Tulokset Regionalt Stævne Sjælland Syd 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Søndag
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionalt Stævne 2019 Syd |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Næstved |
|
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|
|
Arrangør |
Region Sjælland & NIF |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 21, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Angela Bang Svendsen |
2008 |
|
411 |
35.38 |
1:17.62 |
2:05.61 |
|
2:43.80 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
2:41.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
|
347 |
38.96 |
1:24.37 |
2:11.97 |
|
2:53.31 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
2:55.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Amanda Liechti |
2008 |
|
332 |
38.62 |
1:24.25 |
2:16.06 |
|
2:55.83 |
|
|
Køge Svømmeklub |
2:54.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Freja Kobbernagel |
2008 |
|
329 |
38.56 |
1:23.96 |
2:15.52 |
|
2:56.50 |
|
|
Vest-Brøndby |
3:05.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Zenia Englund |
2008 |
|
318 |
39.29 |
1:25.31 |
2:17.72 |
|
2:58.48 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
2:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Victoria Petersen |
2008 |
|
297 |
41.98 |
1:29.80 |
2:20.98 |
|
3:02.52 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
3:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Klara Rasmussen |
2008 |
|
290 |
44.01 |
1:31.69 |
2:23.27 |
|
3:04.06 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
3:08.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Wilma E L Raagefelt |
2008 |
|
290 |
40.88 |
1:28.73 |
2:23.14 |
|
3:04.08 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:01.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anna Sofie Skov |
2008 |
|
286 |
42.21 |
1:31.06 |
2:25.04 |
|
3:04.83 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
3:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
|
284 |
40.42 |
1:29.51 |
2:21.06 |
|
3:05.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:04.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Liva Friche Christensen |
2008 |
|
278 |
41.22 |
1:30.09 |
2:23.96 |
|
3:06.55 |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Freja Monrad Kirkegaard |
2008 |
|
277 |
40.61 |
1:29.83 |
2:23.60 |
|
3:06.80 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
3:08.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
|
256 |
41.78 |
1:33.31 |
2:30.78 |
|
3:11.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
3:05.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sarah Cecilie Rasmussen |
2008 |
|
245 |
42.11 |
1:32.42 |
2:28.64 |
|
3:14.67 |
|
|
Greve Svømmeklub |
3:16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Vica Lucie Axen |
2008 |
|
236 |
46.83 |
1:35.26 |
2:33.45 |
|
3:17.12 |
|
|
Køge Svømmeklub |
3:13.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siena Serizawa |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Glostrup Svømmeklub |
3:08.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Marie Munk |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 9.4 ESB v/150 m |
|
Albertslund IF |
3:02.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
12:50 |
|