Resultater for Gentofte Sommerstævne på langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malou Soelberg | 2004 | 31.97 | 1:06.81 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:07.64 | |||||||||
2 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 31.21 | 1:06.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:05.48 | |||||||||
3 | Kristine Erringsø | 2004 | 34.34 | 1:13.17 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:12.16 | |||||||||
4 | Emilia Høffer | 2001 | 35.57 | 1:15.73 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:16.42 | |||||||||
5 | Laura Sonne Steen | 2004 | 36.70 | 1:18.47 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.78 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 30.87 | 1:04.22 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:04.66 | |||||||||
2 | Natacha Munch | 2005 | 31.38 | 1:04.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.11 | |||||||||
3 | Asta Palmund | 2005 | 32.24 | 1:07.29 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:05.41 | |||||||||
4 | Klara Frida Johansen | 2005 | 32.12 | 1:08.29 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:06.48 | |||||||||
5 | Mikkeline Timmerman | 2005 | 32.63 | 1:09.65 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.47 | |||||||||
6 | Nicoline Mørch Andersen | 2005 | 32.17 | 1:10.06 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:08.66 | |||||||||
7 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | 34.83 | 1:11.70 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:16.84 | |||||||||
8 | Julia Tholstrup | 2005 | 35.26 | 1:13.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.42 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 31.22 | 1:04.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:03.75 | |||||||||
2 | Andrea Kiefer-Hansen | 2006 | 33.00 | 1:08.77 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.32 | |||||||||
3 | Liva Wissing | 2006 | 33.70 | 1:11.35 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:11.55 | |||||||||
4 | Luna Larsson | 2006 | 35.24 | 1:13.60 | ||||||
Herlev Svømning | 1:11.47 | |||||||||
5 | Hanna Rørbech | 2006 | 35.19 | 1:14.13 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:14.60 | |||||||||
6 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | 36.44 | 1:16.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.50 | |||||||||
7 | Maja Hansen | 2006 | 38.42 | 1:16.72 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:19.59 | |||||||||
8 | Emma Haagen | 2006 | 36.67 | 1:16.80 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:17.55 | |||||||||
9 | Sofie Lind | 2006 | 36.10 | 1:17.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:17.22 | |||||||||
10 | Fanny Grange | 2006 | 35.95 | 1:18.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:14.84 | |||||||||
11 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | 36.12 | 1:18.36 | ||||||
Herlev Svømning | 1:15.52 | |||||||||
12 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | 35.99 | 1:19.10 | ||||||
Herlev Svømning | 1:14.14 | |||||||||
13 | Anna Hinsch Lauritzen | 2006 | 37.72 | 1:19.61 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:17.26 | |||||||||
14 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | 40.50 | 1:26.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:29.82 | |||||||||
15 | Augusta Anemone Friis | 2006 | 44.57 | 1:29.89 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:28.30 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 31.03 | 1:05.00 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.40 | |||||||||
2 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 32.22 | 1:08.10 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:08.39 | |||||||||
3 | Maja Vejborg | 2007 | 34.66 | 1:11.12 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:14.09 | |||||||||
4 | Kristine Dupont | 2007 | 34.19 | 1:12.37 | ||||||
Herlev Svømning | 1:13.90 | |||||||||
5 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 35.31 | 1:13.84 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:14.55 | |||||||||
6 | Maja Andersen | 2007 | 36.47 | 1:14.05 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:17.73 | |||||||||
7 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | 36.27 | 1:16.38 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.79 | |||||||||
8 | Caroline Victoria Reedtz | 2007 | 37.20 | 1:18.83 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:16.55 | |||||||||
9 | Helena Honore | 2007 | 38.02 | 1:19.63 | ||||||
Herlev Svømning | 1:18.27 | |||||||||
10 | Lara Ghizzaui | 2007 | 39.16 | 1:22.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:18.67 | |||||||||
11 | Iben Karlsmark | 2007 | 39.04 | 1:23.04 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.69 | |||||||||
12 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 41.34 | 1:28.53 | ||||||
Herlev Svømning | 1:27.63 | |||||||||
13 | Julia Vincentz | 2007 | 41.76 | 1:30.57 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:29.77 | |||||||||
14 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | 41.80 | 1:32.43 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:31.89 | |||||||||
15 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | 43.35 | 1:32.94 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.63 | |||||||||
Løb 27, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 32.41 | 1:08.37 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.95 | |||||||||
2 | Olivia Møllgaard | 2008 | 34.99 | 1:13.73 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:14.08 | |||||||||
3 | Anna Sofie Skov | 2008 | 34.59 | 1:13.83 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:14.81 | |||||||||
4 | Asta Hänel Christensen | 2008 | 35.27 | 1:14.61 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:15.45 | |||||||||
5 | Simone Stenberg | 2008 | 38.18 | 1:15.76 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:15.77 | |||||||||
6 | Alberte Stub | 2008 | 36.71 | 1:16.32 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:18.30 | |||||||||
7 | Sofie Leidecker | 2008 | 37.32 | 1:19.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.11 | |||||||||
8 | Isabella Flach | 2008 | 38.08 | 1:21.50 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:24.39 | |||||||||
9 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | 39.12 | 1:23.49 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:38.32 | |||||||||
10 | Ellen Klitvang | 2008 | 40.24 | 1:24.58 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:23.30 | |||||||||
11 | Ana Bogdanovic | 2008 | 38.50 | 1:25.64 | ||||||
Herlev Svømning | 1:30.73 | |||||||||
12 | Nikoline Joy Gringer | 2009 | 40.33 | 1:27.54 | ||||||
Herlev Svømning | 1:33.03 | |||||||||
13 | Eleonora Marsner | 2009 | 42.27 | 1:28.11 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.05 | |||||||||
14 | Kajsa Andkjær | 2008 | 40.75 | 1:28.43 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:26.26 | |||||||||
15 | Ella Strange | 2009 | 40.66 | 1:28.64 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:32.97 | |||||||||
16 | Laura Raahauge | 2008 | 41.45 | 1:29.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.30 | |||||||||
17 | Fiona Bergqvist | 2008 | 43.64 | 1:31.46 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:45.74 | |||||||||
18 | Eva de Maeyer | 2009 | 44.79 | 1:31.83 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:30.63 | |||||||||
19 | Josefine Agnete Lenskjold | 2008 | 42.51 | 1:32.95 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.11 | |||||||||
20 | Freja Nelkop | 2009 | 46.15 | 1:35.36 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:44.18 | |||||||||
21 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | 45.25 | 1:35.89 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:39.47 | |||||||||
22 | Ella Palmund | 2008 | 43.06 | 1:36.11 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:39.83 | |||||||||
23 | Emma Simonsen | 2009 | 48.62 | 1:41.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:41.07 | |||||||||
24 | Marie Meier Vestermann | 2008 | 48.36 | 1:45.45 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:45.97 | |||||||||
25 | Maja F. E. Kamper | 2008 | 49.48 | 1:50.44 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:07 |