Results for Gentofte Sommerstævne på langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:37 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Soelberg | 2004 | 37.72 | 1:16.98 | 1:58.11 | 2:39.40 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:36.85 | |||||||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natacha Munch | 2005 | 38.82 | 1:20.09 | 2:03.22 | 2:44.98 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:43.46 | |||||||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maica Jensen | 2006 | 38.63 | 1:21.09 | 2:05.27 | 2:47.14 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:46.09 | |||||||||
2 | Laura Lind-Christensen | 2006 | 39.97 | 1:23.21 | 2:07.36 | 2:49.82 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:52.87 | |||||||||
3 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 41.08 | 1:25.84 | 2:09.94 | 2:52.86 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.94 | |||||||||
4 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 41.69 | 1:27.08 | 2:12.15 | 2:56.51 | ||||
Herlev Svømning | 2:51.68 | |||||||||
5 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 41.59 | 1:26.63 | 2:13.42 | 3:00.06 | ||||
Herlev Svømning | 2:57.93 | |||||||||
6 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 54.55 | 1:54.12 | 2:54.75 | 3:52.87 | ||||
Roskilde Svømning | 3:59.49 | |||||||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 41.72 | 1:26.53 | 2:12.54 | 2:56.09 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:56.34 | |||||||||
2 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 41.95 | 1:26.03 | 2:12.58 | 2:57.93 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.74 | |||||||||
3 | Katharina Zobel | 2007 | 45.22 | 1:34.67 | 2:25.89 | 3:16.14 | ||||
Herlev Svømning | 3:19.85 | |||||||||
4 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 48.20 | 1:40.94 | 2:33.23 | 3:23.71 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:21.32 | |||||||||
- | Nina Griffin | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:58.17 | |||||||||
Løb 1, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 38.63 | 1:21.26 | 2:05.55 | 2:46.52 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:45.68 | |||||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | 41.29 | 1:26.89 | 2:13.87 | 2:59.52 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:56.97 | |||||||||
3 | Anja Englert | 2008 | 45.13 | 1:35.20 | 2:24.00 | 3:11.11 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:18.26 | |||||||||
4 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 47.60 | 1:38.21 | 2:28.69 | 3:16.20 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:24.27 | |||||||||
5 | Laura Bach Mindested | 2008 | 46.03 | 1:39.76 | 2:31.19 | 3:21.64 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:25.86 | |||||||||
6 | Xenia Fristrup | 2008 | 51.10 | 1:47.20 | 2:42.47 | 3:31.16 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:43.86 | |||||||||
7 | Eleonora Marsner | 2009 | 52.20 | 1:48.19 | 2:43.85 | 3:31.50 | ||||
Herlev Svømning | 3:45.29 | |||||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.76 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:37 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 33.40 | 1:07.40 | 1:42.78 | 2:18.93 | ||||
JGI Svømning | 2:24.84 | |||||||||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 35.95 | 1:13.99 | 1:55.26 | 2:35.43 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:31.04 | |||||||||
- | Victor Toftehøj | 2003 | DSQ | Efb v 150 | ||||||
JGI Svømning | 2:38.16 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 34.18 | 1:10.79 | 1:49.09 | 2:25.69 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:21.14 | |||||||||
2 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 36.93 | 1:16.64 | 1:57.62 | 2:36.29 | ||||
Herlev Svømning | 2:32.18 | |||||||||
3 | William Leander Agerskov | 2004 | 36.94 | 1:16.90 | 1:57.54 | 2:36.65 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:36.34 | |||||||||
4 | Oscar Boyer | 2004 | 36.23 | 1:16.65 | 1:58.44 | 2:38.48 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:40.63 | |||||||||
5 | Bertram Nyegaard | 2004 | 37.25 | 1:19.56 | 2:02.65 | 2:45.42 | ||||
Roskilde Svømning | 2:37.37 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 33.10 | 1:10.46 | 1:50.15 | 2:27.91 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:34.43 | |||||||||
2 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 36.73 | 1:15.79 | 1:55.88 | 2:35.12 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:42.55 | |||||||||
3 | Elias Elmedyb | 2006 | 37.14 | 1:19.25 | 2:01.72 | 2:43.43 | ||||
Herlev Svømning | 3:01.87 | |||||||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | 39.74 | 1:22.64 | 2:07.96 | 2:51.23 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.89 | |||||||||
5 | Mads Borch | 2006 | 53.60 | 1:55.36 | 2:58.33 | 3:56.95 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:23.13 | |||||||||
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Misander | 2007 | 36.94 | 1:19.06 | 2:04.37 | 2:48.06 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:46.26 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 40.27 | 1:23.24 | 2:06.71 | 2:49.11 | ||||
Roskilde Svømning | 2:49.24 | |||||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | 40.20 | 1:25.52 | 2:10.96 | 2:53.36 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:05.30 | |||||||||
4 | August Due | 2007 | 40.56 | 1:25.86 | 2:11.20 | 2:53.70 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.89 | |||||||||
5 | Frederik Isaksen | 2007 | 40.43 | 1:26.75 | 2:12.69 | 2:55.94 | ||||
Roskilde Svømning | 3:00.13 | |||||||||
6 | Frederik Mindegaard | 2007 | 40.20 | 1:25.76 | 2:12.46 | 2:57.96 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.67 | |||||||||
7 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 44.94 | 1:33.04 | 2:21.65 | 3:10.24 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:07.54 | |||||||||
8 | Frederik Find | 2007 | 45.05 | 1:35.62 | 2:24.45 | 3:12.25 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.51 | |||||||||
9 | Storm Bargmann | 2007 | 45.80 | 1:35.19 | 2:25.63 | 3:15.13 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 48.68 | 1:40.52 | 2:33.36 | 3:23.23 | ||||
Herlev Svømning | 3:23.76 | |||||||||
11 | Vincent W. Takla | 2008 | 49.54 | 1:43.78 | 2:39.27 | 3:33.72 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:27.29 | |||||||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 4:10.63 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:20 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 34.30 | |||||||
JGI Svømning | 34.26 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 34.56 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 34.55 | |||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 35.05 | |||||||
JGI Svømning | 34.78 | |||||||||
4 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 37.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.49 | |||||||||
5 | Christine Henriksen | 2003 | 37.58 | |||||||
JGI Svømning | 36.80 | |||||||||
6 | Freja Møller | 2004 | 37.87 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 37.04 | |||||||||
7 | Clara Carlquist | 2003 | 38.34 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.54 | |||||||||
8 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 38.43 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
9 | Amalie Schou | 2003 | 38.94 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.01 | |||||||||
10 | Frederikke Falk-List | 2004 | 39.95 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.19 | |||||||||
11 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 40.47 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.95 | |||||||||
12 | Frederikke Meisner From | 2004 | 45.83 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.59 | |||||||||
13 | Jasmin Danielsen | 2001 | 55.74 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 53.79 | |||||||||
- | Kristine Erringsø | 2004 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 47.33 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Klara Frida Johansen | 2005 | 46.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.97 | |||||||||
2 | Mathilde Fogelberg Handberg | 2005 | 47.97 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.74 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 38.46 | |||||||
Roskilde Svømning | 37.76 | |||||||||
2 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 41.34 | |||||||
Herlev Svømning | 40.99 | |||||||||
3 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 43.27 | |||||||
Herlev Svømning | 41.46 | |||||||||
4 | Sofie Lind | 2006 | 44.57 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.47 | |||||||||
5 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 45.42 | |||||||
Herlev Svømning | 43.49 | |||||||||
6 | Rikke Parkhøi | 2006 | 45.66 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.70 | |||||||||
7 | Liva Wissing | 2006 | 46.53 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 47.46 | |||||||||
8 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 46.65 | |||||||
Herlev Svømning | 53.79 | |||||||||
9 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 56.89 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 56.73 | |||||||||
- | Fanny Grange | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 43.04 | |||||||||
- | Sofja Kjeldsen | 2006 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 45.02 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | 38.40 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 39.03 | |||||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | 42.33 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.46 | |||||||||
3 | Lara Ghizzaui | 2007 | 42.41 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.65 | |||||||||
4 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 44.38 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.93 | |||||||||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 44.41 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 45.54 | |||||||||
6 | Kristine Dupont | 2007 | 44.59 | |||||||
Herlev Svømning | 45.64 | |||||||||
7 | Helena Honore | 2007 | 45.71 | |||||||
Herlev Svømning | 46.03 | |||||||||
8 | Anna Powers | 2007 | 46.05 | |||||||
Herlev Svømning | 45.99 | |||||||||
9 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 47.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.48 | |||||||||
10 | Maja Andersen | 2007 | 47.43 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 46.42 | |||||||||
11 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | 49.28 | |||||||
Herlev Svømning | 49.83 | |||||||||
12 | Julia Vincentz | 2007 | 51.50 | |||||||
Roskilde Svømning | 57.41 | |||||||||
13 | Iben Karlsmark | 2007 | 51.85 | |||||||
Herlev Svømning | 50.51 | |||||||||
14 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 52.72 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 54.89 | |||||||||
- | Nina Griffin | 2007 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.58 | |||||||||
- | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | DSQ | flyben efter start | ||||||
Herlev Svømning | 52.14 | |||||||||
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 40.14 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.30 | |||||||||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | 40.40 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 41.50 | |||||||||
3 | Sofie Leidecker | 2008 | 42.49 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.70 | |||||||||
4 | Caroline Liechti | 2008 | 45.28 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 46.83 | |||||||||
5 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 45.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.03 | |||||||||
6 | Karla Rekling | 2008 | 45.76 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 47.89 | |||||||||
7 | Simone Stenberg | 2008 | 45.98 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.73 | |||||||||
8 | Alberte Stub | 2008 | 46.11 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 49.92 | |||||||||
9 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 46.71 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.81 | |||||||||
10 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 47.74 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 48.64 | |||||||||
11 | Kajsa Andkjær | 2008 | 48.02 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 57.55 | |||||||||
12 | Anna Sofie Skov | 2008 | 48.17 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.51 | |||||||||
13 | Karoline Drescher | 2008 | 48.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 50.93 | |||||||||
14 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 49.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.41 | |||||||||
15 | Fiona Bergqvist | 2008 | 51.05 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 57.22 | |||||||||
16 | Xenia Fristrup | 2008 | 53.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 56.10 | |||||||||
17 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 53.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.72 | |||||||||
18 | Laura Raahauge | 2008 | 54.21 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.60 | |||||||||
19 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 54.83 | |||||||
Herlev Svømning | 54.41 | |||||||||
20 | Ana Bogdanovic | 2008 | 59.67 | |||||||
Herlev Svømning | 56.68 | |||||||||
21 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:05.75 | |||||||
Herlev Svømning | 1:09.50 | |||||||||
22 | Amalie Witt | 2010 | 1:07.11 | |||||||
Herlev Svømning | 1:03.27 | |||||||||
- | Liv Rosenkrantz | 2008 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 55.98 | |||||||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 58.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:20 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 35.13 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 34.89 | |||||||||
2 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 38.82 | |||||||
JGI Svømning | 38.55 | |||||||||
3 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 38.98 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 41.99 | |||||||||
4 | William Jensen | 2002 | 46.97 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 47.63 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Griffin | 2004 | 35.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.23 | |||||||||
2 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 36.36 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.35 | |||||||||
3 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 37.15 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.01 | |||||||||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | 37.70 | |||||||
Roskilde Svømning | 37.72 | |||||||||
5 | Christian Skriver | 2004 | 43.24 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 42.40 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 31.65 | |||||||
Roskilde Svømning | 31.61 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 36.01 | |||||||
Roskilde Svømning | 36.82 | |||||||||
3 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 36.08 | |||||||
Roskilde Svømning | 36.17 | |||||||||
4 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 38.44 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 40.36 | |||||||||
5 | Emil Isaksen | 2005 | 39.74 | |||||||
Roskilde Svømning | 40.91 | |||||||||
6 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 41.97 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 41.66 | |||||||||
7 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 42.07 | |||||||
Herlev Svømning | 44.02 | |||||||||
8 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 43.04 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 44.68 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 36.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.74 | |||||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | 37.19 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 37.59 | |||||||||
3 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 38.90 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.22 | |||||||||
4 | Frederik Gersby | 2006 | 39.71 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 39.50 | |||||||||
5 | Maximillian Udar | 2006 | 39.91 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.08 | |||||||||
6 | David Johannes Dahl | 2006 | 42.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.67 | |||||||||
7 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 42.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.52 | |||||||||
8 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 43.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.96 | |||||||||
9 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 49.81 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 46.22 | |||||||||
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 40.23 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.22 | |||||||||
2 | Marinus Leisvig | 2007 | 42.57 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 41.85 | |||||||||
3 | Frederik Mindegaard | 2007 | 43.82 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.37 | |||||||||
4 | Lucas Misander | 2007 | 45.99 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.13 | |||||||||
5 | Storm Bargmann | 2007 | 46.25 | |||||||
Herlev Svømning | 45.43 | |||||||||
6 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 46.27 | |||||||
Roskilde Svømning | 46.47 | |||||||||
7 | Victor Rønne | 2007 | 46.56 | |||||||
Herlev Svømning | 46.57 | |||||||||
8 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 47.44 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 51.22 | |||||||||
9 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 48.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.60 | |||||||||
10 | Emil Mandsberg | 2008 | 48.93 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 49.43 | |||||||||
11 | Mark Nielsen | 2007 | 49.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 53.53 | |||||||||
12 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 51.06 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.20 | |||||||||
13 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 51.38 | |||||||
Herlev Svømning | 53.42 | |||||||||
14 | Kalle Rasmussen | 2008 | 51.51 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Jacob Hwaiz | 2007 | 51.99 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 51.08 | |||||||||
16 | Luka Kepser | 2007 | 52.71 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 54.93 | |||||||||
17 | Gustav Hørlykke | 2008 | 53.04 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.84 | |||||||||
18 | Vincent W. Takla | 2008 | 55.49 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 54.68 | |||||||||
19 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 56.56 | |||||||
Herlev Svømning | 1:02.73 | |||||||||
20 | Vitus Ketscher | 2009 | 56.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 53.03 | |||||||||
21 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 57.26 | |||||||
Herlev Svømning | 55.04 | |||||||||
22 | August Bülow Sandersen | 2007 | 57.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 51.83 | |||||||||
23 | Aksel Kirkelund | 2007 | 1:00.93 | |||||||
Herlev Svømning | 1:02.47 | |||||||||
24 | William Echardt | 2008 | 1:01.42 | |||||||
Roskilde Svømning | 59.80 | |||||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 54.40 | |||||||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 1:01.93 | |||||||||
- | Zakarias Zobel | 2009 | DSQ | Flyben ved start | ||||||
Herlev Svømning | 1:05.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:37 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 32.87 | 1:13.13 | 1:54.79 | 2:35.36 | ||||
JGI Svømning | 2:28.69 | |||||||||
Løb 5, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 34.61 | 1:17.09 | 2:01.58 | 2:47.47 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.88 | |||||||||
2 | Maja Andersen | 2007 | 40.76 | 1:28.26 | 2:18.73 | 3:08.42 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
- | Anna Andersen | 2007 | DNS | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:43.73 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:37 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 18:39 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Nicolai Therkelsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 2:22.77 | |||||||||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 35.29 | 1:16.58 | 1:58.82 | 2:41.63 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:39.26 | |||||||||
2 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 35.58 | 1:19.79 | 2:06.04 | 2:49.81 | ||||
Herlev Svømning | 2:41.09 | |||||||||
3 | Victor Bornemann | 2004 | 36.28 | 1:19.62 | 2:05.54 | 2:50.44 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:49.02 | |||||||||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
- | Mathias Toft Cortsen | 2005 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 2:56.93 | |||||||||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 33.10 | 1:10.19 | 1:50.06 | 2:31.87 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:33.30 | |||||||||
2 | Viktor Bernstein | 2006 | 33.09 | 1:13.87 | 1:57.18 | 2:42.50 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:40.14 | |||||||||
3 | David Johannes Dahl | 2006 | 39.56 | 1:24.22 | 2:12.69 | 3:04.01 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:15.40 | |||||||||
4 | Christian Nimb | 2006 | 39.20 | 1:34.79 | 2:31.60 | 3:24.27 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:26.41 | |||||||||
Løb 6, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 38.51 | 1:26.83 | 2:16.26 | 3:02.38 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Victor Rønne | 2007 | 43.67 | 1:36.38 | 2:33.43 | 3:25.66 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 18:39 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:18 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Viola Demuth Andersen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 35.14 | 1:12.44 | |||||
2 | Luna Emilie Olsen | 2003 | Slangerup Svømmeklub | 36.20 | 1:15.07 | |||||
3 | Christine Henriksen | 2003 | JGI Svømning | 37.04 | 1:16.14 | |||||
4 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 40.65 | 1:24.06 | |||||
5 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 51.94 | 1:45.46 | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | Herlev Svømning | 39.71 | 1:20.68 | |||||
2 | Laura Lind-Christensen | 2006 | Sigma Swim Allerød | 39.89 | 1:21.72 | |||||
3 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 40.77 | 1:22.75 | |||||
4 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 43.08 | 1:26.85 | |||||
5 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 42.62 | 1:28.29 | |||||
6 | Sofie Lind | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 43.33 | 1:28.89 | |||||
7 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 42.29 | 1:29.09 | |||||
8 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 54.73 | 1:50.81 | |||||
- | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | DSQ | efb v 50 m | |||||
- | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | DSQ | efb v 50 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 41.90 | 1:26.36 | |||||
2 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 42.37 | 1:27.73 | |||||
3 | Katrine Dresler Aleksic | 2007 | Herlev Svømning | 43.81 | 1:30.59 | |||||
4 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 49.16 | 1:40.84 | |||||
5 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 52.34 | 1:45.83 | |||||
- | Nina Griffin | 2007 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Julia Vincentz | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | efb v 50 m | |||||
Løb 7, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.12 | 1:19.35 | |||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 38.85 | 1:20.16 | |||||
3 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.64 | 1:28.57 | |||||
4 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 45.53 | 1:31.03 | |||||
5 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 45.99 | 1:34.58 | |||||
6 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 47.20 | 1:34.60 | |||||
7 | Asta Hänel Christensen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 46.03 | 1:35.21 | |||||
8 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 47.26 | 1:37.03 | |||||
9 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 48.32 | 1:37.13 | |||||
10 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.87 | 1:39.03 | |||||
11 | Kajsa Andkjær | 2008 | Sigma Swim Allerød | 47.71 | 1:39.55 | |||||
12 | Fiona Bergqvist | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 51.64 | 1:43.32 | |||||
13 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 49.13 | 1:44.27 | |||||
14 | Freya Rasmussen | 2010 | Herlev Svømning | 1:01.57 | 2:12.13 | |||||
15 | Amalie Witt | 2010 | Herlev Svømning | 1:07.55 | 2:15.44 | |||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:18 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 19:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Leonard Steen Jensen | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 34.02 | 1:10.55 | |||||
2 | Victor Toftehøj | 2003 | JGI Svømning | 35.65 | 1:12.60 | |||||
3 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 47.92 | 1:39.66 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 36.18 | 1:14.59 | |||||
2 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 36.70 | 1:16.94 | |||||
3 | Christian Skriver | 2004 | Swim Team Tåstrup | 38.32 | 1:20.37 | |||||
4 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 46.11 | 1:35.32 | |||||
- | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 32.91 | 1:09.39 | |||||
2 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 33.61 | 1:10.79 | |||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.51 | 1:12.35 | |||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 35.88 | 1:13.70 | |||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.65 | 1:15.56 | |||||
3 | Frederik Gersby | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.81 | 1:16.41 | |||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.81 | 1:19.34 | |||||
5 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.94 | 1:19.49 | |||||
6 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 40.10 | 1:22.22 | |||||
7 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 40.34 | 1:22.42 | |||||
8 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 41.33 | 1:23.25 | |||||
9 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 41.46 | 1:24.37 | |||||
10 | Mads Borch | 2006 | Roskilde Svømning | 49.19 | 1:50.95 | |||||
- | Andreas Ellgaard Svedal | 2006 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 38.18 | 1:18.74 | |||||
2 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 38.43 | 1:20.17 | |||||
3 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.55 | 1:22.57 | |||||
4 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 41.75 | 1:23.81 | |||||
5 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 1:25.99 | ||||||
6 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 42.74 | 1:27.60 | |||||
7 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.05 | 1:28.15 | |||||
8 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømme Klub | 43.80 | 1:30.62 | |||||
9 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | 1:33.33 | 1:33.33 | |||||
10 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 47.10 | 1:33.94 | |||||
11 | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | 46.62 | 1:34.18 | |||||
12 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | Sigma Swim Allerød | 47.73 | 1:37.07 | |||||
13 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 47.72 | 1:38.32 | |||||
14 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 48.99 | 1:40.11 | |||||
15 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 49.35 | 1:43.80 | |||||
16 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 53.33 | 1:46.82 | |||||
17 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 2:02.73 | 2:02.73 | |||||
18 | Zakarias Zobel | 2009 | Herlev Svømning | 1:03.34 | 2:04.97 | |||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Kalle Rasmussen | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | efb v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 19:53 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:13 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Naya Modin Thomsen | 2003 | Køge Svømmeklub | 28.68 | 1:00.58 | 1:34.72 | 2:07.99 | |||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 30.71 | 1:04.51 | 1:39.46 | 2:14.24 | |||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | JGI Svømning | 32.25 | 1:06.85 | 1:41.68 | 2:16.41 | |||
4 | Astrid Permin | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.05 | 1:10.25 | 1:49.16 | 2:27.26 | |||
5 | Freja Møller | 2004 | Slangerup Svømmeklub | 32.98 | 1:11.02 | 1:51.28 | 2:31.87 | |||
6 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 35.05 | 1:15.06 | 1:56.29 | 2:37.34 | |||
7 | Frederikke Meisner From | 2004 | Roskilde Svømning | 35.16 | 1:15.80 | 1:58.38 | 2:41.55 | |||
- | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Kristine Erringsø | 2004 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natacha Munch | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.76 | 1:07.34 | 1:44.68 | 2:21.85 | |||
2 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 32.94 | 1:11.24 | 1:53.42 | 2:36.69 | |||
3 | Julia Tholstrup | 2005 | Gentofte Svømme Klub | 36.62 | 1:16.45 | 1:57.89 | 2:38.62 | |||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 32.91 | 1:07.94 | 1:44.06 | 2:18.94 | |||
2 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 32.87 | 1:10.36 | 1:48.78 | 2:26.40 | |||
3 | Olga Cermak | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.22 | 1:18.51 | 2:01.46 | 2:41.22 | |||
4 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 37.12 | 1:19.45 | 2:01.77 | 2:43.81 | |||
5 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 43.95 | 1:33.56 | 2:25.30 | 3:12.80 | |||
6 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 44.38 | 1:37.20 | 2:31.64 | 3:18.93 | |||
- | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.35 | 1:08.10 | 1:45.67 | 2:22.81 | |||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 33.77 | 1:11.97 | 1:51.38 | 2:30.28 | |||
3 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 35.03 | 1:14.41 | 1:54.76 | 2:32.34 | |||
4 | Karen Markussen | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.03 | 1:17.04 | 1:59.13 | 2:38.93 | |||
5 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 37.47 | 1:19.77 | 2:02.09 | 2:40.94 | |||
6 | Maja Vejborg | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.75 | 1:20.67 | 2:02.33 | 2:43.72 | |||
7 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 36.06 | 1:18.37 | 2:03.89 | 2:44.18 | |||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.12 | 1:21.51 | 2:05.40 | 2:47.35 | |||
9 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.68 | 1:20.76 | 2:03.89 | 2:47.38 | |||
10 | Katharina Zobel | 2007 | Herlev Svømning | 38.01 | 1:20.80 | 2:05.11 | 2:49.24 | |||
11 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 39.97 | 1:23.97 | 2:09.52 | 2:50.28 | |||
12 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 39.14 | 1:23.59 | 2:09.57 | 2:50.93 | |||
13 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 39.70 | 1:26.72 | 2:14.24 | 2:59.98 | |||
14 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 39.54 | 1:26.58 | 2:16.60 | 3:04.39 | |||
15 | Julia Vincentz | 2007 | Roskilde Svømning | 43.59 | 1:35.47 | 2:28.70 | 3:18.80 | |||
16 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | Herlev Svømning | 44.03 | 1:35.14 | 2:29.74 | 3:22.63 | |||
17 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 46.20 | 2:32.95 | 3:23.91 | ||||
- | Anna Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 9, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 33.38 | 1:11.51 | 1:51.85 | 2:32.91 | |||
2 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.71 | 1:15.72 | 1:56.43 | 2:35.54 | |||
3 | Simone Stenberg | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.94 | 1:21.69 | 2:04.14 | 2:44.21 | |||
4 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 35.85 | 1:17.79 | 2:02.26 | 2:45.22 | |||
5 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 37.98 | 1:21.79 | 2:06.14 | 2:51.27 | |||
6 | Sofie Leidecker | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.99 | 1:26.38 | 2:14.00 | 2:57.32 | |||
7 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.60 | 1:31.30 | 2:17.73 | 2:57.63 | |||
8 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.42 | 1:26.02 | 2:15.94 | 3:03.28 | |||
9 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 42.21 | 1:31.07 | 2:18.61 | 3:03.87 | |||
10 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 42.20 | 1:30.10 | 2:18.28 | 3:05.37 | |||
11 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.86 | 1:33.32 | 2:24.58 | 3:12.28 | |||
12 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 45.25 | 1:37.16 | 2:30.61 | 3:19.80 | |||
13 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | Herlev Svømning | 45.40 | 1:39.18 | 2:33.85 | 3:20.40 | |||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | Roskilde Svømning | DNS | ||||||
- | Tess van der Laan | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:13 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 21 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:31 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | JGI Svømning | 28.21 | 58.41 | 1:27.94 | 1:58.00 | |||
2 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | JGI Svømning | 29.61 | 1:02.93 | 1:37.60 | 2:08.51 | |||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 33.40 | 1:07.66 | 1:44.64 | 2:21.49 | |||
4 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 31.19 | 1:07.62 | 1:47.24 | 2:23.42 | |||
- | Alexander Gadegaard | 2002 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.10 | 1:03.82 | 1:37.62 | 2:11.29 | |||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | Sigma Swim Allerød | 32.22 | 1:08.77 | 1:44.61 | 2:19.24 | |||
3 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 32.49 | 1:08.77 | 1:45.00 | 2:19.90 | |||
4 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 31.94 | 1:07.63 | 1:44.33 | 2:20.93 | |||
5 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 1:24.89 | 2:11.18 | 2:54.81 | 2:54.81 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 32.63 | 1:09.31 | 1:47.79 | 2:26.39 | |||
2 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 32.57 | 1:11.53 | 1:53.84 | 2:34.47 | |||
3 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 33.50 | 1:13.89 | 1:56.74 | 2:38.70 | |||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.10 | 1:02.27 | 1:36.90 | 2:08.85 | |||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 31.37 | 1:07.63 | 1:43.44 | 2:17.91 | |||
3 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.74 | 1:08.74 | 1:45.18 | 2:19.46 | |||
4 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 32.30 | 1:08.01 | 1:44.96 | 2:20.41 | |||
5 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 32.87 | 1:10.22 | 1:46.66 | 2:22.40 | |||
6 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.85 | 1:10.46 | 1:49.20 | 2:26.37 | |||
7 | Oswald Lindquist | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 33.61 | 1:10.98 | 1:49.63 | 2:27.95 | |||
8 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 34.62 | 1:12.27 | 1:51.08 | 2:30.05 | |||
9 | Christian Nimb | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 36.02 | 1:16.83 | 1:57.98 | 2:36.18 | |||
10 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 38.39 | 1:18.67 | 1:58.50 | 2:36.29 | |||
11 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 35.95 | 1:16.08 | 1:57.77 | 2:38.20 | |||
12 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 35.90 | 1:16.29 | 1:58.53 | 2:40.88 | |||
13 | Mads Borch | 2006 | Roskilde Svømning | 39.09 | 1:27.53 | 2:20.11 | 3:09.84 | |||
- | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | DNS | ||||||
Løb 10, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | 35.27 | 1:12.98 | 1:52.01 | 2:29.49 | |||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 34.04 | 1:13.55 | 1:53.98 | 2:30.39 | |||
3 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.34 | 1:13.98 | 1:55.46 | 2:34.59 | |||
4 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.14 | 1:17.72 | 2:00.13 | 2:39.15 | |||
5 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 34.29 | 1:14.28 | 2:00.00 | 2:40.46 | |||
6 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.64 | 1:21.18 | 2:02.47 | 2:40.88 | |||
7 | Lucas Korger | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.91 | 1:20.26 | 2:04.57 | 2:43.42 | |||
8 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 35.82 | 1:19.11 | 2:03.90 | 2:43.53 | |||
9 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.87 | 1:18.86 | 2:03.00 | 2:43.99 | |||
9 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.21 | 1:20.02 | 2:01.96 | 2:43.99 | |||
11 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 36.30 | 1:17.89 | 2:01.90 | 2:47.39 | |||
12 | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.60 | 1:23.81 | 2:09.40 | 2:50.49 | |||
13 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.83 | 1:19.10 | 2:05.90 | 2:51.18 | |||
14 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 39.87 | 1:28.00 | 2:15.49 | 2:59.11 | |||
15 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømme Klub | 42.24 | 1:29.82 | 2:15.95 | 3:01.59 | |||
16 | Nicolaj Cortsen | 2007 | Herlev Svømning | 38.15 | 1:25.55 | 2:14.85 | 3:01.73 | |||
17 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.13 | 1:25.77 | 2:15.23 | 3:03.58 | |||
18 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.61 | 1:27.84 | 2:17.51 | 3:03.91 | |||
19 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | Sigma Swim Allerød | 41.27 | 1:31.88 | 2:21.73 | 3:07.74 | |||
20 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.90 | 1:30.23 | 2:21.71 | 3:11.89 | |||
21 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 41.74 | 1:33.31 | 2:26.30 | 3:17.64 | |||
22 | William Echardt | 2008 | Roskilde Svømning | 43.77 | 2:31.77 | 3:20.96 | 3:20.96 | |||
23 | Kalle Rasmussen | 2008 | Roskilde Svømning | 45.11 | 1:39.42 | 2:32.96 | 3:24.73 | |||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 21 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 20:31 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Schelde-Mollerup | 2003 | 1:06.23 | 2:17.32 | 3:27.43 | 4:36.72 | ||||
JGI Svømning | 4:33.69 | |||||||||
2 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 1:09.20 | 2:23.96 | 3:37.36 | 4:49.74 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 4:53.78 | |||||||||
3 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 1:10.97 | 2:27.10 | 3:41.38 | 4:54.07 | ||||
JGI Svømning | 5:01.85 | |||||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 1:09.06 | 2:25.53 | 3:42.22 | 4:59.35 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 5:08.06 | |||||||||
5 | Christine Henriksen | 2003 | 1:12.57 | 2:31.10 | 3:47.14 | 5:01.52 | ||||
JGI Svømning | 5:06.01 | |||||||||
6 | Astrid Permin | 2003 | 1:13.11 | 2:32.87 | 3:54.75 | 5:14.93 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:14.29 | |||||||||
7 | Cecilie Porsdal | 2002 | 1:12.64 | 2:32.86 | 3:55.73 | 5:18.74 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 4:47.44 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Natacha Munch | 2005 | 1:09.72 | 2:25.68 | 3:43.78 | 5:01.76 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:02.77 | |||||||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 1:12.23 | 2:31.12 | 3:49.13 | 5:05.25 | ||||
JGI Svømning | 5:03.74 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 1:10.38 | 2:25.27 | 3:39.94 | 4:52.32 | ||||
Roskilde Svømning | 4:46.68 | |||||||||
2 | Luna Larsson | 2006 | 1:18.42 | 2:47.50 | 4:13.41 | 5:34.69 | ||||
Herlev Svømning | 5:32.43 | |||||||||
3 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 1:21.06 | 2:48.11 | 4:16.86 | 5:40.81 | ||||
Herlev Svømning | 5:38.27 | |||||||||
4 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 1:23.70 | 2:54.83 | 4:25.10 | 5:51.93 | ||||
Herlev Svømning | 6:04.27 | |||||||||
5 | Hanna Rørbech | 2006 | 1:21.76 | 2:52.41 | 4:23.66 | 5:52.62 | ||||
Swim Team Tåstrup | 5:41.12 | |||||||||
6 | Emma Haagen | 2006 | 1:22.72 | 2:54.37 | 4:25.94 | 5:54.81 | ||||
Swim Team Tåstrup | 5:53.79 | |||||||||
7 | Maja Hansen | 2006 | 1:27.89 | 3:02.24 | 4:37.16 | 6:10.00 | ||||
Swim Team Tåstrup | 6:07.84 | |||||||||
- | Augusta Anemone Friis | 2006 | DSQ | tyvstart | ||||||
Roskilde Svømning | 7:18.16 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 1:13.78 | 2:36.18 | 3:58.44 | 5:18.53 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:31.46 | |||||||||
2 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 1:20.18 | 2:47.95 | 4:16.88 | 5:40.63 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:43.64 | |||||||||
3 | Katharina Zobel | 2007 | 1:24.32 | 2:55.66 | 4:27.02 | 5:55.57 | ||||
Herlev Svømning | 6:31.20 | |||||||||
4 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 1:26.33 | 3:02.53 | 4:39.32 | 6:12.00 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 6:03.14 | |||||||||
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 1:17.42 | 2:39.16 | 4:03.81 | 5:24.55 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:58.16 | |||||||||
2 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 1:28.87 | 3:05.53 | 4:42.35 | 6:17.46 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:42.06 | |||||||||
3 | Xenia Fristrup | 2008 | 1:41.58 | 3:29.80 | 5:13.98 | 6:55.54 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 7:21.79 | |||||||||
4 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 1:54.06 | 3:59.22 | 6:12.38 | 8:13.61 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:10 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 58.98 | 2:01.77 | 3:04.51 | 4:08.07 | ||||
JGI Svømning | 4:03.23 | |||||||||
2 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 1:05.59 | 2:18.41 | 3:29.93 | 4:37.93 | ||||
JGI Svømning | 4:59.11 | |||||||||
3 | Victor Toftehøj | 2003 | 1:09.63 | 2:25.28 | 3:40.94 | 4:54.82 | ||||
JGI Svømning | ||||||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | 1:10.60 | 2:27.44 | 3:47.07 | 5:06.03 | ||||
Swim Team Tåstrup | 4:39.71 | |||||||||
5 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 1:11.85 | 2:33.40 | 3:57.72 | 5:22.03 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:05.93 | |||||||||
6 | William Jensen | 2002 | 1:28.38 | 3:11.68 | 4:59.54 | 6:46.99 | ||||
Swim Team Tåstrup | 6:34.06 | |||||||||
- | Nicolai Therkelsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 4:26.64 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Noah Tranum | 2004 | 1:05.81 | 2:19.07 | 3:31.89 | 4:42.35 | ||||
JGI Svømning | 5:26.08 | |||||||||
2 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 1:07.19 | 2:20.47 | 3:34.29 | 4:46.80 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 4:45.93 | |||||||||
3 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 1:09.91 | 2:24.29 | 3:38.81 | 4:52.73 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 4:53.09 | |||||||||
4 | William Leander Agerskov | 2004 | 1:07.98 | 2:22.85 | 3:39.75 | 4:55.89 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:58.62 | |||||||||
5 | Victor Bornemann | 2004 | 1:10.19 | 2:26.24 | 3:40.94 | 4:56.09 | ||||
Sigma Swim Allerød | 4:50.82 | |||||||||
6 | Bertram Nyegaard | 2004 | 1:09.96 | 2:26.39 | 3:43.79 | 4:59.33 | ||||
Roskilde Svømning | 4:54.60 | |||||||||
7 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 1:16.82 | 2:41.26 | 4:07.53 | 5:31.55 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:32.23 | |||||||||
8 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 1:25.43 | 2:58.87 | 4:31.91 | 5:59.66 | ||||
Swim Team Tåstrup | 6:23.09 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 1:11.86 | 2:31.22 | 3:52.99 | 5:13.05 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:00.30 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 1:06.00 | 2:16.86 | 3:28.86 | 4:39.79 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:33.93 | |||||||||
2 | Magnus Jacobsen | 2006 | 1:11.37 | 2:29.45 | 3:47.86 | 5:03.16 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 5:09.36 | |||||||||
3 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 1:15.78 | 2:36.18 | 3:57.56 | 5:17.70 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:32.19 | |||||||||
4 | Noah Anker-Møller | 2006 | 1:15.28 | 2:36.94 | 3:58.72 | 5:18.57 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:15.60 | |||||||||
5 | Christian Nimb | 2006 | 1:15.54 | 2:38.94 | 4:01.20 | 5:19.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 5:18.65 | |||||||||
6 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 1:16.52 | 2:41.02 | 4:06.92 | 5:29.09 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:33.12 | |||||||||
7 | Mads Borch | 2006 | 1:28.61 | 3:14.44 | 5:00.20 | 6:43.74 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Frederik Gersby | 2006 | DNS | |||||||
Sigma Swim Allerød | 5:08.59 | |||||||||
Løb 12, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 1:16.54 | 2:39.95 | 4:03.96 | 5:25.42 | ||||
Roskilde Svømning | 5:30.12 | |||||||||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | 1:17.38 | 2:41.54 | 4:07.41 | 5:27.70 | ||||
Sigma Swim Allerød | 5:32.52 | |||||||||
3 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 1:19.01 | 2:44.02 | 4:08.96 | 5:28.54 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:43.14 | |||||||||
4 | Mathias Johansen | 2007 | 1:19.33 | 2:45.48 | 4:11.95 | 5:35.09 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:32.56 | |||||||||
5 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 1:18.97 | 2:46.90 | 4:15.21 | 5:41.95 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:47.59 | |||||||||
6 | Storm Bargmann | 2007 | 1:23.90 | 2:57.01 | 4:31.92 | 5:59.28 | ||||
Herlev Svømning | 6:15.66 | |||||||||
7 | Mark Nielsen | 2007 | 1:27.38 | 3:00.30 | 4:31.83 | 5:59.86 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:20.99 | |||||||||
8 | Frederik Mindegaard | 2007 | 1:24.14 | 2:56.89 | 4:30.19 | 6:00.04 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:10.00 | |||||||||
9 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 1:27.15 | 3:00.81 | 4:33.16 | 6:04.86 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:23.31 | |||||||||
10 | Frederik Find | 2007 | 1:30.62 | 3:08.88 | 4:48.90 | 6:27.28 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:39.92 | |||||||||
11 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 1:32.86 | 3:11.00 | 4:51.28 | 6:33.91 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:32.49 | |||||||||
12 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 1:39.25 | 3:29.64 | 5:20.92 | 7:02.65 | ||||
Herlev Svømning | 7:11.78 | |||||||||
13 | Vincent W. Takla | 2008 | 1:37.85 | 3:28.81 | 5:17.33 | 7:04.85 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:51.53 | |||||||||
- | Viktor Lange | 2007 | DNF | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:52 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:04 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 32.87 | 1:09.63 | ||||||
JGI Svømning | 1:08.81 | |||||||||
2 | Malou Soelberg | 2004 | 33.59 | 1:10.31 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.56 | |||||||||
3 | Christine Henriksen | 2003 | 33.53 | 1:10.74 | ||||||
JGI Svømning | 1:08.46 | |||||||||
4 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 32.43 | 1:11.53 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:08.89 | |||||||||
5 | Amalie Schou | 2003 | 34.15 | 1:13.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.48 | |||||||||
6 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 33.14 | 1:13.18 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:10.35 | |||||||||
7 | Caroline Vang-Jensen | 2003 | 34.28 | 1:15.35 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.74 | |||||||||
8 | Freja Møller | 2004 | 34.97 | 1:16.01 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:16.89 | |||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Brage | 2005 | 33.44 | 1:10.88 | ||||||
JGI Svømning | 1:09.15 | |||||||||
2 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 36.29 | 1:18.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.90 | |||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Rikke Parkhøi | 2006 | 35.17 | 1:16.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.25 | |||||||||
2 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 38.17 | 1:26.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:24.91 | |||||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | 38.76 | 1:28.60 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.72 | |||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 33.50 | 1:13.42 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:13.15 | |||||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | 37.02 | 1:18.89 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.59 | |||||||||
3 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 37.78 | 1:22.37 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.61 | |||||||||
4 | Anna Powers | 2007 | 45.70 | 1:38.50 | ||||||
Herlev Svømning | 1:39.55 | |||||||||
5 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 40.25 | 1:39.18 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:35.11 | |||||||||
6 | Julia Vincentz | 2007 | 52.25 | 2:00.27 | ||||||
Roskilde Svømning | 2:00.80 | |||||||||
7 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 53.01 | 2:15.60 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 13, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 34.94 | 1:15.72 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:17.85 | |||||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | 35.71 | 1:24.09 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:25.21 | |||||||||
3 | Anja Englert | 2008 | 45.70 | 1:40.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Eleonora Marsner | 2009 | 45.10 | 1:54.52 | ||||||
Herlev Svømning | 2:04.32 | |||||||||
5 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | 57.87 | 2:09.70 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
6 | Maja F. E. Kamper | 2008 | 1:02.21 | 2:28.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:04 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 27.65 | 59.26 | ||||||
JGI Svømning | 58.44 | |||||||||
2 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 30.21 | 1:05.98 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:02.55 | |||||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 32.12 | 1:08.50 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.62 | |||||||||
4 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 32.42 | 1:11.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.99 | |||||||||
5 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 31.63 | 1:11.07 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.98 | |||||||||
6 | Victor Toftehøj | 2003 | 33.03 | 1:11.55 | ||||||
JGI Svømning | 1:08.21 | |||||||||
7 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 32.59 | 1:12.14 | ||||||
JGI Svømning | 1:09.24 | |||||||||
8 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 34.17 | 1:17.21 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:17.33 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 33.31 | 1:11.52 | ||||||
Herlev Svømning | 1:18.72 | |||||||||
2 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 32.23 | 1:13.95 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.43 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 27.99 | 1:01.16 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:00.98 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 31.30 | 1:07.08 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:07.51 | |||||||||
3 | Emil Isaksen | 2005 | 31.23 | 1:10.18 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:13.75 | |||||||||
4 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 33.73 | 1:13.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:13.68 | |||||||||
5 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.22 | 1:18.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:17.28 | |||||||||
6 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 33.62 | 1:19.74 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:49.20 | |||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 31.55 | 1:06.82 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.97 | |||||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | 32.54 | 1:10.42 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.22 | |||||||||
3 | Viktor Bernstein | 2006 | 33.01 | 1:11.00 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:09.15 | |||||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 33.20 | 1:11.52 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:11.71 | |||||||||
5 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 34.18 | 1:12.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.95 | |||||||||
6 | Noah Anker-Møller | 2006 | 33.75 | 1:12.85 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:13.10 | |||||||||
7 | Maximillian Udar | 2006 | 34.12 | 1:13.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.44 | |||||||||
8 | Simon Hejbroch | 2006 | 34.78 | 1:17.46 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:18.04 | |||||||||
9 | Emil Olsen | 2006 | 36.50 | 1:18.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:21.64 | |||||||||
10 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 36.59 | 1:19.31 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:15.21 | |||||||||
11 | David Johannes Dahl | 2006 | 36.48 | 1:20.56 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.65 | |||||||||
12 | Frederik Vestergaard | 2006 | 36.66 | 1:21.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.25 | |||||||||
13 | William F. Pilgaard | 2006 | 38.37 | 1:26.16 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:12.61 | |||||||||
14 | Linus Norby Larsson | 2006 | 49.63 | 1:55.02 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Misander | 2007 | 36.18 | 1:21.45 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.91 | |||||||||
2 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 38.82 | 1:22.04 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:23.72 | |||||||||
3 | August Due | 2007 | 40.75 | 1:27.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:48.44 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 40.47 | 1:31.58 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:37.73 | |||||||||
5 | Victor Rønne | 2007 | 41.21 | 1:33.71 | ||||||
Herlev Svømning | 1:33.32 | |||||||||
6 | Emil Mandsberg | 2008 | 42.43 | 1:34.94 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:38.55 | |||||||||
7 | August Bülow Sandersen | 2007 | 42.56 | 1:37.01 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.95 | |||||||||
8 | Aksel Kirkelund | 2007 | 45.33 | 1:39.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.73 | |||||||||
9 | Jacob Hwaiz | 2007 | 48.06 | 1:46.99 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:48.15 | |||||||||
10 | William Diness Vindeløv | 2007 | 44.86 | 1:48.63 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 49.66 | 1:52.41 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Jakob Hansen | 2009 | 51.75 | 1:55.42 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
13 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 51.63 | 2:01.25 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Toke Hjalholt | 2007 | 53.49 | 2:06.46 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
15 | Filip Usiewicz | 2008 | 1:00.05 | 2:11.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
16 | Lukas Hitlev | 2007 | 1:03.52 | 2:25.40 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:37.04 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:22 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:43 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 29.21 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 28.85 | |||||||||
2 | Frederikke Falk-List | 2004 | 29.41 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.39 | |||||||||
3 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 29.60 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 28.49 | |||||||||
4 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 29.83 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.61 | |||||||||
5 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 29.92 | |||||||
JGI Svømning | 29.51 | |||||||||
6 | Karina Garne Larsen | 2000 | 29.94 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 29.16 | |||||||||
7 | Ane Andersen | 1990 | 31.10 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.71 | |||||||||
8 | Christine Henriksen | 2003 | 31.13 | |||||||
JGI Svømning | 30.32 | |||||||||
9 | Anna Maria Madsen | 2004 | 31.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 31.13 | |||||||||
10 | Astrid Permin | 2003 | 31.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.10 | |||||||||
11 | Freja Møller | 2004 | 32.24 | |||||||
Slangerup Svømmeklub | 31.66 | |||||||||
12 | Kristine Erringsø | 2004 | 32.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.29 | |||||||||
13 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 32.32 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.69 | |||||||||
14 | Emilia Høffer | 2001 | 33.08 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 33.66 | |||||||||
15 | Laura Sonne Steen | 2004 | 35.29 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.87 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 28.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.64 | |||||||||
2 | Klara Frida Johansen | 2005 | 30.25 | |||||||
Roskilde Svømning | 30.26 | |||||||||
3 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 31.04 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.77 | |||||||||
4 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 31.05 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.14 | |||||||||
5 | Julia Tholstrup | 2005 | 33.87 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.77 | |||||||||
6 | Mathilde Fogelberg Handberg | 2005 | 36.62 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.01 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maica Jensen | 2006 | 31.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.31 | |||||||||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 31.87 | |||||||
Herlev Svømning | 32.43 | |||||||||
3 | Fanny Grange | 2006 | 33.46 | |||||||
Roskilde Svømning | 34.18 | |||||||||
4 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 33.57 | |||||||
Herlev Svømning | 33.17 | |||||||||
5 | Sofie Lind | 2006 | 34.17 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.96 | |||||||||
6 | Hanna Rørbech | 2006 | 34.38 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 34.22 | |||||||||
7 | Emma Haagen | 2006 | 34.41 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 34.52 | |||||||||
8 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 35.52 | |||||||
Herlev Svømning | 33.95 | |||||||||
9 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 35.61 | |||||||
Herlev Svømning | 34.35 | |||||||||
10 | Maja Hansen | 2006 | 36.72 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 36.34 | |||||||||
11 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 37.29 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 38.27 | |||||||||
12 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 38.76 | |||||||
Roskilde Svømning | 41.54 | |||||||||
- | Isabella Mussi | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 30.30 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.52 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 31.75 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.99 | |||||||||
3 | Maja Vejborg | 2007 | 31.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.85 | |||||||||
4 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 31.97 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.64 | |||||||||
5 | Kristine Dupont | 2007 | 32.62 | |||||||
Herlev Svømning | 32.98 | |||||||||
6 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 34.10 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 33.02 | |||||||||
7 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 34.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.94 | |||||||||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 34.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.72 | |||||||||
9 | Maja Andersen | 2007 | 34.85 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.33 | |||||||||
10 | Anna Powers | 2007 | 35.41 | |||||||
Herlev Svømning | 35.30 | |||||||||
11 | Helena Honore | 2007 | 35.59 | |||||||
Herlev Svømning | 35.56 | |||||||||
12 | Lara Ghizzaui | 2007 | 36.42 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.55 | |||||||||
13 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 36.88 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.69 | |||||||||
14 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 37.19 | |||||||
Herlev Svømning | 37.71 | |||||||||
15 | Julia Vincentz | 2007 | 38.04 | |||||||
Roskilde Svømning | 38.24 | |||||||||
16 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 38.82 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 40.12 | |||||||||
17 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 39.53 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 43.59 | |||||||||
Løb 15, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | 31.32 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 32.69 | |||||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 31.54 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 30.36 | |||||||||
3 | Olivia Møllgaard | 2008 | 32.21 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.96 | |||||||||
4 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 32.37 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.49 | |||||||||
5 | Alberte Stub | 2008 | 32.67 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 32.78 | |||||||||
6 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 34.00 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 34.64 | |||||||||
7 | Sofie Leidecker | 2008 | 34.50 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.66 | |||||||||
8 | Karla Rekling | 2008 | 34.53 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 34.30 | |||||||||
9 | Anna Sofie Skov | 2008 | 34.86 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.63 | |||||||||
10 | Anja Englert | 2008 | 35.00 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 37.25 | |||||||||
11 | Isabella Flach | 2008 | 35.72 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.96 | |||||||||
12 | Laura Bach Mindested | 2008 | 37.14 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.61 | |||||||||
13 | Kajsa Andkjær | 2008 | 37.42 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 43.13 | |||||||||
14 | Eleonora Marsner | 2009 | 37.54 | |||||||
Herlev Svømning | 38.04 | |||||||||
15 | Ana Bogdanovic | 2008 | 37.67 | |||||||
Herlev Svømning | 37.41 | |||||||||
16 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 38.44 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.90 | |||||||||
17 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 38.76 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.50 | |||||||||
18 | Karoline Drescher | 2008 | 38.92 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.13 | |||||||||
19 | Mikkeline Larsen | 2009 | 39.34 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.75 | |||||||||
20 | Fiona Bergqvist | 2008 | 39.53 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 43.10 | |||||||||
21 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 39.58 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 40.04 | |||||||||
22 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 39.63 | |||||||
Herlev Svømning | 40.43 | |||||||||
23 | Xenia Fristrup | 2008 | 39.84 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.53 | |||||||||
24 | Amalie Olsen | 2008 | 40.03 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.87 | |||||||||
25 | Anne-Maj Framke | 2008 | 40.15 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 40.07 | |||||||||
26 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 40.87 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.24 | |||||||||
27 | Freja Bertel Nelkop | 2009 | 42.11 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.26 | |||||||||
28 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | 43.37 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 47.05 | |||||||||
29 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 43.82 | |||||||
Roskilde Svømning | 45.16 | |||||||||
30 | Mathilde Søgaard | 2008 | 43.90 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 45.12 | |||||||||
31 | Anna Grenaa Nielsen | 2009 | 49.11 | |||||||
Herlev Svømning | 52.30 | |||||||||
32 | Maja F. E. Kamper | 2008 | 49.41 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 53.64 | |||||||||
33 | Freya Rasmussen | 2010 | 53.58 | |||||||
Herlev Svømning | 55.74 | |||||||||
34 | Amalie Witt | 2010 | 53.62 | |||||||
Herlev Svømning | 1:00.20 | |||||||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 36.19 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:43 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:58 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 25.79 | |||||||
JGI Svømning | 25.43 | |||||||||
2 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 26.53 | |||||||
JGI Svømning | 26.29 | |||||||||
3 | Mads Frederik Eilersen | 2001 | 27.63 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.35 | |||||||||
4 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 28.04 | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 27.55 | |||||||||
5 | Patrick S. Hansen | 2000 | 28.14 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 28.17 | |||||||||
6 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 28.24 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.49 | |||||||||
7 | Frederik Holm Wester | 2000 | 28.32 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 28.43 | |||||||||
8 | Oliver Skadhauge | 2002 | 29.42 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.32 | |||||||||
9 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 29.97 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.73 | |||||||||
10 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 30.17 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.42 | |||||||||
11 | Victor Toftehøj | 2003 | 30.43 | |||||||
JGI Svømning | 29.78 | |||||||||
12 | William Jensen | 2002 | 37.28 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 35.76 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 27.44 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 27.65 | |||||||||
2 | Noah Tranum | 2004 | 28.27 | |||||||
JGI Svømning | 28.63 | |||||||||
3 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 28.44 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 28.23 | |||||||||
4 | Oscar Boyer | 2004 | 29.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 31.02 | |||||||||
5 | Bertram Nyegaard | 2004 | 29.64 | |||||||
Roskilde Svømning | 30.01 | |||||||||
6 | Alexander Griffin | 2004 | 29.80 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.67 | |||||||||
7 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 30.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.97 | |||||||||
8 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 35.05 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 35.77 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 26.02 | |||||||
Roskilde Svømning | 25.98 | |||||||||
2 | Emil Isaksen | 2005 | 28.50 | |||||||
Roskilde Svømning | 29.04 | |||||||||
3 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 28.58 | |||||||
Roskilde Svømning | 28.58 | |||||||||
4 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 29.76 | |||||||
Roskilde Svømning | 31.15 | |||||||||
5 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 29.79 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 29.99 | |||||||||
6 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 30.39 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.12 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 26.29 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.43 | |||||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | 28.33 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 29.48 | |||||||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | 29.09 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 30.21 | |||||||||
4 | Maximillian Udar | 2006 | 29.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 29.40 | |||||||||
5 | Frederik Gersby | 2006 | 29.64 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.68 | |||||||||
6 | Viktor Bernstein | 2006 | 29.76 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 29.65 | |||||||||
7 | Anders Gaard | 2006 | 29.78 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 29.54 | |||||||||
8 | Simon Hejbroch | 2006 | 30.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 30.68 | |||||||||
9 | Oswald Lindquist | 2006 | 30.37 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.37 | |||||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | 30.96 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.40 | |||||||||
11 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 31.38 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 32.53 | |||||||||
12 | William F. Pilgaard | 2006 | 32.25 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 31.48 | |||||||||
13 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 32.32 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 31.34 | |||||||||
14 | Christian Nimb | 2006 | 32.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.75 | |||||||||
15 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 32.69 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.79 | |||||||||
16 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 33.25 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 32.10 | |||||||||
17 | Emil Olsen | 2006 | 33.26 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.46 | |||||||||
18 | Johannes Framke | 2006 | 33.60 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 34.99 | |||||||||
19 | Hannibal Wamberg | 2006 | 34.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.66 | |||||||||
20 | Mads Borch | 2006 | 34.41 | |||||||
Roskilde Svømning | 35.98 | |||||||||
Løb 16, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 31.34 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 30.83 | |||||||||
2 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 32.27 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.31 | |||||||||
3 | Lucas Linderoth | 2007 | 32.41 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 31.87 | |||||||||
4 | Frederik Isaksen | 2007 | 32.58 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.57 | |||||||||
5 | Marinus Leisvig | 2007 | 33.22 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 33.06 | |||||||||
6 | William Diness Vindeløv | 2007 | 33.40 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.27 | |||||||||
7 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 33.63 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.25 | |||||||||
8 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 33.68 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.96 | |||||||||
9 | Victor Rønne | 2007 | 33.77 | |||||||
Herlev Svømning | 35.13 | |||||||||
10 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 34.00 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.93 | |||||||||
11 | Mark Nielsen | 2007 | 34.22 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.68 | |||||||||
12 | Emil Mandsberg | 2008 | 34.36 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 35.05 | |||||||||
13 | Mathias Johansen | 2007 | 34.68 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 34.68 | |||||||||
14 | Lucas Korger | 2007 | 34.87 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 33.19 | |||||||||
15 | Frederik Mindegaard | 2007 | 35.43 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 35.18 | |||||||||
16 | Vitus Ketscher | 2009 | 35.71 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 36.30 | |||||||||
17 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | 35.90 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.88 | |||||||||
18 | Aksel Kirkelund | 2007 | 36.37 | |||||||
Herlev Svømning | 36.20 | |||||||||
19 | Frederik Find | 2007 | 36.61 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.34 | |||||||||
20 | Jacob Hwaiz | 2007 | 36.63 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.06 | |||||||||
21 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 36.86 | |||||||
Herlev Svømning | 35.83 | |||||||||
22 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 37.09 | |||||||
Herlev Svømning | 38.09 | |||||||||
23 | Viktor Lange | 2007 | 37.36 | |||||||
Roskilde Svømning | 38.60 | |||||||||
24 | August Bülow Sandersen | 2007 | 37.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.52 | |||||||||
25 | Toke Hjalholt | 2007 | 38.32 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 40.79 | |||||||||
26 | Lukas Hitlev | 2007 | 38.59 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 40.85 | |||||||||
27 | Luka Kepser | 2007 | 38.82 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 39.89 | |||||||||
28 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 39.27 | |||||||
Herlev Svømning | 43.24 | |||||||||
29 | Gustav Hørlykke | 2008 | 39.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.88 | |||||||||
30 | Vincent W. Takla | 2008 | 39.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.84 | |||||||||
31 | William Echardt | 2008 | 39.92 | |||||||
Roskilde Svømning | 40.29 | |||||||||
32 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 43.06 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 48.07 | |||||||||
33 | Filip Usiewicz | 2008 | 43.19 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 52.96 | |||||||||
34 | Mehmet Fener | 2009 | 43.30 | |||||||
Herlev Svømning | 43.31 | |||||||||
35 | Jakob Hansen | 2009 | 44.53 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 41.35 | |||||||||
36 | Zakarias Zobel | 2009 | 47.52 | |||||||
Herlev Svømning | 46.71 | |||||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.29 | |||||||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | 39.83 | |||||||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 38.27 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:58 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 32.64 | 1:13.45 | 1:53.94 | 2:30.96 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 2:30.87 | |||||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 33.80 | 1:18.88 | 2:00.68 | 2:35.96 | ||||
JGI Svømning | 2:35.62 | |||||||||
3 | Malou Soelberg | 2004 | 33.73 | 1:16.46 | 2:02.82 | 2:40.05 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:39.43 | |||||||||
4 | Christine Henriksen | 2003 | 33.98 | 1:16.27 | 2:01.76 | 2:40.25 | ||||
JGI Svømning | 2:33.23 | |||||||||
5 | Freja Møller | 2004 | 35.53 | 1:21.40 | 2:03.46 | 2:41.70 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 2:38.28 | |||||||||
6 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 32.69 | 1:17.06 | 2:08.14 | 2:46.02 | ||||
Slangerup Svømmeklub | 2:38.90 | |||||||||
7 | Karina Garne Larsen | 2000 | 34.94 | 1:20.52 | 2:08.90 | 2:49.23 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:35.59 | |||||||||
8 | Cecilie Porsdal | 2002 | 35.32 | 1:18.78 | 2:12.22 | 2:51.99 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:42.82 | |||||||||
9 | Emilia Høffer | 2001 | 39.48 | 1:31.37 | 2:28.17 | 3:14.30 | ||||
Swim Team Tåstrup | 3:17.26 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Silja Brage | 2005 | 33.33 | 1:14.60 | 1:59.19 | 2:33.62 | ||||
JGI Svømning | 2:32.38 | |||||||||
2 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 35.35 | 1:16.44 | 2:05.22 | 2:41.74 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:36.90 | |||||||||
3 | Natacha Munch | 2005 | 37.53 | 1:21.70 | 2:13.75 | 2:50.18 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:46.71 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 35.29 | 1:20.17 | 2:06.49 | 2:42.83 | ||||
Roskilde Svømning | 2:36.26 | |||||||||
2 | Rikke Parkhøi | 2006 | 35.53 | 1:22.36 | 2:14.08 | 2:54.05 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:48.85 | |||||||||
3 | Luna Larsson | 2006 | 38.37 | 1:28.28 | 2:23.12 | 3:02.36 | ||||
Herlev Svømning | 2:54.99 | |||||||||
4 | Liva Wissing | 2006 | 39.80 | 1:27.23 | 2:22.70 | 3:03.84 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:07.75 | |||||||||
5 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 40.43 | 1:23.93 | 2:24.90 | 3:06.10 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.15 | |||||||||
6 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 40.05 | 1:29.14 | 2:27.84 | 3:13.12 | ||||
Herlev Svømning | 2:59.82 | |||||||||
7 | Hanna Rørbech | 2006 | 42.85 | 1:29.75 | 2:32.35 | 3:16.33 | ||||
Swim Team Tåstrup | 3:12.61 | |||||||||
8 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 49.96 | 1:51.49 | 3:00.17 | 3:52.73 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | 36.44 | 1:22.03 | 2:10.29 | 2:48.28 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:50.37 | |||||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | 37.57 | 1:23.81 | 2:16.24 | 2:55.99 | ||||
Sigma Swim Allerød | 2:51.26 | |||||||||
3 | Maja Andersen | 2007 | 38.88 | 1:25.28 | 2:18.71 | 2:57.46 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:00.35 | |||||||||
4 | Maja Vejborg | 2007 | 40.07 | 1:25.22 | 2:19.57 | 2:57.82 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:01.69 | |||||||||
5 | Kristine Dupont | 2007 | 39.67 | 1:27.43 | 2:19.80 | 2:58.61 | ||||
Herlev Svømning | 3:00.26 | |||||||||
6 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 45.67 | 1:33.38 | 2:31.34 | 3:12.37 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:13.29 | |||||||||
7 | Lara Ghizzaui | 2007 | 48.90 | 1:41.67 | 2:30.58 | 3:13.56 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:10.83 | |||||||||
8 | Helena Honore | 2007 | 48.62 | 1:40.67 | 2:33.65 | 3:17.81 | ||||
Herlev Svømning | 3:15.39 | |||||||||
9 | Rosa Viola My Raagefelt | 2007 | 45.63 | 1:39.77 | 2:37.42 | 3:22.01 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:18.74 | |||||||||
10 | Iben Karlsmark | 2007 | 46.58 | 1:40.47 | 2:39.74 | 3:28.80 | ||||
Herlev Svømning | 3:23.77 | |||||||||
11 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 54.34 | 1:53.72 | 2:58.09 | 3:49.08 | ||||
Herlev Svømning | 3:54.21 | |||||||||
12 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 59.52 | 2:00.49 | 3:02.90 | 3:52.55 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:53.71 | |||||||||
Løb 17, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 36.35 | 1:20.36 | 2:10.40 | 2:47.35 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 2:47.54 | |||||||||
2 | Karla Rekling | 2008 | 41.24 | 1:27.90 | 2:23.36 | 3:04.59 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:02.27 | |||||||||
3 | Simone Stenberg | 2008 | 44.73 | 1:35.50 | 2:26.48 | 3:07.73 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:05.84 | |||||||||
4 | Isabella Flach | 2008 | 42.50 | 1:31.96 | 2:24.52 | 3:09.54 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:13.79 | |||||||||
5 | Anna Sofie Skov | 2008 | 42.38 | 1:32.42 | 2:30.16 | 3:11.84 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:09.18 | |||||||||
6 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 43.17 | 1:34.03 | 2:31.28 | 3:12.83 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:08.27 | |||||||||
7 | Alberte Stub | 2008 | 42.39 | 1:31.97 | 2:32.57 | 3:14.04 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:23.23 | |||||||||
8 | Caroline Liechti | 2008 | 44.45 | 1:41.36 | 2:34.96 | 3:20.59 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:24.47 | |||||||||
9 | Laura Bach Mindested | 2008 | 46.11 | 1:37.71 | 2:35.32 | 3:21.74 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:20.22 | |||||||||
10 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 46.04 | 1:43.00 | 2:40.66 | 3:34.65 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:30.51 | |||||||||
11 | Amalie Olsen | 2008 | 48.38 | 1:41.40 | 2:48.35 | 3:36.21 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:37.59 | |||||||||
12 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 52.26 | 1:46.97 | 2:48.18 | 3:37.43 | ||||
Herlev Svømning | 3:31.56 | |||||||||
13 | Laura Raahauge | 2008 | 46.96 | 1:42.45 | 2:50.25 | 3:38.35 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:33.79 | |||||||||
14 | Karoline Drescher | 2008 | 54.72 | 1:51.28 | 2:50.74 | 3:39.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:57.46 | |||||||||
15 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 1:01.91 | 1:54.42 | 2:57.68 | 3:43.04 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:51.57 | |||||||||
16 | Mathilde Søgaard | 2008 | 1:02.74 | 2:11.07 | 3:31.12 | 4:27.06 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:33 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:05 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Bojesen | 2002 | 29.78 | 1:08.84 | 1:58.01 | 2:28.41 | ||||
JGI Svømning | 2:21.99 | |||||||||
2 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 32.96 | 1:16.00 | 2:05.10 | 2:36.54 | ||||
JGI Svømning | 2:32.89 | |||||||||
3 | Victor Toftehøj | 2003 | 33.51 | 1:14.58 | 2:00.81 | 2:38.04 | ||||
JGI Svømning | 2:32.36 | |||||||||
4 | Oliver Skadhauge | 2002 | 2:50.22 | 2:50.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:42.99 | |||||||||
- | Nicolai Therkelsen | 2003 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Laksen | 2:22.93 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Griffin | 2004 | 35.45 | 1:16.50 | 1:58.74 | 2:34.88 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:32.94 | |||||||||
2 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 33.61 | 1:14.13 | 2:03.19 | 2:37.99 | ||||
Svømmeklubben Laksen | 2:40.70 | |||||||||
3 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 45.86 | 1:41.91 | 2:40.30 | 3:29.08 | ||||
Swim Team Tåstrup | 3:24.35 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 34.70 | 1:19.89 | 2:08.57 | 2:46.27 | ||||
Herlev Svømning | 2:52.11 | |||||||||
2 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 35.34 | 1:18.26 | 2:10.30 | 2:51.27 | ||||
Swim Team Tåstrup | 3:13.75 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anders Gaard | 2006 | 32.11 | 1:14.27 | 1:59.98 | 2:34.49 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:32.61 | |||||||||
2 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 33.52 | 1:16.25 | 2:02.13 | 2:37.66 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:37.51 | |||||||||
3 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 34.56 | 1:14.02 | 2:06.66 | 2:43.97 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:45.81 | |||||||||
4 | August Taul | 2006 | 37.97 | 1:22.70 | 2:10.83 | 2:46.55 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:51.66 | |||||||||
5 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 38.35 | 1:21.88 | 2:12.96 | 2:52.68 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:55.00 | |||||||||
6 | William F. Pilgaard | 2006 | 38.50 | 1:21.80 | 2:16.02 | 2:53.64 | ||||
Swim Team Tåstrup | 2:53.72 | |||||||||
7 | David Johannes Dahl | 2006 | 36.74 | 1:23.28 | 2:15.06 | 2:56.13 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:54.51 | |||||||||
8 | Christian Nimb | 2006 | 39.26 | 1:24.58 | 2:19.26 | 2:56.26 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.77 | |||||||||
9 | Emil Olsen | 2006 | 38.40 | 1:25.97 | 2:21.58 | 2:58.01 | ||||
Swim Team Tåstrup | 3:01.90 | |||||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | 38.46 | 1:25.67 | 2:23.57 | 3:01.82 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:59.54 | |||||||||
11 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 43.32 | 1:33.25 | 2:35.43 | 3:13.08 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:06.78 | |||||||||
12 | Linus Norby Larsson | 2006 | 48.50 | 1:43.86 | 2:45.63 | 3:34.59 | ||||
Herlev Svømning | 3:30.19 | |||||||||
- | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:06.14 | |||||||||
- | Elias Elmedyb | 2006 | DSQ | afslut på mav v 100 | ||||||
Herlev Svømning | 2:37.24 | |||||||||
Løb 18, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 2:53.34 | 2:53.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:50.07 | |||||||||
2 | Marinus Leisvig | 2007 | 36.64 | 1:24.44 | 2:17.56 | 2:54.62 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:53.11 | |||||||||
3 | Frederik Isaksen | 2007 | 39.94 | 1:24.81 | 2:20.27 | 3:00.78 | ||||
Roskilde Svømning | 2:59.04 | |||||||||
4 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 38.67 | 1:27.48 | 2:26.19 | 3:07.40 | ||||
Roskilde Svømning | 3:05.28 | |||||||||
5 | Lucas Korger | 2007 | 40.45 | 1:30.91 | 2:26.70 | 3:09.75 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:20.50 | |||||||||
6 | Vitus Ketscher | 2009 | 40.93 | 1:28.75 | 2:28.61 | 3:10.06 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:17.58 | |||||||||
7 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 45.35 | 1:34.19 | 2:33.58 | 3:12.95 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:11.59 | |||||||||
8 | Mark Nielsen | 2007 | 41.39 | 1:30.44 | 2:31.60 | 3:13.63 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:09.33 | |||||||||
9 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 43.91 | 1:37.31 | 2:36.31 | 3:24.74 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:37.26 | |||||||||
10 | Jacob Hwaiz | 2007 | 47.77 | 1:41.58 | 2:44.55 | 3:30.61 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:34.86 | |||||||||
11 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 53.54 | 1:45.42 | 2:50.76 | 3:37.30 | ||||
Herlev Svømning | 3:49.17 | |||||||||
12 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | 50.18 | 1:45.34 | 2:54.12 | 3:38.96 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:43.49 | |||||||||
13 | Luka Kepser | 2007 | 53.79 | 1:51.42 | 2:55.08 | 3:46.10 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
14 | Gustav Hørlykke | 2008 | 1:00.88 | 1:55.84 | 3:00.38 | 3:48.43 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:37.54 | |||||||||
15 | William Echardt | 2008 | 1:00.31 | 2:11.46 | 3:20.37 | 4:16.99 | ||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 3:42.37 | |||||||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 3:21.87 | |||||||||
- | Aksel Kirkelund | 2007 | DSQ | tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 3:45.89 | |||||||||
- | Alexander Dorph Jensen | 2007 | DSQ | afslut på mave 100 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:28.29 | |||||||||
- | August Due | 2007 | DSQ | afsl på mave v 100 m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 3:05.38 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:05 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mathilda Hyldal Jung | 2004 | 35.42 | 1:14.04 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:12.92 | |||||||||
2 | Pernille Elm Jensen | 2003 | 36.11 | 1:14.84 | ||||||
JGI Svømning | 1:14.16 | |||||||||
3 | Isabel Mass | 1998 | 36.25 | 1:17.70 | ||||||
JGI Svømning | 1:14.47 | |||||||||
4 | Freja Møller | 2004 | 38.89 | 1:22.06 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:19.29 | |||||||||
5 | Christine Henriksen | 2003 | 39.77 | 1:23.15 | ||||||
JGI Svømning | 1:21.10 | |||||||||
6 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 39.81 | 1:24.71 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.79 | |||||||||
7 | Amalie Schou | 2003 | 40.05 | 1:25.10 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.29 | |||||||||
8 | Frederikke Falk-List | 2004 | 39.91 | 1:25.64 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.90 | |||||||||
9 | Luna Emilie Olsen | 2003 | 41.60 | 1:29.33 | ||||||
Slangerup Svømmeklub | 1:22.68 | |||||||||
10 | Anna Maria Madsen | 2004 | 41.67 | 1:29.80 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:25.31 | |||||||||
11 | Caja Cederblad Larsen | 2004 | 47.38 | 1:41.75 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:44.67 | |||||||||
12 | Kristine Erringsø | 2004 | 50.16 | 1:47.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Emilia Høffer | 2001 | 49.79 | 1:48.15 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:43.80 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 42.00 | 1:27.08 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:26.03 | |||||||||
2 | Juliane Bo Andersen | 2005 | 42.15 | 1:28.85 | ||||||
JGI Svømning | 1:28.59 | |||||||||
3 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 42.10 | 1:29.71 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:38.03 | |||||||||
4 | Julia Tholstrup | 2005 | 45.04 | 1:33.98 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.02 | |||||||||
5 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 43.94 | 1:34.57 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:33.73 | |||||||||
6 | Klara Frida Johansen | 2005 | 47.02 | 1:42.09 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:36.11 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 40.45 | 1:25.68 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:18.60 | |||||||||
2 | Emma Haagen | 2006 | 42.62 | 1:31.23 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:33.03 | |||||||||
3 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 44.04 | 1:32.95 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.50 | |||||||||
4 | Maica Jensen | 2006 | 45.09 | 1:33.88 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:36.71 | |||||||||
5 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 44.67 | 1:36.31 | ||||||
Herlev Svømning | 1:31.55 | |||||||||
6 | Sofie Lind | 2006 | 45.89 | 1:38.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:35.51 | |||||||||
7 | Fanny Grange | 2006 | 43.40 | 1:39.75 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:35.63 | |||||||||
8 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 48.55 | 1:44.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:39.07 | |||||||||
9 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 59.25 | 2:02.86 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:00.06 | |||||||||
10 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 1:00.93 | 2:08.32 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Isabella Mussi | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:54.42 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 39.56 | 1:24.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:21.76 | |||||||||
2 | Lara Ghizzaui | 2007 | 42.78 | 1:28.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:30.96 | |||||||||
3 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 44.75 | 1:35.48 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:37.99 | |||||||||
4 | Maja Vejborg | 2007 | 47.23 | 1:38.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:39.79 | |||||||||
5 | Katharina Zobel | 2007 | 47.71 | 1:40.94 | ||||||
Herlev Svømning | 1:41.61 | |||||||||
6 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 47.28 | 1:43.25 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:48.10 | |||||||||
7 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 49.71 | 1:45.30 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:51.92 | |||||||||
8 | Maja Andersen | 2007 | 49.77 | 1:45.32 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:40.90 | |||||||||
9 | Iben Karlsmark | 2007 | 52.77 | 1:52.45 | ||||||
Herlev Svømning | 1:54.78 | |||||||||
10 | Julia Vincentz | 2007 | 53.51 | 1:54.87 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:49.02 | |||||||||
11 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 54.42 | 1:57.73 | ||||||
Herlev Svømning | 1:57.62 | |||||||||
12 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 55.81 | 1:59.91 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:01.50 | |||||||||
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | 42.35 | 1:29.06 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.49 | |||||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 42.89 | 1:29.39 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.72 | |||||||||
3 | Sofie Leidecker | 2008 | 45.02 | 1:33.36 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:37.08 | |||||||||
4 | Olivia Møllgaard | 2008 | 43.60 | 1:35.68 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:58.29 | |||||||||
5 | Simone Stenberg | 2008 | 46.91 | 1:37.08 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:38.07 | |||||||||
6 | Anne-Maj Framke | 2008 | 45.79 | 1:37.31 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:43.45 | |||||||||
7 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 47.53 | 1:40.57 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:36.10 | |||||||||
8 | Caroline Liechti | 2008 | 46.03 | 1:41.86 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:44.90 | |||||||||
9 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 48.61 | 1:43.21 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:48.62 | |||||||||
10 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 48.87 | 1:43.67 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:42.87 | |||||||||
11 | Anna Sofie Skov | 2008 | 48.73 | 1:45.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:45.38 | |||||||||
12 | Kajsa Andkjær | 2008 | 48.98 | 1:45.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:49.86 | |||||||||
13 | Mikkeline Larsen | 2009 | 54.02 | 1:52.66 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:56.31 | |||||||||
14 | Fiona Bergqvist | 2008 | 54.45 | 1:53.28 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:50.29 | |||||||||
15 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 53.07 | 1:53.45 | ||||||
Herlev Svømning | 1:52.83 | |||||||||
16 | Karoline Drescher | 2008 | 54.22 | 1:56.20 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.76 | |||||||||
17 | Xenia Fristrup | 2008 | 54.19 | 1:56.33 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 2:00.89 | |||||||||
18 | Laura Raahauge | 2008 | 56.50 | 2:00.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:58.13 | |||||||||
19 | Amalie Olsen | 2008 | 57.72 | 2:04.48 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:57.68 | |||||||||
20 | Ana Bogdanovic | 2008 | 58.90 | 2:05.50 | ||||||
Herlev Svømning | 2:02.03 | |||||||||
21 | Liva Toldwoss Aunsholm | 2009 | 1:01.81 | 2:08.27 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:09.25 | |||||||||
22 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | 1:03.94 | 2:14.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
23 | Anna Grenaa Nielsen | 2009 | 1:04.91 | 2:18.23 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Maja F. E. Kamper | 2008 | 1:06.42 | 2:20.42 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Amalie Witt | 2010 | 1:07.08 | 2:23.84 | ||||||
Herlev Svømning | 2:18.09 | |||||||||
26 | Mathilde Søgaard | 2008 | 1:10.18 | 2:25.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Freya Rasmussen | 2010 | 1:09.39 | 2:28.80 | ||||||
Herlev Svømning | 2:28.65 | |||||||||
28 | Freja Bertel Nelkop | 2009 | 1:13.86 | 2:35.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
29 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 1:11.96 | 2:35.73 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:50 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:11 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nicolai Therkelsen | 2003 | 36.39 | 1:18.15 | ||||||
Svømmeklubben Laksen | 1:15.30 | |||||||||
2 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 38.18 | 1:21.77 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.78 | |||||||||
3 | Victor Toftehøj | 2003 | 38.19 | 1:22.82 | ||||||
JGI Svømning | 1:17.60 | |||||||||
4 | Patrick S. Hansen | 2000 | 38.27 | 1:24.34 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:19.26 | |||||||||
5 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 43.43 | 1:28.26 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:31.83 | |||||||||
6 | Oliver Skadhauge | 2002 | 41.19 | 1:28.31 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:24.11 | |||||||||
7 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 42.67 | 1:29.83 | ||||||
JGI Svømning | 1:25.16 | |||||||||
8 | Marcus Munkholm | 2001 | 41.73 | 1:31.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:25.07 | |||||||||
9 | William Jensen | 2002 | 48.83 | 1:45.64 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:41.53 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 38.65 | 1:22.24 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:21.09 | |||||||||
2 | Bertram Nyegaard | 2004 | 39.78 | 1:27.28 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:23.07 | |||||||||
3 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 42.69 | 1:32.34 | ||||||
Herlev Svømning | 1:48.60 | |||||||||
4 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 45.47 | 1:39.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:37.23 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | 33.80 | 1:13.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:10.48 | |||||||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 37.70 | 1:21.14 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:19.03 | |||||||||
3 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | 37.42 | 1:21.48 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:19.71 | |||||||||
4 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 39.52 | 1:26.09 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:21.87 | |||||||||
5 | Emil Isaksen | 2005 | 40.78 | 1:26.21 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.73 | |||||||||
6 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 43.53 | 1:35.16 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:36.46 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 35.35 | 1:16.34 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.30 | |||||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | 36.86 | 1:17.66 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:20.01 | |||||||||
3 | Simon Hejbroch | 2006 | 38.42 | 1:20.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:19.84 | |||||||||
4 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 38.14 | 1:21.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.55 | |||||||||
5 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 40.84 | 1:28.01 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:30.35 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 42.03 | 1:28.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.16 | |||||||||
7 | Johannes Framke | 2006 | 41.39 | 1:29.55 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:29.85 | |||||||||
8 | Oswald Lindquist | 2006 | 42.92 | 1:31.21 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:34.49 | |||||||||
9 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 44.16 | 1:32.38 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:25.37 | |||||||||
10 | Maximillian Udar | 2006 | 42.85 | 1:32.39 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.50 | |||||||||
Løb 20, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 43.00 | 1:29.33 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:27.04 | |||||||||
2 | Marinus Leisvig | 2007 | 42.88 | 1:31.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.75 | |||||||||
3 | Frederik Mindegaard | 2007 | 44.73 | 1:34.26 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:44.88 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 44.25 | 1:34.90 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:32.70 | |||||||||
5 | Frederik Isaksen | 2007 | 46.77 | 1:39.30 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:41.99 | |||||||||
6 | Storm Bargmann | 2007 | 47.08 | 1:39.49 | ||||||
Herlev Svømning | 1:38.10 | |||||||||
7 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 47.68 | 1:40.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:36.97 | |||||||||
8 | Lucas Misander | 2007 | 46.61 | 1:41.17 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:51.42 | |||||||||
9 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 48.76 | 1:42.49 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:48.27 | |||||||||
10 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 48.52 | 1:44.65 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:51.33 | |||||||||
11 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 50.96 | 1:47.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:44.62 | |||||||||
12 | Emil Mandsberg | 2008 | 50.03 | 1:47.35 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:48.52 | |||||||||
13 | Victor Rønne | 2007 | 50.81 | 1:48.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:43.26 | |||||||||
14 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 52.29 | 1:54.66 | ||||||
Herlev Svømning | 1:58.24 | |||||||||
15 | Frederik Find | 2007 | 53.57 | 1:56.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:50.93 | |||||||||
16 | Viktor Lange | 2007 | 55.11 | 1:57.24 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Mathias Johansen | 2007 | 55.54 | 1:57.74 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:51.99 | |||||||||
18 | Filip Usiewicz | 2008 | 55.52 | 1:58.05 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
19 | Vitus Ketscher | 2009 | 56.80 | 2:00.44 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:01.83 | |||||||||
20 | Jakob Hansen | 2009 | 55.65 | 2:00.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:59.27 | |||||||||
21 | August Bülow Sandersen | 2007 | 59.05 | 2:01.78 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:53.43 | |||||||||
22 | Lukas Hitlev | 2007 | 57.28 | 2:06.01 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:38.69 | |||||||||
23 | Luka Kepser | 2007 | 57.72 | 2:06.88 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:59.96 | |||||||||
24 | Toke Hjalholt | 2007 | 1:00.75 | 2:09.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 2:23.07 | |||||||||
25 | Zakarias Zobel | 2009 | 1:07.26 | 2:16.04 | ||||||
Herlev Svømning | 2:17.83 | |||||||||
- | Kristian Kjørup | 2007 | DNS | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mehmet Fener | 2009 | DSQ | Flyben i svømning | ||||||
Herlev Svømning | 2:45.61 | |||||||||
- | William Echardt | 2008 | DSQ | Crawltag efter start | ||||||
Roskilde Svømning | 2:11.47 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:11 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:32 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 21, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger | 1963 | 5:17.00 | |||||||
Sigma Swim | 5:20.10 | |||||||||
Cecilie Porsdal | 2002 | 37.38 | 1:18.50 | 1:18.50 | ||||||
Karina Garne Larsen | 2000 | 41.64 | 1:28.47 | 2:46.97 | ||||||
Ane Andersen | 1990 | 34.99 | 1:18.81 | 4:05.78 | ||||||
Liva Wissing | 2006 | 32.89 | 1:11.22 | 5:17.00 | ||||||
Løb 21, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2007 | 5:13.75 | |||||||
Sigma Swim | 5:12.00 | |||||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 39.06 | 1:22.28 | 1:22.28 | ||||||
Julie Hovmand | 2007 | 38.82 | 1:25.56 | 2:47.84 | ||||||
Karen Markussen | 2007 | 36.08 | 1:18.58 | 4:06.42 | ||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 31.33 | 1:07.33 | 5:13.75 | ||||||
2 | Sigma Piger 2 | 2007 | 5:34.16 | |||||||
Sigma Swim | 5:41.28 | |||||||||
Karla Rekling | 2008 | 41.16 | 1:25.53 | 1:25.53 | ||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 42.73 | 1:31.31 | 2:56.84 | ||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 36.98 | 1:22.56 | 4:19.40 | ||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 34.82 | 1:14.76 | 5:34.16 | ||||||
3 | Herlev Årgangs Piger | 2006 | 5:35.92 | |||||||
Herlev Svømning | 5:25.26 | |||||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 42.68 | 1:28.18 | 1:28.18 | ||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 43.26 | 1:34.62 | 3:02.80 | ||||||
Luna Larsson | 2006 | 38.29 | 1:24.05 | 4:26.85 | ||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 33.42 | 1:09.07 | 5:35.92 | ||||||
4 | Race Pace Pigerne | 2006 | 5:37.26 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 5:20.00 | |||||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 40.63 | 1:24.81 | 1:24.81 | ||||||
Emma Haagen | 2006 | 43.25 | 1:34.20 | 2:59.01 | ||||||
Olivia Møllgaard | 2008 | 36.26 | 1:23.61 | 4:22.62 | ||||||
Maja Hansen | 2006 | 36.02 | 1:14.64 | 5:37.26 | ||||||
5 | Sigma Piger 3 | 2007 | 5:58.55 | |||||||
Sigma Swim | 6:00.21 | |||||||||
Alberte Stub | 2008 | 41.66 | 1:25.99 | 1:25.99 | ||||||
Sofie Leidecker | 2008 | 46.04 | 2:21.44 | 3:47.43 | ||||||
Anja Englert | 2008 | 1:30.70 | 2:11.12 | 5:58.55 | ||||||
Simone Stenberg | 2008 | 5:58.55 | ||||||||
6 | G4 Piger 1 | 2007 | 6:11.57 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 6:41.00 | |||||||||
Maja Vejborg | 2007 | 41.79 | 1:26.27 | 1:26.27 | ||||||
Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 45.23 | 1:38.38 | 3:04.65 | ||||||
Ingrid Kaas Permin | 2008 | 49.38 | 1:50.71 | 4:55.36 | ||||||
Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 34.53 | 1:16.21 | 6:11.57 | ||||||
7 | Herlev Talent Piger | 2007 | 6:29.63 | |||||||
Herlev Svømning | 6:15.42 | |||||||||
Katharina Zobel | 2007 | 46.36 | 1:34.72 | 1:34.72 | ||||||
Helena Honore | 2007 | 46.89 | 1:38.22 | 3:12.94 | ||||||
Iben Karlsmark | 2007 | 48.25 | 1:48.00 | 5:00.94 | ||||||
Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 41.10 | 1:28.69 | 6:29.63 | ||||||
8 | G4 Piger 2 | 2007 | 6:30.52 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 47.57 | 1:34.91 | 1:34.91 | ||||||
Karoline Drescher | 2008 | 51.02 | 1:51.63 | 3:26.54 | ||||||
Laura Raahauge | 2008 | 45.16 | 1:43.90 | 5:10.44 | ||||||
Mathilde V. Høyer | 2007 | 35.51 | 1:20.08 | 6:30.52 | ||||||
9 | Sigma Piger 4 | 2008 | 6:34.27 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Isabella Flach | 2008 | 45.22 | 1:32.76 | 1:32.76 | ||||||
Anne-Maj Framke | 2008 | 47.37 | 1:42.41 | 3:15.17 | ||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 46.42 | 1:57.14 | 5:12.31 | ||||||
Caroline Liechti | 2008 | 31.72 | 1:21.96 | 6:34.27 | ||||||
- | Herlev Mix Piger | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Herlev Svømning | 5:45.42 | |||||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 42.16 | 1:26.28 | 1:26.28 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 45.58 | 1:38.25 | 3:04.53 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:32 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 22 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 14:53 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 22, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stt-Party | 2000 | 4:56.48 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 4:52.00 | |||||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 35.36 | 1:14.33 | 1:14.33 | ||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 39.81 | 1:26.44 | 2:40.77 | ||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 32.86 | 1:13.46 | 3:54.23 | ||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 28.87 | 1:02.25 | 4:56.48 | ||||||
Løb 22, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Vikinger 1 | 2004 | 4:37.26 | |||||||
Roskilde Svømning | 4:36.07 | |||||||||
Emil Isaksen | 2005 | 33.91 | 1:11.42 | 1:11.42 | ||||||
Carl-Emil Echardt | 2005 | 33.58 | 1:13.93 | 2:25.35 | ||||||
Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | 31.65 | 1:07.35 | 3:32.70 | ||||||
Bertram Nyegaard | 2004 | 30.35 | 1:04.56 | 4:37.26 | ||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2006 | 4:47.58 | |||||||
Sigma Swim | 4:56.48 | |||||||||
Frederik Gersby | 2006 | 36.07 | 1:15.56 | 1:15.56 | ||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 36.27 | 1:18.98 | 2:34.54 | ||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 33.06 | 1:11.01 | 3:45.55 | ||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 29.15 | 1:02.03 | 4:47.58 | ||||||
3 | Top Guns | 2006 | 4:53.83 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:48.01 | |||||||||
Sean Petersen | 2006 | 32.82 | 1:08.23 | 1:08.23 | ||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 41.23 | 1:29.35 | 2:37.58 | ||||||
Anders Gaard | 2006 | 31.78 | 1:08.31 | 3:45.89 | ||||||
Frederik Vestergaard | 2006 | 31.24 | 1:07.94 | 4:53.83 | ||||||
4 | G3 Badboys | 2006 | 5:02.46 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:00.31 | |||||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 36.53 | 1:13.44 | 1:13.44 | ||||||
August Taul | 2006 | 40.28 | 1:27.91 | 2:41.35 | ||||||
Maximillian Udar | 2006 | 31.45 | 1:14.67 | 3:56.02 | ||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 31.93 | 1:06.44 | 5:02.46 | ||||||
5 | Race Pace Drengene | 2006 | 5:13.07 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 4:55.00 | |||||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 38.55 | 1:19.33 | 1:19.33 | ||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 39.05 | 1:23.66 | 2:42.99 | ||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 34.86 | 1:17.88 | 4:00.87 | ||||||
Emil Olsen | 2006 | 33.26 | 1:12.20 | 5:13.07 | ||||||
6 | G3 Bigboys | 2006 | 5:18.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:31.93 | |||||||||
Carl Johan Møllenbach | 2006 | 38.73 | 1:20.16 | 1:20.16 | ||||||
David Johannes Dahl | 2006 | 40.95 | 1:30.03 | 2:50.19 | ||||||
Oswald Lindquist | 2006 | 34.41 | 1:15.35 | 4:05.54 | ||||||
Hannibal Wamberg | 2006 | 34.52 | 1:13.43 | 5:18.97 | ||||||
7 | Herlev Drenge 2 | 2004 | 5:21.84 | |||||||
Herlev Svømning | 5:22.97 | |||||||||
Sofus Norby Larsson | 2004 | 36.73 | 1:15.87 | 1:15.87 | ||||||
Linus Norby Larsson | 2006 | 48.83 | 1:44.17 | 3:00.04 | ||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 35.07 | 1:18.74 | 4:18.78 | ||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 29.63 | 1:03.06 | 5:21.84 | ||||||
8 | G4 Drenge 1 | 2007 | 5:36.03 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 6:01.25 | |||||||||
William Diness Vindeløv | 2007 | 41.45 | 1:25.01 | 1:25.01 | ||||||
Frederik Mindegaard | 2007 | 44.49 | 1:35.10 | 3:00.11 | ||||||
Lucas Misander | 2007 | 35.82 | 1:21.15 | 4:21.26 | ||||||
August Due | 2007 | 34.85 | 1:14.77 | 5:36.03 | ||||||
9 | Sigma Drenge 2 | 2006 | 5:45.80 | |||||||
Sigma Swim | ||||||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 39.27 | 1:21.60 | 1:21.60 | ||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 48.08 | 1:41.98 | 3:03.58 | ||||||
Johannes Framke | 2006 | 37.91 | 1:26.10 | 4:29.68 | ||||||
Lucas Korger | 2007 | 35.24 | 1:16.12 | 5:45.80 | ||||||
10 | Vikinger 2 | 2007 | 5:50.45 | |||||||
Roskilde Svømning | 5:43.89 | |||||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 37.79 | 1:20.35 | 1:20.35 | ||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 47.43 | 1:41.94 | 3:02.29 | ||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 38.39 | 1:24.70 | 4:26.99 | ||||||
Viktor Lange | 2007 | 39.30 | 1:23.46 | 5:50.45 | ||||||
11 | Mini Guns | 2006 | 5:52.27 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:32.35 | |||||||||
Mathias Johansen | 2007 | 41.97 | 1:26.74 | 1:26.74 | ||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | 48.34 | 1:45.86 | 3:12.60 | ||||||
Marinus Leisvig | 2007 | 37.93 | 1:25.80 | 4:38.40 | ||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | 35.14 | 1:13.87 | 5:52.27 | ||||||
12 | Herlev Talent Drenge | 2007 | 6:34.36 | |||||||
Herlev Svømning | 6:12.68 | |||||||||
Victor Rønne | 2007 | 46.59 | 1:35.26 | 1:35.26 | ||||||
Storm Bargmann | 2007 | 48.26 | 1:44.41 | 3:19.67 | ||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 48.30 | 1:46.79 | 5:06.46 | ||||||
Nicolaj Cortsen | 2007 | 40.05 | 1:27.90 | 6:34.36 | ||||||
13 | G4 Drenge 3 | 2007 | 6:38.18 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 6:53.85 | |||||||||
Vincent W. Takla | 2008 | 48.34 | 1:40.71 | 1:40.71 | ||||||
Gustav Hørlykke | 2008 | 53.49 | 1:58.96 | 3:39.67 | ||||||
Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 45.65 | 1:38.32 | 5:17.99 | ||||||
Alexander Dorph Jensen | 2007 | 37.02 | 1:20.19 | 6:38.18 | ||||||
- | G4 Drenge 2 | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 6:26.42 | |||||||||
Mark Nielsen | 2007 | 43.71 | 1:29.43 | 1:29.43 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 22 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:53 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 1:19.24 | 2:48.36 | 4:28.64 | 5:50.63 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 5:46.20 | |||||||||
- | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 5:46.20 | |||||||||
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 1:39.45 | 3:09.72 | 5:16.54 | 6:46.37 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Hanna Rørbech | 2006 | 1:38.11 | 3:12.26 | 5:19.50 | 6:47.09 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Emma Haagen | 2006 | 1:45.46 | 3:30.11 | 5:16.50 | 6:49.34 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Maja Hansen | 2006 | 1:46.22 | 3:26.73 | 5:27.14 | 7:00.85 | ||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 1:14.72 | 2:42.86 | 4:15.56 | 5:35.49 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 5:40.29 | |||||||||
2 | Karen Markussen | 2007 | 1:25.14 | 3:00.94 | 4:46.93 | 6:13.51 | ||||
Sigma Swim Allerød | 6:02.77 | |||||||||
3 | Maja Vejborg | 2007 | 1:37.65 | 3:12.40 | 5:03.68 | 6:24.81 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 1:41.11 | 3:15.51 | 5:15.72 | 6:42.07 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 6:55.21 | |||||||||
5 | Katharina Zobel | 2007 | 1:41.44 | 3:22.56 | 5:15.46 | 6:44.24 | ||||
Herlev Svømning | 7:02.96 | |||||||||
Løb 23, 400m Medley Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 1:55.85 | 3:43.40 | 5:48.23 | 7:26.05 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 7:14.92 | |||||||||
2 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 1:52.49 | 3:46.22 | 5:43.62 | 7:32.15 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 1:16.80 | 2:42.36 | 4:23.82 | 5:37.03 | |||
2 | Victor Bornemann | 2004 | Sigma Swim Allerød | 1:15.63 | 2:45.58 | 4:21.69 | 5:37.34 | |||
3 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 1:15.86 | 2:42.08 | 4:24.83 | 5:39.77 | |||
4 | Bertram Nyegaard | 2004 | Roskilde Svømning | 1:22.69 | 2:54.91 | 4:35.19 | 5:52.11 | |||
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 1:19.61 | 2:54.51 | 4:33.37 | 6:04.61 | |||
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.87 | 2:32.40 | 4:05.47 | 5:20.84 | |||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:21.57 | 2:51.72 | 4:26.44 | 5:41.41 | |||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | Sigma Swim Birkerød | 1:21.49 | 2:51.22 | 4:27.32 | 5:41.70 | |||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:23.73 | 2:58.46 | 4:44.85 | 6:08.81 | |||
5 | William F. Pilgaard | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:32.94 | 3:02.01 | 4:51.72 | 6:11.01 | |||
6 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 1:24.30 | 3:01.86 | 4:59.26 | 6:19.16 | |||
Løb 24, 400m Medley Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:34.90 | 3:12.21 | 5:02.78 | 6:30.41 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.50 | ||||||
2 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.97 | ||||||
3 | Ane Andersen | 1990 | Sigma Swim Birkerød | 33.33 | ||||||
4 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.24 | ||||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.36 | ||||||
6 | Laura Sonne Steen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.73 | ||||||
7 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 48.21 | ||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 33.86 | ||||||
2 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.29 | ||||||
3 | Natacha Munch | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 34.73 | ||||||
4 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 36.03 | ||||||
5 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 36.26 | ||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 34.04 | ||||||
2 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 35.48 | ||||||
3 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 35.80 | ||||||
4 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 36.29 | ||||||
5 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | ||||||
6 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.44 | ||||||
7 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 36.95 | ||||||
8 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 37.36 | ||||||
9 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 37.85 | ||||||
10 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 39.46 | ||||||
11 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.77 | ||||||
12 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 42.37 | ||||||
13 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 46.48 | ||||||
14 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 52.60 | ||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 34.81 | ||||||
2 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.01 | ||||||
3 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 37.39 | ||||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.94 | ||||||
5 | Mathilde V. Høyer | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.84 | ||||||
6 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 42.02 | ||||||
7 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 42.93 | ||||||
8 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 44.40 | ||||||
9 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.28 | ||||||
10 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 46.73 | ||||||
11 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | Herlev Svømning | 50.48 | ||||||
12 | Julia Vincentz | 2007 | Roskilde Svømning | 52.34 | ||||||
13 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 53.83 | ||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 33.20 | ||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 35.01 | ||||||
3 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Tåstrup | 35.02 | ||||||
4 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.83 | ||||||
5 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.99 | ||||||
6 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.25 | ||||||
7 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.01 | ||||||
8 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.18 | ||||||
9 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.68 | ||||||
10 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.14 | ||||||
11 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 41.46 | ||||||
12 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 41.75 | ||||||
13 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 43.59 | ||||||
14 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.78 | ||||||
15 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.88 | ||||||
16 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | Roskilde Svømning | 45.51 | ||||||
17 | Xenia Fristrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.15 | ||||||
18 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.29 | ||||||
19 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 52.78 | ||||||
20 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 54.92 | ||||||
21 | Freja Nelkop | 2009 | Roskilde Svømning | 57.39 | ||||||
22 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Tåstrup | 58.61 | ||||||
- | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Tåstrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marie Meier Vestermann | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | grawlarme eter start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Tåstrup | 29.02 | ||||||
2 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 29.03 | ||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.26 | ||||||
4 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.33 | ||||||
5 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Tåstrup | 32.55 | ||||||
6 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.34 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.60 | ||||||
2 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.34 | ||||||
3 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.49 | ||||||
4 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 32.40 | ||||||
5 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.45 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 30.07 | ||||||
2 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.96 | ||||||
3 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 32.53 | ||||||
4 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 32.85 | ||||||
5 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 33.51 | ||||||
6 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.58 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.36 | ||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 30.17 | ||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 30.92 | ||||||
4 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.24 | ||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.49 | ||||||
6 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.60 | ||||||
7 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.61 | ||||||
8 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.81 | ||||||
9 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 33.08 | ||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.20 | ||||||
11 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.43 | ||||||
12 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.44 | ||||||
13 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.09 | ||||||
14 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.02 | ||||||
15 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 44.23 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 33.11 | ||||||
2 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.39 | ||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.38 | ||||||
4 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.45 | ||||||
5 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 35.16 | ||||||
6 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.26 | ||||||
7 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.67 | ||||||
8 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.26 | ||||||
9 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | ||||||
10 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømme Klub | 37.31 | ||||||
11 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 38.55 | ||||||
12 | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.65 | ||||||
13 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.16 | ||||||
14 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.33 | ||||||
15 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.87 | ||||||
16 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.72 | ||||||
17 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.86 | ||||||
18 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 41.43 | ||||||
19 | Nicolaj Cortsen | 2007 | Herlev Svømning | 41.50 | ||||||
20 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.54 | ||||||
21 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.95 | ||||||
22 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Tåstrup | 44.88 | ||||||
23 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 45.95 | ||||||
24 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Tåstrup | 46.24 | ||||||
25 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 46.26 | ||||||
26 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 46.73 | ||||||
27 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Tåstrup | 47.62 | ||||||
28 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.83 | ||||||
29 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.14 | ||||||
30 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Tåstrup | 55.75 | ||||||
31 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 59.34 | ||||||
32 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:04.56 | ||||||
33 | Mehmet Fener | 2009 | Herlev Svømning | 1:07.18 | ||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:50 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Soelberg | 2004 | 31.97 | 1:06.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.64 | |||||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 31.21 | 1:06.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.48 | |||||||||
3 | Kristine Erringsø | 2004 | 34.34 | 1:13.17 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:12.16 | |||||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | 35.57 | 1:15.73 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.42 | |||||||||
5 | Laura Sonne Steen | 2004 | 36.70 | 1:18.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.78 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 30.87 | 1:04.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.66 | |||||||||
2 | Natacha Munch | 2005 | 31.38 | 1:04.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.11 | |||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 32.24 | 1:07.29 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:05.41 | |||||||||
4 | Klara Frida Johansen | 2005 | 32.12 | 1:08.29 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:06.48 | |||||||||
5 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 32.63 | 1:09.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.47 | |||||||||
6 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 32.17 | 1:10.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.66 | |||||||||
7 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 34.83 | 1:11.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.84 | |||||||||
8 | Julia Tholstrup | 2005 | 35.26 | 1:13.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.42 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 31.22 | 1:04.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:03.75 | |||||||||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 33.00 | 1:08.77 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.32 | |||||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | 33.70 | 1:11.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.55 | |||||||||
4 | Luna Larsson | 2006 | 35.24 | 1:13.60 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.47 | |||||||||
5 | Hanna Rørbech | 2006 | 35.19 | 1:14.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:14.60 | |||||||||
6 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 36.44 | 1:16.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.50 | |||||||||
7 | Maja Hansen | 2006 | 38.42 | 1:16.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:19.59 | |||||||||
8 | Emma Haagen | 2006 | 36.67 | 1:16.80 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:17.55 | |||||||||
9 | Sofie Lind | 2006 | 36.10 | 1:17.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.22 | |||||||||
10 | Fanny Grange | 2006 | 35.95 | 1:18.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:14.84 | |||||||||
11 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 36.12 | 1:18.36 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.52 | |||||||||
12 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 35.99 | 1:19.10 | ||||||
Herlev Svømning | 1:14.14 | |||||||||
13 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 37.72 | 1:19.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.26 | |||||||||
14 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 40.50 | 1:26.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:29.82 | |||||||||
15 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 44.57 | 1:29.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:28.30 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 31.03 | 1:05.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.40 | |||||||||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 32.22 | 1:08.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.39 | |||||||||
3 | Maja Vejborg | 2007 | 34.66 | 1:11.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.09 | |||||||||
4 | Kristine Dupont | 2007 | 34.19 | 1:12.37 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.90 | |||||||||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 35.31 | 1:13.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.55 | |||||||||
6 | Maja Andersen | 2007 | 36.47 | 1:14.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.73 | |||||||||
7 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 36.27 | 1:16.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.79 | |||||||||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 37.20 | 1:18.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.55 | |||||||||
9 | Helena Honore | 2007 | 38.02 | 1:19.63 | ||||||
Herlev Svømning | 1:18.27 | |||||||||
10 | Lara Ghizzaui | 2007 | 39.16 | 1:22.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.67 | |||||||||
11 | Iben Karlsmark | 2007 | 39.04 | 1:23.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.69 | |||||||||
12 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 41.34 | 1:28.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:27.63 | |||||||||
13 | Julia Vincentz | 2007 | 41.76 | 1:30.57 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.77 | |||||||||
14 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 41.80 | 1:32.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:31.89 | |||||||||
15 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 43.35 | 1:32.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.63 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 32.41 | 1:08.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.95 | |||||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | 34.99 | 1:13.73 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:14.08 | |||||||||
3 | Anna Sofie Skov | 2008 | 34.59 | 1:13.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.81 | |||||||||
4 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 35.27 | 1:14.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.45 | |||||||||
5 | Simone Stenberg | 2008 | 38.18 | 1:15.76 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.77 | |||||||||
6 | Alberte Stub | 2008 | 36.71 | 1:16.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.30 | |||||||||
7 | Sofie Leidecker | 2008 | 37.32 | 1:19.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.11 | |||||||||
8 | Isabella Flach | 2008 | 38.08 | 1:21.50 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.39 | |||||||||
9 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 39.12 | 1:23.49 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:38.32 | |||||||||
10 | Ellen Klitvang | 2008 | 40.24 | 1:24.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.30 | |||||||||
11 | Ana Bogdanovic | 2008 | 38.50 | 1:25.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.73 | |||||||||
12 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 40.33 | 1:27.54 | ||||||
Herlev Svømning | 1:33.03 | |||||||||
13 | Eleonora Marsner | 2009 | 42.27 | 1:28.11 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.05 | |||||||||
14 | Kajsa Andkjær | 2008 | 40.75 | 1:28.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.26 | |||||||||
15 | Ella Strange | 2009 | 40.66 | 1:28.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.97 | |||||||||
16 | Laura Raahauge | 2008 | 41.45 | 1:29.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.30 | |||||||||
17 | Fiona Bergqvist | 2008 | 43.64 | 1:31.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:45.74 | |||||||||
18 | Eva de Maeyer | 2009 | 44.79 | 1:31.83 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:30.63 | |||||||||
19 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 42.51 | 1:32.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.11 | |||||||||
20 | Freja Nelkop | 2009 | 46.15 | 1:35.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:44.18 | |||||||||
21 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | 45.25 | 1:35.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:39.47 | |||||||||
22 | Ella Palmund | 2008 | 43.06 | 1:36.11 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:39.83 | |||||||||
23 | Emma Simonsen | 2009 | 48.62 | 1:41.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.07 | |||||||||
24 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 48.36 | 1:45.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:45.97 | |||||||||
25 | Maja F. E. Kamper | 2008 | 49.48 | 1:50.44 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:07 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | 29.09 | 1:01.01 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:00.48 | |||||||||
2 | Patrick S. Hansen | 2000 | 29.60 | 1:02.60 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:02.37 | |||||||||
3 | Mathias Holm | 2001 | 29.16 | 1:02.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.97 | |||||||||
4 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 30.16 | 1:03.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:04.06 | |||||||||
5 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 30.97 | 1:05.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.20 | |||||||||
6 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 31.92 | 1:06.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:08.17 | |||||||||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | 31.96 | 1:07.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:06.73 | |||||||||
8 | William Jensen | 2002 | 38.47 | 1:22.79 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:21.09 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 29.20 | 1:00.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.70 | |||||||||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | 30.82 | 1:03.83 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.22 | |||||||||
3 | Bertram Nyegaard | 2004 | 31.15 | 1:04.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:05.82 | |||||||||
4 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 34.81 | 1:12.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.98 | |||||||||
5 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 37.40 | 1:19.21 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:19.85 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Rytter Bech | 2005 | 29.71 | 1:01.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.23 | |||||||||
2 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 32.40 | 1:07.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.95 | |||||||||
3 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 32.76 | 1:08.94 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.82 | |||||||||
4 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 32.22 | 1:09.37 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:11.23 | |||||||||
5 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 33.75 | 1:09.49 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:09.49 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 28.11 | 57.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.55 | |||||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | 29.35 | 1:01.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.72 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 30.83 | 1:04.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.88 | |||||||||
4 | Frederik Gersby | 2006 | 30.67 | 1:04.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.09 | |||||||||
4 | Viktor Bernstein | 2006 | 31.37 | 1:04.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.85 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 32.61 | 1:06.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.77 | |||||||||
7 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 32.49 | 1:06.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.80 | |||||||||
8 | Simon Hejbroch | 2006 | 32.76 | 1:07.75 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.42 | |||||||||
9 | William F. Pilgaard | 2006 | 33.46 | 1:09.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.77 | |||||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | 32.57 | 1:09.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.35 | |||||||||
11 | Christian Nimb | 2006 | 33.49 | 1:09.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.74 | |||||||||
12 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 33.82 | 1:10.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.83 | |||||||||
13 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 34.35 | 1:10.47 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:10.29 | |||||||||
14 | Emil Olsen | 2006 | 34.17 | 1:10.51 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:11.55 | |||||||||
15 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 34.48 | 1:11.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.31 | |||||||||
16 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 34.48 | 1:12.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.85 | |||||||||
17 | David Johannes Dahl | 2006 | 34.21 | 1:12.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.86 | |||||||||
18 | Hannibal Wamberg | 2006 | 35.35 | 1:12.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.85 | |||||||||
19 | Mads Borch | 2006 | 37.84 | 1:19.69 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:20.30 | |||||||||
20 | Linus Norby Larsson | 2006 | 41.96 | 1:27.02 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.79 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 33.34 | 1:09.37 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:10.13 | |||||||||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | 33.56 | 1:10.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.93 | |||||||||
3 | Frederik Isaksen | 2007 | 33.49 | 1:10.95 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:13.41 | |||||||||
4 | Lucas Misander | 2007 | 33.00 | 1:11.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.23 | |||||||||
5 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 34.50 | 1:11.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.02 | |||||||||
6 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 35.88 | 1:13.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.10 | |||||||||
7 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 35.25 | 1:14.14 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:14.73 | |||||||||
8 | Mathias Johansen | 2007 | 35.41 | 1:14.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.89 | |||||||||
9 | Marinus Leisvig | 2007 | 34.95 | 1:14.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.31 | |||||||||
10 | Lucas Korger | 2007 | 35.44 | 1:14.85 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.65 | |||||||||
11 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 36.10 | 1:16.20 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:13.89 | |||||||||
12 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 36.43 | 1:16.49 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.75 | |||||||||
13 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 36.42 | 1:16.74 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.69 | |||||||||
14 | William Diness Vindeløv | 2007 | 36.11 | 1:16.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.41 | |||||||||
15 | Emil Mandsberg | 2008 | 36.56 | 1:17.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.79 | |||||||||
16 | Aksel Kirkelund | 2007 | 37.02 | 1:18.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.89 | |||||||||
17 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 37.46 | 1:18.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.85 | |||||||||
18 | Frederik Mindegaard | 2007 | 37.11 | 1:18.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.98 | |||||||||
19 | Mark Nielsen | 2007 | 38.13 | 1:18.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.76 | |||||||||
20 | Frederik Find | 2007 | 38.05 | 1:19.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.83 | |||||||||
21 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 38.38 | 1:19.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.17 | |||||||||
22 | Jacob Hwaiz | 2007 | 39.14 | 1:21.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.36 | |||||||||
23 | Vitus Ketscher | 2009 | 38.57 | 1:21.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.86 | |||||||||
24 | August Bülow Sandersen | 2007 | 39.40 | 1:22.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.89 | |||||||||
25 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | 38.77 | 1:23.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.44 | |||||||||
26 | Toke Hjalholt | 2007 | 41.20 | 1:24.53 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:36.31 | |||||||||
27 | Luka Kepser | 2007 | 40.06 | 1:25.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.67 | |||||||||
28 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 41.24 | 1:26.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.03 | |||||||||
29 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 44.67 | 1:30.00 | ||||||
Herlev Svømning | 1:35.75 | |||||||||
30 | Lukas Hitlev | 2007 | 40.63 | 1:32.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:29.26 | |||||||||
31 | Gustav Hørlykke | 2008 | 43.19 | 1:32.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.83 | |||||||||
32 | Jakob Hansen | 2009 | 43.23 | 1:33.91 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:39.14 | |||||||||
33 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 45.05 | 1:38.98 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:36.96 | |||||||||
34 | Mehmet Fener | 2009 | 46.92 | 1:39.88 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.06 | |||||||||
35 | Filip Usiewicz | 2008 | 45.39 | 1:42.82 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:55.21 | |||||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.35 | |||||||||
- | Frederik F. Jacobsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:33 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:49 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amalie Schou | 2003 | 40.75 | 1:26.83 | 2:13.34 | 2:59.82 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 2:59.87 | |||||||||
2 | Emma Kjer Rasmussen | 2004 | 43.47 | 1:33.01 | 2:23.09 | 3:11.03 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:16.02 | |||||||||
- | Maja Hallberg Langkilde | 2004 | DNS | |||||||
Frederiksværk Svømmeklub | 3:16.02 | |||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 40.56 | 1:25.68 | 2:10.79 | 2:55.00 | ||||
Roskilde Svømning | 2:45.40 | |||||||||
2 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 45.90 | 1:38.92 | 2:32.64 | 3:25.15 | ||||
Herlev Svømning | 3:26.14 | |||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 40.49 | 1:24.85 | 2:10.27 | 2:54.76 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 2:57.18 | |||||||||
2 | Julie Hovmand | 2007 | 40.47 | 1:28.80 | 2:16.30 | 3:04.79 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:15.59 | |||||||||
3 | Lara Ghizzaui | 2007 | 43.89 | 1:31.84 | 2:20.45 | 3:08.39 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:08.54 | |||||||||
4 | Karen Markussen | 2007 | 45.52 | 1:36.33 | 2:27.50 | 3:17.36 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:13.68 | |||||||||
5 | Maja Vejborg | 2007 | 48.83 | 1:42.00 | 2:37.65 | 3:32.31 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:30.73 | |||||||||
6 | Anna Powers | 2007 | 50.31 | 1:46.59 | 2:42.17 | 3:33.85 | ||||
Herlev Svømning | 3:35.45 | |||||||||
7 | Katharina Zobel | 2007 | 49.23 | 1:44.46 | 2:40.23 | 3:35.09 | ||||
Herlev Svømning | 3:31.08 | |||||||||
8 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 53.00 | 1:52.44 | 2:54.13 | 3:54.81 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
Løb 29, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | 43.83 | 1:34.07 | 2:24.17 | 3:13.75 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:18.98 | |||||||||
2 | Simone Stenberg | 2008 | 46.95 | 1:40.03 | 2:32.81 | 3:24.09 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:30.80 | |||||||||
3 | Sofie Leidecker | 2008 | 49.41 | 1:43.60 | 2:34.60 | 3:25.15 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:32.69 | |||||||||
4 | Anja Englert | 2008 | 49.74 | 1:44.15 | 2:39.24 | 3:33.35 | ||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
5 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 49.38 | 1:44.42 | 2:40.28 | 3:35.72 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:41.40 | |||||||||
6 | Caroline Liechti | 2008 | 50.55 | 1:47.54 | 2:43.74 | 3:36.52 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:47.46 | |||||||||
7 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 51.64 | 1:49.64 | 2:49.64 | 3:46.39 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:52.72 | |||||||||
8 | Laura Bach Mindested | 2008 | 52.86 | 1:51.20 | 2:49.27 | 3:46.61 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:50.37 | |||||||||
9 | Eva de Maeyer | 2009 | 54.16 | 1:52.92 | 2:52.04 | 3:50.94 | ||||
Roskilde Svømning | 4:07.22 | |||||||||
10 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 56.58 | 1:57.69 | 2:57.59 | 3:55.22 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:08.59 | |||||||||
11 | Ingrid Kaas Permin | 2008 | 53.55 | 1:56.05 | 2:56.66 | 3:55.57 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:08.98 | |||||||||
12 | Karoline Drescher | 2008 | 54.59 | 1:54.08 | 2:55.98 | 3:57.86 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:55.62 | |||||||||
13 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 54.75 | 1:57.23 | 3:00.11 | 4:00.65 | ||||
Herlev Svømning | 4:02.15 | |||||||||
14 | Fiona Bergqvist | 2008 | 57.11 | 1:58.82 | 3:00.67 | 4:01.03 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 4:05.54 | |||||||||
15 | Xenia Fristrup | 2008 | 55.83 | 1:58.14 | 3:00.79 | 4:01.09 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:01.49 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:49 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:07 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | William Jensen | 2002 | 48.74 | 1:44.94 | 2:42.72 | 3:41.79 | ||||
Swim Team Tåstrup | 3:36.72 | |||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 38.97 | 1:23.29 | 2:09.48 | 2:55.48 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 2:49.65 | |||||||||
2 | Sofus Norby Larsson | 2004 | 43.99 | 1:35.26 | 2:25.55 | 3:15.12 | ||||
Herlev Svømning | 3:27.48 | |||||||||
3 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 47.11 | 1:42.10 | 2:37.48 | 3:31.99 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:25.96 | |||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 36.97 | 1:19.20 | 2:05.29 | 2:49.18 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:01.35 | |||||||||
2 | Simon Hejbroch | 2006 | 40.67 | 1:26.57 | 2:12.14 | 2:55.64 | ||||
Swim Team Tåstrup | 2:50.94 | |||||||||
3 | Magnus Jacobsen | 2006 | 40.82 | 1:28.02 | 2:15.13 | 3:01.88 | ||||
Sigma Swim Birkerød | 3:04.05 | |||||||||
4 | Elias Elmedyb | 2006 | 43.15 | 1:31.75 | 2:19.53 | 3:08.04 | ||||
Herlev Svømning | 3:02.68 | |||||||||
5 | Johannes Framke | 2006 | 43.03 | 1:31.85 | 2:21.27 | 3:09.39 | ||||
Sigma Swim Allerød | 3:11.32 | |||||||||
6 | Asbjørn Nybroe | 2006 | 43.25 | 1:31.34 | 2:21.27 | 3:09.62 | ||||
Hvidovre Svømme Klub | 3:16.73 | |||||||||
7 | Maximillian Udar | 2006 | 44.47 | 1:35.50 | 2:27.39 | 3:15.56 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:29.72 | |||||||||
8 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 46.37 | 1:38.98 | 2:30.51 | 3:19.68 | ||||
Swim Team Tåstrup | 3:25.15 | |||||||||
Løb 30, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 44.32 | 1:34.24 | 2:24.69 | 3:13.27 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:03.08 | |||||||||
2 | Frederik Mindegaard | 2007 | 46.29 | 1:38.39 | 2:32.31 | 3:23.73 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 3:21.97 | |||||||||
3 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 46.13 | 1:38.84 | 2:32.04 | 3:25.37 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:28.86 | |||||||||
4 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 48.30 | 1:43.68 | 2:37.60 | 3:30.39 | ||||
Swim Team Tåstrup | 3:16.82 | |||||||||
5 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 50.18 | 1:46.40 | 2:42.87 | 3:38.15 | ||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 3:46.62 | |||||||||
6 | Victor Rønne | 2007 | 49.25 | 1:46.43 | 2:42.54 | 3:38.33 | ||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Storm Bargmann | 2007 | 50.34 | 1:46.98 | 2:42.90 | 3:39.12 | ||||
Herlev Svømning | 3:36.25 | |||||||||
8 | Vincent W. Takla | 2008 | 57.79 | 2:02.03 | 3:06.01 | 4:10.03 | ||||
Gentofte Svømme Klub | 4:13.51 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:07 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:52 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | 32.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 31.96 | |||||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 34.09 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.71 | |||||||||
3 | Ane Andersen | 1990 | 39.39 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.00 | |||||||||
4 | Kristine Erringsø | 2004 | 39.87 | |||||||
Roskilde Svømning | 41.71 | |||||||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | 41.85 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 43.05 | |||||||||
6 | Laura Sonne Steen | 2004 | 43.80 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 41.90 | |||||||||
7 | Jasmin Danielsen | 2001 | 48.90 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 47.37 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 33.74 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 33.41 | |||||||||
2 | Asta Palmund | 2005 | 36.82 | |||||||
Roskilde Svømning | 35.98 | |||||||||
3 | Julia Tholstrup | 2005 | 37.60 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.07 | |||||||||
4 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 40.10 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.89 | |||||||||
- | Klara Frida Johansen | 2005 | DSQ | Ej brudt vand v 15m | ||||||
Roskilde Svømning | 38.51 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Maica Jensen | 2006 | 36.36 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 37.46 | |||||||||
2 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 37.35 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.76 | |||||||||
3 | Frederikke Olsen | 2006 | 37.72 | |||||||
Roskilde Svømning | 39.02 | |||||||||
4 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 37.76 | |||||||
Herlev Svømning | 36.62 | |||||||||
5 | Rikke Parkhøi | 2006 | 38.18 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.22 | |||||||||
6 | Luna Larsson | 2006 | 39.16 | |||||||
Herlev Svømning | 37.45 | |||||||||
7 | Hanna Rørbech | 2006 | 39.36 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 38.85 | |||||||||
8 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 39.41 | |||||||
Herlev Svømning | 38.56 | |||||||||
9 | Sofie Lind | 2006 | 40.26 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 40.01 | |||||||||
10 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 40.31 | |||||||
Herlev Svømning | 38.47 | |||||||||
11 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 40.92 | |||||||
Herlev Svømning | 39.69 | |||||||||
12 | Emma Haagen | 2006 | 41.81 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 41.26 | |||||||||
13 | Maja Hansen | 2006 | 43.46 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 42.42 | |||||||||
14 | Sofja Kjeldsen | 2006 | 43.93 | |||||||
Roskilde Svømning | 43.44 | |||||||||
15 | Fanny Grange | 2006 | 44.64 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.87 | |||||||||
16 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 44.80 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 46.58 | |||||||||
17 | Caroline Bluhm | 2006 | 46.27 | |||||||
Roskilde Svømning | 44.69 | |||||||||
18 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 49.44 | |||||||
Roskilde Svømning | 36.76 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 39.08 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 40.19 | |||||||||
2 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 39.92 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 38.55 | |||||||||
3 | Kristine Dupont | 2007 | 40.28 | |||||||
Herlev Svømning | 40.91 | |||||||||
4 | Maja Andersen | 2007 | 41.20 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.97 | |||||||||
5 | Helena Honore | 2007 | 41.95 | |||||||
Herlev Svømning | 41.08 | |||||||||
6 | Iben Karlsmark | 2007 | 45.66 | |||||||
Herlev Svømning | 49.64 | |||||||||
7 | Julia Vincentz | 2007 | 45.87 | |||||||
Roskilde Svømning | 44.88 | |||||||||
8 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 48.11 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.03 | |||||||||
9 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 49.44 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 49.01 | |||||||||
10 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 49.85 | |||||||
Herlev Svømning | 49.19 | |||||||||
Løb 31, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | 35.46 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 36.07 | |||||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 36.09 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.72 | |||||||||
3 | Karla Rekling | 2008 | 39.59 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 38.94 | |||||||||
4 | Olivia Møllgaard | 2008 | 40.26 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 38.54 | |||||||||
5 | Ana Bogdanovic | 2008 | 41.73 | |||||||
Herlev Svømning | 43.46 | |||||||||
6 | Eleonora Marsner | 2009 | 43.50 | |||||||
Herlev Svømning | 46.52 | |||||||||
7 | Ellen Klitvang | 2008 | 43.62 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 44.79 | |||||||||
8 | Anna Sofie Skov | 2008 | 44.29 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.77 | |||||||||
9 | Karoline Drescher | 2008 | 44.70 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 49.80 | |||||||||
10 | Kajsa Andkjær | 2008 | 44.75 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 52.03 | |||||||||
11 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 45.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 45.94 | |||||||||
12 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 45.82 | |||||||
Herlev Svømning | 46.38 | |||||||||
13 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 46.89 | |||||||
Roskilde Svømning | 48.66 | |||||||||
14 | Freja Nelkop | 2009 | 47.60 | |||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Xenia Fristrup | 2008 | 47.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 46.89 | |||||||||
16 | Ella Palmund | 2008 | 48.65 | |||||||
Roskilde Svømning | 48.67 | |||||||||
17 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | 48.72 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 57.82 | |||||||||
18 | Ella Strange | 2009 | 48.80 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 49.54 | |||||||||
19 | Emma Simonsen | 2009 | 52.32 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 55.01 | |||||||||
20 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 52.92 | |||||||
Roskilde Svømning | 52.38 | |||||||||
21 | Maja F. E. Kamper | 2008 | 56.93 | |||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:52 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:51 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 32.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 32.15 | |||||||||
2 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 32.83 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 33.42 | |||||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | 32.90 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 33.45 | |||||||||
4 | Marcus Munkholm | 2001 | 33.44 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 32.91 | |||||||||
5 | Patrick S. Hansen | 2000 | 34.87 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 33.93 | |||||||||
6 | Oliver Skadhauge | 2002 | 35.02 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 34.57 | |||||||||
7 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 38.67 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 39.14 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 31.98 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 31.80 | |||||||||
2 | Bertram Nyegaard | 2004 | 35.11 | |||||||
Roskilde Svømning | 33.88 | |||||||||
3 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 36.00 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.08 | |||||||||
4 | William Leander Agerskov | 2004 | 36.50 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.94 | |||||||||
5 | Victor Bornemann | 2004 | 37.03 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.92 | |||||||||
6 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 43.45 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 44.94 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Isaksen | 2005 | 33.04 | |||||||
Roskilde Svømning | 32.95 | |||||||||
2 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 34.87 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 33.84 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 33.68 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.05 | |||||||||
2 | Frederik Gersby | 2006 | 34.46 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 35.56 | |||||||||
3 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 34.85 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 34.42 | |||||||||
4 | Hector Kaltoft | 2006 | 35.37 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 35.56 | |||||||||
5 | William F. Pilgaard | 2006 | 36.26 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 37.02 | |||||||||
6 | Viktor Bernstein | 2006 | 36.27 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 35.49 | |||||||||
7 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 36.97 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 36.62 | |||||||||
8 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 37.62 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 38.14 | |||||||||
9 | August Taul | 2006 | 37.78 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.67 | |||||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | 38.07 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.03 | |||||||||
11 | Christian Nimb | 2006 | 38.36 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 39.26 | |||||||||
12 | Noah Anker-Møller | 2006 | 38.66 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 36.45 | |||||||||
13 | Emil Olsen | 2006 | 38.84 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 37.53 | |||||||||
14 | David Johannes Dahl | 2006 | 39.29 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.18 | |||||||||
15 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 43.27 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 42.18 | |||||||||
16 | Linus Norby Larsson | 2006 | 45.52 | |||||||
Herlev Svømning | 50.12 | |||||||||
17 | Mads Borch | 2006 | 45.89 | |||||||
Roskilde Svømning | 46.54 | |||||||||
Løb 32, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lucas Misander | 2007 | 35.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 37.94 | |||||||||
2 | Frederik Isaksen | 2007 | 35.51 | |||||||
Roskilde Svømning | 36.12 | |||||||||
3 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 37.50 | |||||||
Roskilde Svømning | 38.01 | |||||||||
4 | August Due | 2007 | 38.04 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 38.00 | |||||||||
5 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 39.23 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.47 | |||||||||
6 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 39.67 | |||||||
Roskilde Svømning | 41.28 | |||||||||
7 | Marinus Leisvig | 2007 | 39.73 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 38.38 | |||||||||
8 | Frederik Find | 2007 | 39.89 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.31 | |||||||||
9 | Mathias Johansen | 2007 | 40.01 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 40.27 | |||||||||
10 | Mark Nielsen | 2007 | 40.39 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 41.39 | |||||||||
11 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 40.56 | |||||||
Roskilde Svømning | 42.19 | |||||||||
12 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 40.73 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.04 | |||||||||
13 | Frederik F. Jacobsen | 2007 | 41.06 | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 41.82 | |||||||||
14 | Emil Mandsberg | 2008 | 41.53 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 43.63 | |||||||||
15 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 41.89 | |||||||
Herlev Svømning | 46.35 | |||||||||
16 | Lucas Korger | 2007 | 42.22 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 44.43 | |||||||||
17 | Vitus Ketscher | 2009 | 42.80 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 42.17 | |||||||||
18 | Aksel Kirkelund | 2007 | 43.39 | |||||||
Herlev Svømning | 44.93 | |||||||||
19 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 43.41 | |||||||
Herlev Svømning | 44.41 | |||||||||
20 | Gustav Hørlykke | 2008 | 44.14 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.45 | |||||||||
21 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 44.37 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 44.31 | |||||||||
22 | Toke Hjalholt | 2007 | 44.46 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 46.48 | |||||||||
23 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | 44.47 | |||||||
Sigma Swim Allerød | 46.50 | |||||||||
24 | Jacob Hwaiz | 2007 | 45.11 | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | 47.67 | |||||||||
25 | Vincent W. Takla | 2008 | 46.33 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 43.51 | |||||||||
26 | August Bülow Sandersen | 2007 | 46.66 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 47.25 | |||||||||
27 | Jakob Hansen | 2009 | 48.44 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 53.30 | |||||||||
28 | Luka Kepser | 2007 | 52.04 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 51.70 | |||||||||
29 | Lukas Hitlev | 2007 | 52.17 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 53.53 | |||||||||
30 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 52.70 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 57.43 | |||||||||
31 | Filip Usiewicz | 2008 | 57.36 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.31 | |||||||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 41.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:51 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:10 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 33, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sigma Piger 1 | 2007 | 4:39.37 | |||||||
Sigma Swim | 4:37.06 | |||||||||
Julie Hovmand | 2007 | 32.25 | 1:09.20 | 1:09.20 | ||||||
Ida Marie Frederiksen | 2008 | 33.49 | 1:11.40 | 2:20.60 | ||||||
Marie Moesgaard | 2008 | 33.39 | 1:11.08 | 3:31.68 | ||||||
Røskva Rosenbohm | 2007 | 31.83 | 1:07.69 | 4:39.37 | ||||||
2 | Herlev Årgangs Piger | 2006 | 4:52.68 | |||||||
Herlev Svømning | 4:48.27 | |||||||||
Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 33.46 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Luna Larsson | 2006 | 34.30 | 1:11.98 | 2:22.33 | ||||||
Kristine Dupont | 2007 | 33.49 | 1:13.09 | 3:35.42 | ||||||
Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 35.03 | 1:17.26 | 4:52.68 | ||||||
3 | Race Pace Pigerne | 2006 | 4:55.64 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 4:47.50 | |||||||||
Hanna Rørbech | 2006 | 34.94 | 1:14.03 | 1:14.03 | ||||||
Emma Haagen | 2006 | 36.42 | 1:15.55 | 2:29.58 | ||||||
Maja Hansen | 2006 | 36.67 | 1:15.03 | 3:44.61 | ||||||
Olivia Møllgaard | 2008 | 33.36 | 1:11.03 | 4:55.64 | ||||||
4 | Sigma Piger 2 | 2007 | 5:00.22 | |||||||
Sigma Swim | 4:55.66 | |||||||||
Vivian Bahador Snitker | 2007 | 35.69 | 1:14.51 | 1:14.51 | ||||||
Karen Markussen | 2007 | 36.31 | 1:15.39 | 2:29.90 | ||||||
Karla Rekling | 2008 | 35.99 | 1:15.88 | 3:45.78 | ||||||
Linnea Funk Larsen | 2007 | 34.65 | 1:14.44 | 5:00.22 | ||||||
5 | Sigma Piger 3 | 2007 | 5:15.60 | |||||||
Sigma Swim | 5:19.40 | |||||||||
Simone Stenberg | 2008 | 37.08 | 1:17.49 | 1:17.49 | ||||||
Alberte Stub | 2008 | 35.86 | 1:16.51 | 2:34.00 | ||||||
Anja Englert | 2008 | 37.04 | 1:19.03 | 3:53.03 | ||||||
Sofie Leidecker | 2008 | 37.72 | 1:22.57 | 5:15.60 | ||||||
6 | Herlev Talent Piger | 2007 | 5:20.06 | |||||||
Herlev Svømning | 5:30.40 | |||||||||
Anna Powers | 2007 | 37.67 | 1:16.20 | 1:16.20 | ||||||
Katharina Zobel | 2007 | 36.34 | 1:17.82 | 2:34.02 | ||||||
Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 40.62 | 1:27.52 | 4:01.54 | ||||||
Helena Honore | 2007 | 36.86 | 1:18.52 | 5:20.06 | ||||||
7 | Herlev Mix Piger | 2005 | 5:22.84 | |||||||
Herlev Svømning | 5:05.42 | |||||||||
Liv Waag Kallesøe | 2006 | 36.59 | 1:17.95 | 1:17.95 | ||||||
Frederikke Fisker Jensen | 2006 | 35.52 | 1:16.99 | 2:34.94 | ||||||
Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 35.73 | 1:19.12 | 3:54.06 | ||||||
Eleonora Marsner | 2009 | 41.93 | 1:28.78 | 5:22.84 | ||||||
8 | G4 Piger 1 | 2007 | 5:31.28 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:59.60 | |||||||||
Ingrid Kaas Permin | 2008 | 40.19 | 1:27.47 | 1:27.47 | ||||||
Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 41.48 | 1:32.29 | 2:59.76 | ||||||
Maja Vejborg | 2007 | 33.07 | 1:11.35 | 4:11.11 | ||||||
Mathilde V. Høyer | 2007 | 36.08 | 1:20.17 | 5:31.28 | ||||||
9 | Skjoldmøer 2 | 2007 | 5:51.45 | |||||||
Roskilde Svømning | 6:18.55 | |||||||||
Augusta Anemone Friis | 2006 | 42.63 | 1:28.63 | 1:28.63 | ||||||
Julia Vincentz | 2007 | 42.23 | 1:30.60 | 2:59.23 | ||||||
Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 37.71 | 1:23.16 | 4:22.39 | ||||||
Eva de Maeyer | 2009 | 41.63 | 1:29.06 | 5:51.45 | ||||||
10 | Sigma Piger 4 | 2008 | 5:51.66 | |||||||
Sigma Swim | 5:41.78 | |||||||||
Ellen Klitvang | 2008 | 40.11 | 1:26.46 | 1:26.46 | ||||||
Laura Bach Mindested | 2008 | 40.17 | 1:29.00 | 2:55.46 | ||||||
Fiona Bergqvist | 2008 | 44.35 | 1:32.11 | 4:27.57 | ||||||
Isabella Flach | 2008 | 40.31 | 1:24.09 | 5:51.66 | ||||||
11 | G4 Piger 2 | 2007 | 5:57.59 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 6:14.39 | |||||||||
Xenia Fristrup | 2008 | 41.92 | 1:29.93 | 1:29.93 | ||||||
Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | 43.48 | 1:31.82 | 3:01.75 | ||||||
Karoline Drescher | 2008 | 41.26 | 1:31.00 | 4:32.75 | ||||||
Laura Raahauge | 2008 | 39.21 | 1:24.84 | 5:57.59 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:10 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 13:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 34, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Stt-Ferie | 2000 | 4:12.34 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 4:15.00 | |||||||||
Patrick S. Hansen | 2000 | 28.95 | 1:01.80 | 1:01.80 | ||||||
Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 30.09 | 1:03.99 | 2:05.79 | ||||||
Marcus Munkholm | 2001 | 28.04 | 1:00.36 | 3:06.15 | ||||||
Oliver Skadhauge | 2002 | 30.64 | 1:06.19 | 4:12.34 | ||||||
2 | Stt-Sommer | 2003 | 4:44.81 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 4:40.00 | |||||||||
Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 32.91 | 1:10.13 | 1:10.13 | ||||||
Jonathan Skadhauge | 2005 | 31.62 | 1:08.75 | 2:18.88 | ||||||
Victor Schnabelrauch | 2003 | 31.80 | 1:07.61 | 3:26.49 | ||||||
Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 36.79 | 1:18.32 | 4:44.81 | ||||||
Løb 34, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Top Guns | 2006 | 4:16.16 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:18.39 | |||||||||
Anders Gaard | 2006 | 30.32 | 1:02.71 | 1:02.71 | ||||||
Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | 32.05 | 1:09.16 | 2:11.87 | ||||||
Sean Petersen | 2006 | 26.92 | 57.60 | 3:09.47 | ||||||
Frederik Vestergaard | 2006 | 31.29 | 1:06.69 | 4:16.16 | ||||||
2 | Sigma Drenge 1 | 2006 | 4:18.09 | |||||||
Sigma Swim | 4:20.97 | |||||||||
Frederik Gersby | 2006 | 31.01 | 1:04.85 | 1:04.85 | ||||||
Magnus Jacobsen | 2006 | 29.08 | 1:02.20 | 2:07.05 | ||||||
Lucas Linderoth | 2007 | 33.26 | 1:10.48 | 3:17.53 | ||||||
Hector Kaltoft | 2006 | 28.22 | 1:00.56 | 4:18.09 | ||||||
3 | G3 Badboys | 2006 | 4:25.45 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:30.63 | |||||||||
Maximillian Udar | 2006 | 31.03 | 1:05.96 | 1:05.96 | ||||||
Peter Bjerre Olsen | 2006 | 31.50 | 1:07.09 | 2:13.05 | ||||||
August Taul | 2006 | 31.77 | 1:07.20 | 3:20.25 | ||||||
Frederik Aarup-Andersen | 2006 | 31.05 | 1:05.20 | 4:25.45 | ||||||
4 | Herlev Drenge 2 | 2004 | 4:41.75 | |||||||
Herlev Svømning | 4:56.86 | |||||||||
Mathias Toft Cortsen | 2005 | 33.11 | 1:09.89 | 1:09.89 | ||||||
Sofus Norby Larsson | 2004 | 30.79 | 1:05.92 | 2:15.81 | ||||||
Linus Norby Larsson | 2006 | 40.15 | 1:23.40 | 3:39.21 | ||||||
Elias Elmedyb | 2006 | 29.27 | 1:02.54 | 4:41.75 | ||||||
5 | Race Pace Drengene | 2006 | 4:45.47 | |||||||
Swim Team Tåstrup | 4:24.00 | |||||||||
Peter K. M. Petersen | 2006 | 34.45 | 1:12.21 | 1:12.21 | ||||||
Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 34.87 | 1:15.39 | 2:27.60 | ||||||
William F. Pilgaard | 2006 | 32.96 | 1:10.82 | 3:38.42 | ||||||
Simon Hejbroch | 2006 | 31.64 | 1:07.05 | 4:45.47 | ||||||
6 | Sigma Drenge 2 | 2006 | 4:46.45 | |||||||
Sigma Swim | 4:53.56 | |||||||||
Noah Anker-Møller | 2006 | 33.24 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Johannes Framke | 2006 | 33.83 | 1:12.47 | 2:20.54 | ||||||
Frederik F. Jacobsen | 2007 | 35.73 | 1:13.05 | 3:33.59 | ||||||
Lucas Korger | 2007 | 34.73 | 1:12.86 | 4:46.45 | ||||||
7 | Vikinger 2 | 2007 | 4:51.15 | |||||||
Roskilde Svømning | 4:59.96 | |||||||||
Frederik Isaksen | 2007 | 34.15 | 1:11.40 | 1:11.40 | ||||||
Jonathan Nyegaard | 2007 | 33.52 | 1:10.82 | 2:22.22 | ||||||
Christoffer Bo Andersen | 2007 | 35.01 | 1:13.87 | 3:36.09 | ||||||
Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 35.00 | 1:15.06 | 4:51.15 | ||||||
8 | Mini Guns | 2006 | 4:53.15 | |||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 4:58.87 | |||||||||
Jonathan Rasmussen | 2006 | 34.27 | 1:12.36 | 1:12.36 | ||||||
Valdemar Møller-Ern | 2008 | 34.89 | 1:13.35 | 2:25.71 | ||||||
Marinus Leisvig | 2007 | 34.97 | 1:13.89 | 3:39.60 | ||||||
Mathias Johansen | 2007 | 34.92 | 1:13.55 | 4:53.15 | ||||||
9 | Herlev Talent Drenge | 2007 | 5:09.34 | |||||||
Herlev Svømning | 5:24.08 | |||||||||
Storm Bargmann | 2007 | 37.58 | 1:17.21 | 1:17.21 | ||||||
Nicolaj Cortsen | 2007 | 37.30 | 1:18.25 | 2:35.46 | ||||||
Victor Rønne | 2007 | 34.75 | 1:15.67 | 3:51.13 | ||||||
Aksel Kirkelund | 2007 | 37.31 | 1:18.21 | 5:09.34 | ||||||
10 | G4 Drenge 1 | 2007 | 5:16.60 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:21.42 | |||||||||
Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 37.26 | 1:17.95 | 1:17.95 | ||||||
Alexander Dorph Jensen | 2007 | 35.97 | 1:17.65 | 2:35.60 | ||||||
Mark Nielsen | 2007 | 38.18 | 1:20.41 | 3:56.01 | ||||||
Frederik Mindegaard | 2007 | 37.77 | 1:20.59 | 5:16.60 | ||||||
11 | G4 Drenge 2 | 2007 | 5:52.54 | |||||||
Gentofte Svømme Klub | 5:38.89 | |||||||||
Vincent W. Takla | 2008 | 41.98 | 1:30.57 | 1:30.57 | ||||||
August Bülow Sandersen | 2007 | 39.17 | 1:25.35 | 2:55.92 | ||||||
Gustav Hørlykke | 2008 | 41.45 | 1:31.47 | 4:27.39 | ||||||
Frederik Find | 2007 | 38.33 | 1:25.15 | 5:52.54 | ||||||
- | G3 Bigboys | 2006 | DSQ | sw10.11 tyvst v 100m | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 4:48.42 | |||||||||
William Diness Vindeløv | 2007 | 34.58 | 1:15.23 | 1:15.23 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 13:22 |