Results for Efterårsstævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 4 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonathan V Ahm-Jantzen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.62 | ||||||
2 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 48.44 | ||||||
3 | Emil Franck Kastrup | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.09 | ||||||
4 | Florian Westarp Zornhagen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:00.29 | ||||||
5 | Oscar G. Lopez Nielsen | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 1:01.33 | ||||||
6 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:01.87 | ||||||
7 | Noah Kobbernagel | 2011 | Vest-Brøndby | 1:07.79 | ||||||
8 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:27.75 | ||||||
- | Maximilian Oxenbøll | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SW 7.4 asyk ben 25m | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Kristoffer Thaulow | 2007 | Farum Svømmeklub | 35.96 | ||||||
2 | Hjalte Lildballe Møller | 2007 | Køge Svømmeklub | 40.82 | ||||||
3 | Mads Duer Laurberg | 2008 | Vest-Brøndby | 41.01 | ||||||
4 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.35 | ||||||
5 | Mikkel Skoubo | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.85 | ||||||
6 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 45.68 | ||||||
7 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 46.43 | ||||||
8 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.32 | ||||||
9 | Andreas Vogter | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.77 | ||||||
10 | Pelle Christian Severin | 2008 | Køge Svømmeklub | 51.29 | ||||||
11 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 55.61 | ||||||
12 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | Vest-Brøndby | 1:01.51 | ||||||
- | Rasmus Alexander Nielsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | SW 7.6 esb 25m | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | Solrød Svømmeklub | 33.73 | ||||||
2 | Aksel Thuesen Güsmer | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.87 | ||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.09 | ||||||
4 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.16 | ||||||
5 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.46 | ||||||
6 | Joachim Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | 34.79 | ||||||
7 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.40 | ||||||
8 | Jacob Koch Larsen | 2006 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.49 | ||||||
9 | Sune Vergmann | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.63 | ||||||
10 | Lucas Møller Larsen | 2005 | Køge Svømmeklub | 37.27 | ||||||
11 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 37.88 | ||||||
12 | Alexander Oxenbøll | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.30 | ||||||
13 | Tristan Jensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 38.63 | ||||||
14 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.00 | ||||||
15 | Karl Korfix Barlebo | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.01 | ||||||
16 | Gustav Steen Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 40.26 | ||||||
17 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 41.08 | ||||||
18 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 41.59 | ||||||
19 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 41.66 | ||||||
20 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 41.71 | ||||||
21 | Karl-Johan Brandt | 2006 | Solrød Svømmeklub | 44.00 | ||||||
22 | Theodor Kongstad | 2006 | Haslev Svømmeklub | 47.07 | ||||||
- | Laurits Poulsen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Oscar Høck Just | 2006 | Farum Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matias Munkholm | 2004 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.60 | ||||||
2 | Alexander Slente | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.35 | ||||||
3 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.96 | ||||||
4 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | Vest-Brøndby | 33.19 | Deltager ikke i finalen | |||||
5 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.23 | ||||||
6 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 33.30 | ||||||
7 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.67 | ||||||
8 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.69 | Deltager ikke i finalen | |||||
9 | Thorbjørn Jari Ikkala | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.11 | ||||||
10 | Daniel Didriksen | 2002 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
11 | Philip H. Christensen | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.37 | ||||||
12 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.53 | ||||||
13 | Mikkel Roed | 2004 | Køge Svømmeklub | 35.58 | ||||||
14 | Jeppe Kjær | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.93 | ||||||
15 | Laurits Thøfner | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.03 | ||||||
16 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.15 | ||||||
17 | Laurids Isling Kurtzmann | 2002 | Svømmeklubben Syd | 36.36 | ||||||
17 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.36 | ||||||
19 | Oliver Gadegaard | 2003 | Køge Svømmeklub | 36.62 | ||||||
20 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.44 | ||||||
21 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.20 | ||||||
22 | August K Madsen | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 41.24 | ||||||
- | Mats Krüger | 2004 | Farum Svømmeklub | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | |||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 1970-2001 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svømmeklub | 31.86 | ||||||
2 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svømmeklub | 32.09 | ||||||
3 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.51 | ||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.91 | ||||||
5 | Morten Kilhof | 2000 | Solrød Svømmeklub | 37.57 | Deltager ikke i finalen | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 11:05 |