Resultat för Sigma Allerød Open 2020
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Fredag
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:23 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Isabella Ludvigsen | 2005 | Sigma Swim Allerød | 33.10 | 1:12.13 | |||||
2 | Anna Olivia Kirchhoff | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 32.17 | 1:12.52 | |||||
3 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.99 | 1:16.64 | |||||
4 | Sasha Nezdiikovskaia | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.24 | 1:19.55 | |||||
5 | Silke Krakau Tønnesen | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 36.76 | 1:20.10 | |||||
6 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 36.54 | 1:23.58 | |||||
7 | Thilde Hjortshøj | 2006 | Hørsholm Svømmeforening | 40.38 | 1:28.49 | |||||
8 | Johanne Jensen-Mattebjerg | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 40.49 | 1:29.54 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 37.63 | 1:23.86 | |||||
2 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svømmeklub | 40.71 | 1:27.70 | |||||
3 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.28 | 1:30.62 | |||||
4 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 42.21 | 1:30.95 | |||||
5 | Signe W Kjær Larsen | 2008 | Slagelse Svømmeklub | 42.75 | 1:33.47 | |||||
6 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 42.61 | 1:35.44 | |||||
7 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svømmeklub | 40.96 | 1:35.66 | |||||
8 | Isabella Høj Johansen | 2008 | Greve Svømmeklub | 43.44 | 1:36.61 | |||||
9 | Ida Hinchely | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.96 | 1:40.09 | |||||
10 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 43.06 | 1:40.15 | |||||
11 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.68 | 1:41.48 | |||||
12 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 48.24 | 1:47.54 | |||||
13 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svømmeklub | 51.89 | 1:55.15 | |||||
Løb 7, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.82 | 1:36.19 | |||||
2 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.10 | 1:40.82 | |||||
3 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svømmeklub | 49.87 | 1:50.83 | |||||
4 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svømmeklub | 51.65 | 1:54.22 | |||||
5 | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 53.30 | 1:57.64 | |||||
6 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svømmeklub | 50.44 | 2:02.48 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 19:23 |