Tulokset Zoggs-uinnit 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Organizer: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Pool: |
50m |
Competition Date: |
touko 18, 2019 to touko 18, 2019 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Sekauinti Miehet 12 and younger - Final |
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Felix Kandolin |
2007 |
Aurajoen Uinti |
+0.70 |
312 |
2:48.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Joona Talja |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
238 |
3:03.70 |
+15.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
224 |
3:07.50 |
+19.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oskari Tavast |
2007 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.55 |
220 |
3:08.78 |
+20.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kaapo Tuomainen |
2008 |
Salon Uimarit |
+0.75 |
204 |
3:13.58 |
+25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Pyry Nieminen |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
200 |
3:14.92 |
+26.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elias Salo |
2007 |
Vesihelmen Uimaseura |
|
195 |
3:16.47 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petter Kaskela |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.82 |
177 |
3:22.93 |
+34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alvar Kankare |
2007 |
Aurajoen Uinti |
+0.72 |
171 |
3:25.19 |
+37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oskari Juntti |
2008 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.69 |
165 |
3:27.65 |
+39.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Constable |
2008 |
Aurajoen Uinti |
|
148 |
3:35.24 |
+47.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexandro Sivenius |
2007 |
Uinti Tampere |
|
148 |
3:35.43 |
+47.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Marco Lusenius |
2007 |
Aurajoen Uinti |
+0.77 |
137 |
3:41.05 |
+52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matias Suutala |
2008 |
Uinti Tampere |
|
134 |
3:42.60 |
+54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vladimir Chubiev |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.88 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Topi Äikäs |
2007 |
Uinti Tampere |
+0.83 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elias Eironen |
2008 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.2 Käsien palautus e |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aukusti Malinen |
2007 |
Riihimäen Uimaseura |
+0.86 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.3 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lev Vlasov |
2007 |
TaTu Tampere |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW9.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesse Uutela |
2008 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Topias Myllykoski |
2008 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Juho Rosenström |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.5.2019 18.10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Sekauinti Miehet 13-14 years - Final |
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joni Routamo |
2005 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.73 |
326 |
2:45.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ivan Kovalchuk |
2005 |
Aurajoen Uinti |
+0.46 |
298 |
2:50.66 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Miika Nurminen |
2005 |
Salon Uimarit |
+0.55 |
295 |
2:51.12 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Matias Saarinen |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.86 |
285 |
2:53.13 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Väinö Pitkänen |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
279 |
2:54.26 |
+8.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alex Mukkulainen |
2006 |
Aurajoen Uinti |
+0.68 |
266 |
2:57.09 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saku Pietilä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
261 |
2:58.34 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alex Yli-Salomäki |
2006 |
Aurajoen Uinti |
+0.82 |
257 |
2:59.12 |
+13.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Syrjä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.88 |
249 |
3:01.00 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ville Suojasto |
2006 |
Raision Urheilijat |
|
242 |
3:02.91 |
+17.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Pirkka Pyry Pyykkö |
2006 |
Uinti Tampere |
|
241 |
3:02.94 |
+17.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aarne Laurila |
2006 |
Cetus Espoo |
|
239 |
3:03.53 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matias Kotilainen |
2006 |
Salon Uimarit |
|
227 |
3:06.84 |
+21.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ilmari Partanen |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.86 |
218 |
3:09.13 |
+23.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikael Rasinmäki |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
208 |
3:12.28 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Luis Valero De La Iglesia |
2006 |
Cetus Espoo |
+0.72 |
206 |
3:12.84 |
+27.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Juuso Saarikko |
2006 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.68 |
193 |
3:16.94 |
+31.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Kekola |
2006 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.80 |
165 |
3:27.79 |
+42.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Arttu Syrjä |
2005 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.78 |
150 |
3:34.09 |
+48.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Kalle Yli-Jama |
2006 |
Salon Uimarit |
+0.76 |
140 |
3:39.24 |
+53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Justus Veneskoski |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.57 |
136 |
3:41.16 |
+55.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Konsta Iskala |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
133 |
3:43.31 |
+57.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Severi Roihankorpi |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.4 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ossi Vienamo |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.71 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW8.2 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Niklas Töyrylä |
2006 |
Uinti Tampere |
+0.87 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
SW6.2 Uintia Vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eero Rautaporras |
2005 |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.5.2019 18.10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 21, 200m Sekauinti Miehet 15 and older - Final |
|
|
Sponsor: |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sebastiano Don |
1991 |
Swimming Jyväskylä |
+0.75 |
581 |
2:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saku Romo |
2000 |
Lahden Uimaseura |
+0.73 |
546 |
2:19.44 |
+2.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
Swimming Jyväskylä |
+0.68 |
532 |
2:20.64 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jere Broman |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.80 |
491 |
2:24.50 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lassi Niemi |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.75 |
474 |
2:26.12 |
+9.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nooa Lehtoniemi |
2003 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
+0.67 |
453 |
2:28.41 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Visa Kotiniitty |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
450 |
2:28.66 |
+12.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Petteri Lepola |
2003 |
TaTu Tampere |
+0.73 |
430 |
2:30.97 |
+14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elmeri Aho |
2004 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.59 |
422 |
2:31.87 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Pavel Pankratov |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.64 |
402 |
2:34.36 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
395 |
2:35.25 |
+18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joona Kortteinen |
2003 |
Uinti Tampere |
+0.67 |
390 |
2:35.91 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Roni Lönnqvist |
2000 |
Uinti Imatra |
+0.76 |
331 |
2:44.79 |
+28.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Johannes Laihorinne |
2003 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.89 |
296 |
2:50.93 |
+34.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Joona Kurppa |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.77 |
269 |
2:56.41 |
+39.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iisakki Laihorinne |
2003 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.97 |
254 |
2:59.89 |
+43.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Lassi Walden |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.77 |
249 |
3:01.15 |
+44.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rasmus Saarimaa |
2004 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.68 |
223 |
3:07.78 |
+51.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Aaro-oskar Ruuskanen |
2004 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.82 |
222 |
3:08.23 |
+51.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elias Laine |
2003 |
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
+0.87 |
220 |
3:08.68 |
+52.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Akseli Klutas |
2004 |
Seinäjoen Uimarit-58 |
+0.85 |
215 |
3:10.24 |
+53.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Joonas Nieminen |
2003 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.87 |
127 |
3:46.27 |
+1:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18.5.2019 18.10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2019-05-18 18.15.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.3 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|