Tulokset Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:13 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie Grøndal | 2002 | 657 | 30.90 | 1:03.28 | 18-999 Aldersgruppe Rekord | ||||
Horsens Svømmeklub | 1:03.10 | |||||||||
2 | Mille C. Berg | 2001 | 578 | 33.03 | 1:06.03 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.80 | |||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 498 | 33.52 | 1:09.42 | |||||
JGI Svømning | 1:04.44 | |||||||||
4 | Freya Ellehus | 2000 | 450 | 34.76 | 1:11.76 | |||||
H2Odense | 1:09.87 | |||||||||
5 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 423 | 34.95 | 1:13.26 | |||||
H2Odense | 1:11.59 | |||||||||
6 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | 394 | 36.04 | 1:15.06 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:11.83 | |||||||||
7 | Trine Johansen | 2002 | 391 | 36.74 | 1:15.24 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:13.63 | |||||||||
8 | Cecilie Ahrentsen | 1998 | 348 | 37.51 | 1:18.18 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:14.37 | |||||||||
9 | Katrine Hvistendal Hansen | 1997 | 310 | 39.20 | 1:21.28 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:19.40 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofie Trekær Klausen | 2003 | 569 | 32.82 | 1:06.39 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.96 | |||||||||
2 | Frida Saks Justesen | 2004 | 557 | 32.98 | 1:06.87 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:08.35 | |||||||||
3 | Caroline Broholm | 2003 | 540 | 31.51 | 1:07.54 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:04.98 | |||||||||
4 | Mia T. Klüver-Kristensen | 2004 | 515 | 33.42 | 1:08.63 | |||||
H2Odense | 1:05.32 | |||||||||
5 | Alberte Hedevang Petersen | 2003 | 510 | 33.45 | 1:08.84 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:09.68 | |||||||||
6 | Kathrine Weide | 2004 | 502 | 33.89 | 1:09.20 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.57 | |||||||||
7 | Caroline Madsen | 2004 | 501 | 33.59 | 1:09.27 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:09.65 | |||||||||
8 | Amalie Staghøj Andersen | 2004 | 495 | 33.95 | 1:09.54 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.13 | |||||||||
9 | Nikoline Andersen | 2003 | 465 | 33.96 | 1:10.99 | |||||
H2Odense | 1:09.69 | |||||||||
10 | Sofie Bach Nielsen | 2003 | 444 | 35.43 | 1:12.12 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:10.64 | |||||||||
11 | Clara Skrydstrup | 2004 | 437 | 34.90 | 1:12.47 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:09.99 | |||||||||
12 | Signe Thomsen | 2003 | 433 | 35.40 | 1:12.69 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:11.55 | |||||||||
13 | Anna Bjerrum Møller | 2004 | 432 | 35.00 | 1:12.76 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:11.49 | |||||||||
14 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | 423 | 35.67 | 1:13.26 | |||||
H2Odense | 1:14.25 | |||||||||
15 | Melanie Petersen | 2004 | 422 | 35.46 | 1:13.36 | |||||
Kolding SK | 1:13.61 | |||||||||
16 | Kathrine Bech Nielsen | 2004 | 399 | 36.56 | 1:14.72 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
17 | Amalie Holst | 2004 | 387 | 36.30 | 1:15.48 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:12.80 | |||||||||
18 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 378 | 36.36 | 1:16.10 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
19 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 363 | 37.28 | 1:17.09 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:16.75 | |||||||||
20 | Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 345 | 37.74 | 1:18.41 | |||||
DeltaSwim | 1:18.84 | |||||||||
21 | Katrine S. Kristensen | 2004 | 340 | 39.02 | 1:18.83 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:16.42 | |||||||||
22 | Nete Kirial | 2003 | 318 | 38.86 | 1:20.58 | |||||
Swim Team Neptun | 1:18.99 | |||||||||
23 | Amalie Antonsen | 2003 | 278 | 40.03 | 1:24.23 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:24.12 | |||||||||
24 | Mathilde Thomsen | 2004 | 253 | 41.13 | 1:26.98 | |||||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 1:22.14 | |||||||||
25 | Emma Brødsgaard | 2004 | 217 | 44.95 | 1:31.51 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:39.30 | |||||||||
- | Jasmina K. Jacobsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:21.02 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Jacobsen | 2005 | 519 | 32.51 | 1:08.45 | 14-15 Aldersgruppe Rekord | ||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:07.89 | |||||||||
2 | Anna Rønn | 2005 | 513 | 33.31 | 1:08.74 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:08.37 | |||||||||
3 | Ophelia Kronborg Jensen | 2005 | 454 | 34.71 | 1:11.55 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:13.82 | |||||||||
4 | Laura G. Nedergaard | 2005 | 448 | 34.80 | 1:11.87 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:12.18 | |||||||||
5 | Johanne V. Futtrup | 2005 | 441 | 35.46 | 1:12.26 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:11.26 | |||||||||
6 | Katrine Stoltenhoff | 2006 | 427 | 35.48 | 1:13.03 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:15.62 | |||||||||
7 | Johanne Heilmann | 2005 | 420 | 36.31 | 1:13.45 | |||||
Kolding SK | 1:13.65 | |||||||||
8 | Mathilde Linnet Nørgaard | 2005 | 418 | 35.38 | 1:13.57 | |||||
DeltaSwim | 1:14.67 | |||||||||
9 | Freja Obert | 2006 | 407 | 35.65 | 1:14.21 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.47 | |||||||||
10 | Mathilde Hedekær Mischorr | 2005 | 390 | 37.31 | 1:15.29 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:15.64 | |||||||||
11 | Olivia Hemmeløff | 2006 | 389 | 36.82 | 1:15.37 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:17.84 | |||||||||
12 | Signe Kristensen | 2006 | 374 | 37.58 | 1:16.34 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:17.78 | |||||||||
13 | Marie Jensen | 2005 | 373 | 36.51 | 1:16.39 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:17.46 | |||||||||
14 | Annemone Rasmussen | 2006 | 355 | 38.46 | 1:17.67 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:16.76 | |||||||||
15 | Therese T. Kallestrup | 2006 | 339 | 38.09 | 1:18.90 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:20.14 | |||||||||
16 | Anna Dietrichsen | 2006 | 338 | 37.60 | 1:18.93 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:14.85 | |||||||||
17 | Victoria Richards | 2005 | 332 | 38.40 | 1:19.40 | |||||
DeltaSwim | 1:20.64 | |||||||||
18 | Nanna Vestergård Johansen | 2006 | 325 | 39.56 | 1:20.02 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:25.69 | |||||||||
19 | Caden Halle | 2005 | 320 | 38.59 | 1:20.39 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:15.75 | |||||||||
20 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 319 | 39.56 | 1:20.48 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.98 | |||||||||
21 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | 318 | 38.95 | 1:20.57 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:20.60 | |||||||||
22 | Freja Bjørn | 2005 | 316 | 38.60 | 1:20.75 | |||||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 1:18.77 | |||||||||
23 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | 312 | 38.81 | 1:21.05 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:18.82 | |||||||||
24 | Frederikke Riber | 2005 | 310 | 39.49 | 1:21.30 | |||||
DeltaSwim | 1:23.14 | |||||||||
25 | Julie Merl Larsen | 2005 | 308 | 39.79 | 1:21.45 | |||||
JGI Svømning | 1:21.75 | |||||||||
26 | Anna Merl Larsen | 2006 | 297 | 39.82 | 1:22.45 | |||||
JGI Svømning | 1:22.02 | |||||||||
27 | Lucca Filipowicz | 2005 | 295 | 40.29 | 1:22.59 | |||||
Grenaa Svømmeklub | 1:34.23 | |||||||||
28 | Caroline Marx | 2006 | 292 | 41.14 | 1:22.90 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:25.34 | |||||||||
29 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | 289 | 40.08 | 1:23.19 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:21.57 | |||||||||
30 | Christine Mols | 2006 | 288 | 40.43 | 1:23.26 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:23.20 | |||||||||
31 | Therese J Helt | 2006 | 286 | 40.07 | 1:23.46 | |||||
Aabybro Idrætsforening | 1:19.77 | |||||||||
32 | Dicte Westphal | 2005 | 276 | 40.52 | 1:24.42 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:25.49 | |||||||||
33 | Mathilde Olesen | 2005 | 246 | 41.82 | 1:27.77 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:28.60 | |||||||||
34 | Ane K. Zachariassen | 2005 | 242 | 41.59 | 1:28.22 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:48.06 | |||||||||
35 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | 236 | 42.67 | 1:28.96 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:32.13 | |||||||||
36 | Sara Holst Gregersen | 2006 | 232 | 42.94 | 1:29.44 | |||||
Svømmeklubben Koral | 1:44.10 | |||||||||
37 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 227 | 43.60 | 1:30.16 | |||||
DeltaSwim | 1:33.46 | |||||||||
38 | Julie Møller | 2005 | 218 | 44.16 | 1:31.32 | |||||
Skanderborg Svømmeklub | 1:30.41 | |||||||||
39 | Tilde Lindeblad | 2006 | 191 | 45.70 | 1:35.50 | |||||
DeltaSwim | 1:37.36 | |||||||||
40 | Caroline Søgaard | 2006 | 143 | 51.65 | 1:44.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.28 | |||||||||
- | Anna Lis Kristensen | 2005 | DNS | |||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:43.52 | |||||||||
- | Freya Thorsgaard | 2006 | DSQ | svøm mave f. 50m | ||||||
Svømmeklubben Koral | 1:34.03 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilde Hvidberg | 2007 | 423 | 34.80 | 1:13.28 | 12-13 Aldersgruppe Rekord | ||||
Ringe Svømme Klub | 1:15.82 | |||||||||
2 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | 351 | 37.76 | 1:17.99 | |||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.57 | |||||||||
3 | Emilie Hemmeløff | 2008 | 325 | 38.80 | 1:19.99 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:18.76 | |||||||||
4 | Nanna Højstrøm | 2007 | 283 | 40.76 | 1:23.76 | |||||
Kolding SK | 1:22.29 | |||||||||
5 | Frida Gode Agersbæk | 2007 | 282 | 42.19 | 1:23.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:34.27 | |||||||||
6 | Simone Trekær Klausen | 2007 | 256 | 42.32 | 1:26.61 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:25.44 | |||||||||
7 | Sofie Bak | 2008 | 256 | 42.23 | 1:26.65 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:26.89 | |||||||||
8 | Anne Stæhr | 2008 | 230 | 44.24 | 1:29.69 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.39 | |||||||||
9 | Isabella Aurbo Herold | 2007 | 227 | 43.59 | 1:30.13 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:32.31 | |||||||||
10 | Mathilde Søe | 2008 | 220 | 43.93 | 1:31.13 | |||||
DeltaSwim | 1:34.27 | |||||||||
11 | Karoline Christiansen | 2007 | 199 | 45.92 | 1:34.24 | |||||
Svømmeklubben Koral | ||||||||||
12 | Anna Kjær Nielsen | 2008 | 197 | 47.28 | 1:34.55 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:50.94 | |||||||||
13 | Olivia Josefine Brice | 2007 | 195 | 46.06 | 1:34.88 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:35.11 | |||||||||
14 | Astrid Hartmann | 2008 | 193 | 46.51 | 1:35.15 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.78 | |||||||||
15 | Astrid Kortnum | 2007 | 188 | 47.83 | 1:36.01 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:35.97 | |||||||||
16 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 181 | 49.36 | 1:37.24 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.24 | |||||||||
17 | Karen Klarskov Henriksen | 2008 | 177 | 47.18 | 1:37.95 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:37.29 | |||||||||
18 | Kirstine Knudsen | 2007 | 173 | 48.78 | 1:38.59 | |||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:43.17 | |||||||||
19 | Sarah Lyse Søe | 2007 | 173 | 47.12 | 1:38.66 | |||||
Odder Svømmeklub | 2:16.03 | |||||||||
20 | Thea Keinicke | 2007 | 172 | 47.25 | 1:38.83 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:45.89 | |||||||||
21 | Filippa Juul Jensen | 2007 | 172 | 49.62 | 1:38.84 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:37.01 | |||||||||
22 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 171 | 49.17 | 1:39.12 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:38.81 | |||||||||
23 | Johanne Riber | 2008 | 167 | 48.91 | 1:39.80 | |||||
DeltaSwim | 1:53.48 | |||||||||
24 | Sara Lund Larsen | 2008 | 143 | 39.37 | 1:45.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:47.27 | |||||||||
25 | Lærke Damgaard | 2008 | 118 | 54.96 | 1:52.04 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:55.66 | |||||||||
26 | Liv Emilie Poulsen | 2007 | 105 | 56.05 | 1:56.39 | |||||
Svendborg Svømme Klub | 1:58.96 | |||||||||
27 | Frida Nielsen Skytte | 2008 | 82 | 1:00.13 | 2:06.29 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:05.87 | |||||||||
28 | Nicoline H. Ridings | 2007 | 77 | 1:04.16 | 2:09.09 | |||||
Horsens Svømmeklub | 2:05.51 | |||||||||
- | Freja Zaugg Rasmussen | 2008 | DNS | |||||||
Ringe Svømme Klub | 1:34.25 | |||||||||
- | Asta Dragnes Brix | 2008 | DSQ | mavelig ef. ven 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Ella Krogager Jensen | 2008 | DSQ | ej fort bev 50m | ||||||
Svendborg Svømme Klub | 1:45.05 | |||||||||
Løb 28, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Sponsor: Kingo Recycling |
Årg. 2003-2004: Cecilie Grøndal (2002) 1:04.31 |
Årg. 2005-2006: Cecilie Grøndal (2002) 1:09.11 |
Årg. 2007-2008: Sofie A. Wolf (2006) 1:16.78 |
Årg. 2009-2020: Emilie Hemmeløff (2008) 1:31.71 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frida Bækskov Tomzak | 2009 | 200 | 47.12 | 1:34.01 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Idun Kjeldsmark Gregersen | 2009 | 198 | 45.38 | 1:34.32 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:43.66 | |||||||||
3 | Astrid Dindler | 2009 | 187 | 46.67 | 1:36.10 | |||||
Odder Svømmeklub | 1:40.08 | |||||||||
4 | Alberte Knudsen | 2009 | 170 | 48.81 | 1:39.27 | |||||
Vejle Svømmeklub | 1:37.16 | |||||||||
5 | Anne Caroline Dahl Reher | 2009 | 151 | 49.60 | 1:43.16 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:52.31 | |||||||||
6 | Sofia Cecilia Dam Lisby | 2009 | 129 | 53.03 | 1:48.80 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
7 | Svea Arlbjørn | 2009 | 121 | 53.26 | 1:51.05 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:07.24 | |||||||||
8 | Signe Madsen | 2009 | 106 | 58.23 | 1:56.13 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:56.34 | |||||||||
9 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 103 | 56.35 | 1:57.07 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
10 | Malou Bjerre | 2010 | 91 | 58.19 | 2:02.16 | |||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sommer Maj Andersen | 2009 | 82 | 59.67 | 2:06.59 | |||||
Odder Svømmeklub | ||||||||||
12 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 80 | 1:00.47 | 2:07.28 | |||||
Vejle Svømmeklub | 2:20.26 | |||||||||
13 | Malou Bach Jensen | 2010 | 75 | 1:02.19 | 2:10.17 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
14 | Anna Nortvig | 2010 | 75 | 1:03.87 | 2:10.41 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Astrid Pedersen | 2009 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 2:04.14 | |||||||||
- | Naja Marie Dam Lisby | 2010 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Hartmann | 2011 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Clara Rose Christensen | 2009 | DSQ | ej fort bev v. 25m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Meiko Nakatani | 2010 | DSQ | ej fort bev v. 75m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:55.82 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 12:13 |