2020-08-11   02:01:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  10:45   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mikkel Hedeby Madsen  2002    434  31.00  1:04.47  1:37.16    2:11.24   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:11.85                 
                     
Niklas T. Kristiansen  2000    415  30.87  1:05.48  1:40.19    2:13.22   
  Aalborg Svømmeklub  2:13.14                 
                     
David Johansen  2001    406  30.30  1:03.19  1:38.45    2:14.19   
  Svømmeklubben Søhesten  2:13.01                 
                     
Mathias Maarbjerg Toft  1998    345  32.21  1:07.89  1:44.78    2:21.60   
  Aars Svømmeklub  2:07.38                 
                     
Kim Møller Nielsen  1992    319  33.87  1:10.29  1:47.94    2:25.43   
  Aars Svømmeklub  2:19.41                 
                     
David Tuan V. Valbjørn  2002    315  32.35  1:10.16  1:49.39    2:25.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:29.19                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Danilo Møller  2004    414  30.04  1:03.85  1:39.07    2:13.23   
  Svømmeklubben Nord  2:13.93                 
                     
Tobias Vestby Jensen  2003    411  29.28  1:02.90  1:38.53    2:13.56   
  Aars Svømmeklub  2:06.38                 
                     
Kris Jensen  2004    395  30.29  1:04.27  1:39.25    2:15.35   
  Aars Svømmeklub  2:17.86                 
                     
Esben Kilde Johansen  2004    380  32.36  1:07.15  1:42.75    2:17.09   
  Svømmeklubben Søhesten  2:23.80                 
                     
Jens Mejdahl  2003    335  32.59  1:09.65  1:47.79    2:23.03   
  Aalborg Svømmeklub  2:27.63                 
                     
Gustav Brix Rasmussen  2004    311  33.31  1:10.17  1:49.39    2:26.52   
  Aabybro Idrætsforening  2:29.75                 
                     
Oliver Feldthusen  2003    253  34.01  1:13.50  1:54.87    2:37.05   
  Brønderslev SK08  2:31.00                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer P. Voldbjerg  2005    565  28.00  58.32  1:29.63    2:00.20   
  Aalborg Svømmeklub  2:01.09                 
                     
Karl Anton Kristensen  2005    472  29.90  1:02.31  1:35.39    2:07.55   
  Svømmeklubben S 68  2:14.67                 
                     
Kristian Kjær  2005    458  29.81  1:02.56  1:35.16    2:08.86   
  Thisted Svømmeklub  2:10.33                 
                     
Elmer Oosterhof  2005    382  31.96  1:06.93  1:42.17    2:16.86   
  Aars Svømmeklub  2:22.97                 
                     
Philip Vesterby  2005    336  32.58  1:09.80  1:46.94    2:22.82   
  Thisted Svømmeklub  2:22.49                 
                     
Valentin Thordal  2005    334  32.94  1:09.39  1:46.24    2:23.10   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:24.69                 
                     
Mathias Johansen  2005    322  32.76  1:09.60  1:48.23    2:24.91   
  Aars Svømmeklub  2:27.79                 
                     
Rasmus Olsen  2006    313  33.35  1:10.62  1:48.91    2:26.24   
  Thisted Svømmeklub  2:30.07                 
                     
Kristian Ølgaard  2005    245  32.43  1:12.67  1:56.26    2:38.79   
  Aars Svømmeklub  2:49.34                 
                     
10  Mikkel P. Christensen  2006    187  38.41  1:22.33  2:08.71    2:53.53   
  Aars Svømmeklub  2:57.41                 
                     
11  Marcus Nørtoft  2006    145  41.18  1:30.47  2:21.86    3:08.76   
  Aars Svømmeklub                   
                     
Elias Bock Johansen  2005              DSQ  SW 4.4 
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:27.13                 
                     
Sebastian Eliasen  2006              DSQ  SW 4,4 
  Svømmeklubben Nord  2:44.87                 
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Eriksen  2007    288  34.20  1:13.38  1:53.01    2:30.30   
  Thisted Svømmeklub  2:32.25                 
                     
Rasmus Norup  2007    231  37.14  1:19.65  2:03.51    2:41.86   
  Aalborg Svømmeklub  2:48.82                 
                     
Lucas Skjødt Broe  2007    226  37.57  1:19.36  2:02.09    2:42.94   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:46.22                 
                     
Sigurd S. Kristensen  2008    226  37.24    2:42.94    2:42.94   
  Aalborg Svømmeklub  2:44.77                 
                     
Lukas Bøgh Worup  2007    213  38.14  1:21.31  2:05.19    2:46.24   
  Aalborg Svømmeklub  2:49.64                 
                     
Casper Holm Andersen  2007    202  38.05  1:20.83  2:05.99    2:49.27   
  Aalborg Svømmeklub  3:06.78                 
                     
Andreas Bindslev  2008    184  38.28  1:23.03  2:09.67    2:54.59   
  Aalborg Svømmeklub  3:00.99                 
                     
Karl Emil Malle  2008    174  39.51  1:24.93  2:12.47    2:57.75   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
Gustav Ø. Pedersen  2008    149  42.49  1:30.23  2:19.93    3:07.12   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  3:58.53                 
                     
10  Thor Hvolby  2007    148  44.56  1:34.90  2:25.37    3:07.44   
  Svømmeklubben Nord  3:28.74                 
                     
11  Albert Brandt-Petersen  2008    136  41.47  1:31.59  2:23.52    3:13.03   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
12  Lucas Frahm Feldtmose  2008    113  43.68  1:36.99  2:31.62    3:25.50   
  Aalborg Svømmeklub  3:58.89                 
                     
13  Edvin Smajic  2008    106  47.46  1:43.98  2:39.75    3:29.64   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Christian D. Randorff  2008              DNS   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Ludvig Møller  2007              DSQ  sw 10.3 
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christian Abrahamsen  2009    149  43.27  1:33.04  2:22.49    3:07.23   
  Aabybro Idrætsforening  3:06.14                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark