Results for Efterårsstævne 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 17 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:56 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 43.06 | ||||||
2 | Nora Rosenkrantz | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 44.48 | ||||||
3 | Asta Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 51.36 | ||||||
4 | Laura Holg Jensen | 2010 | Vest-Brøndby | 54.13 | ||||||
5 | Lissie Murphy | 2010 | Vest-Brøndby | 56.15 | ||||||
6 | Tilde Jespersen Trangbæk | 2011 | Vest-Brøndby | 56.23 | ||||||
7 | Carmen Grønkjær Thomsen | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 57.18 | ||||||
8 | Ina Højsteen | 2010 | Vest-Brøndby | 57.40 | ||||||
9 | Vera Juel Øllgaard | 2011 | Glostrup Svømmeklub | 57.90 | ||||||
10 | Karla Christiansen | 2012 | Glostrup Svømmeklub | 1:07.32 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 36.69 | ||||||
2 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.22 | ||||||
3 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.73 | ||||||
4 | Frederikke M. Rasmussen | 2008 | Vest-Brøndby | 40.95 | ||||||
5 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 41.16 | ||||||
6 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.69 | ||||||
7 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 42.58 | ||||||
8 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 42.82 | ||||||
9 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 43.26 | ||||||
10 | Mille Bækmark | 2008 | Albertslund IF | 43.46 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Malu Melody Christensen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 30.64 | ||||||
2 | Falka Tind | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 32.22 | ||||||
3 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.41 | ||||||
4 | Sara Kaarup Andersen | 2006 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.52 | ||||||
5 | Mathilde Møller | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.54 | ||||||
6 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.04 | ||||||
7 | Nicole Damhøj Andersen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 34.43 | ||||||
8 | Astrid Nørgaard | 2007 | Frederiksværk Svømmeklub | 34.82 | ||||||
9 | Emilie Hartvig-Olsen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.07 | ||||||
10 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.51 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Schastine Tabor | 2005 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.82 | ||||||
2 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 31.59 | ||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 32.04 | ||||||
4 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 32.96 | ||||||
5 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.13 | ||||||
6 | Mathilde P. Mathiesen | 2004 | Albertslund IF | 34.19 | ||||||
7 | Josephine Frederiksen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 34.62 | ||||||
8 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 35.38 | ||||||
9 | Signe Bagge Møller | 2004 | Svømmeklubben Syd | 36.72 | ||||||
10 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 36.78 | ||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1970-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 32.94 | ||||||
2 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 36.32 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 17 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 17:56 |