Tulokset Efterårsstævne 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:59 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 37.30 | ||||||
2 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 44.45 | ||||||
3 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 49.78 | ||||||
4 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 52.04 | ||||||
5 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 52.70 | ||||||
6 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 53.53 | ||||||
7 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 53.69 | ||||||
8 | Leonora Ottosen | 2011 | Vest-Brøndby | 54.35 | ||||||
9 | Frederikke Krogdal Holse | 2010 | Vest-Brøndby | 56.38 | ||||||
- | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.63 | ||||||
2 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 33.14 | ||||||
3 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 33.24 | ||||||
4 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 33.99 | ||||||
5 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 35.18 | ||||||
6 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 35.35 | ||||||
7 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 35.52 | ||||||
8 | Ronja Friborg Johnsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 35.86 | ||||||
9 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.05 | ||||||
- | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | DSQ | SW 5.2 eb v 25m | |||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.13 | ||||||
1 | Isabella Pedersen | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 28.13 | ||||||
3 | Anne-Marie Toft | 2007 | Køge Svømmeklub | 29.80 | ||||||
4 | Dicte Laurberg Vedel | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.82 | ||||||
5 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.93 | ||||||
6 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.40 | ||||||
7 | Zoe Overby Traberg | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.70 | ||||||
8 | Josefine Meng Langhorn | 2006 | Svømmeklubben Syd | 30.73 | ||||||
9 | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | 30.78 | ||||||
10 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 30.91 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 28.04 | ||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 28.12 | ||||||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.12 | ||||||
4 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.22 | ||||||
5 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 28.41 | ||||||
6 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 29.04 | ||||||
7 | Emma Vega Thorsen | 2004 | Vest-Brøndby | 29.32 | ||||||
8 | Clara Hartvig-Olsen | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.37 | ||||||
9 | Lærke Blond | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.53 | ||||||
10 | Annika Køhn | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.61 | ||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 31.62 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:59 |