Tulokset MadWave Challenge Hvidovre 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
MadWave |
|
Udskriftsdato |
15 september 2019 |
|
|
Stævne by |
Hvidovre |
|
Udskriftstidspunkt |
10:44 |
|
|
Arrangør |
HVSK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
14 september 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Løb 29, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 1 - 10 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
|
|
|
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Asta Lukowski |
2010 |
|
|
|
|
|
|
45.75 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
45.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marie Ditlev Bihlet |
2010 |
|
|
|
|
|
|
46.59 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
46.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisabeth Thastum |
2010 |
|
|
|
|
|
|
48.22 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
48.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sophia Groth |
2010 |
|
|
|
|
|
|
51.45 |
|
|
Værløse Svømmeklub |
52.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Caroline Marie Rosenmejer |
2010 |
|
|
|
|
|
|
52.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
50.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alberte Delin Backhausen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
53.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andrea Glasius Tischer |
2010 |
|
|
|
|
|
|
53.89 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
54.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kaya Römer Jacobsen |
2011 |
|
|
|
|
|
|
54.33 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leonora Sarauw Lundsgaard |
2010 |
|
|
|
|
|
|
54.50 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:00.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Molly Overby Traberg |
2011 |
|
|
|
|
|
|
54.62 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Naja Koch Heschel |
2010 |
|
|
|
|
|
|
55.78 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
58.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Alva Wagner Toftdahl |
2010 |
|
|
|
|
|
|
57.40 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Dagmar Fleron Qvant |
2010 |
|
|
|
|
|
|
58.72 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Miriam Bjørnholt |
2011 |
|
|
|
|
|
|
59.73 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Marie Borch |
2011 |
|
|
|
|
|
|
1:00.12 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Alice Legarth Schmidt |
2011 |
|
|
|
|
|
|
1:00.23 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:12.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Irma Valskov Weichardt |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:03.09 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Emma Smedegaard Hansson |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:03.42 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frida Maren Romme Jacobsen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:03.95 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ella Marie B. Jakobsen |
2011 |
|
|
|
|
|
|
1:05.13 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:20.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Coco Cairo |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:05.35 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tusnelda Stenkilsson |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:07.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jayna Harwani |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:07.12 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Lykke Sønderkær |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:07.39 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Zoi Asholt |
2011 |
|
|
|
|
|
|
1:07.97 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Isabel Romanova Jensen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:08.02 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Louise Bilberg Lund |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:08.33 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Alina Jungersen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:09.18 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
58.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Katarina Nilsson |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:10.21 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Alvilde Schwartz-Petersen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sofie Kirkedal |
2011 |
|
|
|
|
|
|
1:11.92 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Liva Jørgensen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:14.45 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ursula Bugge |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:15.00 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Luna Emche Lees |
2011 |
|
|
|
|
|
|
1:15.67 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Zenia Spence |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:17.93 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Lola Svea Secher Skeem |
2010 |
|
|
|
|
|
|
1:19.45 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Rita Wiuf |
2011 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mathilde Skriver Andersen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
1:08.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
15 september 2019 |
Licens til Hvidovre Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
10:44 |
|