Results for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionalt Børnestævne 2019 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 | |||
Stævne by | Frederikssund | Udskriftstidspunkt | 11:56 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og Frederikssund Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 oktober 2019 |
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Textor-Broch | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:32.96 | ||||||
2 | Mia Halskov | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:38.15 | ||||||
3 | Emma Mollerup | 2009 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.35 | ||||||
4 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 1:43.13 | ||||||
5 | Dyveke Larsen | 2009 | Slangerup Svømmeklub | 1:47.30 | ||||||
6 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 1:48.49 | ||||||
7 | Caja Basler Abildgaard | 2009 | JGI Svømning | 1:52.95 | ||||||
8 | Kamille Løkkegaard Hansen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:53.01 | ||||||
9 | Anna Bjerre Pedersen | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:53.76 | ||||||
10 | Kristine Heegaard | 2009 | Søllerød Svømmeklub | 1:58.00 | ||||||
11 | Julie Preuss Nielsen | 2009 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:01.95 | ||||||
12 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 2:07.74 | ||||||
- | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | sw 7.1 | |||||
Løb 17, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:23.60 | ||||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:23.88 | ||||||
3 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:30.38 | ||||||
4 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:31.31 | ||||||
5 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:32.86 | ||||||
6 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:33.63 | ||||||
7 | Ellen Lunn | 2008 | Frederikssund Svømmeklub | 1:34.26 | ||||||
8 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:36.16 | ||||||
9 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 1:36.56 | ||||||
10 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 1:37.33 | ||||||
11 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:39.21 | ||||||
12 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 1:39.94 | ||||||
13 | Louise Olsen | 2008 | Slangerup Svømmeklub | 1:40.10 | ||||||
14 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:40.36 | ||||||
15 | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.09 | ||||||
16 | Klara Kandborg | 2008 | Værløse Svømmeklub | 1:41.31 | ||||||
17 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:41.49 | ||||||
18 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:41.83 | ||||||
19 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:42.03 | ||||||
20 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 1:43.16 | ||||||
21 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 1:44.12 | ||||||
22 | Alvilda Højberg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:45.96 | ||||||
23 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:47.44 | ||||||
24 | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 1:47.53 | ||||||
- | Anne-Maj Framke | 2008 | Sigma Swim Allerød | DSQ | sw 4.4 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 27 oktober 2019 |
Licens til Frederikssund Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:56 |