Results for Gentofte Sommerstævne på langbane
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Sommerstævne | Udskriftsdato | 23 juni 2019 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 11:33 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 21 juni 2019 |
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marcus Munkholm | 2001 | 29.09 | 1:01.01 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:00.48 | |||||||||
2 | Patrick S. Hansen | 2000 | 29.60 | 1:02.60 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:02.37 | |||||||||
3 | Mathias Holm | 2001 | 29.16 | 1:02.91 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.97 | |||||||||
4 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 30.16 | 1:03.30 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:04.06 | |||||||||
5 | Leonard Steen Jensen | 2003 | 30.97 | 1:05.16 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:04.20 | |||||||||
6 | Victor Schnabelrauch | 2003 | 31.92 | 1:06.22 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:08.17 | |||||||||
7 | Oliver Skadhauge | 2002 | 31.96 | 1:07.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:06.73 | |||||||||
8 | William Jensen | 2002 | 38.47 | 1:22.79 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:21.09 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 29.20 | 1:00.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.70 | |||||||||
2 | William Leander Agerskov | 2004 | 30.82 | 1:03.83 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.22 | |||||||||
3 | Bertram Nyegaard | 2004 | 31.15 | 1:04.01 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:05.82 | |||||||||
4 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 34.81 | 1:12.84 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.98 | |||||||||
5 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 37.40 | 1:19.21 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:19.85 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anton Rytter Bech | 2005 | 29.71 | 1:01.85 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.23 | |||||||||
2 | Magnus Hartmann Mortensen | 2005 | 32.40 | 1:07.51 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:07.95 | |||||||||
3 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 32.76 | 1:08.94 | ||||||
Herlev Svømning | 1:10.82 | |||||||||
4 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 32.22 | 1:09.37 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:11.23 | |||||||||
5 | Mathias Bæklund Thygesen | 2005 | 33.75 | 1:09.49 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:09.49 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2006 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sean Petersen | 2006 | 28.11 | 57.52 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 57.55 | |||||||||
2 | Hector Kaltoft | 2006 | 29.35 | 1:01.71 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:03.72 | |||||||||
3 | Anders Gaard | 2006 | 30.83 | 1:04.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:02.88 | |||||||||
4 | Frederik Gersby | 2006 | 30.67 | 1:04.79 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:05.09 | |||||||||
4 | Viktor Bernstein | 2006 | 31.37 | 1:04.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.85 | |||||||||
6 | August Taul | 2006 | 32.61 | 1:06.46 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.77 | |||||||||
7 | Peter Bjerre Olsen | 2006 | 32.49 | 1:06.88 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.80 | |||||||||
8 | Simon Hejbroch | 2006 | 32.76 | 1:07.75 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.42 | |||||||||
9 | William F. Pilgaard | 2006 | 33.46 | 1:09.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:07.77 | |||||||||
10 | Frederik Vestergaard | 2006 | 32.57 | 1:09.24 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:07.35 | |||||||||
11 | Christian Nimb | 2006 | 33.49 | 1:09.85 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.74 | |||||||||
12 | Jonathan Rasmussen | 2006 | 33.82 | 1:10.18 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.83 | |||||||||
13 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 34.35 | 1:10.47 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:10.29 | |||||||||
14 | Emil Olsen | 2006 | 34.17 | 1:10.51 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:11.55 | |||||||||
15 | Carl Johan Møllenbach | 2006 | 34.48 | 1:11.66 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.31 | |||||||||
16 | Mathias Bidsted Hansen | 2006 | 34.48 | 1:12.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.85 | |||||||||
17 | David Johannes Dahl | 2006 | 34.21 | 1:12.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:12.86 | |||||||||
18 | Hannibal Wamberg | 2006 | 35.35 | 1:12.82 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.85 | |||||||||
19 | Mads Borch | 2006 | 37.84 | 1:19.69 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:20.30 | |||||||||
20 | Linus Norby Larsson | 2006 | 41.96 | 1:27.02 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.79 | |||||||||
Løb 28, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jonathan Nyegaard | 2007 | 33.34 | 1:09.37 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:10.13 | |||||||||
2 | Lucas Linderoth | 2007 | 33.56 | 1:10.25 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:07.93 | |||||||||
3 | Frederik Isaksen | 2007 | 33.49 | 1:10.95 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:13.41 | |||||||||
4 | Lucas Misander | 2007 | 33.00 | 1:11.34 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:13.23 | |||||||||
5 | Valdemar Møller-Ern | 2008 | 34.50 | 1:11.89 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.02 | |||||||||
6 | Nikolaj Nielsen | 2007 | 35.88 | 1:13.92 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.10 | |||||||||
7 | Christoffer Bo Andersen | 2007 | 35.25 | 1:14.14 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:14.73 | |||||||||
8 | Mathias Johansen | 2007 | 35.41 | 1:14.51 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:14.89 | |||||||||
9 | Marinus Leisvig | 2007 | 34.95 | 1:14.61 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:12.31 | |||||||||
10 | Lucas Korger | 2007 | 35.44 | 1:14.85 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:18.65 | |||||||||
11 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 36.10 | 1:16.20 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:13.89 | |||||||||
12 | Nicolaj Cortsen | 2007 | 36.43 | 1:16.49 | ||||||
Herlev Svømning | 1:22.75 | |||||||||
13 | Sebastian Bruun Ibsen | 2007 | 36.42 | 1:16.74 | ||||||
Roskilde Svømning | 1:21.69 | |||||||||
14 | William Diness Vindeløv | 2007 | 36.11 | 1:16.79 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:24.41 | |||||||||
15 | Emil Mandsberg | 2008 | 36.56 | 1:17.45 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:16.79 | |||||||||
16 | Aksel Kirkelund | 2007 | 37.02 | 1:18.32 | ||||||
Herlev Svømning | 1:23.89 | |||||||||
17 | Theodor Nytoft Bergmann | 2007 | 37.46 | 1:18.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.85 | |||||||||
18 | Frederik Mindegaard | 2007 | 37.11 | 1:18.75 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:23.98 | |||||||||
19 | Mark Nielsen | 2007 | 38.13 | 1:18.94 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:21.76 | |||||||||
20 | Frederik Find | 2007 | 38.05 | 1:19.38 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.83 | |||||||||
21 | Alexander Dorph Jensen | 2007 | 38.38 | 1:19.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:22.17 | |||||||||
22 | Jacob Hwaiz | 2007 | 39.14 | 1:21.32 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:24.36 | |||||||||
23 | Vitus Ketscher | 2009 | 38.57 | 1:21.96 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:20.86 | |||||||||
24 | August Bülow Sandersen | 2007 | 39.40 | 1:22.93 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.89 | |||||||||
25 | Gustav Elvis Capaldi | 2007 | 38.77 | 1:23.64 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:30.44 | |||||||||
26 | Toke Hjalholt | 2007 | 41.20 | 1:24.53 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:36.31 | |||||||||
27 | Luka Kepser | 2007 | 40.06 | 1:25.30 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:32.67 | |||||||||
28 | Jonas Pelle Christensen | 2009 | 41.24 | 1:26.43 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.03 | |||||||||
29 | Magne Waag Kallesøe | 2008 | 44.67 | 1:30.00 | ||||||
Herlev Svømning | 1:35.75 | |||||||||
30 | Lukas Hitlev | 2007 | 40.63 | 1:32.04 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:29.26 | |||||||||
31 | Gustav Hørlykke | 2008 | 43.19 | 1:32.47 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.83 | |||||||||
32 | Jakob Hansen | 2009 | 43.23 | 1:33.91 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:39.14 | |||||||||
33 | Karl-Emil Klinggård Niels | 2007 | 45.05 | 1:38.98 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:36.96 | |||||||||
34 | Mehmet Fener | 2009 | 46.92 | 1:39.88 | ||||||
Herlev Svømning | 1:36.06 | |||||||||
35 | Filip Usiewicz | 2008 | 45.39 | 1:42.82 | ||||||
Swim Team Tåstrup | 1:55.21 | |||||||||
- | Joachim Sundbæk Villadsen | 2007 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.35 | |||||||||
- | Frederik F. Jacobsen | 2007 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:13.81 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 23 juni 2019 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 11:33 |