 | 57.96 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:31 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.36 | ||||||
2 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.49 | ||||||
3 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.90 | ||||||
4 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.42 | ||||||
5 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.85 | ||||||
6 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.94 | ||||||
7 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.13 | ||||||
8 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 44.12 | ||||||
9 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 44.81 | ||||||
10 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 46.08 | ||||||
11 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 47.73 | ||||||
12 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 49.54 | ||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 37.15 | ||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 41.12 | ||||||
3 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.00 | ||||||
4 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.10 | ||||||
5 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 43.55 | ||||||
6 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 48.75 | ||||||
7 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 50.41 | ||||||
8 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 53.46 | ||||||
9 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 53.51 | ||||||
10 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 57.67 | ||||||
11 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 1:03.12 | ||||||
Løb 22, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 47.90 | ||||||
2 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.84 | ||||||
3 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 49.82 | ||||||
4 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 51.42 | ||||||
5 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 52.36 | ||||||
6 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 56.70 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:25 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:59 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 33.51 | ||||||
2 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 34.02 | ||||||
3 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.96 | ||||||
4 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 35.86 | ||||||
5 | Silas Åkerlind | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.26 | ||||||
6 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 38.73 | ||||||
7 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 39.51 | ||||||
8 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 40.12 | ||||||
9 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 40.69 | ||||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 36.84 | ||||||
2 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 37.29 | ||||||
3 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.24 | ||||||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.98 | ||||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 42.91 | ||||||
6 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 43.91 | ||||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.30 | ||||||
8 | Jacob Landtved | 2006 | Ringe Svømme Klub | 49.83 | ||||||
9 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 50.41 | ||||||
10 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 53.13 | ||||||
- | Jonathan Løgstrup Sørensen | 2006 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 35.31 | ||||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.27 | ||||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.84 | ||||||
4 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 40.65 | ||||||
5 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 48.99 | ||||||
6 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 50.07 | ||||||
- | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 23, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 43.95 | ||||||
2 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 50.23 | ||||||
3 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 50.96 | ||||||
4 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 51.37 | ||||||
5 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 55.51 | ||||||
6 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:01.01 | ||||||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:59 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:47 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.07 | 1:19.88 | |||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.26 | 1:20.75 | |||||
3 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.09 | 1:21.65 | |||||
4 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 39.52 | 1:22.16 | |||||
5 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 40.46 | 1:23.52 | |||||
6 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 40.88 | 1:26.74 | |||||
7 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 42.24 | 1:27.94 | |||||
8 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 43.01 | 1:31.82 | |||||
9 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.19 | 1:31.96 | |||||
10 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 47.33 | 1:39.09 | |||||
11 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.31 | 1:41.25 | |||||
12 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 48.32 | 1:41.75 | |||||
13 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 47.37 | 1:42.10 | |||||
14 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 50.59 | 1:46.64 | |||||
15 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 54.25 | 1:58.01 | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.90 | 1:22.09 | |||||
2 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.12 | 1:26.91 | |||||
3 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 41.75 | 1:29.55 | |||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | 42.49 | 1:30.49 | |||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.86 | 1:30.63 | |||||
6 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 43.01 | 1:30.80 | |||||
7 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 44.34 | 1:32.52 | |||||
8 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 44.57 | 1:32.89 | |||||
9 | Christine Papuga Finsen | 2007 | Kolding SK | 44.22 | 1:34.23 | |||||
10 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 46.88 | 1:40.93 | |||||
11 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 47.41 | 1:41.51 | |||||
12 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.02 | 1:42.20 | |||||
13 | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.42 | 1:42.82 | |||||
14 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 50.36 | 1:45.74 | |||||
- | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 44.98 | 1:36.16 | |||||
2 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 49.07 | 1:44.92 | |||||
3 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 53.34 | 1:52.99 | |||||
4 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 1:00.27 | 2:07.33 | |||||
- | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | DSQ | kun en hånd v. 75 m | |||||
Løb 24, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 56.68 | 2:02.91 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 10:47 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.85 | 1:14.12 | |||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.48 | 1:14.13 | |||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 36.09 | 1:16.09 | |||||
4 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 36.04 | 1:16.41 | |||||
5 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 36.58 | 1:16.46 | |||||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 36.24 | 1:17.12 | |||||
7 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.58 | 1:25.98 | |||||
8 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 41.07 | 1:27.39 | |||||
9 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 41.49 | 1:27.65 | |||||
10 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.97 | 1:29.10 | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.15 | 1:18.57 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.42 | 1:19.69 | |||||
3 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 37.58 | 1:21.78 | |||||
4 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.40 | 1:22.30 | |||||
5 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 38.69 | 1:22.53 | |||||
6 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 40.50 | 1:26.03 | |||||
7 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.88 | 1:28.78 | |||||
8 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 43.02 | 1:29.39 | |||||
9 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 42.85 | 1:31.49 | |||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 45.78 | 1:36.26 | |||||
11 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 44.65 | 1:36.38 | |||||
12 | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.44 | 1:45.79 | |||||
- | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | ej sam. berør. v 75m | |||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Borg Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 43.80 | 1:31.89 | |||||
2 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.52 | 1:43.85 | |||||
3 | Jacob Prytz | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 50.11 | 1:46.10 | |||||
4 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 50.59 | 1:46.49 | |||||
5 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 49.46 | 1:48.18 | |||||
6 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 54.91 | 1:53.40 | |||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 25, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 47.61 | 1:41.28 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:05 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:24 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.72 | 1:19.88 | 2:03.21 | 2:46.70 | |||
2 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.36 | 1:20.94 | 2:04.68 | 2:48.55 | |||
3 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.42 | 1:27.13 | 2:12.80 | 2:58.20 | |||
4 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 42.83 | 1:28.16 | 2:14.13 | 3:00.03 | |||
5 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 43.06 | 1:30.37 | 2:17.11 | 3:03.22 | |||
6 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 40.84 | 1:28.39 | 2:16.76 | 3:04.61 | |||
7 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 45.84 | 1:35.62 | 2:26.55 | 3:17.85 | |||
8 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 45.32 | 1:35.79 | 2:27.02 | 3:18.39 | |||
9 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 47.77 | 1:41.35 | 2:35.16 | 3:27.00 | |||
10 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 49.39 | 1:42.84 | 2:36.95 | 3:30.69 | |||
- | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 48.76 | 1:43.03 | 2:39.03 | 3:34.48 | |||
2 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.97 | 1:46.05 | 2:42.57 | 3:38.84 | |||
Løb 26, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 41.82 | 1:29.07 | 2:16.56 | 3:04.49 | |||
2 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 49.18 | 1:44.95 | 2:41.11 | 3:36.32 | |||
3 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 56.08 | 1:56.62 | 3:00.19 | 3:58.27 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:24 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:38 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 35.48 | 1:16.94 | 1:59.28 | 2:41.45 | |||
2 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 37.72 | 1:18.75 | 2:00.30 | 2:41.75 | |||
3 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 39.82 | 1:23.19 | 2:07.19 | 2:49.27 | |||
4 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 37.26 | 1:20.26 | 2:05.76 | 2:51.64 | |||
5 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 38.99 | 1:23.49 | 2:10.25 | 2:55.03 | |||
6 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 38.11 | 1:23.22 | 2:10.15 | 2:55.66 | |||
7 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 41.14 | 1:28.28 | 2:16.16 | 3:02.19 | |||
8 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 42.56 | 1:30.75 | 2:20.52 | 3:08.67 | |||
9 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 46.79 | 1:40.06 | 2:34.62 | 3:29.93 | |||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 38.70 | 1:22.56 | 2:07.58 | 2:52.20 | |||
2 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 44.85 | 1:39.28 | 2:35.77 | 3:26.93 | |||
- | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | 2 flyben v 25m | |||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.25 | 1:19.37 | 2:02.10 | 2:45.05 | |||
2 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 45.53 | 1:37.74 | 2:32.04 | 3:24.98 | |||
3 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 49.71 | 1:52.95 | 2:52.29 | 3:49.67 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:38 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.58 | 1:12.29 | 1:57.69 | 2:32.83 | |||
2 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 33.21 | 1:13.57 | 2:01.22 | 2:40.35 | |||
3 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 1:16.66 | 2:08.47 | 2:44.51 | 2:44.51 | |||
4 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 33.78 | 1:18.37 | 2:08.81 | 2:47.80 | |||
5 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.77 | 1:21.99 | 2:11.40 | 2:48.73 | |||
5 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.55 | 1:17.79 | 2:09.23 | 2:48.73 | |||
7 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.57 | 1:25.37 | 2:16.67 | 2:55.40 | |||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.57 | 1:25.03 | 2:16.09 | 2:56.58 | |||
9 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.36 | 1:20.84 | 2:12.86 | 2:57.03 | |||
10 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.04 | 1:27.05 | 2:17.96 | 2:57.64 | |||
11 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 44.64 | 1:33.77 | 2:27.11 | 3:07.13 | |||
12 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 39.81 | 1:29.48 | 2:28.79 | 3:08.42 | |||
13 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | 40.34 | 1:29.85 | 2:26.20 | 3:08.80 | |||
14 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 47.77 | 1:39.57 | 2:39.47 | 3:25.28 | |||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.86 | 1:15.64 | 2:01.15 | 2:37.30 | |||
2 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 35.53 | 1:17.48 | 2:05.75 | 2:45.02 | |||
3 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.83 | 1:22.41 | 2:14.48 | 2:51.68 | |||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 39.80 | 1:25.05 | 2:17.25 | 2:59.11 | |||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.38 | 1:28.87 | 2:18.61 | 3:00.19 | |||
6 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 44.03 | 1:33.13 | 2:35.41 | 3:19.30 | |||
Løb 28, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.59 | 1:20.64 | 2:09.54 | 2:48.64 | |||
2 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 45.10 | 1:32.29 | 2:36.04 | 3:22.86 | |||
3 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 58.14 | 2:01.57 | 3:08.91 | 4:02.28 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 30.46 | 1:08.24 | 1:49.59 | 2:23.61 | |||
2 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 30.64 | 1:07.74 | 1:50.68 | 2:23.84 | |||
3 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 30.75 | 1:09.45 | 1:50.98 | 2:24.07 | |||
4 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 30.32 | 1:10.37 | 1:53.68 | 2:26.68 | |||
5 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 31.34 | 1:10.04 | 1:52.87 | 2:28.08 | |||
6 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 31.95 | 1:14.33 | 1:58.23 | 2:33.68 | |||
7 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.64 | 1:13.45 | 1:58.25 | 2:33.84 | |||
8 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 32.10 | 1:11.39 | 2:01.22 | 2:34.72 | |||
9 | Silas Åkerlind | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.72 | 1:15.91 | 2:03.47 | 2:37.39 | |||
10 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 35.86 | 1:18.08 | 2:08.38 | 2:44.72 | |||
11 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 35.83 | 1:16.98 | 2:08.16 | 2:45.98 | |||
12 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 33.80 | 1:20.23 | 2:10.24 | 2:51.10 | |||
13 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 40.00 | 1:23.36 | 2:15.42 | 2:53.75 | |||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.02 | 1:10.02 | 1:52.91 | 2:26.92 | |||
2 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.79 | 1:17.96 | 2:05.59 | 2:40.85 | |||
3 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.85 | 1:21.18 | 2:09.65 | 2:45.80 | |||
4 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 37.21 | 1:21.86 | 2:09.09 | 2:46.85 | |||
5 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 39.44 | 1:27.33 | 2:21.12 | 3:01.18 | |||
6 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 38.16 | 1:25.17 | 2:25.25 | 3:05.13 | |||
- | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | DSQ | AFS ryg på mave | |||||
- | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | svøm på mave 75m | |||||
- | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | DSQ | afslut ryg på mave | |||||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.85 | 1:16.63 | 2:00.47 | 2:36.50 | |||
2 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 33.90 | 1:18.39 | 2:07.90 | 2:46.33 | |||
3 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 48.93 | 1:38.30 | 2:39.46 | 3:22.31 | |||
4 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 44.49 | 1:38.62 | 2:41.23 | 3:27.89 | |||
5 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 46.54 | 1:41.59 | 2:42.65 | 3:28.99 | |||
- | Jacob Prytz | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | DSQ | tyvstart | |||||
- | Peter Borg Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | DSQ | EFB v 75m | |||||
Løb 29, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.56 | 1:19.50 | 2:11.02 | 2:50.03 | |||
2 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 46.54 | 1:35.24 | 2:34.51 | 3:16.37 | |||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 28.82 | ||||||
2 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.80 | ||||||
3 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 30.30 | ||||||
4 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 30.99 | ||||||
4 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 30.99 | ||||||
6 | Emilie Øhlenschlæger | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 31.40 | ||||||
7 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 31.41 | ||||||
8 | Lærke Dyrebjerg Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 33.79 | ||||||
9 | Maya Øhlenschlæger Jensen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.58 | ||||||
10 | Alvina Vahala Hvass | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 36.49 | ||||||
- | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | DeltaSwim | DSQ | Ej berør v 25m | |||||
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Andrea Bjerring Pedersen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 31.72 | ||||||
2 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 32.34 | ||||||
3 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 32.87 | ||||||
4 | Line Bach-Henriksen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.85 | ||||||
5 | Thea Keinicke | 2007 | Ringe Svømme Klub | 35.81 | ||||||
6 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 36.18 | ||||||
7 | Meryem Ercaliskan | 2007 | Frem Odense | 39.18 | ||||||
8 | Lisa Bjergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 39.94 | ||||||
Løb 30, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kalina Gamisheva | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.54 | ||||||
2 | Lotta Træger | 2008 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.93 | ||||||
3 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | DeltaSwim | 44.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 27.80 | ||||||
2 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 27.87 | ||||||
3 | Carl Clausen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 28.37 | ||||||
4 | Alexander Drachmann | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.98 | ||||||
5 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 30.08 | ||||||
6 | Asger Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.47 | ||||||
7 | Magnus M. Baun-Nielsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.70 | ||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 28.54 | ||||||
2 | Oskar Foss | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 30.22 | ||||||
3 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 31.21 | ||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Erik Hauge Sørensen | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 31.72 | ||||||
2 | Marcus Berg | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 32.24 | ||||||
Løb 31, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Gustav Nørregaard Jensen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 34.59 | ||||||
2 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 41.66 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:15 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 29.43 | 1:01.48 | |||||
2 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 31.85 | 1:05.99 | |||||
3 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | DeltaSwim | 31.94 | 1:06.26 | |||||
4 | Karoline Hellesøe | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.32 | 1:06.67 | |||||
5 | Anna Mai Andersen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.61 | 1:09.84 | |||||
6 | Nora Gombos | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 34.44 | 1:12.41 | |||||
7 | Sofie Damm Johansen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 35.05 | 1:12.54 | |||||
8 | Laura Worm Glæsner | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 36.34 | 1:14.62 | |||||
9 | Mille A. B. Buch | 2006 | H2Odense | 36.75 | 1:16.17 | |||||
10 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.75 | 1:16.56 | |||||
11 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 37.79 | 1:17.69 | |||||
12 | Elisabeth Quiring | 2006 | Vejen Svømmeklub | 40.85 | 1:25.85 | |||||
13 | Caroline Søgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:26.26 | 1:26.26 | |||||
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Jensen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.81 | 1:04.26 | |||||
2 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 31.98 | 1:06.85 | |||||
3 | Emilia Spangsberg | 2007 | Kolding SK | 34.95 | 1:11.31 | |||||
4 | Anna Fiona Nybøll | 2007 | Vejle Svømmeklub | 34.06 | 1:11.50 | |||||
5 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 36.52 | 1:15.89 | |||||
6 | Sofie Skibelund | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.37 | 1:18.24 | |||||
7 | Emilie Petz Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.18 | 1:22.39 | |||||
7 | Maya K. Alstrup-Lopez | 2007 | Frem Odense | 39.21 | 1:22.39 | |||||
9 | Christine Papuga Finsen | 2007 | Kolding SK | 39.97 | 1:23.91 | |||||
10 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | Svendborg Svømme Klub | 44.17 | 1:31.71 | |||||
11 | Emilie Jensen | 2007 | Vejen Svømmeklub | 42.05 | 1:32.39 | |||||
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 33.57 | 1:10.48 | |||||
2 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 35.10 | 1:12.34 | |||||
3 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 34.90 | 1:14.15 | |||||
4 | Clara Bendtsen | 2008 | DeltaSwim | 37.88 | 1:19.62 | |||||
5 | Mathilde Søe | 2008 | DeltaSwim | 37.83 | 1:19.77 | |||||
6 | Ella Krogager Jensen | 2008 | Svendborg Svømme Klub | 39.15 | 1:23.65 | |||||
7 | Johanne Riber | 2008 | DeltaSwim | 41.15 | 1:27.91 | |||||
8 | Elvira Køstner Kristensen | 2008 | Frem Odense | 44.73 | 1:35.21 | |||||
9 | Liv K. L. Jensen | 2008 | DeltaSwim | 51.81 | 1:49.85 | |||||
Løb 32, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ella Broby Henriksen | 2009 | Ringe Svømme Klub | 41.50 | 1:31.79 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:15 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:25 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Daniel Busk | 2005 | Kolding SK | 29.07 | 59.03 | |||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 28.53 | 59.72 | |||||
3 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 28.45 | 1:00.10 | |||||
4 | Mikkel Bredal Larsen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 29.12 | 1:00.74 | |||||
5 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.17 | 1:01.04 | |||||
6 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 29.61 | 1:01.10 | |||||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 32.12 | 1:07.70 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonatan Lyck Falk | 2006 | DeltaSwim | 28.88 | 59.48 | |||||
2 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 29.02 | 1:00.21 | |||||
3 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 29.67 | 1:01.09 | |||||
4 | Jakob Kristensen | 2006 | DeltaSwim | 30.68 | 1:05.10 | |||||
5 | Jacob Timmermand | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.36 | 1:08.06 | |||||
6 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 32.74 | 1:08.08 | |||||
7 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.74 | 1:08.44 | |||||
8 | Felix Wetcke-Brask | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.01 | 1:09.47 | |||||
9 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 33.36 | 1:09.58 | |||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 33.89 | 1:12.09 | |||||
11 | Noah Høier | 2006 | Vejen Svømmeklub | 1:20.00 | 1:20.00 | |||||
12 | Jacob Landtved | 2006 | Ringe Svømme Klub | 39.29 | 1:20.12 | |||||
13 | Jonathan Løgstrup Sørensen | 2006 | Kolding SK | 38.73 | 1:21.72 | |||||
14 | Felix Nielsen | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.26 | 1:21.78 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 30.22 | 1:03.24 | |||||
2 | Marius Toustrup Elkjær | 2007 | Vejle Svømmeklub | 30.92 | 1:04.74 | |||||
3 | Moritz Hartmann | 2007 | Vejle Svømmeklub | 32.49 | 1:08.81 | |||||
4 | Phillip Thomsen | 2007 | DeltaSwim | 38.18 | 1:18.35 | |||||
5 | Magnus Stilling | 2007 | Kolding SK | 37.84 | 1:18.59 | |||||
6 | Max Sierszecki | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.14 | 1:22.40 | |||||
7 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 39.31 | 1:23.23 | |||||
8 | Jacob Prytz | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 39.86 | 1:24.11 | |||||
9 | Bastian Ladekjær | 2007 | DeltaSwim | 40.05 | 1:25.10 | |||||
10 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 44.76 | 1:32.75 | |||||
11 | Sebastian N Pedersen | 2007 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:38.39 | 1:38.39 | |||||
Løb 33, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 37.75 | 1:20.31 | |||||
2 | Joakim Kristensen | 2008 | DeltaSwim | 39.98 | 1:21.45 | |||||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:25 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:42 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Clara Kapke | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.13 | 1:05.70 | 1:41.48 | 2:16.50 | |||
2 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 32.98 | 1:09.04 | 1:45.49 | 2:21.15 | |||
3 | Ann-Katrine Windfeld | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.10 | 1:07.90 | 1:45.10 | 2:22.73 | |||
4 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 33.18 | 1:10.67 | 1:47.89 | 2:23.87 | |||
5 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | H2Odense | 32.23 | 1:08.66 | 1:46.75 | 2:24.33 | |||
6 | Sophia Jochumsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.84 | 1:09.31 | 1:46.80 | 2:24.36 | |||
7 | Victoria Juul Larsen | 2006 | Frem Odense | 35.08 | 1:14.14 | 1:54.42 | 2:32.09 | |||
8 | Mille Holmberg | 2006 | Vejle Svømmeklub | 35.45 | 1:14.74 | 1:54.51 | 2:33.35 | |||
9 | Monica Munkbjerg | 2006 | Frem Odense | 35.14 | 1:16.57 | 2:00.56 | 2:41.28 | |||
10 | Liva Vangsgaard | 2006 | Frem Odense | 36.77 | 1:18.30 | 2:01.53 | 2:42.52 | |||
11 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 40.51 | 1:24.91 | 2:08.64 | 2:48.00 | |||
12 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 38.97 | 1:21.43 | 2:05.78 | 2:48.03 | |||
13 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 38.53 | 1:23.14 | 2:08.68 | 2:51.23 | |||
- | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Millie Møller | 2007 | Esbjerg Svømmeklub | 34.67 | 1:12.67 | 1:52.04 | 2:29.87 | |||
2 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.51 | 1:15.08 | 1:54.57 | 2:32.80 | |||
3 | Sarah Laursen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 35.89 | 1:14.92 | 1:54.89 | 2:33.55 | |||
4 | Lærke Jervelund | 2007 | Vejle Svømmeklub | 37.51 | 1:19.24 | 1:59.47 | 2:39.05 | |||
5 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 37.20 | 1:18.03 | 2:00.07 | 2:40.70 | |||
6 | Julie Guldmann Møller | 2007 | Vejle Svømmeklub | 36.61 | 1:18.26 | 2:00.92 | 2:41.01 | |||
7 | Andrea Højbjerg | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.07 | 1:23.13 | 2:08.44 | 2:49.12 | |||
8 | Alista Maslobojeva | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.36 | 1:24.38 | 2:11.60 | 2:57.68 | |||
- | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Løb 34, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Bak | 2008 | Ringe Svømme Klub | 38.66 | 1:22.29 | 2:06.58 | 2:46.52 | |||
2 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 48.66 | 1:43.52 | 2:39.58 | 3:34.52 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:42 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:57 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | DeltaSwim | 28.45 | 1:00.32 | 1:32.98 | 2:05.20 | |||
2 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 29.55 | 1:02.16 | 1:35.25 | 2:08.47 | |||
3 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | H2Odense | 30.41 | 1:02.96 | 1:36.78 | 2:09.48 | |||
4 | Thor Majgård | 2005 | Vejle Svømmeklub | 29.97 | 1:03.19 | 1:36.98 | 2:10.27 | |||
5 | Silas Åkerlind | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.60 | 1:03.66 | 2:12.92 | 2:12.92 | |||
6 | Peter Rom Poulsen | 2005 | Erritsø Gymnastik Og IF | 30.80 | 1:04.25 | 1:39.47 | 2:15.16 | |||
7 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.31 | 1:06.07 | 1:41.02 | 2:15.41 | |||
8 | Kresten Skau Hansen | 2005 | DeltaSwim | 31.90 | 1:07.62 | 1:43.04 | 2:16.77 | |||
9 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 31.59 | 1:07.83 | 1:43.16 | 2:17.08 | |||
10 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | DeltaSwim | 30.89 | 1:05.83 | 1:42.12 | 2:17.21 | |||
11 | Max Venborg Kromann | 2005 | Vejle Svømmeklub | 32.50 | 1:09.92 | 1:46.94 | 2:23.19 | |||
12 | Tobias Holt Poulsen | 2005 | Vejle Svømmeklub | 33.59 | 1:12.13 | 1:50.60 | 2:28.83 | |||
13 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 36.51 | 1:19.65 | 2:01.88 | 2:42.28 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 30.61 | 1:04.55 | 1:38.42 | 2:11.61 | |||
2 | Christian N. Christensen | 2006 | Kolding SK | 31.12 | 1:06.74 | 1:43.39 | 2:18.84 | |||
3 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 32.34 | 1:08.95 | 1:45.88 | 2:20.80 | |||
4 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.03 | 1:10.01 | 1:48.28 | 2:25.17 | |||
5 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 33.83 | 1:12.11 | 1:50.40 | 2:27.41 | |||
6 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.16 | 1:13.22 | 1:53.15 | 2:31.35 | |||
7 | Sigurd Salskov Iversen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 35.95 | 1:13.60 | 1:53.68 | 2:33.50 | |||
8 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 35.18 | 1:15.71 | 1:56.12 | 2:33.70 | |||
9 | Mads Møller Rieck | 2006 | DeltaSwim | 37.56 | 1:18.96 | 2:01.02 | 2:40.25 | |||
10 | Thor Nymark Pedersen | 2006 | Frem Odense | 39.67 | 1:25.29 | 2:12.05 | 2:53.04 | |||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Boris Gamishev | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.90 | 1:07.33 | 1:42.46 | 2:16.35 | |||
2 | Peter Borg Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 33.22 | 1:10.02 | 1:47.59 | 2:23.46 | |||
3 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 39.44 | 1:24.98 | 2:10.49 | 2:51.65 | |||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 35, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Billesø Beck | 2008 | Erritsø Gymnastik Og IF | 33.91 | 1:12.44 | 1:52.32 | 2:32.18 | |||
2 | Mathias Møller Nielsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 39.00 | 1:23.74 | 2:09.17 | 2:50.31 | |||
3 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 39.53 | 1:24.43 | 2:09.48 | 2:51.21 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 13:57 |