Resultater for Ringsted Cup 2019
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Ringsted Cup | Udskriftsdato | 22 september 2019 | |||
Stævne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 10:09 | |||
Arrangør | Ringsted Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 september 2019 |
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2005 |
Sponsor: Plastmo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Liva Stjernholm | 2004 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.47 | 58.61 | |||||
2 | Frida Bang Stanelt | 2004 | Kalundborg SK | 28.90 | 58.98 | |||||
3 | Liva Palmund | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 28.80 | 59.33 | |||||
4 | Julie Darlem Brandt | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.70 | 1:00.63 | |||||
5 | Caroline Holm | 2004 | Kalundborg SK | 30.17 | 1:01.32 | |||||
6 | Anna Larsen | 2004 | Kalundborg SK | 30.08 | 1:01.66 | |||||
7 | Amelie Ritter | 2003 | Psv Schwerin | 30.01 | 1:01.70 | |||||
8 | Line Strandby | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.11 | 1:02.09 | |||||
9 | Sophie Grandjean | 2003 | Ringsted Svømme Klub | 29.98 | 1:02.12 | |||||
10 | Maria Szokody | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 29.74 | 1:02.17 | |||||
11 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | Sundfelagid Aegir | 29.91 | 1:02.38 | |||||
12 | Emilie Hostrup Sahlberg | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 30.09 | 1:02.53 | |||||
13 | Wilma Anker | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 30.75 | 1:02.63 | |||||
14 | Thea Kaiser | 2004 | Kalundborg SK | 30.21 | 1:02.79 | |||||
15 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.82 | 1:02.81 | |||||
16 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 29.57 | 1:02.95 | |||||
17 | Emma Bækgaard | 2002 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.62 | 1:03.34 | |||||
18 | Helena Berg Wenk | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.34 | 1:03.87 | |||||
19 | Engla Löfström | 2003 | Ronneby Simsällskap | 31.06 | 1:04.69 | |||||
20 | Cathrine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 30.72 | 1:04.74 | |||||
21 | Malene Reynolds | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 32.03 | 1:04.77 | |||||
22 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.36 | 1:04.79 | |||||
23 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 31.25 | 1:04.89 | |||||
24 | Anna Marott Hansen | 2004 | Kalundborg SK | 31.95 | 1:05.59 | |||||
25 | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 31.74 | 1:05.63 | |||||
26 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 31.71 | 1:05.99 | |||||
27 | Fanta O. Petersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.90 | 1:06.30 | |||||
28 | Klara Frida Johansen | 2005 | Roskilde Svømning | 31.98 | 1:06.99 | |||||
29 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 31.71 | 1:07.09 | |||||
30 | Mille Bergmann | 2004 | Rønne Svømme Klub | 32.62 | 1:07.19 | |||||
31 | Pauline Andersen | 2005 | Kalundborg SK | 32.94 | 1:07.30 | |||||
32 | Sofie Hertzberg | 2002 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.29 | 1:07.34 | |||||
33 | Sophie Lærke Sandell | 2005 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 32.32 | 1:07.64 | |||||
34 | Josephine Wismann | 2002 | Ringsted Svømme Klub | 32.24 | 1:07.69 | |||||
35 | Isabella Holme Bjerborg | 2005 | Kalundborg SK | 33.29 | 1:07.70 | |||||
36 | Emmeline S. Bertelsen | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 33.14 | 1:07.93 | |||||
37 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 32.77 | 1:08.01 | |||||
38 | Maya Baltser | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 32.51 | 1:08.02 | |||||
39 | Sille Bachmann | 2004 | Dragsholm Svømmeklub | 32.12 | 1:08.10 | |||||
40 | Emilie Larsen | 2005 | Svømmeklubben Syd | 33.12 | 1:08.59 | |||||
41 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 32.51 | 1:08.84 | |||||
42 | Antonia Goldberg | 2005 | Psv Schwerin | 34.06 | 1:09.16 | |||||
43 | Line Høj | 2004 | Nakskov Svømme Klub | 33.79 | 1:10.97 | |||||
44 | Sofie Larsen | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 34.50 | 1:10.98 | |||||
45 | Disa Knutsson | 2002 | Ronneby Simsällskap | 33.22 | 1:11.13 | |||||
46 | Kristine Erringsø | 2004 | Roskilde Svømning | 33.74 | 1:11.54 | |||||
47 | Emma Skjold Sørensen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 34.69 | 1:12.38 | |||||
48 | Astrid Kruuse | 2005 | Ringsted Svømme Klub | 34.75 | 1:13.17 | |||||
49 | Silja Sol Jørgensen | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 35.40 | 1:13.48 | |||||
50 | Sara Juul-Andersen | 2004 | Ringsted Svømme Klub | 36.02 | 1:15.75 | |||||
- | Alice Kroon | 2004 | Ronneby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Cecilie Møller | 2005 | Ringsted Svømme Klub | DSQ | sw 4.4 | |||||
- | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | DSQ | sw 4.4 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Sponsor: Plastmo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | Roskilde Svømning | 30.69 | 1:02.93 | |||||
2 | Sveda Naima Grude | 2006 | Psv Schwerin | 30.74 | 1:04.43 | |||||
3 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.87 | 1:04.73 | |||||
4 | Mila Sophie Brade | 2007 | Psv Schwerin | 31.61 | 1:05.82 | |||||
5 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 32.35 | 1:07.88 | |||||
6 | Frederikke Poulsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 32.51 | 1:07.99 | |||||
7 | Beatrice Buhr Müller | 2006 | Kalundborg SK | 33.06 | 1:08.43 | |||||
8 | Frederikke Olsen | 2006 | Roskilde Svømning | 33.79 | 1:08.84 | |||||
9 | Heida Dogg Gudmundsdottir | 2007 | Breidablik | 33.99 | 1:09.49 | |||||
10 | Rebecca Skov Vinding | 2007 | Kalundborg SK | 33.78 | 1:10.70 | |||||
11 | Karla Bergmann | 2007 | Rønne Svømme Klub | 35.19 | 1:11.34 | |||||
12 | Mathilde Grønnehøj | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 33.83 | 1:11.54 | |||||
13 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | Rønne Svømme Klub | 34.17 | 1:11.62 | |||||
14 | Laura Friis Justesen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 34.44 | 1:11.70 | |||||
15 | Signe Hofmann Petersen | 2006 | Nakskov Svømme Klub | 35.10 | 1:13.88 | |||||
16 | Frederikke Jørgensen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.38 | 1:15.91 | |||||
17 | Silje Egeberg Nordhald | 2007 | Vordingborg Svømme Klub | 36.06 | 1:16.06 | |||||
18 | Silje Hylleberg Sørensen | 2007 | Roskilde Svømning | 35.66 | 1:16.34 | |||||
19 | Alva Gunnarsson | 2006 | Ronneby Simsällskap | 36.42 | 1:16.80 | |||||
20 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 37.06 | 1:16.83 | |||||
21 | Alma Olofsson | 2007 | Ronneby Simsällskap | 36.74 | 1:17.31 | |||||
21 | Leila-Christina Rohde | 2007 | Psv Schwerin | 34.79 | 1:17.31 | |||||
23 | Line Stærmose | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 37.09 | 1:18.51 | |||||
24 | Ellen Sofie Jespersen | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.08 | 1:19.29 | |||||
25 | Natalie Dang N. Larsen | 2006 | Vordingborg Svømme Klub | 38.07 | 1:19.71 | |||||
26 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.12 | 1:20.40 | |||||
27 | Greta Löser | 2006 | Psv Schwerin | 37.50 | 1:21.31 | |||||
28 | Mila Schwarzenburg | 2007 | Rønne Svømme Klub | 38.60 | 1:21.73 | |||||
29 | Thea Emilia Andersen | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.09 | 1:23.56 | |||||
30 | Shauli Mortensen | 2006 | Kalundborg SK | 40.35 | 1:25.96 | |||||
31 | Sara Kaiser | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 40.36 | 1:26.55 | |||||
32 | Augusta Anemone Friis | 2006 | Roskilde Svømning | 40.56 | 1:28.61 | |||||
33 | Emma Friis Laursen | 2007 | Kalundborg SK | 43.02 | 1:30.21 | |||||
34 | Lærke Andersen Haurslev | 2007 | Kalundborg SK | 48.33 | 1:45.20 | |||||
35 | Klara Ina Emilie Johansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 49.60 | 1:52.62 | |||||
Løb 17, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2016 |
Sponsor: Plastmo |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Antonia Czech | 2008 | Psv Schwerin | 33.75 | 1:12.06 | |||||
2 | Cecilie Jakobsen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 35.65 | 1:14.31 | |||||
3 | Melina Haberer | 2008 | Psv Schwerin | 35.44 | 1:14.96 | |||||
4 | Ida Sohn | 2008 | Rønne Svømme Klub | 36.56 | 1:16.50 | |||||
5 | Penny Kennerwall | 2008 | Ronneby Simsällskap | 38.12 | 1:16.68 | |||||
6 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.56 | 1:19.17 | |||||
7 | Lærke Jensen | 2008 | Kalundborg SK | 36.63 | 1:19.44 | |||||
8 | Isabell Gantzke | 2008 | Psv Schwerin | 37.39 | 1:22.98 | |||||
9 | Augusta Johansen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 39.00 | 1:28.83 | |||||
10 | Thilde Thomsen | 2008 | Kalundborg SK | 41.45 | 1:29.28 | |||||
11 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.08 | 1:29.32 | |||||
12 | Laeticia Leesch | 2008 | Psv Schwerin | 43.83 | 1:31.53 | |||||
13 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 41.10 | 1:32.06 | |||||
14 | Emma Thomns | 2009 | Nakskov Svømme Klub | 46.09 | 1:33.40 | |||||
15 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 46.86 | 1:41.53 | |||||
16 | Bettina M. V. Olsen | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 48.35 | 1:43.62 | |||||
17 | Ellen Juul-Andersen | 2010 | Ringsted Svømme Klub | 48.73 | 1:46.61 | |||||
18 | Shaya Mortensen | 2008 | Kalundborg SK | 47.80 | 1:48.02 | |||||
19 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 49.47 | 1:49.37 | |||||
20 | Mejse Nielsen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 1:53.35 | ||||||
21 | Julie Guul | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 51.82 | 2:01.51 | |||||
22 | Agnes Pries Hansen | 2010 | Nakskov Svømme Klub | 55.11 | 2:02.59 | |||||
- | Karla Hemming Schaarup | 2009 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 22 september 2019 |
Licens til Ringsted Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 10:09 |