Results for Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stvne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stvne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangr | Horsens Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 20 september 2019 |
Lb 14, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2002 |
Sponsor: Huset no 10 |
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
rg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
rg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
rg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 542 | 1:16.45 | ||||||
JGI Svmning | 1:12.67 | |||||||||
2 | Kristine Hlsen | 2002 | 477 | 1:19.77 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:17.16 | |||||||||
3 | Bianca Skjerning | 2001 | 314 | 1:31.72 | ||||||
Ringe Svmme Klub | 1:30.41 | |||||||||
- | Julia Harpth | 2002 | DSQ | ej samtid berr 25m | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:15.88 | |||||||||
Lb 14, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 |
Sponsor: Huset no 10 |
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
rg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
rg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
rg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Batz | 2003 | 582 | 1:14.65 | ||||||
DeltaSwim | 1:13.86 | |||||||||
2 | Freja Sndergaard | 2004 | 577 | 1:14.89 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:15.13 | |||||||||
3 | Annika Hausgaard Godt | 2003 | 577 | 1:14.90 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:13.55 | |||||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | 548 | 1:16.16 | ||||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:14.53 | |||||||||
5 | Louise Sjrup Jensen | 2003 | 536 | 1:16.75 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:14.02 | |||||||||
6 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 464 | 1:20.54 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:20.36 | |||||||||
7 | Nicoline Dyrman | 2004 | 458 | 1:20.86 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:19.53 | |||||||||
8 | Iben Schnwandt | 2003 | 429 | 1:22.64 | ||||||
Hobro Svmmeklub | 1:25.41 | |||||||||
9 | Ida Juul Grnning | 2004 | 407 | 1:24.12 | ||||||
H2Odense | 1:24.38 | |||||||||
10 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 373 | 1:26.58 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:23.04 | |||||||||
11 | Amalie Antonsen | 2003 | 367 | 1:27.05 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:27.00 | |||||||||
12 | Leonora Holst Jensen | 2004 | 243 | 1:39.93 | ||||||
Odder Svmmeklub | 1:38.15 | |||||||||
- | Luna Holm Mller | 2004 | DNS | |||||||
Kolding SK | 1:19.64 | |||||||||
Lb 14, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 |
Sponsor: Huset no 10 |
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
rg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
rg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
rg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | 586 | 1:14.49 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | |||||
Slangerup Svmmeklub | 1:14.48 | |||||||||
2 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 470 | 1:20.15 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:20.71 | |||||||||
3 | Marie Jensen | 2005 | 450 | 1:21.37 | ||||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:18.94 | |||||||||
4 | Stella Harpth | 2006 | 439 | 1:22.05 | ||||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:24.43 | |||||||||
5 | Rosa Marie Schousboe | 2005 | 423 | 1:23.01 | ||||||
Svmmeklubben Koral | 1:23.55 | |||||||||
6 | Lrke Stenholt Rpke | 2006 | 394 | 1:25.00 | ||||||
JGI Svmning | 1:24.16 | |||||||||
7 | Freja Obert | 2006 | 359 | 1:27.69 | ||||||
Odder Svmmeklub | 1:50.44 | |||||||||
8 | Karla Kristensen | 2005 | 347 | 1:28.69 | ||||||
Kolding SK | 1:29.30 | |||||||||
9 | Freya Thorsgaard | 2006 | 347 | 1:28.71 | ||||||
Svmmeklubben Koral | 1:28.93 | |||||||||
10 | Therese J Helt | 2006 | 333 | 1:29.90 | ||||||
Aabybro Idrtsforening | 1:27.72 | |||||||||
11 | Caroline Marx | 2006 | 321 | 1:31.01 | ||||||
Odder Svmmeklub | 1:33.76 | |||||||||
12 | Nanna Vestergrd Johansen | 2006 | 301 | 1:32.97 | ||||||
Odder Svmmeklub | 1:35.31 | |||||||||
13 | Emilie Boulund | 2006 | 284 | 1:34.76 | ||||||
Kolding SK | 1:45.42 | |||||||||
14 | Mathilde Olesen | 2005 | 282 | 1:35.03 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:34.89 | |||||||||
15 | Silja Larsen | 2006 | 240 | 1:40.28 | ||||||
Svmmeklubben Koral | 1:39.15 | |||||||||
16 | Thea Kvejborg | 2006 | 237 | 1:40.76 | ||||||
Svmmeklubben Koral | 1:46.04 | |||||||||
17 | Lrke r Knudsen | 2006 | 233 | 1:41.24 | ||||||
DeltaSwim | 1:50.19 | |||||||||
18 | Emma Bergene Hansen | 2005 | 231 | 1:41.62 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:39.49 | |||||||||
19 | Penelope Kamp Teglgrd | 2006 | 215 | 1:44.07 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:42.45 | |||||||||
20 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 212 | 1:44.50 | ||||||
DeltaSwim | 1:45.30 | |||||||||
21 | Marie V. Petersen | 2006 | 199 | 1:46.74 | ||||||
Odder Svmmeklub | 1:45.79 | |||||||||
22 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 196 | 1:47.25 | ||||||
Haderslev Svmme Klub | 1:55.95 | |||||||||
23 | Mille Lindeblad | 2005 | 195 | 1:47.41 | ||||||
DeltaSwim | 1:53.58 | |||||||||
24 | Astrid Hansen | 2006 | 162 | 1:54.37 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:51.51 | |||||||||
25 | Liv Ebel | 2006 | 153 | 1:56.59 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:56.45 | |||||||||
- | Dicte Westphal | 2005 | DNS | |||||||
Horsens Svmmeklub | 1:34.76 | |||||||||
Lb 14, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2008 |
Sponsor: Huset no 10 |
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
rg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
rg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
rg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Dyrelund Rasmussen | 2007 | 339 | 1:29.38 | ||||||
Ringe Svmme Klub | 1:31.90 | |||||||||
2 | Emilia Spangsberg | 2007 | 334 | 1:29.87 | ||||||
Kolding SK | 1:31.64 | |||||||||
3 | Mira Capito | 2007 | 328 | 1:30.38 | ||||||
Slangerup Svmmeklub | 1:31.41 | |||||||||
4 | Nanna Hjstrm | 2007 | 317 | 1:31.41 | ||||||
Kolding SK | 1:31.96 | |||||||||
5 | Andrea Skjelmose | 2007 | 312 | 1:31.86 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:32.71 | |||||||||
6 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | 302 | 1:32.89 | ||||||
Kolding SK | 1:32.29 | |||||||||
7 | Agnes Wissing | 2007 | 267 | 1:36.75 | ||||||
Kolding SK | 1:36.55 | |||||||||
8 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 260 | 1:37.59 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:35.48 | |||||||||
9 | Kattja Daniella Aggersbl | 2007 | 257 | 1:38.02 | ||||||
Slangerup Svmmeklub | 1:41.35 | |||||||||
10 | Jasmin Haaning | 2007 | 256 | 1:38.19 | ||||||
Skive Svmmeklub Poseidon | 1:37.13 | |||||||||
11 | Anne Sthr | 2008 | 254 | 1:38.46 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:41.56 | |||||||||
12 | Julie Olsen | 2008 | 250 | 1:38.92 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:56.82 | |||||||||
13 | Sille Augustesen | 2008 | 233 | 1:41.33 | ||||||
Brdstrup Svmmeklub | 1:38.31 | |||||||||
14 | Kira Wolter | 2007 | 225 | 1:42.51 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:46.03 | |||||||||
15 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 217 | 1:43.74 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:45.36 | |||||||||
16 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | 213 | 1:44.27 | ||||||
Svmmeklubben Koral | 1:46.47 | |||||||||
17 | Thea Keinicke | 2007 | 200 | 1:46.48 | ||||||
Ringe Svmme Klub | 1:50.65 | |||||||||
18 | Thilde Tinggaard Truelsen | 2008 | 187 | 1:48.90 | ||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
19 | Astrid Kortnum | 2007 | 164 | 1:53.89 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:48.53 | |||||||||
20 | Johanne Riber | 2008 | 163 | 1:54.03 | ||||||
DeltaSwim | 2:04.27 | |||||||||
21 | Karla Jger | 2008 | 161 | 1:54.62 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:54.87 | |||||||||
22 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 149 | 1:57.48 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 2:00.65 | |||||||||
23 | Tilde Hilkjr | 2007 | 140 | 1:59.90 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 2:09.72 | |||||||||
24 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 134 | 2:01.79 | ||||||
DeltaSwim | 2:05.82 | |||||||||
25 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 128 | 2:03.46 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 2:01.59 | |||||||||
26 | Trine Pors Rasmussen | 2007 | 120 | 2:06.41 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 1:59.54 | |||||||||
27 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 117 | 2:07.47 | ||||||
DeltaSwim | 2:17.43 | |||||||||
28 | Hannah Truelsen Duevig | 2008 | 107 | 2:10.99 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 2:13.35 | |||||||||
29 | Clara Darville | 2008 | 83 | 2:22.95 | ||||||
Vejle Svmmeklub | ||||||||||
- | Alberte Broeng Leig | 2007 | DNS | |||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
- | Alista Maslobojeva | 2007 | DNS | |||||||
Vejle Svmmeklub | 1:30.44 | |||||||||
- | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svmme Klub | ||||||||||
- | Anna Kjr Nielsen | 2008 | DSQ | 1 hnd i vend 50m | ||||||
Odder Svmmeklub | 1:52.36 | |||||||||
- | Asta Dragnes Brix | 2008 | DSQ | fl flyben efter v 25 | ||||||
Horsens Svmmeklub | 2:19.07 | |||||||||
- | Kirstine Knudsen | 2007 | DSQ | fl. flyben eft start | ||||||
Brdstrup Svmmeklub | ||||||||||
- | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | DSQ | crawlben eft vend 75 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 2:01.55 | |||||||||
- | Liv K. L. Jensen | 2008 | DSQ | svm under vand v st | ||||||
DeltaSwim | 2:12.38 | |||||||||
Lb 14, 100m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2009-2020 |
Sponsor: Huset no 10 |
rg. 2003-2004: Julie Pavon Friis (1999) 1:12.91 |
rg. 2005-2006: Mathilde Hager (2001) 1:16.81 |
rg. 2007-2008: Anna Bull Guldbrandsen (2004) 1:25.67 |
rg. 2009-2020: Alberte Kirk Langschwager (2007) 1:45.61 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 205 | 1:45.71 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:44.14 | |||||||||
2 | Astrid V. Petersen | 2009 | 169 | 1:52.68 | ||||||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
3 | Meiko Nakatani | 2010 | 140 | 1:59.86 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 1:58.81 | |||||||||
4 | Astrid Dindler | 2009 | 132 | 2:02.18 | ||||||
Odder Svmmeklub | 2:00.06 | |||||||||
5 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 124 | 2:04.86 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 2:15.83 | |||||||||
6 | Sofie Hartmann | 2011 | 112 | 2:09.15 | ||||||
Vejle Svmmeklub | ||||||||||
7 | Marlie Mller Wilstrup | 2009 | 94 | 2:16.73 | ||||||
Vejle Svmmeklub | 2:18.78 | |||||||||
8 | Malou Bjerre | 2010 | 78 | 2:25.85 | ||||||
Vejle Svmmeklub | ||||||||||
9 | Sommer Maj Andersen | 2009 | 61 | 2:38.35 | ||||||
Odder Svmmeklub | ||||||||||
10 | Malou Bach Jensen | 2010 | 32 | 3:14.44 | ||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
- | Signe Mller Rasmussen | 2010 | DSQ | crawlben eft v 30m | ||||||
Horsens Svmmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svmmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:16 |