Results for DM for hold - 3. division
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 10 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-H Åben KLasse, 3. divison | Udskriftsdato | 10 april 2010 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub & Dansk Svømmeunion |
Løb 10, 4X100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Vest Piger | 0 | 524 | 4:46.32 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Kathrine Holm | 1996 | 34.56 | 1:14.69 | 1:14.69 | ||||||
Klara Strand Olesen | 1995 | 31.58 | 1:08.77 | 2:23.46 | ||||||
Simone Staudt | 1992 | 33.04 | 1:10.47 | 3:33.93 | ||||||
Lisbeth L Kierkegaard | 1988 | 34.26 | 1:12.39 | 4:46.32 | ||||||
2 | Hsk Piger | 0 | 503 | 4:50.31 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
Iben T. Johansen | 1989 | 33.60 | 1:13.29 | 1:13.29 | ||||||
Kathrine Maron | 1994 | 30.95 | 1:09.25 | 2:22.54 | ||||||
Julie Oxenvad | 1997 | 34.25 | 1:18.67 | 3:41.21 | ||||||
Kathrine Øgendahl | 1991 | 32.22 | 1:09.10 | 4:50.31 | ||||||
3 | Hvidovre Damer | 1900 | 496 | 4:51.60 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Sigrid Jensen | 1990 | 30.99 | 1:06.39 | 1:06.39 | ||||||
Thea Jensen | 1996 | 35.93 | 1:17.55 | 2:23.94 | ||||||
Benedicte Ø. Hansen | 1995 | 35.42 | 1:14.83 | 3:38.77 | ||||||
Mie Hansen | 1991 | 33.35 | 1:12.83 | 4:51.60 | ||||||
4 | S68 Hjørring Damer | 0 | 475 | 4:55.99 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Pernille Rasmussen | 1996 | 33.48 | 1:13.19 | 1:13.19 | ||||||
Henriette M. Poulsen | 1994 | 34.80 | 1:14.44 | 2:27.63 | ||||||
Camilla Stange | 1989 | 34.10 | 1:14.26 | 3:41.89 | ||||||
Pernille Bak Larsen | 1991 | 33.25 | 1:14.10 | 4:55.99 | ||||||
5 | Damer Helsinge | 1970 | 463 | 4:58.51 | ||||||
Helsinge Skytte & IF | ||||||||||
Bolette Schjønning | 1993 | 33.78 | 1:12.14 | 1:12.14 | ||||||
Kirstine Lei | 1992 | 31.57 | 1:09.28 | 2:21.42 | ||||||
Gitte Raagaard | 1970 | 34.00 | 1:14.31 | 3:35.73 | ||||||
Mathilde Rosager Hansen | 1994 | 36.90 | 1:22.78 | 4:58.51 | ||||||
6 | Vat Piger | 0 | 435 | 5:04.67 | ||||||
Vestegnens Aqua Team | ||||||||||
Madeline Lou | 1995 | 33.96 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Dena Zornic | 1996 | 34.79 | 1:15.50 | 2:28.96 | ||||||
Caroline Thoby | 1996 | 37.06 | 1:21.67 | 3:50.63 | ||||||
Sofie B. Nielsen | 1995 | 33.16 | 1:14.04 | 5:04.67 | ||||||
7 | Nyborg Damer | 0 | 410 | 5:10.78 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Stine Johansen | 1997 | 38.25 | 1:24.32 | 1:24.32 | ||||||
Camilla L. Jacobsen | 1994 | 32.95 | 1:12.24 | 2:36.56 | ||||||
Josephine Schmidt | 1993 | 34.93 | 1:17.34 | 3:53.90 | ||||||
Asvatha P. Veerasingham | 1993 | 35.08 | 1:16.88 | 5:10.78 | ||||||
8 | Horsens Damer Diskløb | 0 | 354 | 5:26.45 | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Laura Bornhøft | 1995 | 38.48 | 1:23.53 | 1:23.53 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 39.69 | 1:25.02 | 2:48.55 | ||||||
Emilie Forsberg | 1993 | 36.93 | 1:19.84 | 4:08.39 | ||||||
Laura Westergaard | 1995 | 35.24 | 1:18.06 | 5:26.45 | ||||||
- | Horsens Damer | 0 | DSQ | crawltag v/50m | ||||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 10 april 2010 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |