Resultater for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 13:52 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1921-2004 |
Sponsor: Watery |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | Næstved IF | 30.00 | 1:03.65 | |||||
2 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.65 | 1:05.93 | |||||
3 | Kasper Bonnichsen | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.22 | 1:08.54 | |||||
4 | Tue Vestergaard Jürs | 2004 | Svømmeklubben Syd | 32.94 | 1:09.39 | |||||
5 | Gustav Nissen | 2001 | Herlufsholm Svømmeklub | 33.34 | 1:11.10 | |||||
6 | Christer Papenbroock | 2002 | Psv Schwerin | 32.91 | 1:11.16 | |||||
7 | Lauge Bastian Maar | 2001 | Næstved IF | 33.35 | 1:11.54 | |||||
8 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.46 | 1:12.11 | |||||
9 | Skuli Asgeirsson | 2002 | Sundfelagid Aegir | 34.53 | 1:12.60 | |||||
10 | Tobias Andersen | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.80 | 1:12.93 | |||||
11 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Næstved IF | 34.66 | 1:14.13 | |||||
12 | Tobias Lindberg | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 34.94 | 1:14.16 | |||||
13 | Sebastian H. Petersen | 2003 | Nakskov Svømme Klub | 35.79 | 1:15.70 | |||||
14 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 35.48 | 1:15.83 | |||||
15 | Alfred Nissen | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.55 | 1:16.61 | |||||
16 | Tobias Mølbak | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.11 | 1:17.11 | |||||
17 | Niels Paulli Sparholt | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.05 | 1:17.32 | |||||
18 | Gustav B. Frederiksen | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 36.83 | 1:18.52 | |||||
19 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.52 | 1:18.68 | |||||
20 | Magnus Aasberg | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.35 | 1:19.21 | |||||
21 | Stefan Rasmussen | 2004 | Svømmeklubben Syd | 38.14 | 1:21.39 | |||||
22 | Mads Munksgaard | 2004 | Næstved IF | 39.89 | 1:24.89 | |||||
23 | Mikkel Holm Pedersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 40.72 | 1:26.69 | |||||
- | Alexander Søgaard | 2002 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 7,6 v 25m | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Watery |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Carl-Emil Echardt | 2005 | Roskilde Svømning | 30.92 | 1:07.43 | |||||
2 | Malte Hagbarth Jørgensen | 2005 | Roskilde Svømning | 35.16 | 1:16.13 | |||||
3 | Jonatan Hagbarth Jørgense | 2005 | Roskilde Svømning | 36.43 | 1:19.52 | |||||
4 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 37.85 | 1:20.17 | |||||
5 | Sebastian Møller-Munkøe | 2005 | Roskilde Svømning | 38.15 | 1:20.65 | |||||
6 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 39.04 | 1:21.94 | |||||
7 | Sylvester Wichmann Meisner | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.79 | 1:22.90 | |||||
8 | Fiete Maximilian Deissler | 2006 | Psv Schwerin | 40.76 | 1:26.52 | |||||
9 | Morten Broni Simonsen | 2005 | Kalundborg SK | 40.35 | 1:26.93 | |||||
10 | Philip Rindum | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 42.58 | 1:31.82 | |||||
11 | Noah Berg Pedersen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 42.67 | 1:32.39 | |||||
12 | Anders Andresen | 2006 | Svømmeklubben Syd | 43.25 | 1:32.71 | |||||
13 | Mic Langhoff Rasmussen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 47.15 | 1:38.06 | |||||
14 | Mikkel Munkholm | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 46.21 | 1:38.63 | |||||
15 | Jakob Bagge Møller | 2006 | Svømmeklubben Syd | 46.63 | 1:38.85 | |||||
16 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 47.18 | 1:42.32 | |||||
- | Andreas Mølbak | 2006 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | DNS | ||||||
- | Thoke Thomsen | 2006 | Kalundborg SK | DSQ | sw 7,5 v 10m | |||||
Løb 26, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2016 |
Sponsor: Watery |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Magnus Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 39.54 | 1:25.23 | |||||
2 | Hugo Schmill | 2009 | Psv Schwerin | 45.91 | 1:38.64 | |||||
3 | Tristan Houman | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 46.64 | 1:38.93 | |||||
4 | Oscar Haak | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 48.17 | 1:41.00 | |||||
5 | Maximilian Lippert | 2007 | Psv Schwerin | 48.43 | 1:41.05 | |||||
6 | Jalte Harpsøe Halberg | 2008 | Svømmeklubben Syd | 50.01 | 1:44.44 | |||||
7 | Oliver Franz | 2007 | Psv Schwerin | 50.82 | 1:44.63 | |||||
8 | Tobias Sejr Trampedach | 2008 | Rønne Svømme Klub | 50.13 | 1:46.27 | |||||
9 | Linus Andersen | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 55.29 | 2:02.07 | |||||
10 | Teodor Wichmann Meisner | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | 59.55 | 2:06.53 | |||||
11 | Tsz-Wai Alfred Lau | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:11.82 | 2:31.02 | |||||
- | David Kjeldgaard | 2009 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | sw 7,1 | |||||
- | Mikkel Stabell-Jørgensen | 2009 | Svømmeklubben Syd | DSQ | sw 7,3 v 40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 13:52 |