2020-08-08   02:51:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  11:10   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Signe Møller Winther  2002    312  37.33  1:18.50  2:01.33    2:42.70   
  Svømmeklubben Nord  2:48.72                 
                     
Iben Kjær Bengtson  2002    292  37.24  1:18.64  2:02.82    2:46.34   
  Aalborg Svømmeklub  2:35.20                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anne-Sophie Andersen  2004    484  32.11  1:07.33  1:43.94    2:20.61   
  Svømmeklubben Nord  2:20.04                 
                     
Emma Rask Sørensen  2003              DNS   
  Aars Svømmeklub  2:45.54                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Lærke Hyltoft  2006    529  32.09  1:06.11  1:40.95    2:16.52   
  Aalborg Svømmeklub  2:18.37                 
                     
Amalie Nyvang Jensen  2005    438  32.84  1:09.76  1:47.95    2:25.38   
  Thisted Svømmeklub  2:26.38                 
                     
Alma Bach Larsen  2006    432  32.99  1:10.13  1:48.51    2:25.99   
  Aalborg Svømmeklub  2:30.90                 
                     
Line Gjelstrup  2006    430  32.67  1:09.46  1:47.91    2:26.30   
  Aalborg Svømmeklub  2:28.85                 
                     
Luanna Russo  2006    409  33.92  1:11.14  1:50.53    2:28.76   
  Aalborg Svømmeklub  2:31.06                 
                     
Frida Juliansdottir  2005    404  34.87  1:12.90  1:52.13    2:29.32   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:34.88                 
                     
Emma Ploug Rasmussen  2005    320  38.69  1:20.47  2:02.66    2:41.38   
  Svømmeklubben S 68  3:01.64                 
                     
Ida Jensen  2006    319  37.94  1:18.86  2:00.98    2:41.55   
  Svømmeklubben S 68  2:52.22                 
                     
Sara Kokholm  2005    291  37.87  1:20.33  2:04.56    2:46.54   
  Svømmeklubben S 68  2:57.88                 
                     
10  Ellen Brix Rasmussen  2006    270  38.11  1:21.46  2:07.71    2:50.65   
  Aabybro Idrætsforening  2:58.10                 
                     
11  Christina Markussen  2005    261  38.44  1:22.81  2:09.56    2:52.79   
  Aars Svømmeklub  2:57.93                 
                     
12  Sofia Jørgensen  2006    241  39.71  1:24.20  2:11.80    2:57.24   
  Svømmeklubben S 68  2:40.90                 
                     
13  Reinike Veenstra  2006    207  42.18  1:29.26  2:19.27    3:06.53   
  Svømmeklubben S 68  3:04.26                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karen Sørensen  2007    421  33.34  1:11.19  1:49.95    2:27.26   
  Thisted Svømmeklub  2:33.59                 
                     
Emilie Hundahl Gravesen  2007    361  35.85  1:15.12  1:55.55    2:35.00   
  Thisted Svømmeklub  2:50.43                 
                     
Silje Kjær Routhe  2008    324  37.52  1:17.85  2:00.15    2:40.69   
  Aalborg Svømmeklub  2:58.43                 
                     
Nadia Bager  2008    318  37.85  1:19.74  2:01.37    2:41.62   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Clara Kornum  2007    264  37.78  1:22.51  2:09.23    2:51.97   
  Svømmeklubben Søhesten  2:56.96                 
                     
Frederikke Novin  2008    261  40.95  1:25.37  2:10.97    2:52.70   
  Aalborg Svømmeklub  3:06.55                 
                     
Astrid O. Thomassen  2007    247  40.23  1:24.89  2:11.33    2:55.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:58.44                 
                     
Nicoline Aa Høeg  2008    236  38.50  1:25.03  2:14.47    2:58.48   
  Aalborg Svømmeklub  3:11.46                 
                     
Sofie Jeppesen  2007    224  41.11  1:28.11  2:16.56    3:01.66   
  Aabybro Idrætsforening  3:24.72                 
                     
10  Ingeborg Gro Næser  2007    221  40.75  1:27.87  2:15.78    3:02.63   
  Svømmeklubben Nord  3:02.16                 
                     
11  Josefine S. Overgaard  2007    203  41.27    3:07.60    3:07.60   
  Svømmeklubben Nord  3:10.40                 
                     
12  Alissa Stegenborg  2008    198  41.78  1:29.37  2:19.77    3:09.32   
  Aalborg Svømmeklub  3:20.90                 
                     
13  Laura Norup  2008    190  43.08  1:34.52  2:25.17    3:12.00   
  Aalborg Svømmeklub  3:17.12                 
                     
Signe Laursen  2008              DSQ  sw 4.4 
  Aalborg Svømmeklub  3:08.82                 
                     
 
Løb 4, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Gjelstrup  2009    227  41.84  1:28.89  2:16.17    3:01.00   
  Aalborg Svømmeklub  3:09.31                 
                     
Ema Ilic  2009    191  41.25  1:31.17  2:23.03    3:11.47   
  Aalborg Svømmeklub  3:11.28                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark