Resultater for Regionalt Stævne Sjælland Syd 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Stævne 2019 Syd | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 10:54 | |||
Arrangør | Region Sjælland & NIF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 456 | 31.85 | 1:05.25 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:04.35 | |||||||||
2 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 408 | 32.83 | 1:07.75 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.39 | |||||||||
3 | Amanda Liechti | 2008 | 406 | 32.52 | 1:07.86 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:09.76 | |||||||||
4 | Olivia Møllgaard | 2008 | 387 | 33.03 | 1:08.95 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:12.23 | |||||||||
5 | Vigga Jørgensen | 2008 | 353 | 34.20 | 1:11.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:10.37 | |||||||||
6 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 342 | 34.79 | 1:11.81 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:12.47 | |||||||||
7 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 341 | 34.97 | 1:11.90 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:13.11 | |||||||||
8 | Ella Stensgaard | 2008 | 337 | 35.04 | 1:12.19 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:11.32 | |||||||||
9 | Anna Sofie Skov | 2008 | 331 | 35.04 | 1:12.58 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:12.33 | |||||||||
10 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 325 | 34.98 | 1:13.04 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:19.17 | |||||||||
11 | Freja Kobbernagel | 2008 | 320 | 34.60 | 1:13.44 | |||||
Vest-Brøndby | 1:12.52 | |||||||||
12 | Marie Munk | 2008 | 313 | 35.81 | 1:14.00 | |||||
Albertslund IF | 1:15.63 | |||||||||
13 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 310 | 36.19 | 1:14.18 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:14.31 | |||||||||
14 | Nynne Bugge | 2008 | 306 | 35.00 | 1:14.49 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.49 | |||||||||
15 | Ida Sohn | 2008 | 299 | 36.08 | 1:15.13 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:15.72 | |||||||||
16 | Vigga Skou | 2008 | 271 | 37.74 | 1:17.58 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.03 | |||||||||
17 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 253 | 37.67 | 1:19.35 | |||||
Næstved IF | 1:17.56 | |||||||||
18 | Thilde Gammelvind | 2008 | 247 | 39.58 | 1:20.05 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.50 | |||||||||
19 | Vica Lucie Axen | 2008 | 246 | 38.57 | 1:20.11 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:18.95 | |||||||||
20 | Mille Bækmark | 2008 | 220 | 41.75 | 1:23.20 | |||||
Albertslund IF | 1:28.44 | |||||||||
21 | India Høj Dresler | 2008 | 212 | 40.09 | 1:24.25 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:27.56 | |||||||||
- | Amalie Lykke Madsen | 2008 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Greve Svømmeklub | 1:18.42 | |||||||||
- | Emma de Palo-Jonas | 2008 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 1:21.12 | |||||||||
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | 324 | 34.29 | 1:13.09 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:15.20 | |||||||||
2 | Christiane Dreyer Riis | 2009 | 306 | 35.47 | 1:14.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.88 | |||||||||
3 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | 277 | 36.03 | 1:17.01 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:20.03 | |||||||||
4 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 253 | 37.52 | 1:19.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:20.80 | |||||||||
5 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 253 | 37.09 | 1:19.45 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:26.05 | |||||||||
6 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | 239 | 38.45 | 1:20.91 | |||||
Næstved IF | 1:22.94 | |||||||||
7 | Vega Deneke Kure | 2009 | 230 | 40.68 | 1:21.91 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:27.12 | |||||||||
8 | Martine Foged | 2009 | 217 | 38.34 | 1:23.62 | |||||
Næstved IF | 1:24.98 | |||||||||
9 | Josephine S. Christensen | 2009 | 215 | 39.72 | 1:23.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:29.01 | |||||||||
10 | Emma Thomns | 2009 | 206 | 42.03 | 1:25.07 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:33.40 | |||||||||
11 | Alice Zsigri Dyndgaard | 2009 | 205 | 39.80 | 1:25.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:22.76 | |||||||||
12 | Ella Strange | 2009 | 200 | 39.81 | 1:25.79 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:27.14 | |||||||||
13 | Esther Lærke Lund Cliff | 2009 | 199 | 38.12 | 1:26.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:25.51 | |||||||||
14 | Vigga Petersen | 2009 | 198 | 1:26.21 | 1:26.21 | |||||
Næstved IF | 1:37.85 | |||||||||
15 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 197 | 40.73 | 1:26.26 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:34.03 | |||||||||
16 | Thea Fritz Larsen | 2009 | 192 | 41.77 | 1:27.05 | |||||
Albertslund IF | 1:35.17 | |||||||||
17 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | 191 | 41.36 | 1:27.23 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:32.40 | |||||||||
18 | Emma Simonsen | 2009 | 189 | 40.36 | 1:27.43 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:34.87 | |||||||||
19 | Maiken Stoel Nielsen | 2009 | 188 | 41.85 | 1:27.57 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:33.70 | |||||||||
20 | Caroline Milling | 2009 | 187 | 43.09 | 1:27.79 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:37.41 | |||||||||
21 | Mikkeline Larsen | 2009 | 183 | 40.16 | 1:28.36 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:26.25 | |||||||||
22 | Anna Eirfeldt | 2009 | 183 | 42.13 | 1:28.43 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:32.00 | |||||||||
23 | Ester Ganci Frederiksen | 2009 | 181 | 42.41 | 1:28.70 | |||||
Næstved IF | 1:25.39 | |||||||||
24 | Ann-Louise Schledermann | 2009 | 176 | 42.24 | 1:29.60 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:34.48 | |||||||||
25 | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | 169 | 40.99 | 1:30.76 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:40.91 | |||||||||
26 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 168 | 43.14 | 1:31.06 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:34.17 | |||||||||
27 | Mia Erica Armstead Evans | 2009 | 154 | 42.47 | 1:33.58 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:00.85 | |||||||||
28 | Luna Blanka A. Bløcher | 2009 | 154 | 43.60 | 1:33.68 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.46 | |||||||||
29 | Mille Therp | 2009 | 144 | 44.88 | 1:35.72 | |||||
Vest-Brøndby | 1:33.45 | |||||||||
30 | Mathilde Dithmar | 2009 | 141 | 44.81 | 1:36.37 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:34.49 | |||||||||
31 | Frida Christoffersen | 2009 | 138 | 44.63 | 1:37.20 | |||||
Vest-Brøndby | 1:34.96 | |||||||||
32 | Caroline Ploug Høyer | 2009 | 110 | 47.13 | 1:44.64 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:45.53 | |||||||||
- | Alma Gottorp Sørensen | 2009 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 1:25.90 | |||||||||
- | Cecilia Janning | 2009 | DSQ | SW 4.4 Tyvstart | ||||||
Vest-Brøndby | 1:32.09 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Nakskov Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:54 |