Results for Øst Junior/Senior kortbane
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag Indl 9.30
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel
Resultat Løb 25 (Indledende) - Officiel |
|
|
Stævne navn |
Øst JuniorSenior Kortbane |
|
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
|
|
Stævne by |
Gladsaxe |
|
Udskriftstidspunkt |
14:17 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
04 oktober 2019 |
|
|
|
|
|
|
Løb 25, 800m Frisvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
Swim Team Taastrup - VATCPH |
|
1:04.89 |
2:13.53 |
3:23.47 |
4:33.33 |
9:09.90 |
|
|
|
|
|
|
5:42.36 |
6:52.28 |
8:02.41 |
|
|
|
2 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
JGI Svømning |
|
1:05.28 |
2:13.79 |
3:23.81 |
4:33.50 |
9:13.12 |
|
|
|
|
|
|
5:43.74 |
6:54.23 |
8:04.75 |
|
|
|
3 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
Lyngby Svømmeklub |
|
1:05.32 |
2:14.78 |
3:24.52 |
4:34.67 |
9:16.67 |
|
|
|
|
|
|
5:44.00 |
6:54.52 |
8:05.79 |
|
|
|
4 |
Sofie Maagøe |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:08.23 |
2:18.56 |
3:29.38 |
4:40.98 |
9:17.47 |
|
|
|
|
|
|
5:49.79 |
6:59.37 |
8:09.31 |
|
|
|
5 |
Emilia C. R. Olsen |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:07.29 |
2:19.25 |
3:30.66 |
4:42.69 |
9:24.70 |
|
|
|
|
|
|
5:53.48 |
7:04.93 |
8:15.33 |
|
|
|
6 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:08.41 |
2:20.57 |
3:32.14 |
4:44.07 |
9:27.43 |
|
|
|
|
|
|
5:56.55 |
7:08.55 |
8:19.92 |
|
|
|
7 |
Olivia Callesen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:07.55 |
2:19.44 |
3:31.73 |
4:43.82 |
9:29.76 |
|
|
|
|
|
|
5:55.30 |
7:07.37 |
8:19.43 |
|
|
|
8 |
Silja Brage |
2005 |
JGI Svømning |
|
1:07.97 |
2:20.32 |
3:32.61 |
4:45.37 |
9:33.85 |
|
|
|
|
|
|
5:57.94 |
7:10.68 |
8:22.94 |
|
|
|
9 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
1:07.80 |
2:19.97 |
3:32.85 |
4:44.93 |
9:34.60 |
|
|
|
|
|
|
5:58.37 |
7:11.05 |
8:23.74 |
|
|
|
10 |
Helena Hvid Hansen |
2001 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:08.00 |
2:19.70 |
3:31.65 |
4:44.30 |
9:40.07 |
|
|
|
|
|
|
5:57.43 |
7:11.16 |
8:25.44 |
|
|
|
11 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
Ringsted Svømme Klub |
|
1:10.55 |
2:23.01 |
3:36.15 |
4:49.13 |
9:40.28 |
|
|
|
|
|
|
6:01.99 |
7:15.07 |
8:28.25 |
|
|
|
12 |
Isabella Rosenberg |
2003 |
VAT Copenhagen-MK31 |
|
1:10.22 |
2:24.84 |
3:38.86 |
4:52.94 |
9:43.12 |
|
|
|
|
|
|
6:06.10 |
7:18.70 |
8:31.15 |
|
|
|
13 |
Rebecca Petersen |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
1:10.17 |
2:24.78 |
3:38.92 |
4:52.49 |
9:43.55 |
|
|
|
|
|
|
6:05.81 |
7:19.36 |
8:32.14 |
|
|
|
14 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
Sigma Swim Allerød |
|
1:11.75 |
2:26.95 |
3:40.08 |
4:54.53 |
9:47.91 |
|
|
|
|
|
|
6:07.20 |
7:20.48 |
8:34.49 |
|
|
|
15 |
Natacha Munch |
2005 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
1:07.04 |
2:22.12 |
3:38.78 |
4:56.29 |
10:05.73 |
|
|
|
|
|
|
6:14.10 |
7:32.87 |
8:51.00 |
|
|
|
16 |
Line Thode Møller |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
1:14.39 |
2:37.13 |
3:58.53 |
5:20.54 |
10:46.04 |
|
|
|
|
|
|
6:44.09 |
8:05.77 |
9:27.31 |
|
|
|
- |
Asta Palmund |
2005 |
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
05 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
14:17 |
|