Results for Sigma Allerød Open 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Sigma Allerd Open | Udskriftsdato | 31 januar 2020 | |||
Stvne by | Allerd | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangr | Sigma Swim Allerd | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 31 januar 2020 |
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler 14 r og ldre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Charlotte Dreyer Riis | 2006 | Hovedstadens Svmmeklub | 39.67 | 1:22.71 | 2:08.80 | 2:46.18 | |||
2 | Sophie Amalie Rasmussen | 2006 | Greve Svmmeklub | 37.86 | 1:22.84 | 2:11.64 | 2:47.57 | |||
3 | Laura Weng Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerd | 37.05 | 1:18.26 | 2:10.35 | 2:50.65 | |||
4 | Cecilie Rud | 2006 | Sigma Swim Allerd | 38.79 | 1:21.72 | 2:13.08 | 2:51.53 | |||
5 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svmmeklub | 43.44 | 1:27.14 | 2:15.91 | 2:55.82 | |||
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler 13 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Christine Dalsgaard | 2007 | Sigma Swim Birkerd | 41.81 | 1:25.84 | 2:17.98 | 2:59.73 | |||
2 | Sofie Kohave Srensen | 2007 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 41.13 | 1:27.23 | 2:20.07 | 3:02.73 | |||
3 | Alberte Bendix Raunkjr | 2007 | Slagelse Svmmeklub | 39.97 | 1:29.52 | 2:26.50 | 3:09.39 | |||
4 | Amalie Haack | 2007 | Kge Svmmeklub | 43.25 | 1:32.13 | 2:26.52 | 3:10.15 | |||
5 | Anna Hyer | 2007 | Kge Svmmeklub | 45.89 | 1:35.11 | 2:31.04 | 3:13.73 | |||
6 | Tia Sofie Majvig Mogensen | 2007 | Hillerd Svmmeklub | 47.68 | 1:37.28 | 2:35.02 | 3:20.25 | |||
7 | Alberte Ricken | 2007 | Hillerd Svmmeklub | 45.65 | 1:35.78 | 2:47.49 | 3:32.93 | |||
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler 12 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerd | 34.47 | 1:14.47 | 2:02.78 | 2:38.36 | |||
2 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svmmeklub | 35.32 | 1:18.94 | 2:07.93 | 2:47.87 | |||
3 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | Slagelse Svmmeklub | 42.05 | 1:29.08 | 2:17.61 | 2:56.99 | |||
4 | Naja-Amalie Hallengreen | 2008 | Slagelse Svmmeklub | 40.65 | 1:27.25 | 2:18.41 | 2:58.45 | |||
5 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | Greve Svmmeklub | 38.64 | 1:27.00 | 2:20.21 | 3:03.93 | |||
6 | Vica Lucie Axen | 2008 | Kge Svmmeklub | 43.47 | 1:29.37 | 2:25.14 | 3:07.09 | |||
7 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 39.41 | 1:28.36 | 2:20.28 | 3:08.25 | |||
8 | Andrea Jrgensen | 2008 | Hillerd Svmmeklub | 42.39 | 1:32.56 | 2:28.28 | 3:12.31 | |||
9 | Signe W Kjr Larsen | 2008 | Slagelse Svmmeklub | 40.95 | 1:32.51 | 2:26.98 | 3:12.78 | |||
10 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | Greve Svmmeklub | 39.53 | 1:26.60 | 2:26.55 | 3:13.36 | |||
11 | Isabella Hj Johansen | 2008 | Greve Svmmeklub | 40.84 | 1:29.97 | 2:30.73 | 3:15.04 | |||
12 | Matilde Wendelboe Trde | 2008 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 42.02 | 1:33.87 | 2:34.32 | 3:25.91 | |||
13 | Julie Bruun | 2008 | Greve Svmmeklub | 46.02 | 1:42.29 | 2:43.16 | 3:31.36 | |||
14 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 50.43 | 1:42.78 | 2:47.20 | 3:33.63 | |||
15 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Kge Svmmeklub | 50.15 | 1:45.60 | 2:45.92 | 3:34.97 | |||
- | Kamilla Figurski | 2008 | Hrsholm Svmmeforening | DSQ | SW7.6 150m | |||||
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler 11 r |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Augusta Bollmann | 2009 | Kge Svmmeklub | 40.80 | 1:25.62 | 2:20.23 | 2:59.39 | |||
2 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svmmeklub | 44.44 | 1:35.32 | 2:35.80 | 3:20.45 | |||
3 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | Tune I.F. Svmmeafdeling | 44.94 | 1:34.85 | 2:37.14 | 3:24.27 | |||
4 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | Greve Svmmeklub | 46.25 | 1:37.96 | 2:36.01 | 3:25.19 | |||
5 | Mathilde Dithmar | 2009 | Greve Svmmeklub | 47.32 | 1:40.99 | 2:38.64 | 3:26.42 | |||
6 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svmme Klub | 47.74 | 1:39.34 | 2:41.55 | 3:26.65 | |||
7 | Laura Kegel Srensen | 2009 | Gentofte Svmme Klub | 42.89 | 1:35.43 | 2:35.88 | 3:27.24 | |||
8 | Sarah Rindum | 2009 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 43.02 | 1:34.82 | 2:38.05 | 3:27.92 | |||
9 | Anna Eirfeldt | 2009 | Greve Svmmeklub | 43.85 | 1:36.09 | 2:41.93 | 3:32.71 | |||
10 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svmme Klub | 50.12 | 1:47.30 | 2:44.34 | 3:35.59 | |||
11 | Marie Louise Avns | 2009 | Gentofte Svmme Klub | 48.26 | 1:42.79 | 2:47.17 | 3:36.26 | |||
12 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svmmeklub | 51.74 | 1:44.65 | 2:49.12 | 3:37.34 | |||
13 | Caroline Ploug Hyer | 2009 | Kge Svmmeklub | 58.59 | 1:57.78 | 3:04.31 | 3:59.06 | |||
- | Alberte Kobyluch Hst | 2009 | Kge Svmmeklub | DSQ | SW6.4 EFB 75 | |||||
- | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svmmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW8.3 25m | |||||
- | Elisabeth Toft Kristensen | 2009 | Kge Svmmeklub | DSQ | SW7.5 110m | |||||
- | Josephine Madsen | 2009 | Greve Svmmeklub | DSQ | SW7.6 125m | |||||
- | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svmme Klub | DSQ | SW8.2 v/start | |||||
- | Luna Madrid Poulsen | 2009 | Tune I.F. Svmmeafdeling | DSQ | SW7.6 | |||||
- | Malou Voigt | 2009 | Gentofte Svmme Klub | DSQ | SW7.6 150m | |||||
Lb 5, 200m Medley Damer, Finaler 10 r og yngre |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnet | Status | ||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svmme Klub | 47.82 | 1:37.63 | 2:35.42 | 3:19.43 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 31 januar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerd | Udskriftstidspunkt | 18:53 |