Results for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 09:30
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2019 |
|
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Aars |
|
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikkel Hedeby Madsen |
2002 |
|
434 |
31.00 |
1:04.47 |
1:37.16 |
|
2:11.24 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
|
415 |
30.87 |
1:05.48 |
1:40.19 |
|
2:13.22 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
David Johansen |
2001 |
|
406 |
30.30 |
1:03.19 |
1:38.45 |
|
2:14.19 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathias Maarbjerg Toft |
1998 |
|
345 |
32.21 |
1:07.89 |
1:44.78 |
|
2:21.60 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:07.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kim Møller Nielsen |
1992 |
|
319 |
33.87 |
1:10.29 |
1:47.94 |
|
2:25.43 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:19.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
David Tuan V. Valbjørn |
2002 |
|
315 |
32.35 |
1:10.16 |
1:49.39 |
|
2:25.97 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:29.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Danilo Møller |
2004 |
|
414 |
30.04 |
1:03.85 |
1:39.07 |
|
2:13.23 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
|
411 |
29.28 |
1:02.90 |
1:38.53 |
|
2:13.56 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:06.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kris Jensen |
2004 |
|
395 |
30.29 |
1:04.27 |
1:39.25 |
|
2:15.35 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Esben Kilde Johansen |
2004 |
|
380 |
32.36 |
1:07.15 |
1:42.75 |
|
2:17.09 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jens Mejdahl |
2003 |
|
335 |
32.59 |
1:09.65 |
1:47.79 |
|
2:23.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Brix Rasmussen |
2004 |
|
311 |
33.31 |
1:10.17 |
1:49.39 |
|
2:26.52 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:29.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Feldthusen |
2003 |
|
253 |
34.01 |
1:13.50 |
1:54.87 |
|
2:37.05 |
|
|
Brønderslev SK08 |
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer P. Voldbjerg |
2005 |
|
565 |
28.00 |
58.32 |
1:29.63 |
|
2:00.20 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:01.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karl Anton Kristensen |
2005 |
|
472 |
29.90 |
1:02.31 |
1:35.39 |
|
2:07.55 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:14.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian Kjær |
2005 |
|
458 |
29.81 |
1:02.56 |
1:35.16 |
|
2:08.86 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elmer Oosterhof |
2005 |
|
382 |
31.96 |
1:06.93 |
1:42.17 |
|
2:16.86 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:22.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Philip Vesterby |
2005 |
|
336 |
32.58 |
1:09.80 |
1:46.94 |
|
2:22.82 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valentin Thordal |
2005 |
|
334 |
32.94 |
1:09.39 |
1:46.24 |
|
2:23.10 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:24.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mathias Johansen |
2005 |
|
322 |
32.76 |
1:09.60 |
1:48.23 |
|
2:24.91 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Olsen |
2006 |
|
313 |
33.35 |
1:10.62 |
1:48.91 |
|
2:26.24 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:30.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristian Ølgaard |
2005 |
|
245 |
32.43 |
1:12.67 |
1:56.26 |
|
2:38.79 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:49.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mikkel P. Christensen |
2006 |
|
187 |
38.41 |
1:22.33 |
2:08.71 |
|
2:53.53 |
|
|
Aars Svømmeklub |
2:57.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Marcus Nørtoft |
2006 |
|
145 |
41.18 |
1:30.47 |
2:21.86 |
|
3:08.76 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Bock Johansen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 |
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:27.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sebastian Eliasen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4,4 |
|
Svømmeklubben Nord |
2:44.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Casper Eriksen |
2007 |
|
288 |
34.20 |
1:13.38 |
1:53.01 |
|
2:30.30 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:32.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Norup |
2007 |
|
231 |
37.14 |
1:19.65 |
2:03.51 |
|
2:41.86 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:48.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lucas Skjødt Broe |
2007 |
|
226 |
37.57 |
1:19.36 |
2:02.09 |
|
2:42.94 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:46.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sigurd S. Kristensen |
2008 |
|
226 |
37.24 |
|
2:42.94 |
|
2:42.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:44.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
|
213 |
38.14 |
1:21.31 |
2:05.19 |
|
2:46.24 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:49.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Casper Holm Andersen |
2007 |
|
202 |
38.05 |
1:20.83 |
2:05.99 |
|
2:49.27 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:06.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andreas Bindslev |
2008 |
|
184 |
38.28 |
1:23.03 |
2:09.67 |
|
2:54.59 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Karl Emil Malle |
2008 |
|
174 |
39.51 |
1:24.93 |
2:12.47 |
|
2:57.75 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Gustav Ø. Pedersen |
2008 |
|
149 |
42.49 |
1:30.23 |
2:19.93 |
|
3:07.12 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:58.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Thor Hvolby |
2007 |
|
148 |
44.56 |
1:34.90 |
2:25.37 |
|
3:07.44 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Albert Brandt-Petersen |
2008 |
|
136 |
41.47 |
1:31.59 |
2:23.52 |
|
3:13.03 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lucas Frahm Feldtmose |
2008 |
|
113 |
43.68 |
1:36.99 |
2:31.62 |
|
3:25.50 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Edvin Smajic |
2008 |
|
106 |
47.46 |
1:43.98 |
2:39.75 |
|
3:29.64 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Christian D. Randorff |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ludvig Møller |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
sw 10.3 |
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christian Abrahamsen |
2009 |
|
149 |
43.27 |
1:33.04 |
2:22.49 |
|
3:07.23 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
26 oktober 2019 |
Licens til Aars Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:45 |
|