Results for Sigma Allerød Open 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sigma Allerød Open | Udskriftsdato | 02 februar 2020 | |||
Stævne by | Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 | |||
Arrangør | Sigma Swim Allerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 31 januar 2020 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Amalie Klitten | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 34.90 | ||||||
2 | Johanne Baes Aaholst | 2004 | Hillerød Svømmeklub | 35.00 | ||||||
3 | Olivia Cruse | 2005 | Hillerød Svømmeklub | 35.40 | ||||||
4 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.92 | ||||||
5 | Astamaja Rought | 2006 | Slagelse Svømmeklub | 38.20 | ||||||
6 | Frida Lauridsen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 38.73 | ||||||
7 | Emma Jørgensen | 2005 | Slagelse Svømmeklub | 42.32 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Kohave Sørensen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.14 | ||||||
2 | Julie Jepsen | 2007 | Hillerød Svømmeklub | 42.67 | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Klug Christensen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 35.76 | ||||||
2 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 36.16 | ||||||
3 | Katrine Schou Jagd | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 37.15 | ||||||
4 | Victoria Pedersen | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.14 | ||||||
5 | Kamilla Figurski | 2008 | Hørsholm Svømmeforening | 38.92 | ||||||
6 | Augusta Blom | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 39.07 | ||||||
7 | Andrea Jørgensen | 2008 | Hillerød Svømmeklub | 39.49 | ||||||
8 | Victoria Brammer Kærgaard | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 40.47 | ||||||
9 | Vica Lucie Axen | 2008 | Køge Svømmeklub | 40.61 | ||||||
10 | Katrine Johanne Grovn | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.23 | ||||||
11 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.81 | ||||||
12 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 43.52 | ||||||
13 | Frederikke Schwaner-Hanse | 2008 | Køge Svømmeklub | 44.60 | ||||||
14 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 45.96 | ||||||
15 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 53.15 | ||||||
- | Sigrid Mygind | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Signe Skelvig | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 39.71 | ||||||
2 | Flora Rybak-Andersen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | OD | |||||
2 | Laura Kegel Sørensen | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | OD | |||||
2 | Rosa Toft | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 41.83 | OD | |||||
5 | Anna Staal | 2009 | Sigma Swim | 42.15 | ||||||
6 | Elise Vedel | 2009 | Gentofte Svømme Klub | 42.57 | ||||||
7 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 43.57 | ||||||
8 | Laura Storm Frimann | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 43.66 | ||||||
9 | Liv Peters | 2009 | Sigma Swim | 45.88 | ||||||
10 | Sofie Clemmensen | 2009 | Sigma Swim | 46.15 | ||||||
11 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 50.13 | ||||||
12 | Rosa May Franco-Koed | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 51.01 | ||||||
13 | Freja Unold | 2009 | Hørsholm Svømmeforening | 52.25 | ||||||
- | Liva Dorff | 2009 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | SW6.4 25m EFB | |||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Smilla Stavnsbjerg Frederiksen | 2010 | Gentofte Svømme Klub | 40.05 | ||||||
2 | Frida Kirkegaard | 2010 | GTI | 44.01 | ||||||
3 | Madicken Markussen | 2010 | Sigma Swim | 44.33 | ||||||
4 | Ella Wolffbrandt | 2010 | Sigma Swim | 44.44 | ||||||
5 | Ida Langseth | 2010 | Sigma Swim | 45.22 | ||||||
6 | Silja Sofia Linderoth | 2011 | Sigma Swim | 46.47 | ||||||
7 | Cecilie Grave | 2010 | Sigma Swim | 47.64 | ||||||
8 | Mie Neergaard | 2010 | GTI | 48.42 | ||||||
9 | Alberte K. Jacobsen | 2010 | Sigma Swim | 49.26 | ||||||
10 | Maria Hou | 2010 | Sigma Swim | 49.62 | ||||||
11 | Caroline Engsbro | 2010 | GTI | 50.25 | ||||||
12 | Vilma Rosendahl Veggerby | 2010 | GTI | 53.54 | ||||||
13 | Anna Hjuler Britze | 2010 | Hørsholm Svømmeforening | 53.75 | ||||||
14 | Silke Holtz | 2010 | Sigma Swim | 54.29 | ||||||
15 | Josefine Nyamadi | 2010 | GTI | 55.89 | MD1 | |||||
16 | Ronja B Hansen | 2010 | GTI | 55.89 | MD2 | |||||
17 | Christine Gam-Jørgensen | 2010 | GTI | 58.02 | ||||||
18 | Alma Madrid Poulsen | 2011 | GTI | 58.58 | ||||||
19 | Mathilde Josefine Holm | 2010 | GTI | 59.23 | ||||||
20 | Annika Højfeldt | 2010 | Sigma Swim | 59.39 | ||||||
21 | Ella Janniche | 2011 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:02.85 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 02 februar 2020 |
Licens til Sigma Swim Allerød | Udskriftstidspunkt | 10:56 |