Resultat för Danmarks Mesterskaber Langbane og DMJ-L (holdkapper)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
DMJ hold/indledende torsdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arrangør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Helsingør Svømmehal |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
11. jul 2019 to 14. jul 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 400m Medley Herrer - Indledende |
|
|
Sponsor |
Tømrerfirmaet Hansen og Mortensen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4:16.34 |
|
|
|
Anton Ørskov Ipsen |
1994 |
Birkerød S |
DEN |
Taastrup, Danmark |
|
07-04-2019 |
|
|
|
|
|
|
4:25.23 |
|
|
|
Jacob Carstensen |
1978 |
Sædding-Gu |
DEN |
Geneve, Schweiz |
|
20-07-1995 |
|
|
|
|
|
NR |
4:13.29 |
|
|
|
Jani Sievinen |
1974 |
FIN |
FIN |
Rom, Italien |
|
08-09-1994 |
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
Lyngby Svømmeklub |
|
700 |
4:34.53 |
|
|
|
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jacob M. Jørgensen |
1997 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
699 |
4:34.66 |
+0.13 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
|
683 |
4:36.79 |
+2.26 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred August Grubert |
2001 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
655 |
4:40.73 |
+6.20 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
David Arneskov |
2002 |
Holbæk Svømme Klub |
|
648 |
4:41.70 |
+7.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Bertram Dreyer Riis |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
647 |
4:41.84 |
+7.31 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
639 |
4:43.02 |
+8.49 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
636 |
4:43.53 |
+9.00 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Mads Sørensen |
2000 |
H2Odense |
|
629 |
4:44.46 |
+9.93 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Slagelse Svømmeklub |
|
592 |
4:50.31 |
+15.78 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oliver Steenberg |
2002 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
590 |
4:50.72 |
+16.19 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Nygaard |
2003 |
H2Odense |
|
588 |
4:51.00 |
+16.47 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Fenger |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
|
572 |
4:53.60 |
+19.07 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mathias Christensen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
572 |
4:53.74 |
+19.21 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Christoffer Weiss |
2002 |
Søllerød Svømmeklub |
|
568 |
4:54.40 |
+19.87 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Frederik Venø Elling |
2003 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
558 |
4:56.09 |
+21.56 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joshua P. Sidebotham |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
545 |
4:58.49 |
+23.96 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emil Kildahl Døssing |
2002 |
Sigma Swim Birkerød |
|
522 |
5:02.70 |
+28.17 |
|
Q |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Simon Degn |
2003 |
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin |
|
516 |
5:03.98 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anders Elsborg |
2003 |
Viborg Svømme Klub |
|
507 |
5:05.64 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Mads Sørensen |
2001 |
Vejle Svømmeklub |
|
498 |
5:07.61 |
+33.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Christian Rasmussen |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
Teknisk fejl |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Skøtt Haslev |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
Teknisk fejl |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jens Bomgaard |
2002 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
Teknisk fejl |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-07-2019 12:12:05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-07-2019 12:12.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|