Tulokset Rema 1000 Cup Horsens - indledende
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | Rema 1000 Horsens Cup | Udskriftsdato | 21 september 2019 | |||
Stævne by | Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Horsens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 0-2001 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lasse Dall | 1997 | 590 | 57.32 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 54.78 | |||||||||
2 | Mathias Bech | 1996 | 561 | 58.29 | ||||||
H2Odense | 55.38 | |||||||||
3 | Anders Rasmussen | 2001 | 493 | 1:00.83 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 58.38 | |||||||||
4 | Andreas Rasmussen | 2000 | 468 | 1:01.89 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.20 | |||||||||
5 | Emil Kragh | 2001 | 463 | 1:02.11 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:03.68 | |||||||||
- | Tais Andkjær Kristensen | 1999 | DNS | |||||||
Horsens Svømmeklub | 56.67 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Andreas Kronborg | 2002 | 537 | 59.13 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 57.95 | |||||||||
2 | Tobias Boström | 2002 | 521 | 59.72 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 58.04 | |||||||||
3 | Victor Nygaard | 2003 | 517 | 59.89 | ||||||
H2Odense | 58.39 | |||||||||
4 | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | 510 | 1:00.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.55 | |||||||||
5 | Alexander L. Bjørn | 2003 | 504 | 1:00.38 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:00.71 | |||||||||
6 | Rasmus Petersen | 2002 | 497 | 1:00.68 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 57.53 | |||||||||
7 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | 479 | 1:01.41 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:02.31 | |||||||||
8 | Jonas Kjær | 2003 | 468 | 1:01.89 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
9 | Oliver Fenger | 2003 | 428 | 1:03.75 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
10 | Jacob Lyse Søe | 2003 | 420 | 1:04.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
11 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 415 | 1:04.45 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:00.91 | |||||||||
12 | Simon Sandal | 2003 | 392 | 1:05.66 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:06.62 | |||||||||
13 | Mads Stamholt | 2003 | 378 | 1:06.49 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:01.61 | |||||||||
14 | Johan Siksne Kaalund | 2002 | 370 | 1:06.96 | ||||||
H2Odense | 1:02.26 | |||||||||
15 | Arthur Rytter Jacobsen | 2003 | 366 | 1:07.17 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:05.36 | |||||||||
16 | Lasse Skyt Frederiksen | 2002 | 330 | 1:09.55 | ||||||
Kolding SK | 1:10.44 | |||||||||
17 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 158 | 1:28.88 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:33.55 | |||||||||
- | Jonas Krammer Knudsen | 2003 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:05.93 | |||||||||
- | Magnus Østergaard Barslev | 2003 | DNS | |||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:03.54 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Christian Landtved | 2004 | 517 | 59.90 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 58.30 | |||||||||
2 | Elias Marius Elsgaard | 2004 | 481 | 1:01.34 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:01.10 | |||||||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 429 | 1:03.73 | ||||||
H2Odense | 1:02.99 | |||||||||
4 | Christian Damborg Thomsen | 2005 | 409 | 1:04.74 | ||||||
DeltaSwim | 1:03.36 | |||||||||
5 | Mathias Marbæk Nielsen | 2004 | 362 | 1:07.44 | ||||||
Esbjerg Svømmeklub | 1:10.66 | |||||||||
6 | Sebastian Neesgaard | 2004 | 301 | 1:11.69 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:13.67 | |||||||||
7 | Mikkel Holme Madsen | 2005 | 295 | 1:12.18 | ||||||
DeltaSwim | 1:10.97 | |||||||||
8 | Johan Erdmann Christensen | 2005 | 286 | 1:12.94 | ||||||
DeltaSwim | 1:13.35 | |||||||||
9 | Bastian Stausholm Larsen | 2005 | 278 | 1:13.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | 1:17.43 | |||||||||
10 | Alexander Mogensen | 2005 | 178 | 1:25.38 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:29.89 | |||||||||
11 | Daniel Landbo | 2005 | 165 | 1:27.65 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Andreas Bahnsen | 2005 | DSQ | tyvstart | ||||||
Haderslev Svømme Klub | 1:19.32 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Søren Graul | 2007 | 250 | 1:16.23 | ||||||
Sc Hellas Salzgitter | 1:23.08 | |||||||||
2 | Jacob Uldall-Jessen | 2007 | 205 | 1:21.48 | ||||||
JGI Svømning | 1:23.91 | |||||||||
3 | Christian N. Christensen | 2006 | 150 | 1:30.38 | ||||||
Kolding SK | 1:47.24 | |||||||||
4 | Thor Aaskoven Jørgensen | 2007 | 98 | 1:44.09 | ||||||
Horsens Svømmeklub | 2:01.17 | |||||||||
5 | Mikkel Bro Christensen | 2007 | 96 | 1:45.00 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:50.39 | |||||||||
6 | Tristan Bjerre | 2007 | 91 | 1:46.56 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:49.31 | |||||||||
7 | Simon Juel | 2006 | 89 | 1:47.61 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:46.14 | |||||||||
8 | Emil Askov Møller Peterse | 2007 | 77 | 1:52.68 | ||||||
Skanderborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Yde | 2007 | DNF | |||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Løth Andersen | 2007 | DSQ | Asynkrone ben 55m | ||||||
Horsens Svømmeklub | 1:52.20 | |||||||||
Løb 19, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Sponsor: Rema 1000 |
Årg. 2002-2003: Daniel Steen Andersen (1995) 55.68 |
Årg. 2004-2005: Jakob Strunge Nissen (2002) 59.18 |
Årg. 2006-2007: Casper Eickhardt (1999) 1:05.15 |
Årg. 2008-2020: David Hjort (2000) 1:21.99 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Le Fevre | 2008 | 180 | 1:25.00 | ||||||
Brædstrup Svømmeklub | 1:27.37 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2008 | 122 | 1:36.90 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:31.94 | |||||||||
3 | Dany Valiu Nielsen | 2008 | 104 | 1:42.00 | ||||||
DeltaSwim | 1:38.20 | |||||||||
4 | Rasmus Bjerre | 2008 | 84 | 1:49.38 | ||||||
Ringe Svømme Klub | 1:51.29 | |||||||||
5 | Alexander Breinholt | 2008 | 78 | 1:52.39 | ||||||
Vejle Svømmeklub | 1:44.94 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 21 september 2019 |
Licens til Svømmeklubben Horsens | Udskriftstidspunkt | 13:50 |