Resultater for Øst Junior/Senior kortbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Kortbane | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 | |||
Stævne by | Gladsaxe | Udskriftstidspunkt | 21:00 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Gladsaxe Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2019 |
Løb 12, 4X200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: VAT CPH (1900) 7:10.91 2012-04-01 |
Dansk Rekord Junior: Farum Drenge (1900) 7:23.04 2008-10-23 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Gentofte Herrer 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 7:28.47 | ||||||
Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 56.03 | 1:56.12 | 1:56.12 | ||||||
Peter Vangsgaard | 2000 | 54.12 | 1:51.43 | 3:47.55 | ||||||
Carl Emil Lønborg | 2002 | 53.84 | 1:52.56 | 5:40.11 | ||||||
Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 52.55 | 1:48.36 | 7:28.47 | ||||||
2 | Kvik 1 - Drenge | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:29.02 | ||||||
Jacob M. Jørgensen | 1997 | 54.91 | 1:51.67 | 1:51.67 | ||||||
Jakob Strunge Nissen | 2002 | 55.89 | 1:56.52 | 3:48.19 | ||||||
Sebastian Ovesen | 1994 | 53.05 | 1:49.39 | 5:37.58 | ||||||
Óli Mortensen | 1996 | 54.44 | 1:51.44 | 7:29.02 | ||||||
3 | Sigma Herrer A | 1997 | Sigma Swim | 7:29.36 | ||||||
Frederik Rindshøj | 1999 | 54.02 | 1:50.35 | 1:50.35 | ||||||
Claus Lerche Iversen | 1977 | 54.80 | 1:53.04 | 3:43.39 | ||||||
Mads Rishøj | 1999 | 55.02 | 1:53.95 | 5:37.34 | ||||||
Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | 54.40 | 1:52.02 | 7:29.36 | ||||||
4 | Kvik 2 - Drenge | 1998 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 7:44.34 | ||||||
Christian Rasmussen | 1998 | 56.96 | 1:56.40 | 1:56.40 | ||||||
Jonas M. Jørgensen | 2001 | 54.81 | 1:54.41 | 3:50.81 | ||||||
Ferdinand Wahl | 2000 | 56.54 | 1:58.70 | 5:49.51 | ||||||
Joakim Køhn | 2003 | 57.27 | 1:54.83 | 7:44.34 | ||||||
5 | Holbæk Junior Drenge | 2002 | Holbæk Svømme Klub | 7:46.10 | ||||||
Christopher H. Brown | 2002 | 55.99 | 1:55.77 | 1:55.77 | ||||||
Oliver Lystlund | 2003 | 57.63 | 1:59.44 | 3:55.21 | ||||||
David Arneskov | 2002 | 54.69 | 1:53.43 | 5:48.64 | ||||||
Silas Storm Nielsen | 2002 | 56.50 | 1:57.46 | 7:46.10 | ||||||
6 | Hsk Junior 1 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 7:47.65 | ||||||
Jens Bomgaard | 2002 | 56.43 | 1:58.87 | 1:58.87 | ||||||
Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 56.43 | 1:57.88 | 3:56.75 | ||||||
Valdemar Brøns | 2003 | 55.14 | 1:55.24 | 5:51.99 | ||||||
Bertram Dreyer Riis | 2002 | 55.71 | 1:55.66 | 7:47.65 | ||||||
7 | Holbæk Herrer | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 7:54.07 | ||||||
Mads Ottosen | 1997 | 56.58 | 1:59.39 | 1:59.39 | ||||||
Mads Toft | 2001 | 57.34 | 1:58.40 | 3:57.79 | ||||||
Niels Ottosen | 1998 | 55.53 | 1:58.49 | 5:56.28 | ||||||
Jakob Schmidt | 1999 | 57.00 | 1:57.79 | 7:54.07 | ||||||
8 | Søllerød Boys | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 8:00.72 | ||||||
Christoffer Weiss | 2002 | 58.12 | 1:59.67 | 1:59.67 | ||||||
Valdemar Kristensen | 2003 | 56.43 | 1:58.42 | 3:58.09 | ||||||
Christoffer H. Andersen | 2002 | 56.47 | 1:56.79 | 5:54.88 | ||||||
Julian Birch | 2004 | 59.87 | 2:05.84 | 8:00.72 | ||||||
9 | Hsk Junior 2 | 2002 | Hovedstadens Svømmeklub | 8:07.46 | ||||||
Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 57.09 | 1:56.50 | 1:56.50 | ||||||
Tobias Gammelvind | 2004 | 1:01.39 | 2:06.66 | 4:03.16 | ||||||
Joshua P. Sidebotham | 2003 | 58.26 | 2:02.50 | 6:05.66 | ||||||
Sebastian Greisen | 2004 | 57.84 | 2:01.80 | 8:07.46 | ||||||
10 | Hvidovre Herrer | 1997 | Hvidovre Svømmeklub | 8:08.02 | ||||||
Mads Lind | 2002 | 57.20 | 1:56.91 | 1:56.91 | ||||||
Gustav Haugård Hansen | 2002 | 56.17 | 1:59.72 | 3:56.63 | ||||||
Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 1:00.81 | 2:08.97 | 6:05.60 | ||||||
Mathias Parkhøi | 2003 | 58.64 | 2:02.42 | 8:08.02 | ||||||
11 | Gti-1 | 2002 | GTI | 8:08.24 | ||||||
Oscar Isberg | 2004 | 57.89 | 1:57.77 | 1:57.77 | ||||||
Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 58.81 | 2:03.14 | 4:00.91 | ||||||
Mikkel Gummer | 2002 | 1:01.06 | 2:04.55 | 6:05.46 | ||||||
Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 58.57 | 2:02.78 | 8:08.24 | ||||||
- | Sigma Herrer B | 1997 | Sigma Swim | DSQ | SW10.11 | |||||
Emil Kildahl Døssing | 2002 | 58.52 | 1:59.16 | 1:59.16 | ||||||
- | Triton Herrer 1 | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DSQ | SW10.11 | |||||
Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 56.95 | 1:57.33 | 1:57.33 | ||||||
Tobias Andersen | 1998 | 54.57 | 1:54.68 | 3:52.01 | ||||||
- | Vg17 Herrer 1 | 1999 | VG 17 | DSQ | Tyvstart | |||||
Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 59.97 | 2:05.18 | 2:05.18 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 04 oktober 2019 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 21:00 |