Tulokset Danbolig SunSwim 2019
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Resultat Løb 31 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Danbolig SunSwim 2019 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 | |||
Stævne by | Solrød | Udskriftstidspunkt | 09:04 | |||
Arrangør | Solrød Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 maj 2019 |
Løb 31, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Sponsor: Audi Amager |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Skjoldmøer 1 | 2004 | Roskilde Svømning | 2:09.98 | ||||||
Antoinette Zafra | 2005 | 33.52 | 33.52 | |||||||
Cille Winskov Rasmussen | 2006 | |||||||||
Sofie Lykke Petersen | 2005 | |||||||||
Asta Palmund | 2005 | 2:09.98 | 2:09.98 | |||||||
2 | 6½ Tunfisk Vsk | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 2:10.36 | ||||||
Maya Nykjær | 2001 | 34.45 | 34.45 | |||||||
Freja Søndergaard | 2004 | |||||||||
Léa Zoé Bingler | 2000 | |||||||||
Freja Petersen | 2000 | 2:10.36 | 2:10.36 | |||||||
3 | Haslev 1 | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:11.28 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Lærke Møller | 2005 | |||||||||
Sisse Berg Olesen | 2005 | |||||||||
Petrine R. E. Sørensen | 2005 | 2:11.28 | 2:11.28 | |||||||
4 | Sunswim 1 | 2005 | Solrød Svømmeklub | 2:14.11 | ||||||
Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 32.47 | 32.47 | |||||||
Anne Sepstrup-Skjoldner | 2005 | |||||||||
Caroline Rygaard Hansen | 2006 | |||||||||
Mathilde Holm Villadsen | 2006 | 2:14.11 | 2:14.11 | |||||||
5 | Race Pace Club 1 | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 2:23.16 | ||||||
Rebecca Ella Madsen | 2006 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Emma Haagen | 2006 | |||||||||
Signe Schnabelrauch | 2006 | |||||||||
Olivia Møllgaard | 2008 | 2:23.16 | 2:23.16 | |||||||
6 | Sunswim 2 | 2006 | Solrød Svømmeklub | 2:26.03 | ||||||
Jaqueline Haack | 2006 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Nynne Zandra Opperfelt | 2006 | |||||||||
Charlotte Hjortshøj | 2006 | |||||||||
Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 2:26.03 | 2:26.03 | |||||||
7 | Vsk Labre Larver | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:28.47 | ||||||
Mille-Mai Krog | 2007 | 37.34 | 37.34 | |||||||
Laura Friis Justesen | 2006 | |||||||||
Amanda F. Christiansen | 2005 | |||||||||
Silja Sol Jørgensen | 2005 | 2:28.47 | 2:28.47 | |||||||
8 | Køge Kids Piger | 2004 | Køge Svømmeklub | 2:32.93 | ||||||
Anna Steen Petersen | 2007 | 39.64 | 39.64 | |||||||
Mejse Jakobsen | 2007 | |||||||||
Rebekka Roed | 2007 | |||||||||
Anne-Marie T. Kristensen | 2007 | 2:32.93 | 2:32.93 | |||||||
9 | Haslev 2 | 2003 | Haslev Svømmeklub | 2:33.94 | ||||||
Mathilde Hjort Lodstrup | 2005 | 39.08 | 39.08 | |||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | |||||||||
Julie Hansen Schilling | 2004 | |||||||||
Nicoline Bohn Jacobsen | 2006 | 2:33.94 | 2:33.94 | |||||||
10 | Herlev Talent Piger | 2007 | Herlev Svømning | 2:43.32 | ||||||
Katharina Zobel | 2007 | 41.82 | 41.82 | |||||||
Helena Honore | 2007 | |||||||||
Katrine Dresler Aleksic | 2007 | |||||||||
Asta Rosenkilde-Hansen | 2007 | 2:43.32 | 2:43.32 | |||||||
11 | Vsk Lækre Larver | 2005 | Vordingborg Svømme Klub | 2:58.23 | ||||||
Silje Egeberg Nordhald | 2007 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Signe Gyldenkærne | 2006 | |||||||||
Malou Danefred Nielsen | 2007 | |||||||||
Natalie Dang N. Larsen | 2006 | 2:58.23 | 2:58.23 | |||||||
12 | Skjoldmøer 2 | 2004 | Roskilde Svømning | 3:05.96 | ||||||
Augusta Anemone Friis | 2006 | 36.06 | 36.06 | |||||||
Eva de Maeyer | 2009 | |||||||||
Julia Vincentz | 2007 | |||||||||
Johanne Lund Bro | 2007 | 3:05.96 | 3:05.96 | |||||||
- | Race Pace Club 2 | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | DNS | ||||||
Hanna Rørbech | 2006 | |||||||||
Maja Hansen | 2006 | |||||||||
Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | |||||||||
Amalie Møller | 2007 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 | Udskriftsdato | 26 maj 2019 |
Licens til Solrød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 09:04 |