Resultater for Efterårsstævne 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Resultat Løb 24 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 30.22 | 1:03.12 | |||||
2 | Noa Riis | 2008 | Svømmeklubben Syd | 34.18 | 1:11.28 | |||||
3 | William Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.95 | 1:14.62 | |||||
4 | Tristan Nygaard | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 37.82 | 1:15.46 | |||||
5 | Daniel Holger Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 36.84 | 1:16.06 | |||||
6 | Viktor Damkjær Pyndt | 2008 | Svømmeklubben Syd | 36.53 | 1:16.32 | |||||
7 | Anders Koch Jensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 38.38 | 1:20.23 | |||||
8 | Eran Akar | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.69 | 1:20.99 | |||||
9 | Holger Larsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 37.24 | 1:21.41 | |||||
10 | Peter Emil Dyhr | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 39.52 | 1:23.23 | |||||
11 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 40.11 | 1:24.21 | |||||
12 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.87 | 1:24.96 | |||||
13 | Bertram J. Trangbæk | 2009 | Vest-Brøndby | 40.90 | 1:25.36 | |||||
14 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 40.03 | 1:25.59 | |||||
15 | Dion Veliqi | 2008 | Svømmeklubben Syd | 40.67 | 1:25.72 | |||||
16 | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.99 | 1:27.82 | |||||
17 | Thor Rosselló-Tang | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.45 | 1:29.78 | |||||
18 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.24 | 1:30.56 | |||||
19 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.10 | 1:31.39 | |||||
20 | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 43.82 | 1:31.57 | |||||
21 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 44.96 | 1:32.10 | |||||
22 | Victor Schou | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 42.69 | 1:32.48 | |||||
23 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | Vest-Brøndby | 44.11 | 1:34.10 | |||||
24 | Thias Roland Zimling | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 44.24 | 1:34.80 | |||||
25 | Mads Friis Andersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.41 | 1:35.11 | |||||
26 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.34 | 1:39.53 | |||||
27 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 47.24 | 1:40.29 | |||||
28 | Even Kirkegaard Jensen | 2009 | Vest-Brøndby | 50.67 | 1:43.21 | |||||
29 | Anton Tidemann Kjærsgaard | 2009 | Vest-Brøndby | 49.09 | 1:43.47 | |||||
30 | Emil Harpøth | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 49.85 | 1:43.48 | |||||
31 | Markus Tordrup | 2010 | Vest-Brøndby | 48.06 | 1:46.65 | |||||
32 | Gustav Holm | 2009 | Albertslund IF | 54.48 | 1:48.76 | |||||
33 | Magnus Kleis | 2010 | Vest-Brøndby | 51.34 | 1:50.09 | |||||
34 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.21 | 1:54.35 | |||||
35 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 55.16 | 1:59.32 | |||||
36 | Alexander Birk Lund | 2010 | Vest-Brøndby | 59.76 | 2:05.38 | |||||
37 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.99 | 2:06.11 | |||||
38 | Louie Brammer Rasmussen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.92 | 2:22.35 | |||||
39 | Nohr Kure | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:08.94 | 2:23.17 | |||||
40 | Benjamin Nygaard | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.50 | 2:26.58 | |||||
41 | Oliver Krogh | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 1:10.17 | 2:29.38 | |||||
42 | Jacob Bornhøft Nielsen | 2010 | Vest-Brøndby | 1:10.09 | 2:33.48 | |||||
43 | Villum Nygaard | 2011 | Vest-Brøndby | 1:16.94 | 2:37.17 | |||||
- | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Felix Frederiksen | 2007 | Svømmeklubben Syd | DNS | ||||||
- | Hans-August Wessel | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Jonas Packert-Frandsen | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Liam Diaz-Hirsvang | 2009 | Vest-Brøndby | DNS | ||||||
- | Nathan Kongstad | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Ronas Cetinkaya | 2010 | Vest-Brøndby | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
- | Tobias Evald Sørensen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 28.61 | 59.18 | |||||
2 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 27.99 | 59.30 | |||||
3 | Cornelius Olsen | 2005 | Farum Svømmeklub | 28.55 | 1:00.16 | |||||
4 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 29.66 | 1:01.64 | |||||
5 | Emil Strandquist | 2005 | Albertslund IF | 30.86 | 1:03.23 | |||||
6 | Magnus Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.70 | 1:03.75 | |||||
7 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.73 | 1:04.24 | |||||
8 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 33.47 | 1:08.77 | |||||
9 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 34.82 | 1:12.01 | |||||
10 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | Farum Svømmeklub | 33.47 | 1:12.02 | |||||
11 | Vincent Borup Schärer | 2006 | Solrød Svømmeklub | 35.19 | 1:12.04 | |||||
12 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.17 | 1:12.84 | |||||
13 | Lukas Aagaard Sørensen | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.34 | 1:15.85 | |||||
14 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 36.80 | 1:18.51 | |||||
- | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 24, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 1921-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 26.46 | 55.26 | |||||
2 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | Vest-Brøndby | 26.09 | 55.38 | Deltager ikke i finalen | ||||
3 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 26.74 | 56.17 | |||||
4 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | Haslev Svømmeklub | 26.68 | 56.24 | |||||
5 | Nikolai Pagh Pedersen | 2002 | Nakskov Svømme Klub | 27.08 | 56.86 | |||||
6 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.38 | 57.01 | |||||
7 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 27.56 | 57.72 | Deltager ikke i finalen | ||||
8 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.56 | 58.89 | |||||
9 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.16 | 59.28 | |||||
10 | Bjørn Sandbeck | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 28.60 | 59.82 | Deltager ikke i finalen | ||||
11 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.90 | 59.89 | |||||
12 | Malte Hjalholt | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.00 | 1:00.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
13 | Frederik Holm Wester | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.41 | 1:00.50 | |||||
14 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 28.54 | 1:00.67 | |||||
15 | Valdemar Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 29.33 | 1:01.00 | Deltager ikke i finalen | ||||
16 | Anton Skov Grell | 2004 | Glostrup Svømmeklub | 29.29 | 1:01.02 | Deltager ikke i finalen | ||||
17 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 28.98 | 1:01.13 | |||||
18 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 29.69 | 1:01.31 | Deltager ikke i finalen | ||||
19 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.57 | 1:01.70 | |||||
20 | Andreas Hausner | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 30.69 | 1:04.06 | |||||
21 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.32 | 1:05.61 | |||||
22 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.21 | 1:06.16 | |||||
23 | Alexander Asmussen | 2004 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.86 | 1:06.36 | Deltager ikke i finalen | ||||
24 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 31.53 | 1:06.97 | |||||
25 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.31 | 1:07.05 | |||||
26 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.58 | 1:08.93 | |||||
27 | Nicklas Hampe | 2004 | Svømmeklubben Syd | 35.88 | 1:15.90 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 13:55 |