Tulokset DM Junior Kortbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Indledende) - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
DMJ Kortbane |
|
Udskriftsdato |
03 november 2019 |
|
|
Stævne by |
Vejle |
|
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
31 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 400m Frisvømning Herrer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Mads Gl?ner (1988) 3:36.82 10-12-2009 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 10-12-2009 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
|
698 |
56.38 |
1:56.58 |
2:58.11 |
|
3:59.24 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
3:50.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
|
692 |
57.10 |
1:56.86 |
2:57.81 |
|
3:59.89 |
|
|
A6 Jgi Svømning |
3:57.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Carl Emil Lønborg |
2002 |
|
685 |
56.46 |
1:56.32 |
2:56.09 |
|
4:00.69 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
3:55.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Christopher H. Brown |
2002 |
|
665 |
57.65 |
1:59.07 |
3:01.27 |
|
4:03.13 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
657 |
58.68 |
2:00.55 |
3:03.13 |
|
4:04.07 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:04.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Silas Storm Nielsen |
2002 |
|
650 |
59.22 |
2:00.61 |
3:03.48 |
|
4:04.98 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
4:09.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Magnus Dyg Holme |
2002 |
|
644 |
58.70 |
2:01.75 |
3:04.58 |
|
4:05.74 |
|
|
Vejle Svømmeklub |
4:01.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
|
627 |
59.12 |
2:01.49 |
3:04.26 |
|
4:07.93 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Valdemar Kristensen |
2003 |
|
626 |
59.47 |
2:02.08 |
3:05.16 |
|
4:08.09 |
|
|
Søllerød Svømmeklub |
4:10.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Gabriel Elmedyb |
2004 |
|
619 |
59.34 |
2:02.09 |
3:06.04 |
|
4:08.94 |
|
|
Herlev Svømning |
4:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Casper Madsen |
2004 |
|
615 |
59.87 |
2:04.24 |
3:08.06 |
|
4:09.55 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
4:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Carl Krabbe Heldgaard |
2004 |
|
613 |
1:00.69 |
2:04.30 |
3:07.18 |
|
4:09.74 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:24.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
|
612 |
59.78 |
2:03.15 |
3:06.14 |
|
4:09.92 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Lasse Darlem Brandt |
2003 |
|
612 |
58.94 |
2:02.37 |
3:06.40 |
|
4:09.96 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
605 |
57.78 |
2:00.61 |
3:05.58 |
|
4:10.84 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads Stamholt |
2003 |
|
601 |
59.13 |
2:02.21 |
3:06.61 |
|
4:11.49 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
4:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Carl Magnus Krievs |
2002 |
|
594 |
59.74 |
2:03.59 |
3:08.41 |
|
4:12.45 |
|
|
Vest-Brøndby |
4:16.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Mathias Knudsen |
2003 |
|
588 |
59.57 |
2:03.48 |
3:07.86 |
|
4:13.29 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:21.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Frederik Lindholm |
2004 |
|
584 |
1:00.05 |
2:04.04 |
3:09.08 |
|
4:13.86 |
|
|
Lyseng IF |
4:12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lukas Stæhr Bentsen |
2003 |
|
584 |
1:01.19 |
2:05.89 |
3:10.59 |
|
4:13.92 |
|
|
H2Odense |
4:18.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oscar Isberg |
2004 |
|
580 |
59.57 |
2:03.63 |
3:09.01 |
|
4:14.41 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
4:05.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mads Mikkelsen |
2004 |
|
576 |
1:00.62 |
2:05.38 |
3:10.64 |
|
4:15.06 |
|
|
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling |
4:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Andreas Stampe Dalgaard |
2004 |
|
571 |
1:00.43 |
2:05.87 |
3:11.30 |
|
4:15.80 |
|
|
Swim Team Taastrup - VATCPH |
4:21.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
570 |
1:00.28 |
2:05.57 |
3:11.03 |
|
4:15.90 |
Deltager ikke i finalen |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Andreas Hoffmann |
2003 |
|
568 |
1:00.59 |
2:05.72 |
3:11.46 |
|
4:16.16 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
4:18.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Oscar Kroos |
2004 |
|
563 |
1:00.93 |
2:06.50 |
3:12.79 |
|
4:16.99 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
561 |
1:00.38 |
2:05.16 |
3:11.22 |
|
4:17.29 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
557 |
1:00.00 |
2:05.21 |
3:11.76 |
|
4:17.95 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
William Studsgaard |
2004 |
|
553 |
1:00.89 |
2:07.02 |
3:13.20 |
|
4:18.54 |
|
|
Svømmeklubben Triton Ballerup |
4:22.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Mikkel Roed |
2004 |
|
553 |
1:01.15 |
2:08.04 |
3:14.23 |
|
4:18.55 |
|
|
Køge Svømmeklub |
4:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Valdemar Birn-Bringgaard |
2004 |
|
551 |
1:02.28 |
2:06.93 |
3:13.26 |
|
4:18.77 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
4:22.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nickolas Kofoed Thestrup |
2003 |
|
531 |
1:00.55 |
2:06.75 |
3:14.37 |
|
4:22.05 |
|
|
Tune I.F. Svømmeafdeling |
4:22.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Phillip Niemann Madsen |
2004 |
|
530 |
1:01.82 |
2:08.08 |
3:14.30 |
|
4:22.18 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Lucas Rosenborg |
2004 |
|
530 |
1:01.64 |
2:08.64 |
3:16.10 |
|
4:22.26 |
|
|
Lyseng IF |
4:26.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Mads Lind |
2002 |
|
529 |
1:01.86 |
2:07.99 |
3:15.56 |
|
4:22.37 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Casper Johannesen |
2004 |
|
527 |
1:00.63 |
2:06.54 |
3:14.38 |
|
4:22.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
4:23.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Lukas Frederiksen |
2004 |
|
524 |
1:01.25 |
2:08.24 |
3:16.18 |
|
4:23.12 |
|
|
Helsinge Svømmeklub |
4:25.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Niklas Wiese Dobel |
2004 |
|
519 |
1:02.33 |
2:08.86 |
3:16.96 |
|
4:23.99 |
|
|
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
4:27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Xander Pontoppidan |
2003 |
|
519 |
1:02.80 |
2:09.09 |
3:16.58 |
|
4:24.08 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:25.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Mikkel Mølgaard |
2003 |
|
493 |
1:01.95 |
2:09.74 |
3:19.61 |
|
4:28.55 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
4:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
|
493 |
1:04.51 |
2:12.32 |
3:21.11 |
|
4:28.62 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Marius Kjær Hoelgaard |
2004 |
|
489 |
1:03.67 |
2:12.41 |
3:21.50 |
|
4:29.31 |
|
|
Hvidovre Svømmeklub |
4:28.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Stefan Rasmussen |
2004 |
|
475 |
1:04.65 |
2:13.61 |
3:23.67 |
|
4:31.98 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
4:29.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 |
Udskriftsdato |
03 november 2019 |
Licens til Vejle Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:45 |
|