Resultat för Efterårsstævne 2019
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | STT Efterårsstævne 2019 | Udskriftsdato | 16 november 2019 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:31 | |||
Arrangør | Swim Team Taastrup | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 16 november 2019 |
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.93 | 1:18.62 | |||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | Vest-Brøndby | 36.19 | 1:19.88 | |||||
3 | Klara Rasmussen | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:21.37 | ||||||
4 | Marie Munk | 2008 | Albertslund IF | 38.57 | 1:22.42 | |||||
5 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.99 | 1:24.99 | |||||
6 | Liva Friche Christensen | 2008 | Glostrup Svømmeklub | 42.28 | 1:27.90 | |||||
7 | Esther Bang Laursen | 2009 | Vest-Brøndby | 40.93 | 1:28.92 | |||||
8 | Maddie Evers Kokholm | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 40.49 | 1:30.24 | |||||
9 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 43.21 | 1:31.06 | |||||
10 | Augusta Bollmann | 2009 | Køge Svømmeklub | 43.33 | 1:32.11 | |||||
11 | Mathilde Rygaard Hansen | 2008 | Solrød Svømmeklub | 44.11 | 1:33.07 | |||||
12 | Ella Kruse Enemærke | 2010 | Glostrup Svømmeklub | 43.05 | 1:33.26 | |||||
13 | Luka Revitz | 2008 | Vest-Brøndby | 45.80 | 1:33.84 | |||||
14 | Carla Uhl | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 43.59 | 1:33.86 | |||||
15 | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | Vest-Brøndby | 43.53 | 1:34.07 | |||||
16 | Vega Deneke Kure | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 43.01 | 1:34.71 | |||||
17 | Naja Kammann | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 41.59 | 1:36.39 | |||||
18 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 1:37.15 | ||||||
19 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 46.61 | 1:37.23 | |||||
20 | Svea Nietzson-Bentholm | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 46.08 | 1:38.03 | |||||
21 | Flora Rebecca Profeta | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.72 | 1:39.13 | |||||
22 | Ella Jakobsen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 45.93 | 1:40.56 | |||||
23 | Thea Fritz Larsen | 2009 | Albertslund IF | 48.20 | 1:41.52 | |||||
24 | Thilde Bødiker | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 47.30 | 1:43.34 | |||||
25 | Caroline Stefansen | 2009 | Vest-Brøndby | 48.06 | 1:43.54 | |||||
26 | Mille Therp | 2009 | Vest-Brøndby | 47.68 | 1:44.01 | |||||
27 | Ella Trøstrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 50.02 | 1:44.50 | |||||
28 | Liva Yri | 2008 | Vest-Brøndby | 46.14 | 1:45.44 | |||||
29 | Natalie Meyer | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 49.93 | 1:45.53 | |||||
30 | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 47.78 | 1:46.39 | |||||
31 | Frida Fly Haastrup | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 48.43 | 1:48.00 | |||||
32 | Gabriella Nymark-Jessen | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.67 | 1:49.32 | |||||
33 | Lisa Koerver Schmidt | 2009 | Glostrup Svømmeklub | 48.00 | 1:50.16 | |||||
34 | Mia Kristensen | 2009 | Vest-Brøndby | 53.90 | 1:50.78 | |||||
35 | Louisa Kjerulf | 2009 | VAT Copenhagen-MK31 | 54.03 | 1:51.45 | |||||
36 | Frida Christoffersen | 2009 | Vest-Brøndby | 52.28 | 1:51.92 | |||||
37 | Ida Matthesen | 2009 | Vest-Brøndby | 59.95 | 1:54.78 | |||||
38 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 56.51 | 2:00.06 | |||||
39 | Chili Bruun Larsen | 2008 | Frederiksværk Svømmeklub | 56.81 | 2:00.44 | |||||
40 | Mia H Schnabelrauch | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.56 | 2:10.61 | |||||
41 | Alma S. L. Pedersen | 2009 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:03.88 | 2:26.12 | |||||
42 | Alicia Dupont Larssen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:09.61 | 2:37.10 | |||||
- | Alberte Kobyluch Høst | 2009 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Siena Serizawa | 2008 | Glostrup Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Alma Neesen | 2010 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DSQ | SV 8.4 Arme fremf | |||||
- | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | DSQ | SV 9.4 esb | |||||
- | Jensine Højmark Skaaning | 2008 | Albertslund IF | DSQ | SV4.4 Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 16 november 2019 |
Licens til Swim Team Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:31 |