Resultater for Holdstævne Årgang (Vest)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 23 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Holdstævne for Årgangssvømmere | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Fredericia | Udskriftstidspunkt | 11:11 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og DeltaSwim | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 23, 200m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 0 | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
1 | Karoline Kjelstrup | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 33.35 | 1:12.29 | 1:52.98 | 2:28.22 | |||
2 | Sofie A. Wolf | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 33.02 | 1:13.33 | 1:58.64 | 2:35.03 | |||
3 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | Aalborg Svømmeklub | 35.34 | 1:14.37 | 2:00.01 | 2:35.93 | |||
4 | Naja Færgemann | 2006 | H2Odense | 36.07 | 1:15.15 | 2:02.48 | 2:36.18 | |||
5 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.36 | 1:17.06 | 2:06.41 | 2:45.86 | |||
6 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | Esbjerg Svømmeklub | 34.22 | 1:19.28 | 2:08.00 | 2:47.36 | |||
7 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 33.65 | 1:22.48 | 2:12.23 | 2:53.90 | |||
8 | Johanne Schleimann | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 35.68 | 1:22.92 | 2:14.23 | 2:55.68 | |||
9 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | Vejle Svømmeklub | 39.66 | 1:25.93 | 2:17.53 | 2:56.18 | |||
10 | Emilie Pedersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 36.29 | 1:21.12 | 2:16.31 | 2:57.85 | |||
11 | Nanna Højstrøm | 2007 | Kolding SK | 40.68 | 1:25.42 | 2:17.97 | 3:00.02 | |||
12 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 38.31 | 1:23.14 | 2:22.01 | 3:03.52 | |||
13 | Frida Høj Foldager | 2006 | Vejle Svømmeklub | 41.26 | 1:30.03 | 2:24.52 | 3:07.00 | |||
14 | Nicoline Lee T. Sørensen | 2008 | Esbjerg Svømmeklub | 41.86 | 1:29.10 | 2:24.23 | 3:07.01 | |||
15 | Sofie Holst Jeberg | 2007 | DeltaSwim | 44.51 | 1:32.60 | 2:31.67 | 3:12.57 | |||
16 | Emilie Boulund | 2006 | Kolding SK | 46.88 | 1:36.11 | 2:29.00 | 3:13.19 | |||
17 | Signe Christensen | 2008 | Kolding SK | 40.50 | 1:32.96 | 2:30.48 | 3:13.53 | |||
18 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | DeltaSwim | 46.78 | 1:38.29 | 2:34.23 | 3:19.00 | |||
19 | Penelope Kamp Teglgård | 2006 | Horsens Svømmeklub | 46.82 | 1:41.19 | 2:35.01 | 3:23.07 | |||
20 | Katinka Rønn Gornitzka | 2007 | Agfs Svømmeafdeling | 55.97 | 2:00.23 | 3:02.86 | 3:56.79 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til DeltaSwim | Udskriftstidspunkt | 11:11 |