Results for MadWave Challenge Hvidovre 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | MadWave | Udskriftsdato | 15 september 2019 | |||
Stævne by | Hvidovre | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | HVSK | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 september 2019 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 34.40 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 35.01 | |||||||||
2 | Vigga Jørgensen | 2008 | 36.14 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 35.58 | |||||||||
3 | Laura Klug Christensen | 2008 | 36.59 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 36.13 | |||||||||
4 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | 36.89 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 37.25 | |||||||||
5 | Aimée Overby Traberg | 2009 | 38.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 38.95 | |||||||||
6 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 38.93 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 40.28 | |||||||||
7 | Freja Monrad Kirkegaard | 2008 | 40.08 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 39.22 | |||||||||
8 | Amalie Lykke Madsen | 2008 | 40.15 | |||||||
Greve Svømmeklub | 40.34 | |||||||||
9 | Sarah Cecilie Rasmussen | 2008 | 40.49 | |||||||
Greve Svømmeklub | 41.21 | |||||||||
10 | Andrea Jørgensen | 2008 | 42.35 | |||||||
Hillerød Svømmeklub | 41.55 | |||||||||
11 | Isabella Høj Johansen | 2008 | 42.65 | |||||||
Greve Svømmeklub | 42.08 | |||||||||
12 | Adia Brekling | 2008 | 42.77 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.28 | |||||||||
13 | Luna Madrid Poulsen | 2009 | 42.90 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 44.16 | |||||||||
14 | Jasmin A. Didriksen | 2009 | 43.45 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.32 | |||||||||
15 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | 44.59 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 46.25 | |||||||||
16 | Sofia Tang | 2008 | 45.87 | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 48.55 | |||||||||
17 | Anna Eirfeldt | 2009 | 46.08 | |||||||
Greve Svømmeklub | 44.75 | |||||||||
18 | Laura Sandgreen | 2008 | 46.29 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 54.05 | |||||||||
19 | Matilde Wendelboe Træde | 2008 | 46.39 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 50.55 | |||||||||
20 | Sofia Linnea B. Pedersen | 2009 | 46.74 | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 47.07 | |||||||||
21 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 49.62 | |||||||
Herlev Svømning | 47.84 | |||||||||
22 | Mathilde Dithmar | 2009 | 50.05 | |||||||
Greve Svømmeklub | 49.73 | |||||||||
23 | Melissa Rosenquist | 2009 | 50.30 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 57.95 | |||||||||
24 | Julie Bruun | 2008 | 50.33 | |||||||
Greve Svømmeklub | 46.80 | |||||||||
25 | Ella Strange | 2009 | 51.44 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 50.83 | |||||||||
26 | Andrea Frederiksen | 2008 | 52.12 | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 45.19 | |||||||||
27 | Kira Weiss | 2009 | 55.71 | |||||||
Ishøj Svømme Klub | 55.65 | |||||||||
28 | Sarah Budolph Olsen | 2009 | 56.66 | |||||||
Greve Svømmeklub | 58.65 | |||||||||
29 | Isabella B Bonde | 2008 | 1:04.48 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
- | Eleonora Marsner | 2009 | DSQ | |||||||
Herlev Svømning | 41.46 | |||||||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler 1 - 10 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicoline Agergaard | 2010 | 48.25 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
2 | Alberte F Petersen | 2010 | 48.85 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 49.88 | |||||||||
3 | Malea Rosa A Nunez | 2010 | 1:01.57 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:01.32 | |||||||||
4 | Kaya Römer Jacobsen | 2011 | 1:02.46 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | ||||||||||
5 | Caroline Asta Meierhans | 2010 | 1:13.45 | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.76 | |||||||||
6 | Vigga Harmens | 2010 | 1:13.89 | |||||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:15.39 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 15 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:45 |