Tulokset Gentofte Sommerstævne på langbane
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1919-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Falk-List | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.50 | ||||||
2 | Malou Soelberg | 2004 | Gentofte Svømme Klub | 30.97 | ||||||
3 | Ane Andersen | 1990 | Sigma Swim Birkerød | 33.33 | ||||||
4 | Anna Maria Madsen | 2004 | Swim Team Tåstrup | 35.24 | ||||||
5 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Tåstrup | 37.36 | ||||||
6 | Laura Sonne Steen | 2004 | Hvidovre Svømme Klub | 39.73 | ||||||
7 | Jasmin Danielsen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 48.21 | ||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkeline Timmerman | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 33.86 | ||||||
2 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 34.29 | ||||||
3 | Natacha Munch | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 34.73 | ||||||
4 | Gry Emilie Kudsk Olsen | 2005 | Hvidovre Svømme Klub | 36.03 | ||||||
5 | Asta Palmund | 2005 | Roskilde Svømning | 36.26 | ||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rikke Parkhøi | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 34.04 | ||||||
2 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 35.48 | ||||||
3 | Luna Larsson | 2006 | Herlev Svømning | 35.80 | ||||||
4 | Frederikke Fisker Jensen | 2006 | Herlev Svømning | 36.29 | ||||||
5 | Maica Jensen | 2006 | Hvidovre Svømme Klub | 36.38 | ||||||
6 | Liva Wissing | 2006 | Sigma Swim Allerød | 36.44 | ||||||
7 | Liv Waag Kallesøe | 2006 | Herlev Svømning | 36.95 | ||||||
8 | Sophie Hartwig-Porsdal | 2006 | Herlev Svømning | 37.36 | ||||||
9 | Karoline Dahl Lewinsky | 2006 | Herlev Svømning | 37.85 | ||||||
10 | Fanny Grange | 2006 | Roskilde Svømning | 39.46 | ||||||
11 | Sofja Kjeldsen | 2006 | Roskilde Svømning | 39.77 | ||||||
12 | Caroline Bluhm | 2006 | Roskilde Svømning | 42.37 | ||||||
13 | Mathilde Bæklund Tygesen | 2006 | Swim Team Tåstrup | 46.48 | ||||||
14 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 52.60 | ||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Julie Hovmand | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 34.81 | ||||||
2 | Maja Andersen | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.01 | ||||||
3 | Kristine Dupont | 2007 | Herlev Svømning | 37.39 | ||||||
4 | Vivian Bahador Snitker | 2007 | Sigma Swim Birkerød | 38.94 | ||||||
5 | Mathilde V. Høyer | 2007 | Gentofte Svømme Klub | 39.84 | ||||||
6 | Iben Karlsmark | 2007 | Herlev Svømning | 42.02 | ||||||
7 | Anna Powers | 2007 | Herlev Svømning | 42.93 | ||||||
8 | Helena Honore | 2007 | Herlev Svømning | 44.40 | ||||||
9 | Lara Ghizzaui | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 46.28 | ||||||
10 | Maria Agnes Jakobsen | 2007 | Swim Team Tåstrup | 46.73 | ||||||
11 | Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | Herlev Svømning | 50.48 | ||||||
12 | Julia Vincentz | 2007 | Roskilde Svømning | 52.34 | ||||||
13 | Zeline Maxine Helsengren Lintrup | 2007 | Hvidovre Svømme Klub | 53.83 | ||||||
Løb 25, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Marie Frederiksen | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 33.20 | ||||||
2 | Angela Bang Svendsen | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 35.01 | ||||||
3 | Olivia Møllgaard | 2008 | Swim Team Tåstrup | 35.02 | ||||||
4 | Marie Moesgaard | 2008 | Sigma Swim Allerød | 35.83 | ||||||
5 | Isabella Flach | 2008 | Sigma Swim Allerød | 37.99 | ||||||
6 | Alberte Stub | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 38.25 | ||||||
7 | Anja Englert | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.01 | ||||||
8 | Karla Rekling | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 40.18 | ||||||
9 | Laura Bach Mindested | 2008 | Sigma Swim Allerød | 40.68 | ||||||
10 | Ellen Klitvang | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 41.14 | ||||||
11 | Eleonora Marsner | 2009 | Herlev Svømning | 41.46 | ||||||
12 | Anna Sofie Skov | 2008 | Hvidovre Svømme Klub | 41.75 | ||||||
13 | Eva de Maeyer | 2009 | Roskilde Svømning | 43.59 | ||||||
14 | Caroline Liechti | 2008 | Sigma Swim Birkerød | 43.78 | ||||||
15 | Laura Raahauge | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 43.88 | ||||||
16 | Sarah Hjulgaard Eriksen | 2008 | Roskilde Svømning | 45.51 | ||||||
17 | Xenia Fristrup | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.15 | ||||||
18 | Karoline Drescher | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 50.29 | ||||||
19 | Ana Bogdanovic | 2008 | Herlev Svømning | 52.78 | ||||||
20 | Johanna F. H. Nedergaard | 2008 | Gentofte Svømme Klub | 54.92 | ||||||
21 | Freja Nelkop | 2009 | Roskilde Svømning | 57.39 | ||||||
22 | Ellen Bregnholt Larsen | 2008 | Swim Team Tåstrup | 58.61 | ||||||
- | Ingrid Kaas Permin | 2008 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Maja F. E. Kamper | 2008 | Swim Team Tåstrup | DSQ | tyvstart | |||||
- | Marie Meier Vestermann | 2008 | Roskilde Svømning | DSQ | grawlarme eter start | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 10:45 |