Results for Øst Junior/Senior kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 31 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Pernille Larsen (1992) 2:03.50 2009-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Pernille Larsen (1992) 2:06.27 2008-12-14 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victoria Bierre | 2000 | Herlev Svømning | 31.86 | 1:06.68 | 1:41.16 | 2:13.55 | |||
2 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.46 | 1:05.77 | 1:40.67 | 2:15.51 | |||
3 | Clara Rybak-Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 32.40 | 1:07.11 | 1:42.30 | 2:16.54 | Deltager ikke i finalen | ||
4 | Kristine Nilsson Norby | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 32.77 | 1:07.64 | 1:42.92 | 2:17.55 | |||
5 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.48 | 1:07.42 | 1:42.89 | 2:18.28 | |||
6 | Esther Else Grubert | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.51 | 1:08.49 | 1:43.86 | 2:18.63 | |||
7 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 32.51 | 1:07.69 | 1:43.70 | 2:20.17 | |||
8 | Sofie Nielsen | 2001 | Slagelse Svømmeklub | 32.49 | 1:07.78 | 1:44.43 | 2:20.55 | |||
9 | Kaya Fjeldsted Kristensen | 2002 | JGI Svømning | 33.43 | 1:08.98 | 1:44.69 | 2:20.97 | |||
10 | Frederikke Marie Hansen | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.73 | 1:09.54 | 1:45.88 | 2:21.36 | |||
11 | Alberte V. Bisgaard | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.93 | 1:09.13 | 1:45.31 | 2:21.66 | |||
12 | Caroline P. Mathiesen | 2001 | Solrød Svømmeklub | 33.10 | 1:08.96 | 1:45.31 | 2:22.10 | |||
13 | Zenia Aarestrup | 2001 | Gladsaxe Svømmeklub | 33.38 | 1:09.50 | 1:45.85 | 2:22.17 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Zara Wendel | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 32.75 | 1:08.91 | 1:46.55 | 2:23.87 | |||
15 | Alma Heyn Stage | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.70 | 1:08.47 | 1:46.91 | 2:24.06 | |||
16 | Mia Rindshøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.93 | 1:11.06 | 1:48.34 | 2:24.83 | |||
17 | Rebecca Petersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.56 | 1:10.23 | 1:47.66 | 2:24.96 | |||
18 | Mia Steen Duus | 2001 | Sigma Swim Birkerød | 34.64 | 1:11.51 | 1:48.85 | 2:25.31 | Deltager ikke i finalen | ||
19 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | Hvidovre Svømmeklub | 34.35 | 1:10.67 | 1:48.69 | 2:25.60 | |||
20 | Jasmin Egeskov Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 33.78 | 1:10.80 | 1:48.76 | 2:25.61 | |||
21 | Astrid M. Østergaard | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 33.43 | 1:09.59 | 1:47.75 | 2:26.12 | |||
22 | Emmely Östman Pedersen | 2005 | Helsingør Svømmeklub | 34.70 | 1:12.28 | 1:50.34 | 2:26.81 | |||
23 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømmeklub | 33.75 | 1:10.48 | 1:48.34 | 2:27.06 | |||
24 | Josephine Holst Vinther | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 34.40 | 1:11.76 | 1:49.79 | 2:28.61 | |||
25 | Stine Eskebo Nielsen | 2001 | Vest-Brøndby | 34.29 | 1:11.68 | 1:50.27 | 2:28.81 | |||
26 | Juliane Bo Andersen | 2005 | JGI Svømning | 34.76 | 1:12.48 | 1:50.83 | 2:29.34 | |||
27 | Karoline K. Larsen | 2004 | Farum Svømmeklub | 34.99 | 1:12.98 | 1:52.24 | 2:29.55 | |||
28 | Sille Andersen | 2003 | Frederikssund Svømmeklub | 34.32 | 1:12.48 | 1:51.91 | 2:29.94 | |||
29 | Catrine Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 35.17 | 1:12.75 | 1:51.83 | 2:30.09 | |||
30 | Cassandra G. Nygaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 35.17 | 1:12.68 | 1:52.10 | 2:31.33 | |||
31 | Lærke Vinneck Hansen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | 36.09 | 1:14.17 | 1:52.78 | 2:31.69 | |||
32 | Clara Toft | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.15 | 1:14.56 | 1:53.49 | 2:32.20 | |||
33 | Josefine Nielsen | 2005 | Frederiksværk Svømmeklub | 35.46 | 1:13.23 | 1:53.55 | 2:32.47 | |||
34 | Camilla Porsdal | 2005 | Sigma Swim Birkerød | 36.45 | 1:15.05 | 1:54.48 | 2:32.99 | |||
35 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | Solrød Svømmeklub | 35.86 | 1:14.97 | 1:55.44 | 2:35.46 | |||
36 | Cecilie G. Mortensen | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.17 | 1:15.30 | 1:56.71 | 2:36.54 | |||
37 | Thea Mikkelsen | 2005 | Glostrup Svømmeklub | 37.34 | 1:16.99 | 1:57.47 | 2:36.89 | |||
38 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | Hvidovre Svømmeklub | 37.39 | 1:17.70 | 1:58.63 | 2:37.05 | |||
39 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 35.99 | 1:16.00 | 1:56.71 | 2:37.40 | |||
40 | Hannah B. Pedersen | 2005 | VAT Copenhagen-MK31 | 36.39 | 1:16.03 | 1:57.66 | 2:38.45 | |||
41 | Julie Segato | 2005 | Tune I.F. Svømmeafdeling | 35.85 | 1:16.15 | 1:57.61 | 2:39.30 | |||
42 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | Hørsholm Svømmeforening | 36.98 | 1:17.60 | 1:58.85 | 2:39.67 | |||
42 | Clara Carlquist | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 36.24 | 1:16.70 | 1:58.37 | 2:39.67 | |||
- | Signe Holm Hansen | 2005 | Værløse Svømmeklub | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 06 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:49 |