Resultater for Regionsmesterskaber på kortbane, Region Syddanmark
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Kortbane | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:43 | |||
Arrangør | Svømmeklubben Sønderborg og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 30.31 | 1:05.22 | |||||
2 | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | H2Odense | 31.95 | 1:08.26 | |||||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | H2Odense | 32.65 | 1:08.81 | |||||
4 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | DeltaSwim | 32.11 | 1:08.85 | |||||
5 | Karl Heeb | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 34.18 | 1:14.15 | |||||
6 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 33.86 | 1:14.18 | |||||
7 | Magnus Tranekjer | 2005 | H2Odense | 37.39 | 1:22.63 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Staghøj Andersen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.21 | 1:13.86 | |||||
2 | Eskild Noah Johannsen | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.38 | 1:13.93 | |||||
3 | Anders Bank Hansen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 34.97 | 1:14.17 | |||||
4 | Malthe Elias Wolgast | 2006 | Vejle Svømmeklub | 36.76 | 1:19.97 | |||||
5 | Mads Schelde Jensen | 2006 | Kolding SK | 38.05 | 1:21.45 | |||||
6 | Martin Christensen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 37.68 | 1:22.27 | |||||
7 | Nikolai Uekermann Olsen | 2006 | Vejle Svømmeklub | 38.62 | 1:24.46 | |||||
8 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 39.06 | 1:25.26 | |||||
9 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 41.38 | 1:32.32 | |||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 46.61 | 1:37.01 | |||||
2 | Jacob Prytz | 2007 | Svømmeklubben Sønderborg | 45.97 | 1:44.16 | |||||
3 | Lucas Dyrelund Rasmussen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 47.81 | 1:47.04 | |||||
4 | Laurits Damsted Lund | 2007 | Ringe Svømme Klub | 51.23 | 1:50.27 | |||||
- | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Møller Madsen | 2008 | DeltaSwim | 42.67 | 1:31.17 | |||||
- | Dany Valiu Nielsen | 2008 | DeltaSwim | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 26 oktober 2019 |
Licens til Svømmeklubben Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 12:43 |