Results for Copenhagen Kidz Cup 2019
Below are all results from the competition shown by session.
Indledende og direkte finaler lørdag
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Copenhagen Kidz Cup 2019 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 | |||
Stævne by | Lyngby | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | Lyngby Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 29 juni 2019 |
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Matilde Maagøe | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:27.26 | ||||||
2 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 2:31.81 | ||||||
3 | Vigga Jacoby | 2007 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:45.30 | ||||||
4 | Smilla Hauge | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:50.13 | ||||||
5 | Ingrid Due Nygaard | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.46 | ||||||
6 | Ingeborg Fleron Qvant | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 2:56.64 | ||||||
7 | Ingrid Stokholm Ellehøj | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:01.91 | ||||||
8 | Laura Jørgensen | 2007 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:03.19 | ||||||
9 | Anna Dicte Bøgeskov | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:04.39 | ||||||
10 | Olivia Barfoed | 2007 | Lyngby Svømmeklub | 3:04.87 | ||||||
11 | Laura Kaysfeld | 2007 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:08.84 | ||||||
Løb 13, 200m Frisvømning Damer, Indledende Årg. 2008-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Alma Sofie A. Bløcher | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.59 | ||||||
2 | Vigga Jørgensen | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 2:43.97 | ||||||
3 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:49.41 | ||||||
4 | Ida Mathiesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:51.39 | ||||||
5 | Wilma Berg | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:56.17 | ||||||
6 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 2:59.26 | ||||||
7 | Sophia Zøllner | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:05.11 | ||||||
8 | Thilde Gammelvind | 2008 | Hovedstadens Svømmeklub | 3:07.02 | ||||||
9 | Adia Brekling | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:07.99 | ||||||
10 | Liva Ladefoged Jepsen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:12.72 | ||||||
11 | Freja Itenov | 2008 | Lyngby Svømmeklub | 3:17.65 | ||||||
12 | Sarah Zargarov Hansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:17.90 | ||||||
13 | Thilde Jølver Rasmussen | 2008 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 3:54.47 | ||||||
14 | Katrine Hermansen | 2008 | Gladsaxe Svømmeklub | 3:59.06 | ||||||
- | Sara Kjær Bollesen | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Sofie Ross | 2008 | Lyngby Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 29 juni 2019 |
Licens til Lyngby Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:30 |