2020-08-08   02:54:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 09:30

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskaber Nordj 2019    Udskriftsdato  26 oktober 2019   
  Stævne by  Aars    Udskriftstidspunkt  13:34   
  Arrangør  Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 oktober 2019         
 
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Iben Kjær Bengtson  2002    246  46.92        1:39.51   
  Aalborg Svømmeklub  1:35.50                 
                     
Signe Møller Winther  2002    243  46.54        1:39.91   
  Svømmeklubben Nord  1:36.85                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Bundgaard  2003    520  36.82        1:17.51   
  Svømmeklubben S 68  1:17.81                 
                     
Emma Rask Sørensen  2003    278  43.93        1:35.53   
  Aars Svømmeklub  1:37.71                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nana Starcke Jeppesen  2006    477  37.88        1:19.79   
  Svømmeklubben Søhesten  1:24.14                 
                     
Luanna Russo  2006    469  38.03        1:20.25   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.49                 
                     
Cecilie Michaelsen  2005    435  38.69        1:22.27   
  Svømmeklubben S 68  1:24.45                 
                     
Cassandra Spring  2005    398  40.43        1:24.76   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:28.22                 
                     
Kristine Vestergaard  2005    397  39.91        1:24.80   
  Brønderslev SK08  1:24.19                 
                     
Mathilde Hoff Sørensen  2006    393  41.13        1:25.11   
  Svømmeklubben Nord  1:25.98                 
                     
Caroline Bomholt Jensen  2005    393  40.21        1:25.12   
  Brønderslev SK08  1:26.13                 
                     
Selma Nygreen Sakic  2006    384  41.33        1:25.79   
  Svømmeklubben S 68  1:25.90                 
                     
Ophelia Kronborg Jensen  2005    353  40.96        1:28.21   
  Aabybro Idrætsforening  1:29.06                 
                     
10  Elisabeth Leegaard Larsen  2005    329  42.97        1:30.33   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:32.48                 
                     
11  Katrine Bager  2006    298  44.45        1:33.28   
  Thisted Svømmeklub  1:31.10                 
                     
12  Carla Brix Rasmussen  2006    274  45.98        1:35.94   
  Aabybro Idrætsforening  1:40.64                 
                     
13  Frederikke Sørensen  2006    251  47.03        1:38.82   
  Thisted Svømmeklub  1:37.87                 
                     
14  Anne-Sofie S. Overgaard  2005    243  47.80        1:39.84   
  Svømmeklubben Nord  1:44.81                 
                     
15  Ellen Brix Rasmussen  2006    243  47.90        1:39.90   
  Aabybro Idrætsforening  1:43.03                 
                     
16  Andrea Ramløse  2006    227  47.92        1:42.11   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:42.06                 
                     
17  Christina Markussen  2005    215  48.78        1:43.99   
  Aars Svømmeklub  1:47.16                 
                     
18  Freja Møller Winther  2006    205  49.92        1:45.59   
  Svømmeklubben Søhesten  1:48.79                 
                     
19  Isabella Vinkler Valbjørn  2005    204  49.51        1:45.80   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:42.19                 
                     
20  Ida Jensen  2006    197  50.25        1:47.09   
  Svømmeklubben S 68  1:52.40                 
                     
21  Alma Nielsen  2005    161  52.71        1:54.56   
  Aars Svømmeklub                   
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Livia Weidick Frische  2007    450  37.95        1:21.34   
  Aalborg Svømmeklub  1:26.87                 
                     
Emilie Pedersen  2007    347  41.56        1:28.70   
  Aalborg Svømmeklub  1:31.17                 
                     
Silje Kjær Routhe  2008    278  44.28        1:35.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Karen Sørensen  2007    272  45.85        1:36.18   
  Thisted Svømmeklub  1:39.04                 
                     
Alma Nygreen Sakic  2008    262  46.15        1:37.37   
  Svømmeklubben S 68  1:39.79                 
                     
Freja Jørgensen  2008    257  47.01        1:38.02   
  Thisted Svømmeklub  1:41.21                 
                     
Nicoline Aa Høeg  2008    222  48.17        1:42.92   
  Aalborg Svømmeklub  1:46.99                 
                     
Isabella Bertelsen  2007    216  49.10        1:43.92   
  Aalborg Svømmeklub  1:44.49                 
                     
Frederikke Novin  2008    210  50.91        1:44.78   
  Aalborg Svømmeklub  1:57.91                 
                     
10  Ingeborg Gro Næser  2007    198  50.87        1:46.93   
  Svømmeklubben Nord  1:53.44                 
                     
11  Amanda Holmberg  2007    196  50.00        1:47.19   
  Aars Svømmeklub  1:52.41                 
                     
12  Freja Lucassen  2007    190  50.24        1:48.47   
  Aars Svømmeklub  1:53.64                 
                     
13  Ida Larsen  2007    164  54.82        1:53.83   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
14  Helene Lavrsen  2008    161  53.28        1:54.53   
  Svømmeklubben Nord  1:52.38                 
                     
15  Emily Kastaniegaard  2007    155  52.30        1:55.97   
  Aabybro Idrætsforening  2:00.00                 
                     
16  Karoline Skjøtt  2008    128  59.17        2:03.66   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Laura Norup  2008    126  57.90        2:04.25   
  Aalborg Svømmeklub  2:00.45                 
                     
18  Mathilde Kloster  2007    100  1:01.94        2:13.96   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:18.46                 
                     
Mathilde Lucassen  2007              DSQ  SW 7.1 
  Aars Svømmeklub  1:52.94                 
                     
 
Løb 10, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2009-2020 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ema Ilic  2009    180  52.54        1:50.33   
  Aalborg Svømmeklub  2:03.78                 
                     
Clara Nielsen  2009    168  52.96        1:52.81   
  Aalborg Svømmeklub  1:50.32                 
                     
Ella Bærentsen  2009    128  57.90        2:03.60   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Hilde Jørgensen  2009    110  59.44        2:10.12   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.12  Udskriftsdato  26 oktober 2019 
Licens til Aars Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  13:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark