Resultater for Nykredit Gentofte Open - kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag - Stævnestart kl. 17.00
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 20 september 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 september 2019 |
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Maagøe | 1999 | 29.98 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.28 | |||||||||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 30.53 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 30.16 | |||||||||
3 | Nina Toft | 2000 | 30.55 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.10 | |||||||||
4 | Anna Wermuth | 1996 | 32.26 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.47 | |||||||||
5 | Caroline Hørlykke | 2000 | 32.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.83 | |||||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | 33.02 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 31.86 | |||||||||
7 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | 34.35 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 32.74 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ella Stenholt | 2003 | 29.48 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 29.59 | |||||||||
2 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | 29.98 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.96 | |||||||||
3 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | 30.23 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.62 | |||||||||
4 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 30.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 30.02 | |||||||||
5 | Cecilie Carøe Helmark | 2005 | 30.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.13 | |||||||||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | 31.06 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.41 | |||||||||
7 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 31.85 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.20 | |||||||||
8 | Alma Olivarius | 2005 | 32.55 | |||||||
Lyngby Svømmeklub | 32.66 | |||||||||
9 | Anne Sofie Evald | 2004 | 32.88 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.57 | |||||||||
10 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 32.89 | |||||||
JGI Svømning | 33.06 | |||||||||
11 | Clara Toft | 2004 | 33.51 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.72 | |||||||||
12 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 33.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.25 | |||||||||
13 | Silja Brage | 2005 | 34.04 | |||||||
JGI Svømning | 35.54 | |||||||||
14 | Olivia Augustinus | 2004 | 34.20 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 33.97 | |||||||||
15 | Mia Lindberg | 2003 | 35.79 | |||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 34.46 | |||||||||
16 | Amalie Schou | 2003 | 35.96 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.59 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alba Mantoni | 2006 | 33.19 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.85 | |||||||||
2 | Anna E.e. Balle | 2006 | 34.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.01 | |||||||||
3 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 35.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.06 | |||||||||
4 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 35.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.21 | |||||||||
5 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 36.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.95 | |||||||||
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Tess van der Laan | 2008 | 36.12 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.98 | |||||||||
2 | Sophie Flamand | 2007 | 36.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.79 | |||||||||
3 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 38.69 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
4 | Edith Louise Vedel | 2007 | 39.44 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 42.66 | |||||||||
5 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 39.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.31 | |||||||||
6 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 42.01 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.46 | |||||||||
7 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 42.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.57 | |||||||||
8 | Karoline Drescher | 2008 | 43.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.00 | |||||||||
9 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 43.81 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.66 | |||||||||
10 | Emilie Franck Fæste | 2008 | 44.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.10 | |||||||||
- | Laura Raahauge | 2008 | DSQ | ej fort bev. v/25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.24 | |||||||||
- | Xenia Fristrup | 2008 | DSQ | ej fort bev. v/25m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 20 september 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:33 |