Resultater for Gentofte Sommerstævne på langbane
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:50 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | Swim Team Tåstrup | 29.02 | ||||||
2 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | Swim Team Tåstrup | 29.03 | ||||||
3 | Christoffer Skinhøj | 2003 | Gentofte Svømme Klub | 30.26 | ||||||
4 | Oliver Skadhauge | 2002 | Swim Team Tåstrup | 31.33 | ||||||
5 | Victor Schnabelrauch | 2003 | Swim Team Tåstrup | 32.55 | ||||||
6 | William Jensen | 2002 | Swim Team Tåstrup | 42.34 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 30.60 | ||||||
2 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 31.34 | ||||||
3 | Alexander Griffin | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 31.49 | ||||||
4 | Sofus Norby Larsson | 2004 | Herlev Svømning | 32.40 | ||||||
5 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 42.45 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Isaksen | 2005 | Roskilde Svømning | 30.07 | ||||||
2 | Anton Rytter Bech | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 31.96 | ||||||
3 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | Swim Team Tåstrup | 32.53 | ||||||
4 | Jonathan Skadhauge | 2005 | Swim Team Tåstrup | 32.85 | ||||||
5 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 33.51 | ||||||
6 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | Herlev Svømning | 33.58 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.36 | ||||||
2 | Elias Elmedyb | 2006 | Herlev Svømning | 30.17 | ||||||
3 | Frederik Aarup-Andersen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 30.92 | ||||||
4 | Viktor Bernstein | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 31.24 | ||||||
5 | Anders Gaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 31.49 | ||||||
6 | Maximillian Udar | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 31.60 | ||||||
7 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 32.61 | ||||||
8 | Noah Anker-Møller | 2006 | Sigma Swim Allerød | 32.81 | ||||||
9 | Asbjørn Nybroe | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 33.08 | ||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.20 | ||||||
11 | August Taul | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.43 | ||||||
12 | David Johannes Dahl | 2006 | Gentofte Svømme Klub | 34.44 | ||||||
13 | Johannes Framke | 2006 | Sigma Swim Allerød | 37.09 | ||||||
14 | Jonathan Rasmussen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.02 | ||||||
15 | Linus Norby Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 44.23 | ||||||
Løb 26, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lucas Misander | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 33.11 | ||||||
2 | Oscar Vinge-Maigaard | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 33.39 | ||||||
3 | Marinus Leisvig | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.38 | ||||||
4 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 34.45 | ||||||
5 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | Roskilde Svømning | 35.16 | ||||||
6 | Lucas Linderoth | 2007 | Sigma Swim Allerød | 36.26 | ||||||
7 | August Due | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 36.67 | ||||||
8 | Frederik Isaksen | 2007 | Roskilde Svømning | 37.26 | ||||||
9 | Frederik Mindegaard | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 37.27 | ||||||
10 | Vitus Ketscher | 2009 | Hvidovre Svømme Klub | 37.31 | ||||||
11 | Victor Rønne | 2007 | Herlev Svømning | 38.55 | ||||||
12 | Mark Nielsen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 38.65 | ||||||
13 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.16 | ||||||
14 | Emil Mandsberg | 2008 | Vallensbæk IF Af 1939 | 39.33 | ||||||
15 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.87 | ||||||
16 | William Diness Vindeløv | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.72 | ||||||
17 | August Bülow Sandersen | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 40.86 | ||||||
18 | Storm Bargmann | 2007 | Herlev Svømning | 41.43 | ||||||
19 | Nicolaj Cortsen | 2007 | Herlev Svømning | 41.50 | ||||||
20 | Nikolaj Nielsen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 42.54 | ||||||
21 | Mathias Johansen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 43.95 | ||||||
22 | Toke Hjalholt | 2007 | Swim Team Tåstrup | 44.88 | ||||||
23 | Jacob Hwaiz | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 45.95 | ||||||
24 | Jakob Hansen | 2009 | Swim Team Tåstrup | 46.24 | ||||||
25 | Frederik Find | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 46.26 | ||||||
26 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | Roskilde Svømning | 46.73 | ||||||
27 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | Swim Team Tåstrup | 47.62 | ||||||
28 | Luka Kepser | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 47.83 | ||||||
29 | Vincent W. Takla | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.14 | ||||||
30 | Filip Usiewicz | 2008 | Swim Team Tåstrup | 55.75 | ||||||
31 | Gustav Hørlykke | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 59.34 | ||||||
32 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Tåstrup | 1:04.56 | ||||||
33 | Mehmet Fener | 2009 | Herlev Svømning | 1:07.18 | ||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | Sigma Swim Birkerød | DNS | ||||||
- | Viktor Nymark Føge | 2008 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Aksel Kirkelund | 2007 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jonathan Nyegaard | 2007 | Roskilde Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
- | Magne Waag Kallesøe | 2008 | Herlev Svømning | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:50 |