Resultat för Regionsmesterskaber Region Nordjylland 2019, Aars
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2019 |
|
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Aars |
|
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
26 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Signe Møller Winther |
2002 |
|
316 |
38.24 |
1:24.45 |
2:16.87 |
|
2:58.81 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:04.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iben Kjær Bengtson |
2002 |
|
251 |
40.71 |
1:30.29 |
2:26.05 |
|
3:13.15 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:03.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Anne-Sophie Andersen |
2004 |
|
462 |
34.33 |
1:13.61 |
2:01.34 |
|
2:37.52 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:37.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Naja Laitinen Wigard |
2003 |
|
423 |
34.84 |
1:14.97 |
2:04.47 |
|
2:42.27 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:45.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Camilla Kjær |
2003 |
|
403 |
34.03 |
1:15.88 |
2:05.94 |
|
2:44.94 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:41.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofie Jakobsen |
2003 |
|
346 |
36.89 |
1:23.45 |
2:12.31 |
|
2:53.57 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:03.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mille Fischer Hovalt |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 |
|
Svømmeklubben Søhesten |
2:56.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
587 |
32.19 |
1:09.04 |
1:50.49 |
|
2:25.47 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:24.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Bomholt Jensen |
2005 |
|
439 |
33.37 |
1:14.04 |
2:01.18 |
|
2:40.27 |
|
|
Brønderslev SK08 |
2:40.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Overgaard Thomassen |
2005 |
|
435 |
35.86 |
1:15.78 |
2:03.88 |
|
2:40.72 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:44.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alma Bach Larsen |
2006 |
|
431 |
34.03 |
1:15.18 |
2:03.13 |
|
2:41.28 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Luanna Russo |
2006 |
|
424 |
37.53 |
1:19.13 |
2:04.20 |
|
2:42.09 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ophelia Kronborg Jensen |
2005 |
|
416 |
35.23 |
1:15.48 |
2:05.19 |
|
2:43.13 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Pernille Petersen |
2006 |
|
402 |
34.02 |
1:17.25 |
2:07.95 |
|
2:45.01 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kristine Vestergaard |
2005 |
|
397 |
36.00 |
1:17.62 |
2:05.45 |
|
2:45.79 |
|
|
Brønderslev SK08 |
2:45.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Katrine Bager |
2006 |
|
394 |
37.74 |
1:17.88 |
2:07.61 |
|
2:46.10 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:45.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
|
392 |
34.22 |
1:17.54 |
2:06.29 |
|
2:46.46 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:49.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hannah Vixø Momme |
2005 |
|
380 |
37.35 |
1:21.70 |
2:11.79 |
|
2:48.24 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:51.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mathilde Hoff Sørensen |
2006 |
|
378 |
38.23 |
1:22.38 |
2:09.42 |
|
2:48.45 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:52.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Astrid Jensen |
2005 |
|
371 |
36.16 |
1:19.02 |
2:10.49 |
|
2:49.57 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:58.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Therese J Helt |
2006 |
|
366 |
36.51 |
1:19.24 |
2:11.25 |
|
2:50.26 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
344 |
37.24 |
1:23.99 |
2:11.79 |
|
2:53.88 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:59.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Frida Juliansdottir |
2005 |
|
341 |
35.97 |
1:20.53 |
2:14.82 |
|
2:54.34 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:01.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Carla Brix Rasmussen |
2006 |
|
336 |
39.10 |
1:22.26 |
2:15.15 |
|
2:55.14 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
2:57.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aia Caroline Abel |
2006 |
|
332 |
38.92 |
1:21.86 |
2:17.92 |
|
2:55.88 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:55.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Josefine Høgh |
2005 |
|
285 |
40.61 |
1:29.42 |
2:24.78 |
|
3:05.08 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:58.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ellen Brix Rasmussen |
2006 |
|
263 |
43.41 |
1:31.75 |
2:27.23 |
|
3:10.04 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:19.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Anne-Sofie S. Overgaard |
2005 |
|
225 |
43.25 |
1:36.24 |
2:32.44 |
|
3:20.09 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Isabella Vinkler Valbjørn |
2005 |
|
201 |
45.93 |
1:39.55 |
2:39.70 |
|
3:27.95 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:19.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Freja Møller Winther |
2006 |
|
192 |
49.75 |
1:42.57 |
2:45.05 |
|
3:30.92 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:39.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Andrea Ramløse |
2006 |
|
168 |
53.12 |
1:48.47 |
2:46.91 |
|
3:40.84 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:56.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Reinike Veenstra |
2006 |
|
167 |
50.54 |
1:43.22 |
2:53.00 |
|
3:41.25 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:39.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Amalie Kristensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:33.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ida Jensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Frederikke Sørensen |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6.4 |
|
Thisted Svømmeklub |
2:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
|
455 |
34.29 |
1:15.13 |
2:00.19 |
|
2:38.38 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristiane Frøslev |
2007 |
|
444 |
31.94 |
1:14.78 |
2:03.44 |
|
2:39.67 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
|
364 |
39.52 |
1:20.59 |
2:11.76 |
|
2:50.56 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:03.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nikoline Hedelund Madsen |
2007 |
|
339 |
38.94 |
1:23.39 |
2:15.20 |
|
2:54.62 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Emilie Pedersen |
2007 |
|
327 |
35.46 |
1:19.58 |
2:14.64 |
|
2:56.81 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:57.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emma Andersen |
2007 |
|
287 |
41.45 |
1:27.17 |
2:23.06 |
|
3:04.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Nadia Bager |
2008 |
|
285 |
40.85 |
1:28.52 |
2:23.32 |
|
3:05.06 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:14.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Isabella Bertelsen |
2007 |
|
276 |
39.36 |
1:28.65 |
2:23.91 |
|
3:06.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:27.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Caroline K. Sørensen |
2008 |
|
255 |
43.21 |
1:29.16 |
2:29.29 |
|
3:11.95 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Neya Damgaard |
2007 |
|
253 |
41.09 |
1:29.43 |
2:26.56 |
|
3:12.64 |
|
|
Brønderslev SK08 |
3:17.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofie Callsen |
2008 |
|
246 |
44.82 |
1:31.42 |
2:30.44 |
|
3:14.44 |
|
|
Aabybro Idrætsforening |
3:20.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ingeborg Gro Næser |
2007 |
|
222 |
47.09 |
1:39.96 |
2:35.61 |
|
3:21.18 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
3:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Clara Kornum |
2007 |
|
216 |
45.58 |
1:35.72 |
2:37.95 |
|
3:22.84 |
|
|
Svømmeklubben Søhesten |
3:21.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emilie Hundahl Gravesen |
2007 |
|
215 |
49.67 |
1:39.47 |
2:45.14 |
|
3:23.29 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:37.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Mathilde Christiansen |
2007 |
|
209 |
48.19 |
1:39.68 |
2:36.59 |
|
3:25.06 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Alma Nygreen Sakic |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 4.4 |
|
Svømmeklubben S 68 |
3:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine S. Overgaard |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6.4 |
|
Svømmeklubben Nord |
3:27.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sofie Jeppesen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
SW 6.4 |
|
Aabybro Idrætsforening |
3:33.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Clara Nielsen |
2009 |
|
189 |
44.75 |
1:42.34 |
2:42.11 |
|
3:32.26 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:34.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karoline Sander Andersen |
2009 |
|
178 |
50.89 |
1:40.06 |
2:46.72 |
|
3:36.36 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.12 |
Udskriftsdato |
27 oktober 2019 |
Licens til Aars Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
10:46 |
|